20.5.2019 | Svátek má ZbyšekDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EVROPA: Marx – myslitel pro chudéŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 68, poslední: 13.6.2018 19:49, přehled diskusí

Marx myslitel pro líné, blbé:
Autor: J. Krásenský Datum: 11.6.2018 21:30

a tyrany. Legitimizoval nenávist, násilí, krádeže a vraždy.Myslitel pro lůzu. A samozřejmě pro "humanitní" obory - to se nevylučuje.

Re: Marx myslitel pro líné, blbé:
Autor: R. Langer Datum: 11.6.2018 22:20

Přesně.

Ekonomické nesmysly:
Autor: Z. Frys Datum: 11.6.2018 18:27

K. Marxe vyvrátil už zakladatel rakouské ekonomické školy Carl Menger, a především brněnský rodák Eugen Böhm-Bawerk (Karl Marx and the close of his system). https://mises.org/library/karl-marx-and-close-his-system

Bohužel, jeho ekonomické fantamagorie stály život mnoha desítek milionů lidí. Marxismus více než cokoliv jiného připomíná náboženské sektářství, K. Marx nepříliš inteligentního proroka. http://www.bastiat.kvalitne.cz/Rothbard_Marx.htm

Karl Marx, mizerný ekonom a druhořadý filozof, byl líný, nemytý, špínou zapáchající a práce se štítící celoživotní somrák. Takový pravý prototyp socialisty. A co přinesl socialismus? Jen násilí, násilí a násilí. A bídu. Opravdu nechápu, jak může někdo toto odporné howado obdivovat.

Re: Ekonomické nesmysly:
Autor: M. Pivoda Datum: 11.6.2018 18:32

Nikdo vás nenutí, abyste to howado přímo obdivoval.

Ale nebylo by pro českého občana odvážnějším počinem zaútočit na některé to současné, živé české hovado (v nejvyšších státnických funkcích), než rozbíjet mrtvou sochu Karla Marxe?

Re: Ekonomické nesmysly:
Autor: Z. Frys Datum: 11.6.2018 18:50

Vy budete, Pivodo, asi podobné bezcharakterní howado. http://kelnar.aspone.cz/

Myslitel chudý duchem - pořád tady tapetujete kecy o vašem vývoji AI. Proč jste si tedy nazaložil firmu a nevyvíjel tu vaši verzi AI, když to bylo tak geniální? Mohl jste být miliardář, bohatší než Gates. Místo toho tady pořád melete ty svoje fantasmagorie o technologickém komunismu. Nejste náhodou Marxův prapralevoboček?

Z. Frys: Jako Hurvínek válku:
Autor: M. Pivoda Datum: 11.6.2018 19:21

Z. Frys si představuje vývoj oboru umělé inteligence jako Hurvínek válku. Podobný projekt, kterého jsem se účastnil já v 80. letech v Česku, byl v USA financován již o dobu více než 35 let a stále ještě není zcela finančně soběstačný. https://www.wired.com/2016/03/doug-lenat-artificial-intelligence-common-sense-engine/.

A s tím odborně nekompetentním komunistou Kelnarem (v zašívárně zvané Ústav teorie a metod řízení při VUT Brno) jste se střelil do vlastní nohy. Sarkasticky: Gratuluji!

Až svoje "Svědectví o době minulé zveřejním", to se teprve dozvíte o českých vědeckých a výzkumných hovadách.

Re: Z. Frys: Jako Hurvínek válku:
Autor: P. Han Datum: 11.6.2018 20:24

Celý národ si sedne na prdel a bude číst Pivodu.

Re: Z. Frys: Jako Hurvínek válku:
Autor: R. Langer Datum: 11.6.2018 20:26

Jestli se za těch 35 let nikam nedostali, asi to nebude taková pecka jak si ve svých fantasmagoriích představujete. :-D

Re: Z. Frys: Jako Hurvínek válku:
Autor: P. Han Datum: 11.6.2018 20:42

Pan Pivoda je něco jako strýc František ze Saturnina.

Re: Z. Frys: Jako Hurvínek válku:
Autor: Z. Frys Datum: 11.6.2018 20:28

Aha, tak ony všechny ty firmy s Google v čele si vyvoj AI představují jako Hurvínek válku, že. Asi čekají na Pivodu, až jim řekne, jak jsou blbí. A to "Svědectví" vydejte, co nejdřív, ať se pobavíme. Podle toho, co tady píšete,jste buď regulérní blázen, nebo totální 6l6.

Re: Z. Frys: Jako Hurvínek válku:
Autor: R. Langer Datum: 11.6.2018 20:39

Ale vždyť pan Pivoda je takový fantasta lehce zmatený moderní dobou, která mu poměrně dost uniká, takže staví na zkušenostech svého ze mládí a podle toho to pak vypadá. On to asi nedělá schválně, a zřejmě proto tak obdivuje i toho Marxe, protože tak ho to v mládí naučili a tak to holt bude pravda. ;-)

Protože pokud ne, tak je to pomatený komouš křížený se zeleným. :-D

Pro Romana Langera:
Autor: M. Pivoda Datum: 11.6.2018 20:46

Já si myslím, že Marx by složitou tématiku umělé inteligence určitě pochopil mnohem rychleji než dnešní ekonomové.

Najděte si ve Wikipedii ohledně předstihu Ciolkovského ohledně raket do vesmíru: "... Tsiolkovsky's further research had neither monetary nor moral support. In 1914, he displayed his models of all-metal dirigibles at the Aeronautics Congress in St. Petersburg but met with a lukewarm response."

Re: Pro Romana Langera:
Autor: R. Langer Datum: 11.6.2018 21:00

Ciolkovskij byl ovšem na rozdíl od tupce a příživníka Marxe skutečný génius. Ovšem netuším, proč ho taháte do diskuse o tupém štvavém hovadu, které žádnou inteligenci nikdy nemělo, natož aby poznalo nějakou umělou. A jak vás tak delší dobu pozoruji, tak vy s tím poznáváním inteligence máte také dost velké problémy. :-)

Pro svoji agresivitu si Roman Langer nevidí do huby:
Autor: M. Pivoda Datum: 11.6.2018 21:05

Výše Roman Langer napsal ohledně vývoje oboru umělé inteligence:

"Jestli se za těch 35 let nikam nedostali, asi to nebude taková pecka jak si ve svých fantasmagoriích představujete. :-D"

Téma umělé inteligence jsem pod článek o Marxovi nezavedl já. Viz výše.

Re: Pro svoji agresivitu si Roman Langer nevidí do huby:
Autor: R. Langer Datum: 11.6.2018 21:09

Vy už plácáte úplné blbosti, uvědomujete si to vůbec?

Re: Pro svoji agresivitu si Roman Langer nevidí do huby:
Autor: M. Pivoda Datum: 11.6.2018 21:14

Respektuji vás jako českého voliče.

Re: Pro svoji agresivitu si Roman Langer nevidí do huby:
Autor: R. Langer Datum: 11.6.2018 21:20

Ano, také jsem rád, že lidé jako vy u nás nevolí.

Re: Pro svoji agresivitu si Roman Langer nevidí do huby:
Autor: Z. Frys Datum: 11.6.2018 22:57

Začínám mít pocit, že to "Pivoda" je nějaká beta verze umělého inteligenta nevalné kvality. Turingovým testem by asi neprošel.

Re: Ekonomické nesmysly:
Autor: M. Prokop Datum: 11.6.2018 21:37

Trefa.

Teoretik jako Marx, v praxi by krachnul za týden.

Re: Ekonomické nesmysly:
Autor: K. Janyška Datum: 11.6.2018 19:31

Marx a Freud jsou autory dvou největších vědeckých omylů s nejtěžšími dopady pro lidstvo, říká Hayek. A já mu a tomu rozumím a absolutně s níma stím tím souhlasím. Vůbec nedokázali vysvětlit entitu lidská mysl... Dzp.

NESMYSLNOST, ZVRÁCENOST A ZLOČINNOST SOCIALISMU.:
Autor: K. Janyška Datum: 11.6.2018 18:27

Lidský svět vyrostl bez lidské organizační zásluhy jako spontánní řád a nemohl jinak. Tak vzniklo ve vesmíru úplně všechno. I lidská mysl je souběžným vývojovým informačním adaptačním uzlem této megasložité řídící struktury a je jeho vnitřní součástí. Máme ji v hlavě a nedá se předat na ústřední výbor nebo jiné řídící autoritě a řídit přežití člověka odsud nebo jiným mechanismem.

Neexistuje žádná možnost jak předávat svoji situaci informačním kanálem někam, kde by nám každému každým okamžikem říkali, co máme dělat. Tato funkce náleží jen a jen lidské mysli spojené s tím kterým lidským tělem. Socialismus však řízení lidí příkazy předpokládá, tedy napadá možnost jejich přežití v samotném zárodku. Jiná totiž neexistuje.

Ještěže socialisté nemají technické prostředky k tomu, aby kontrolovali, že na ně lidi, včetně jich samotných, kašlou. Oni sami, ti nevzdělanci, by nepřežili, kdyby se snažili svoji vizi dotáhnout do konce.

Hmm, no to je síla...:
Autor: L. Novák 475 Datum: 11.6.2018 18:21

Vzpomínám si, jak jsme museli ty bláboly Marxe, Lenina a dalších povinně studovat a dělat si z nich výpisky. jednou jsem si vypsal z textu ty největší kraviny, kde jedna vylučovala druhou a vůbec to nedávalo smysl. Soudruh RSDr. Freml byl spokojen a ostatní se dusili smíchy, když jsem vybrané výroky předčítal... :-P

Re: Hmm, no to je síla...:
Autor: M. Pivoda Datum: 11.6.2018 18:28

Možná, že by se tomu zasmál i Karel Marx.

Re: Hmm, no to je síla...:
Autor: R. Langer Datum: 11.6.2018 20:29

Jestli měl takový smysl pro humor jako vy, tak zřejmě moc ne. :-P

:
Autor: P. Čoupek Datum: 11.6.2018 17:29

Dne 6.5.2018 jsem napsal doporučenou výzvu svému europoslanci L. Nidermayerovi, jehož frakce "Evropské lidové strany" Junckera do čela komise navrhla, aby ho odvolali. Pan Niedermayer se k tomuto nijak nevykádřil a nic neudělal. Tím u mne ztratil veškerou ktedibilitu.

Re: :
Autor: M. Prokop Datum: 11.6.2018 17:30

Hujer Niedermayer? Kredibilitu? Kde by ji vzal?

Re: :
Autor: V. Kain Datum: 11.6.2018 17:44

Juncker jakoby Marxovi z oka vypadl,ne tak podobou jako na 100% charakterem.

To jsou hrozné kydy:
Autor: Č. Berka Datum: 11.6.2018 14:38

opsané z knih, které se snaží marxe za každou cenu očernit. Omezit se na stopu Marxe na text wikipedie je legrační. Marx prostě má v ekonomii, sociologii, historii své místo.

Smát se, že Marxovi umřely děti může ten, kdo neví, že v roce 1900 v českých zemích z 1000 novorozenců umíralo do jednoho roku věku zhruba 220. Nemoci a smrt se nevyhýbaly ani šlechtickým a panovnickým rodinám.

Marx v XIX. století byl nejgeniálnějším myslitelem. Není jednoho národohospodáře, který by se Marxem nezabýval. Sám jsem se od něho mnoho naučil. Jeho působení bylo ohromné. Marxism vynutil reformy. Sociální reformy jsou prací ideí Marxových. Na duchovní směry, politiku vlád, na vše měl marxismus vliv.

—Tomáš Garrigue Masaryk, Velicí mužové

Re: To jsou hrozné kydy:
Autor: P. Lenc Datum: 11.6.2018 16:48

Jistě soudruhu.Jenom ty stovky milionů mrtvých zavražděných ve jménu toho "myslitele" jsou pouhou statistickou chybou učiněnou ve jménu "rovnosti".Blb vaší velikosti je opravdu nepřéhlednutelný.

Re: To jsou hrozné kydy:
Autor: B. Hamal Datum: 11.6.2018 16:56

To není od Masaryka hezké, že Marxe, který se možná ještě v pěti letech počurával, považoval za geniálního myslitele. Snad někdo konečně odhalí aspoň to, že Marxovým tátou byl ve skutečnosti Rus.