25.4.2024 | Svátek má Marek


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Měli bychom držet spolu

Přežili jsme několik vln germanizace, přežili jsme nacistickou diktaturu s její čistotou rasy, přežili jsme komunistickou diktaturu „proletářského internacionalismu“ a zajisté přežijeme i další marxistický pokus o změnu charakteru jednotlivých evropských národů islamizací, kterou nám vnucují šéfové unie.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
F. Navrátil 9.6.2018 13:34

Re: "Germanisace" ?

Neurážejte Mičurina. Asi o něm mnoho nevíte. Podařilo se mu vyšlechtit na 300 druhů ovoce křížením a odolnými sibiřskými a mandžuskými odrůdami. Posunul tak severní hranici pěstování dieteticky vysoce hodnotných druhů ovoce. Patrně se budete divit, ale i dnes najdete v prodeji řadu kultivarů, které mají mezi svými předky Mičurinovy ovocné oddrůdy. Vzhledem k jejich odolnosti jsou doporučovány pro pěstování v biosadech. Pravdu máte v tom, že Lysenko byl šarlatán a darebák, který při likvidaci svých odpůrců používal metody státní bezpečnosti.

S. Rehulka 9.6.2018 12:49

Re: Nesouhlasím.

Zdravím paní Kanioková, pány Mertla, ani Jelínka neznám, ale z komunikace se soudruhem Houžnákem vím, že je to blbec !

J. Kanioková 9.6.2018 11:37

Nesouhlasím.

J. Kanioková 9.6.2018 11:31

Souhlas s autorem i s vámi.

"násilná kolektivizace napáchala mnoho škod na duši národa, jak na venkově tak i ve městech."

Můj pohled na toto téma je ještě k pojmu VLASTNICTVÍ, protože hlavně ve městech lidi postupně přestali cítit odpovědnost, tak jako lidi na venkově. Venkovští žijí dál ve svých domcích, na nichž se často nadřeli nejen při výstavbě. Dennodenně vnímají různé životní problémy, za jejichž vyřešení nesou jen a jen vlastní odpovědnost, materiální i finanční. Ve městech většinou se ta vlastní odpovědnost snižuje, odpadá. I Vlastníka bytu v činžáku téměř nevzrušuje, stane-li se něco v jiném patře, natož v sousedním vchodě či baráku. Natož lidi bydlící v nájmu. Město ODNAUČUJE lidi pocitu vlastní odpovědnosti, myšlení na "zadní kolečka". Tak jako to znárodněním a kolektivizací zemědělství odnaučili zemědělce. Naštěstí ale zůstali (většinou) vlastníky svých domků, takže na "odpovědnost" nezapomněli a zůstal jim "zdravý selský rozum". Taky děti tam vyrůstající mají k vlastní odpovědnosti hodně silnější vztah, povědomí.. než děti ve městech z činžáků, paneláků.

A ODPOVĚDNÍ lidi mají daleko silnější vztahy - k vlastním blízkým i širší rodině, ke svému majetku, k místní lokalitě i komunitě, ke své zemi. K ověřeným hodnotám, historii i potřebám "svého kmene", k tradicím. Rovněž tak citlivěji respektují pud sebezáchovy.

J. Ptáček 9.6.2018 9:26

Stará "láska" nerezaví

Dosvědčiti mohu, že Rusové s ostatními Slovany nikdy bratrsky, nýbrž nepoctivě a sobecky smýšlejí.Jak směšné, jak nepraktické, bylo by tedy s tajným nepřítelem svým, který rouchem bratrským chtivost svou zakrývá, bratrovati se.Přiznávám se, že mi Maďaři, co zjevní nepřátelé Čechů a Slávů, jsou mi milejší, než Rusové, kteří s jidášským políbením přicházejí vstrčiti nás do kapsy. Čechové jsme a Čechové hodláme zůstati na věky a nechceme se stát ani Němci, ani Rusy, a proto budeme k Rusům chladní, nechceme-li je dokonce nenáviděti.

Karel Havlíček Borovský, Pražské noviny z roku 1846, číslo 20, strana 82, článek "Slovan a Čech"

vlastenecký novinář uznávaný i komunisty

K. Janyška 9.6.2018 8:54

Ano, držme !!!

Jinak je po nás... Dzp.

S. Netzer 9.6.2018 8:25

Na venkově

asi nežije tolik "kosmoindividualistů". :-P

I. Mertl 9.6.2018 7:30

Re: Já zase statisticky vzato

Už dlouho, ale to se popumělcům stává.

F. Houžňák 9.6.2018 6:44

No, vidíš, Sulc, taková vzdělaná rodina a vyprodukovala

takového zakomplexovaného frustráta jako jsi ty. Genetika je mocná, ovšem její výsledky jsou nepředvídatelné. Naučil ses aspoň trochu anglicky v té Emerice?

F. Houžňák 9.6.2018 6:41

Thomayer, ten profesor medicíny za císaře pána,

vypráví ve svých pamětech, jak byl coby mladý doktor na nějaké praxi či co v Paříži a přivezli pacientku, mluvící podle přítomných francouzských lékařů a profesorů jakousi neznámou řečí, kterou nikdo nebyl schopen identifikovat. Byla to němčina, jak Thomayer vzápětí zjistil, a dodává k tomu, no, to je ta všespasitelná němčina, kterou se "všude domluvíte", jak nám doma pořád vykládají.

J. Krásenský 9.6.2018 6:30

Opravník oblíbených omylů pana Šulce

" Vsude po Evrope se domluvili," S němčinou jen v německy mluvících zemích. Dlužno ovšem podotknout, že stejně dobře se domluvili i rodnou řečí v rakousku na sever od Dunaje a v německu na východ od Labe.

" veda i technika desetkrate vetsiho a pokrocilejsiho vedecky i technicky naroda." Technická a vědecká pokročilost platila před stoletím dvanáctým a pak až od konce století osmnáctého. A to vše jen s podotknutím "možná". Umění zpracování kovů na Velké Moravě a dál - zlata stříbra a také železa byla neoddiskutovatelně lepší než na území rodící se říše karlovské.

J. Kovaříček 9.6.2018 3:52

Souhlas s panem Chrastinou

Ano, český venkov se mnohokráte osvědčil, bohužel násilná kolektivizace napáchala mnoho škod na duši národa, jak na venkově tak i ve městech. Venkovští lidé jsou přece jen blíže realitě života a udržují zdravý selský rozum. Zajisté ne všude, nepochybně existují i buranovy. kde asi žije pan Jelínek. Takže komu to vlastně hrabe? A pan Sulc už ten svůj problém vyřešil, byl amerikanizován. To já jsem raději Čechem a za svůj národ se nestydím. Jistě, v Čechách žije dosti blbců, tak jako všude na světě. Z našeho národa vzešlo také mnoho vynikajících osobností a láskou ke vzdělání a kultuře předčíme mnohé národy jiné. Pan Chrastina má pravdu - měli bychom držet spolu, alespoň my vlastenci. Jsme národ početně nevelký, o to více se musíme snažit.

P. Sulc 9.6.2018 1:44

"Germanisace" ?

Moji predkove, rodice i prarodice umeli bud dobre ci alespon slusne nemecky. Vsude po Evrope se domluvili, byla jim otevrena kultura, veda i technika desetkrate vetsiho a pokrocilejsiho vedecky i technicky naroda. Bylo to na skodu?? Moje generace umela jakz takz rusky, bylo ji vtloukano do hlav kultura muziku, kolchozniku a jak ze to v Rusku delaji, aby krava Poslusnica dojila denne 60 litru mleka a jaci bajeci vedci byli Micurin a Lysenkov. Byl to pokrok?? Radeji bych byl ''germanisovan" !

J. Jelínek 9.6.2018 0:11

Já zase statisticky vzato

žiji a pracuji ( i když vlastně ne, už jsem v důchodu) celý svůj život na venkově. Nevšiml jsem si, že by zde byla nějak větší koncentrace vlastenců. Panu Chrastinovi asi už hrabe.