23.1.2019 | Svátek má ZdeněkDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EVROPA: Jak silné jsou evropské hodnoty?Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 72, poslední: 12.6.2018 2:33, přehled diskusí

Na kterém místě :
Autor: B. Hamal Datum: 11.6.2018 23:02

v seznamu až dosud realizovaných evropských hodnot se nacházi kolonialimus, imperialismus, nacismus, fašismus?

CO to vlastně je, ty "evropské hodnoty ?:
Autor: J. Kanioková Datum: 11.6.2018 21:18

Jak se shodují s našimi hodnotami ??? "Evropské hodnoty" - jak je možné, že "práva" cizinců mají přednost před právy evropských domorodců ???

"Na jedné z pražských demonstrací, která měla vyjadřovat postoj našeho národa k současnému dění, se objevil transparent, na němž bylo: ‚Podporuji: kavárníky, uprchlíky, neziskovky, kliniku, LGBT, Romy, feministky, Tibet a Hate free"... tohle ti pitomci neměli z vlastní hlavy... takže to "EU propaganda" !

Nejsem "Evropan", jsem Češka a se svými názory si dožiji.

Rozhodně odmítám manipulaci "elitami", jestliže toto jsou jejich hodnoty. Ani nechápu, proč se oni cítí být "elitami", jestliže pro ně není jejich národ zásadní hodnotou. Zdá se, že náš civilizační okruh si přeje a spěje k zániku. Takovou Evropu nechci a odmítám chápat, natož respektovat, omlouvat.

Evropa pod taktovkou Bruselu (tedy v podstatě Německa) je dnes v pozici komunistického "Tábora míru a socialismu" z let studené války. Podobná ideologie, podobné manýry a podobná parta zanícených, leč neschopných politiků. Jak to s nimi dopadne ???

Re: CO to vlastně je, ty "evropské hodnoty ?:
Autor: M. Prokop Datum: 11.6.2018 21:31

Ten okupovaný Tibet si podporu docela zaslouží.

:
Autor: F. Farniente Datum: 11.6.2018 20:19

Pane Robejšku, píšete nesmysly. Evropská kavárna byla době studené války silně prosovětská. Sartre, Gide, Fischer atd. Níže o tom píše i P. Šustrová. O dámách z Greenham Common a velikonočních protipershingovskch kraválistech ani nemluvě.

Vůbec žádné tzv. evropské hodnoty neexistují.:
Autor: K. Janyška Datum: 11.6.2018 18:23

Jedině ty, které vymysleli na papír rudočerní, zejména němečtí a francouzští, socialisté stejně jako kdysi ty sovětské rudí a tzv. lidská práva všichni nevzdělaní blázni světa... Dzp.

Ještě o jedné hodnotě bych věděl.:
Autor: V. Student Datum: 11.6.2018 17:23

Teď jsem se dočetl už po několikáté jméno toho iráckého blba, co v Německu zabil čtrnáctiletou židovskou holku, aby si mohl zasouložit. Já opravdu nevím, proč mi pořád ukazují jeho ksicht a jméno, a proč neukážou fotku té holky. Rodina by jistě dala souhlas. Proč? Proč máme mít pořád před očima jeho obličej, a ne její? Jaká hodnota se v tom skrývá? Jak vypadala a jak se jmenovala? Proč tohle zazní jednou, zatímco desetkrát o zmetkovi! Je snad hodnotnější?

Nedávno někdo říkal, že naše posedlost kriminálkama, to už je na vědeckou studii. A má pravdu. Vrah! To je něco! Proboha, kdo zná celé jméno toho děvčete. Jméno toho kreténa známe všichni. Kdo zná její obličej?

Re: Ještě o jedné hodnotě bych věděl.:
Autor: S. Netzer Datum: 11.6.2018 17:47

Asi "Vám ji neukazují" proto, že si neumíte patřičné informace vygooglit. http://archive.is/wzAts

Re: Ještě o jedné hodnotě bych věděl.:
Autor: V. Student Datum: 11.6.2018 18:08

Negooglím o tom. Čtu zprávy. Ale díky za odkaz.

Co si představit:
Autor: J. Kernal Datum: 11.6.2018 15:01

pod pojmem evropské hodnoty? Máme měřítko, standart podle kterého můžeme naše hodnoty porovnávat a nebo je to fráze, kterou rádi požíváme. Podle čeho učíme naše děti životním hodnotám a modrosti? Nejvyspělejší země jako USA, Kanada,Australie a Evropa, jako celek vyrostly a společnost vybudovaly na křesťanských základech. Výuka a znalost Písma byla tou základní hodnotou pro prosperující společnost. To jsou trvalé a neměnné hodnoty, které hříšný člověk dostal od Boha a Ježíš, Boží syn je naplnil. Vše ostatní jsou filosofické představy člověka, které vyvolávají emocionální výlavy jednotlivců.

nikdo není rozumný, není, kdo by hledal Boha, všichni se odchýlili, všichni propadli zvrácenosti, není , kdo by činil dobro, není ani jeden ( Ř 3, 11-12)

Re: Co si představit:
Autor: M. Prokop Datum: 11.6.2018 17:25

Ovšem prosperovat ty země začaly až když odkázaly boha, Ježíše i Písmo tam kam patří, do soukromí.

Já mám své.:
Autor: P. Zinga Datum: 11.6.2018 14:12

A přiznávám, že leckde jsou od těch "evropských" od malinko až po "diametrálně" odlišné.

Sedumdesát let jsem si s nimi vystačil,měnit nebudu. Holt, starého psa nové kousky nenaučíš.

:
Autor: V. Molík Datum: 11.6.2018 11:26

Hodnoty demokracie za První republiky nebyly tak vysoké, jak si zde ohřívá polívčičku autor článku. Moji prarodičové žili v nouzi jako řemeslníci (konkrétně obuvníci) a přivydělávali si na poli místních sedláků (demokratických), kteří své pracovníky odmítali registrovat jako legální zaměstnance s pracovní knížkou! Brali je na práci na poli jen jako dobrovolné poddané. - Co je na tom demokratického? Může mi někdo trochu přiblížit, jak se obuvník za První republiky (demokratické) mohl uživit jako řemeslník v malé vesnici např. Nová ves nebo Mlčechvosty, že by jako ,,sekli" s poddanstvím u sedláka? Je zajímavé, že pak bolšoun po státní měně dal mojí babičce 220 Kč měsíčně a dědovi 360 Kč, poněvadž byl živitel rodiny s koncesí na opravu obuvi? -> To byly ty následky slavné demokracie!

Nemohu nesouhlasit.:
Autor: A. Alda Datum: 11.6.2018 12:47

Velmi dobře si například pamatuji, jak v televizi v nějaké nostalgickém pořadu o dobách minulých ukazovali ples pražských trhovců za první republiky, a moje teta, nar. 1917, se rozplakala, že ve stejné době neměli její rodiče ani ne jídlo pro její bratry.

Pro mne není "1. republika" nic hezkého.

Re: Nemohu nesouhlasit.:
Autor: M. Valenta Datum: 11.6.2018 13:21

Zato po 48. to bylo žůžo, že generále.

Vy jste mimoň:
Autor: J. Kanioková Datum: 11.6.2018 21:21

Re: :
Autor: M. Prokop Datum: 11.6.2018 13:44

Žádný stát vám nemůže zaručit dost zákazníků.

:
Autor: V. Molík Datum: 11.6.2018 19:09

Ptám se, co je demokratického na demokracii První republiky??? Neptám se jaký stát může zajistit dostatek zákazníků. Tak neodpovídejte na něco, na co jsem se neptal, pane Prokope? Jak souvisí slovo demokracie se zaručováním dostatečného množství zákazníků, že lidé MUSÍ dobrovolně pracovat jako nádeníci na poli pod bičem sedláka, aby přežili tu ,,demokracii"? CO JE MA TOM VŠEM DEMOKRATICKÉHO???

No... neptal jste se, protože netušíte souvislosti:
Autor: J. Kanioková Datum: 11.6.2018 21:23

Nejspíš ekonomice nerozumíte

:
Autor: V. Molík Datum: 12.6.2018 2:14

Co neustále stupidně pletete do hovoru o demokracii ekonomiku??? Cožpak nechápete, že jsou to naprosto dvě různé věci, které spolu souvisí jenom aby se ukojil tzv. ,,alibismus" a potlačila demokracie?

Re: :
Autor: M. Prokop Datum: 11.6.2018 21:33

Stát první republiky nikomu nenařizoval, kde má pracovat. Pletete si politiku a ekonomiku.

:
Autor: V. Molík Datum: 12.6.2018 2:20

To máte pravdu, že nenařizoval... Ale znovu: Co ke demokratického na tom, že vlastně ,,demokratický" stát vzal lidem konkrétní subjektivní možnosti ve výběru práce, že ten lidem nezbývalo nic jiného, než nádeničit u sedláka, který v systému ,,demokracie" fungoval jako otrokář???

Re: :
Autor: M. Varadinková Datum: 11.6.2018 15:26

Pletete si pojmy s dojmy. Demokracie není synonymem pro blahobyt. Sice vede k prosperitě mnohem lépe než všechny verze socialismu, ale určitě ne automaticky hned a pro všechny. Vždycky záleží na tom, co dotyčný dokáže na trhu nabídnout a jestli někdo jeho produkt/práci poptává. Pročpak prarodičové nešli dělat třeba k Baťovi, ten přece platil lidi slušně!

1*:
Autor: J. Kanioková Datum: 11.6.2018 18:49

:
Autor: V. Molík Datum: 11.6.2018 19:17

Paní Varadinková, všichni nemohou dělat tu věc, která je zrovna lukrativní na mzdu. To zavání parazitismem chudých na úspěšných podnikatelích. Nehledě na to, že Baťa byl ve Zlíně a zmíněný region mých předků byl v severních Čechách s kořeny i předky v tom místě. Tenkrát neexistovala taková pracovní fluktuace za prebendami jako je tomu dnes. A cestovat za prací nebylo tak jednoduché s celou rodinou jako je tomu dnes...

Re: :
Autor: J. Nový Datum: 11.6.2018 19:18

Tak vám dám provokativní otázku. měl se v demokratické první reopublice lépe běžná dělník nebo zemědělec, než v totalitě kolem osmdesátých let?

Proboha, přestaňte míchat demokracii:
Autor: J. Kanioková Datum: 11.6.2018 21:29

s ekonomickým systémem. Demokracie = volební, politický systém. Ekonomický systém je o soukromém podnikání, nebo kolektivistickém.

Soukromé vlastnictví / "společné", státní, které se už tolikrát ukázalo jako neprosperující, protože zničilo to základní, co pomáhá prosperitě - konkurenci. Soutěž.

:
Autor: V. Molík Datum: 12.6.2018 2:33

Vy máte asi dost vymyto, že? V té ,,totalitě", kterou máte na mysli jste dostal možnost bydlení od státu, dostal jste práci s takovým platem, že jste dokázal z toho platu platit komplet náklady na bydlení (nebyly mobily a počítače - to je pravda...) a uživit rodinu a nikdo Vám nevyhrožoval vyhazovem z práce z důvodů vnitřních problémů zaměstnavatele, kdy jste se ocitl na ulici ne vlastní vinou bez prostředků. A totalitní bylo v tom jen to, že pokud jste v práci sabotoval výrobu, tak Vás dali na práci horší a hůře placenou Vaší kvalifikace. -> V tom byla potlačována ta demokracie. To je pravda...

A teď mi popište První republiku. Třeba jako spisovatelé, kteří napsali o té době romány jako je ,,Siréna"!

A že se nás neptali dříve, než ty migranty přijali.:
Autor: J. Chaloupka Datum: 11.6.2018 11:04

Pokud vím, tak Německo a možná i Rakousko nám 10 let po vstupu do EU bránili v příchodu na jejich pracovní trh. A dnes chtějí solidaritu? Nas...!

Re: A že se nás neptali dříve, než ty migranty přijali.:
Autor: J. Nový Datum: 11.6.2018 11:08

Z našich pracovníků měli strach a na ty asijské a africké se těšili?

Jsou to pokrytci a žvanilové. V čele s Merkelovou, Macronem a Junkerem :-(((

Re: A že se nás neptali dříve, než ty migranty přijali.:
Autor: R. Fiala Datum: 11.6.2018 12:27

Nejsou to pokrytci a žvanilové - jsou to zločinci!