25.5.2019 | Svátek má ViolaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


GLOSA: Hybridní bezmocŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 11, poslední: 4.6. 2018 23:15, přehled diskusí

Re: Už jen okrajově,:
Autor: J. Jurax Datum: 4.6.2018 23:15

No to víte, blbost není hned vidět, ale že máte svaly jak sardinka vidí každý - takže svalovce jest prohlásit za duševně zakřiknutého, aby se srovnaly komplexy.

Podotýkám, že nejsem svalovec typu Terminátora ... i když hmotností bych mu konkurovat mohl ... :-)

Ehm:
Autor: J. Jurax Datum: 4.6.2018 23:07

"Jejich nebezpečí není v přímém násilí. Je v tom, že do celospolečenského diskursu zatahují myšlenky, které se až dosud spojovaly především s nelegálními extremisty."

Jistě. Problém ovšem bude v definici nelegálního extrémisty.

Ono nelegální je říct leccos, i pravdu, když je to ovšem hate speech, že, i paragraf na to máme. A nálepkou extrémisty častujeme ty, kdož prosazují jiné názory než MY, co určujeme, jaké názory jsou správné.

A zatahovat do celostátního diskursu myšlenky spojované s těmi, kdož jsou označeni za ilegální extrémisty, no fuj ... jen tak mne napadá, že v půli minulého století by byl za nechutného ilegálního extremistu označen jedinec, jenž by žádal i jen registrované partnerství, natož úřední sňatky osob téhož pohlaví.

Re: ono se "relativizuje" kdeco, soudruhu Petracku:
Autor: O. Zuckerová Datum: 4.6.2018 18:18

Čtyři stupně extrémismu - řazeno vzestupně podle míry nebezpečnosti: 1.umírněný extrémista - potlouká se po městě s mačetou a zatím neví, koho mázne; 2.běžný extrémista - najíždí dodávkou do chodců a masakruje je; 3. krajní extrémista - člen SPD; 4.nejkrajnější extrémista, nebezpečnější než všechny dosud prozkoumané druhy - člen SPD docházející do posilovny!

Pro MV ČR vypracovala O.Z.

ono se "relativizuje" kdeco, soudruhu Petracku:
Autor: M. Pesat Datum: 4.6.2018 13:55

"Říká-li zpráva, že Okamurovo hnutí Svoboda a přímá demokracie je větší hrozbou než tradiční extremisté, je u jádra věci. Tradiční extremisté cílí přímo na lidské životy. Třeba když hodili zápalné láhve do domu se spící romskou rodinou v dubnu 2009 ve Vítkově. Což je ryze kriminální a rasistický čin, jaký nelze relativizovat. Zato se relativizuje mnohé z toho, co činí party jako SPD, Slušní lidé nebo ruští Noční vlci."

ono se "relativizuje" kdeco, soudruhu Petracku, kuprikladu kdyz parta Cikanu s macetami kope do bileho soudruha a krici pritom ty bila svine, tak to samozrejmne jde o "jinou situaci" a zadny rasismus, kdyz muslimsky soudruh s ukradenym kamionem napali do davu turistu a rve pritom Alahu akbar, tak nejde o teroristu , nybrz o psychicky vysinuteho jednice. Takovou "hybridni hrozbou" byli sveho casu i soudruzi partyzani, co v horach/v civilu bojovali proti Wermachtu a nemecti soudruzi jim rikali banditen. Takze ja bych byl opatrny s temi nalepkami, kuprikladu evidentnim islamistum v Syria , ti byli soudruhy z USA nazyvani umirnena demokraticka opozice, to byla legrace, kdyz je USA/CIA vyzbrojily/vycvicila a oni i se zbranemi plachli k islamskemu statu, to byli panecku hybridni partyzanen/banditen :-) .

Cest :-)

Re: Pane Petráčku,:
Autor: I. Novák 763 Datum: 4.6.2018 13:34

Také mě vždycky rozesměje, když mudrlanti autorova typu začnou argumentovat právním státem.

Zločinec jako zločinec.:
Autor: A. Alda Datum: 4.6.2018 12:53

Petráček některé z nich obviňuje, jiné hájí. Ale je stejný jako oni všichni.

Už jen okrajově,:
Autor: B. Rameš Datum: 4.6.2018 12:47

zajímalo by mne, proč (nejen) autor tohoto článku tak zdůrazňuje, evidentně ve smyslu pejorativním, slovo "svalovec". Mít svaly je dnes společensky nevhodné? Svalovec rovná se pitomec, nota bene rovnou nácek, mlátivší kolem sebe hlava nehlava? Ideálem je astenický intelektuál, případně nakynutý pivoj?

Pane Petráčku,:
Autor: S. Rehulka Datum: 4.6.2018 11:12

říkáte, že Evropská Unie klade velký důraz na "právní stát" !

Mně se naopak zdá, že EU práva a životnost právního státu Č.R., čím dál, tím vice omezuje ! Neprotiřečíte si ?

Re: Největší nebezpečí nám hrozí:
Autor: P. Lenc Datum: 4.6.2018 10:14

Ano a to samozřejmně platí i pro Petráčka.Namám opravdu v lásce Okamuru, ale takový Petráček a jemu podobní jsou daleko větší nebezpečí než dva Okamurové.Okamuru nemusím "humanisto" Petráčku volit, vás ale musím tolerovat.

Nemáte, :
Autor: K. Janyška Datum: 4.6.2018 8:48

jste nevzdělaní kompozitivní teorií... Dzp.

Největší nebezpečí nám hrozí:
Autor: P. Zinga Datum: 4.6.2018 8:14

od "měkoušů" z Bruselu a místních dobro*erných "neziskovek".

A samozřejmě uctívačů "svobody umění" a slova. Především vlastního.