27.5.2019 | Svátek má ValdemarDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


ÚVAHA: Tabu je mrtvé, ať žije tabu!Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 9, poslední: 8.6.2018 3:17, přehled diskusí

provokace?:
Autor: K. Potoček 413 Datum: 7.6.2018 20:36

Já celou tuto kausu vidím tak, že někdo chtěl provokovat a když koukám na ten humbuk kolem toho, tak mám dojem, že se mu to celkem povedlo.

Rozebírá se to ze všech stran, ideologie do toho, náboženství do toho, bubák Halík do toho a máme téma, nad kterým se můžeme rozčilovat.

Lidi, neblbněte.

Zoufalá snaha vést spor o umění se nepovedla:
Autor: J. Hanzlík Datum: 7.6.2018 17:53

To přítomno nebylo, jen deklarace obhájců práva na podobné obskurní koláže, podepřené prvky porna, které musely být v ukázkách zamlženy, neboť stále platí, že úplná nahota s nestoudným chováním na veřejnosti zatím nebyla povolena. Tyto performance jsou produktem ideologické propagandy s pseudohumanistickým vtloukáním jakési viny evropské populaci s právem její tradiční kult absurdním způsobem urážet. Nu což, aspoň se nám představili lokajové projektu, s jejich svatými dotačními právy, ale také i jejich ideologičtí sekundanti, kteří skutečně už té současné Evropy mají dost a už ji opravdu takovou nechtějí. Dokonce i jeden profláklý aktivistický farář z toho ztratil soudnost.

Líto herců?:
Autor: O. Zuckerová Datum: 7.6.2018 16:36

Přišli by o angažmá, kdyby v té slátanině odmítli hrát? Nebo jim někdo vyhrožuje? Ani jedno, ani druhé. Prostě nerozeznávají, v čem vlastně účinkují a k čemu to má sloužit. Hloupost a nevzdělanost, tím méně "zaviněná blbost" ve mně ale žádnou lítost nevzbuzuje.

1*:
Autor: J. Kanioková Datum: 8.6.2018 3:17

Co je to společnost ? Co je to nemocná společnost ? :
Autor: K. Janyška Datum: 7.6.2018 13:56

Vždyť občanstvo je spontánním řádem a ten nemoci nezná... Dzp.

Díky, pane Ulčáku.:
Autor: V. Student Datum: 7.6.2018 12:34

Také si nemyslím, že je nutné učit matematiku usekáváním prstů, tak jako si nemyslím, že je nutné poukazovat na "problémy naší doby" dehonestací Ježíše.

Bohužel:
Autor: I. Novák 763 Datum: 7.6.2018 12:10

Také jste si všimli, že vymizel vtip? Opravdový vtip, který nás nutí zasmát se svým vlastním slabostem? Stupidnímu jednání politiků či jiných "celebrit" i nás samých? V umění vyjádřit společenský problém elegantním způsobem nutícím k zamyšlení? Jak z nabídky vymizela díla, která to v minulosti dokázala? Vše nahradila jen primitivní hrubost, nejlépe sprostá, na úrovni puberťáků, kteří právě opustili základní školu. Mám stejně smutné pocity jako autor.

Re: Bohužel:
Autor: Z. Lapil Datum: 7.6.2018 12:46

Souhlasím, i když asi ne doslova. To, co vymizelo (spíš skomírá) je vtip/humor inteligentní v tom smyslu, že je nutno před zasmáním použít mozek. To se včera povedlo v absurdáriu (Hitler s popisem "S regnet"; použito nikoliv latinkové, ale esesácké S) a před pár dny jsem potkal kamión a zjistil, že existuje dopravní firma http://www.jedetrans.cz/. Na to vám prostě jeden jazyk nestačí.

Takže třeba ještě není tak zle. Možná zase lidi přijdou na to, že na sex se chodí do bordelu, zatímco na divadlo je jaksi spolehlivější jít do divadla.

Což rozhodně neznamená, že ta dívčina u tyče nesmí být skvělá tanečnice a že všichni herci musí být pořád pečlivě oblečení a hrát Jiráska. On i ten Shakespeare uměl být občas nemrava.

Asi tak!:
Autor: J. Ráž Datum: 7.6.2018 11:30

Je mi také líto těch, kteří odmítají si vážit odkazu předků, který položil základy k tomu, abychom dnes mohli žít svobodně. Neuvědomují si, že tím ničí kontinuitu vývoje naší civilizace.