25.4.2024 | Svátek má Marek


Diskuse k článku

PRÁVO: Zájem dítěte a výživné

Jaké potřeby má dítě? Kolik měsíčně stojí jeho výživa? Platí tatínkové na děti dost, anebo málo? Nemají maminky příliš velké oči? Může dítě jezdit s matkou ve ferrari a s otcem trolejbusem?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. David 11.6.2018 9:11

Re: No jo, maminky

Zálohové výživné "od státu" matičkám sanoživitelkám. Víte, jak je to krásné "genderové"? Berní poplatníci, ať "s gulema či hrmou", ty alimenty krásně zálohově zacálují, nu a pak i zacálují palmáre moci soudní a výkonné, při vymáhání po osobách povinných. Holt "ocasné" budou platit v berních i "paničky bez ocasu v rozkroku s berní povinností".

D. Polanský 11.6.2018 7:42

No jo, maminky

mají někdy veliké vedlejší náklady. Kouření, nové hadry, benzín na auto. Něco někdy spolkne i přítel. No a kde vzít, když nevezmete z toho, co patří dítěti? Dokonce v blízké budoucnosti je budeme dotovat i my, daňoví poplatníci. Ať se holky mají.

V každém případě by to mělo začínat u odpovědného výběru partnera z jedné i druhé strany. Ovšem kapánek více u dam. Jenomže to je teorie. Bavil jsem se o tom již s několika dámami, o něž byl v mládí poměrně slušný zájem ze strany mužů. Každá mi potvrdila to stejné: když jsem byla mladá, chtěla jsem hezkého urostlého kluka, vůbec jsem nemyslela na budoucnost. Domácí, pečlivé, odpovědné, a tím jaksi nenápadné typy neměli u nich sebemenší šanci. Chce to tak příroda, tak to respektujme. Dítě má při tomto výběru lepší genetickou výbavu, ovšem někdy platí za to daň, žije v rozdělené rodině. Vždy je něco za něco. To platí i pro děti.

A. Pakosta 11.6.2018 7:25

Mám dotaz k tématu, paní doktorko.

Nezmínila jste se vůbec o tzv vzájemné vyživovací povinnosti rozvedených manželů. Platí u nás a nebo ne? Můj kamarád, žijící v Rakousku, byl po rozvodu svou exmanželkou finančně naprosto zruinován, platí výživné nejen na děti, ale i na exmanželku, která tím pádem má zajištěn pohodlný bezpracný příjem až do smrti povinného.

Vím, že u nás taková situace není obvyklá, jaká je v tomto ohledu soudní praxe?