20.5.2019 | Svátek má ZbyšekDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


Tma iluzíŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 531, poslední: 12.6. 2018 14:33, přehled diskusí

Re: Aquarius může přistát ve Valencii..:
Autor: J. Venc Datum: 11.6.2018 16:40

Australané to myslím coby učenlivá trestanecká bývalá kolonie praktikuje dodnes. Tam se budou dít věci, v jejich vodách - vojenské námořnictvo versus pašerácké lodě.

Re: Aquarius může přistát ve Valencii..:
Autor: J. Matuška Datum: 11.6.2018 15:50

A bude docházet dál k paradoxu. Díky otevřené náruči Unijních politiků, stovky dalších nelegálních imigrantů přijdou ve Středozemním moři o životy...A kšefty pašeráků dál budou "ziskové"...

Re: Aquarius může přistát ve Valencii..:
Autor: J. Schořík Datum: 11.6.2018 15:53

Kterých Unijních politiků? Co s tím má EU?

Vy prostě odmítáte chápat že azylová politika není sjednocená a není tedy pod palcem EU. Zachraňování a kampaně na sbírání uprchlíků na moři nesjou EUnijní, ale italské, francouzské atd. Jsou to jednotlivé státy kdo to toleruje nebo podporuje, protože prostě nebylo lehké unést ty případné mrtvé..

Re: Aquarius může přistát ve Valencii..:
Autor: H. Omar Datum: 11.6.2018 15:57

Vše zlé je z EU. Tak to mají ti co nevidí jen dvoubarevně. Přeci. :)

Re: Aquarius může přistát ve Valencii..:
Autor: M. Prokop Datum: 11.6.2018 17:16

A Frontex je agentura USA, že? :-P

Re: Aquarius může přistát ve Valencii..:
Autor: J. Schořík Datum: 11.6.2018 17:21

Frontex se zapojil hodně pozdě a až na nátlak jižních států. Jeho výsledky jsou tristní (pro zastánce jedné i druhé strany).. Nemá to jak řešit, akorát pomoci odpovědným státům. Ale to asi víte..

Re: Aquarius může přistát ve Valencii..:
Autor: M. Varadinková Datum: 11.6.2018 15:46

Na cestě je ovšem další loď. Pašeráci z neziskovek nelení, dotací mají zřejmě dost. Tak loví a pašují ostošest. Aspoň se dozvíme, kolik těch pašeráckých lodí tam vlastně každý den operuje. Doteď o tom média moc nepsala, ale ta "trajektová" přeprava ilegálů na trase Lybie-Itálie zřejmě jede už léta na plné pecky.

...V noci na pondělí záchranáři u libyjských břehů z moře vyzdvihli dalších 800 migrantů, kteří k Itálii plují v lodi neziskové organizace Sea Watch. Ani tuto loď nechce Salvini do italských přístavů pustit....

Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/migranti-valencie-spanelsko-lod-italie-dyy-/zahranicni.aspx?c=A180611_145420_zahranicni_kha

Re: Aquarius může přistát ve Valencii..:
Autor: J. Schořík Datum: 11.6.2018 15:49

To je známá věc. Psalo se o tom dost. Bylo a je to stále rozhodnutí těch států které to tolerují, nebo přímo podporují.Zdá se že se probrali Italové, bravo. Teď ještě zbytek..

Merkelová je hrobař Evropy:
Autor: J. Ráž Datum: 11.6.2018 15:05

Ta bába je zvyklá, že všechny problémy se daly nechat vyhnít a když už přestaly být aktuální, tak přišla s nějakým geniálním Merkelovským řešením. A najednou se zjevil problém, který nějak vyhnít nechce, neb se neustále zjevuje a čím dál s drsnějším připomenutím německé veřejnosti. A tak začíná otáčet, jak je to o ní zvykem. Vždyť si jen vzpomeňte, že před pouhým půldruha rokem před začátkem přistěhovalecké katastrofy prohlásila, že idea multikulturalismu je mrtvá, že selhala a nejde naplnit. No a pak se otočila a svým "Willkommen" k migrantům tu katastrofu spustila.

Merkelová je schizofrénní osobností evropské politiky a tak nikdy nemůžete vědět, co svým výrokem zamýšlí a jestli se vůbec dá brát vážně.

HONZO-MÁŠ PRAVDU...:
Autor: F. Šimek Datum: 11.6.2018 15:00

ten páter,co trenoval Kanadu, se jmenoval BAUER. J.Kasper byl fakt jedlej. Jarda Holík, taky neuměl bruslit. Příšel k brance a zase zpátky odešel. J.Suchý jednou říkal, že se divil, jak mohl přelez manťák......:-))) Na Esposita neměli......!!!

Má holt našinec štěstí:
Autor: I. Kellner Datum: 11.6.2018 14:54

Jede do Reichu na služebku, a vyfotí jaderného inženýra, uprchlého před hrůzami války, kterak se pokouší podpálit cisternu s mlékem.

https://pbs.twimg.com/media/DfZcP3eWkAILm9t.jpg

Výstižná charakteristika české politické scény:
Autor: M. Varadinková Datum: 11.6.2018 14:49

....Ve skutečnosti se u nás především v devadesátých letech odehrával souboj ve třech rovinách: Klaus – Zeman – Havel. Klaus (ODS) jako ideová pravice, Zeman (ČSSD) jako ideová levice a Havel jako antiideová levice radikální, anarchizující, z níž se zrodila Kavárna a sorosismus. Po Havlově smrti a „prezidentském exilu“ Klause a Zemana strany osiřely – a ovládla je infantilita: ideová pravice a levice se tak či onak napojila na havlisty – a obě logicky havarovaly. Zahubila je dětská nemoc radikálního levičáctví, která sice měla a má obrovskou mediální podporu, ale dospělí voliči je znechuceně opustili.

Domnělá „krize tradičních stran“ je ve skutečnosti krizí ztráty politických idejí (jimž Klausovi a Zemanovi následníci nikdy neporozuměli), nikoli stranictví. ČSSD se pod Sobotkou, Dienstbierem jr. a Patočkovými bojůvkami změnila v první linii Kavárny (tzv. městští – rozuměj pražští a brněnští kosmopolitní „liberálové“), což se projevilo v drtivém odmítnutí většiny voličů, které opustila a jejich úprku k Andreji Babišovi, jenž si programově „nemyslí nic“, takže si lze do něj projektovat cokoli. ODS byla v té chvíli již plně Kavárnou....

http://www.protiproud.cz/politika/3830-pujdeli-to-tak-dal-zdi-bruselskeho-vezeni-narodu-pukaji-trump-dal-facku-sesti-papalasum-nwo-chce-jednat-s-putinem-kavarna-si-toho-nevsima-zije-v-zoo-s-vybehem-do-ct-navrat-ods-ke-korenum-ano-az-do-of.htm

Re: Výstižná charakteristika české politické scény:
Autor: J. Ráž Datum: 11.6.2018 15:18

Pohrobci Havlovi ideologie nepolitické politiky, kteří se eufemisticky nazývají liberální demokraté (podle mne jsou to neomarxisté), aby měli šanci oslovit většinu voličů nejprve potřebují pochopit a následně být ochotní přijmout, že sdílejí jednu jedinou zemi s lidmi, kteří se od nich hodnotově i jinak radikálně liší. Vždyť oni vůbec netuší, jak žijí lidé, kteří pravidelně chodí do kostela, nemají povědomí jak žijí, a o čem přemýšlejí lidé, kteří chodí makat do továren a pak jdou spláchnou prach do hospody a kterým je naprosto jedno, jestli máme vládu s důvěrou Sněmovny nebo nemáme, protože to na jejich každodenní život nemá žádný vliv. Tyto t.zv. liberály život většiny lidí žijící mimo města totiž ani nezajímá.

No a pak se diví, že ve volbách vyhraje Zeman a ne Drahoš a premiérem je populistický chameleon Babiš a ne levicový liberál Fiala.

Ľuboš Blaha: Kiska nie je Slovensko.:
Autor: J. Matuška Datum: 11.6.2018 14:33

Je len jeho najväčšou hanbou http://jdem.cz/d8e824

Poslanec Smeru - SD PhDr. Luboš Blaha PhD. je predsedom Výboru NR SR pre európske zaležitosti.

Re: Ľuboš Blaha: Kiska nie je Slovensko.:
Autor: M. Prokop Datum: 11.6.2018 14:35

Konec konců, to by se dalo (IMHO i důvodněji) říci o Zemanovi.

Re: Ľuboš Blaha: Kiska nie je Slovensko.:
Autor: J. Venc Datum: 11.6.2018 14:37

Nedalo, v takovém případě by šlo o urážku jeho voličů (!) i jeho majestátu. Ve slovenském případě je tomu zcela jinak, přirozeně.

:-)

Re: Ľuboš Blaha: Kiska nie je Slovensko.:
Autor: J. Venc Datum: 11.6.2018 14:39

Aha. Pofňukávání o Rusech, tak proto Vás to zaujalo.

:-)

Re: Ľuboš Blaha: Kiska nie je Slovensko.:
Autor: H. Omar Datum: 11.6.2018 14:40

Bije mu srdce rudé a vlevo. :)))

Priateľ Ruska Blaha nie je Slovensko.:
Autor: J. Venc Datum: 11.6.2018 14:56

:-)

Re: Ľuboš Blaha: Kiska nie je Slovensko.:
Autor: J. Matuška Datum: 11.6.2018 15:04

... Len či ste sa, pán Kiska, zamysleli nad tým, že to Vaše "zlé" "agresívne" Rusko má desaťnásobne menší rozpočet na armadu ako krajiny NATO. A že dokonca svoje výdavky na zbrojenie znižuje. Zatial ́ čo vy voláte po ďalšom zbrojení a tvárite sa, že vy ste ten mierotvorca a oni sú tí agresori. Však ste na smiech! Ste obyčajný vojnový propagandista, ktory sa v ničom nelíši od tých, čo chceli dobyť Rusko v minulosti - je tragédiou, že človek s takýmito temnými a extrémistickými názormi môže byť prezidentom.

Nespletl se Ľuboš Blaha? Jenom USA dávají na zbrojení desetinásobek toho, co Rusko...

Re: Ľuboš Blaha: Kiska nie je Slovensko.:
Autor: J. Venc Datum: 11.6.2018 15:07

Na "smiech" mi přijde spíše ta forma sdělení, neb ten pán trapně předstírá, že on (na rozdíl od Kisky) je Slovensko.

:-)

Re: Ľuboš Blaha: Kiska nie je Slovensko.:
Autor: J. Matuška Datum: 11.6.2018 15:17

Nevím, co si myslí Slováci. Pro mě je rozhodující fakt, že Rusko nemůže ohrožovat Západ, protože na to vojensky nemá /už jenom kolik US základen je kolem Ruska/, ale hlavně "svého" mají víc než dost... / Navíc, Rusové na vlastní kůži poznali, co znamená válka...

Re: Ľuboš Blaha: Kiska nie je Slovensko.:
Autor: J. Schořík Datum: 11.6.2018 15:21

Standardní ruský trollí argument. Už tady byl tisíckrát. Když nemůže Rusko ohrožovat západ protože má mnohem menšíé zvrojní rozpočet, tak už vůbec není nebezpečím Severní Korea.. Žejo?

Nebo že by ta čísla o nákladech na armádu zase tolik neříkala?

Re: Ľuboš Blaha: Kiska nie je Slovensko.:
Autor: J. Matuška Datum: 11.6.2018 15:34

Buď je jakýkoliv argument pravdivý nebo není. Díky tomu, že Rusko má jaderné zbraně, nikdo si netroufne v moderní době na tuto zemi zaútočit. KLDR právě tím, že má atomové zbraně a dostatek raket ,dochází k jednání, za které se modlím. Libye, Irák, Sýrie atomové zbraně neměly a proto si na tyto státy různé velmoci troufli... Tečka cé zet = končím diskuzi!

Re: Ľuboš Blaha: Kiska nie je Slovensko.:
Autor: J. Schořík Datum: 11.6.2018 15:36

Končíte už dlouho.. To je nesporné. Nesmyslnost ruskotrollího argumentu o počtu základen a nákladů na zbrojení také. Už nežijeme v bipolárním ruskozápadním světě. Jen Rusáci se to snaží takto interpretovat..

Re: Ľuboš Blaha: Kiska nie je Slovensko.:
Autor: M. Varadinková Datum: 11.6.2018 16:06

Jen Rusáci? A proč jsou potom západní média i huby západních politiků plné nepřátelství k Rusku?

Chtějí tím Rusko ujišťovat, že se Rusko v té interpretaci nemýlí?

Re: Ľuboš Blaha: Kiska nie je Slovensko.:
Autor: J. Schořík Datum: 11.6.2018 16:10

Bavím se o tom argumentu, že Rusko není nebezpečné protože mají USA mnohem větší rozpočet a mnohem víc základen. Tento argument je nesmyslný, protože USA nestojí proti protivníkovi Rusku.. Rusko už ten význam dávno nemá. Porovnávání nedává smysl.

A nebezpečnosti Rusů to na druhou stranu neříká vůbec nic..

Re: Ľuboš Blaha: Kiska nie je Slovensko.:
Autor: I. Kellner Datum: 11.6.2018 15:48

Přesně tak, pane Matuško.

Jen proto mohli plukovníka ukopat u kanalizační roury a Saddáma hodit do smyčky. Stačilo podat prst..

https://pbs.twimg.com/media/DfaEXeFXcAEkI7k.jpg

Re: Ľuboš Blaha: Kiska nie je Slovensko.:
Autor: J. Schořík Datum: 11.6.2018 15:50

A takový to byli féroví a hodní kluci.. Alespoň z pohledu pana Kellnera :).

Re: Ľuboš Blaha: Kiska nie je Slovensko.:
Autor: I. Kellner Datum: 11.6.2018 15:56

Hlavně, že to dobře dopadlo, odstranili jsme je, a země vzkvétají! -