25.5.2019 | Svátek má ViolaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: Svoboda slova jen pro vyvolené?Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 75, poslední: 30.5. 2018 23:15, přehled diskusí

PROBOHA !:
Autor: J. Kanioková Datum: 30.5.2018 23:15

1*:
Autor: J. Kanioková Datum: 30.5.2018 23:14

No A ?:
Autor: J. Kanioková Datum: 30.5.2018 23:13

Souhlas, i za mě tam byli.:
Autor: J. Kanioková Datum: 30.5.2018 23:12

V tom představení šlo jen a jen o provokaci.

Re: Muslimové jsou příčinou věršiny zla v historii!:
Autor: J. Sova Datum: 30.5.2018 21:24

Dt 20,13 Až ti je Hospodin, tvůj Bůh, vydá do rukou, pobiješ v něm ostřím meče všechny osoby mužského pohlaví. Ale ženy, děti a dobytek i vše, co bude v městě, všechnu kořist z něho si ponecháš jako lup. Budeš užívat kořisti po svých nepřátelích, kterou ti dal Hospodin, tvůj Bůh. Tak naložíš se všemi městy od tebe velice vzdálenými, která nepatří k městům těchto pronárodů zde. Ale v městech těchto národů, které ti dává Hospodin, tvůj Bůh, do dědictví, nenecháš naživu naprosto nikoho. Zničíš je jako klaté, Chetejce, Emorejce, Kenaance, Perizejce, Chivejce a Jebusejce, jak ti přikázal Hospodin, tvůj Bůh.

Re: Svoboda slova a vyjádřeného názoru je zcela bez:
Autor: Z. Lapil Datum: 30.5.2018 21:03

To máte pravdu, to jsem úplně nedomyslel.

Šlo mi o to, že tento argument bývá brán jako nezpochybnitelný a tím pádem ukončující debatu. S takovým jeho použitím kategoricky nesouhlasím, protože mi přijde poněkud mimo: problém není v tom, jestli JÁ budu či nebudu pohoršen (ano, nemusím tam chodit, takže tam jdu na SVOJE riziko), problém je v tom, že stát prostřednictvím práva rozhoduje, co se mi smí a co nesmí líbit.

Pochopil bych debatu, jestli to stát (byť zastoupený krajem nebo kým) má platit, jenže tady narazíme na problém, že u nás divadlo bez státního mecenášství těžko může existovat.

Vlastně je to variace na debatu o zákazu kouření v hospodách: je hospoda veřejný prostor? A je DIVADLO - jakékoliv, včetně té slečny u tyče ve striptýzovém baru - veřejný prostor?

Jen bych připomenul, že:
Autor: D. Stirský Datum: 30.5.2018 20:34

slavnou Zahradu rajských potěšení od H. Bosche, kde jsou obrázky naháčů s květinami v zadku a různé jiné obscénnosti, mělo ve svých komnatách Jeho katolické veličenstvo Filip II. A ten rozhodně byl elitou avšak politicky korektní nikoli.

Výborný článek:
Autor: E. Kovářová Datum: 30.5.2018 19:48

Mluvíte mi z duše! A navíc, zajímala by mě také "vyváženost v ČT", neboť ve zprávách na 24 v 22,00 mohl vystoupit režisér Rychlík, ale slova z druhé strany jsem čekala marně! Proč? Proč nedostal slovo také někdo z odpůrců hry? To se totiž nehodilo ČT do krámu, aby dala prostor i Slušným lidem. Mimochodem jim děkuji, byli tam i za mě, a jestli jsem kvůli tomu prosťáček či fašista, tak se k tomu hrdě hlásím!

Re: Ano, pane.:
Autor: E. Kovářová Datum: 30.5.2018 19:42

Pane, Vy jste trouba... Hlavně, že jste četl Písmo :-)

Re: Muslimové jsou příčinou věršiny zla v historii!:
Autor: M. Drašner Datum: 30.5.2018 19:33

Musím se p. Vaňury zastat: do vzniku islámu neexistoval náboženskopolitický systém, který by zcela plánovitě vymazával předchozí kultury, které dobyl (snad až částečně na Čínu, která se tako s "ne-hanskými" etniky nikdy nemazala). Ale takhle plánovitě asi ne, Stačí si přečíst, co jsou schopni muslimští "akademici" tvrdit o Jeruzalému.

Re: Srovnání:
Autor: V. Lunák Datum: 30.5.2018 19:25

Vědět o nějaké charakteristice a vnímat něco jako charakteristiku, která mě snad předurčuje k nějakému konkrétnímu vědomému jednání, jsou opravdu různé věci a opět s tím nijak nesouvisí, zda na něco usilovně myslí, či nikoliv, analytiku.

Re: Náboženství je opium lidstva !!!:
Autor: P. Zinga Datum: 30.5.2018 19:23

Jestli považujete tahání vlajky z pí*i za umění, tak Vám není pomoci.

Předpokládám, že se Vám ta sra*ka líbí, jinak byste se tolik nerozčiloval.

Já jsem ateista od 14 let. Z poznání a vlastní vůle. Na katolické vsi.

Re: Hm:
Autor: M. Drašner Datum: 30.5.2018 19:21

Ano, Konvičku zastavila policie. Ovšem rudé prapory s. Semelové a výroky s. Skály nechávají tutéž policii chladnou, o řádění Antify nebo rudých Číňanů nemluvě. Kdopak jim to asi nařizuje?

Re: Srovnání:
Autor: P. Zinga Datum: 30.5.2018 19:18

Pane Lunáku, Vy jste spadl z Měsíce anebo si Vás někdo vymyslel? V každém případě se presentujete jako úchylák z normálu, protože drtivá většina normálních lidí o sobě ví, jaké je rasy a národnosti.

Že na to uúsilovně nemyslí, neznamená opak. Je to samozřejmost.

Já si nemyslím, :
Autor: P. Zinga Datum: 30.5.2018 19:16

že hra rozděluje národ na dvě poloviny (kolik polovin by mělo být?), to by znamenalo, že půlka lidí hru schvaluje. Z mého okolí je jasné, že jich tolik není, takže o "půlení" národa nemůže být řeč.

Re: Svoboda slova a vyjádřeného názoru je zcela bez:
Autor: P. Kersch Datum: 30.5.2018 18:26

Argument, že do divadla na daný kus nemusíte chodit, je naprosto správný - a to, že "tento argument neberete" není žádný argument. Člověk Vaší úrovně má vždycky řadu možností, jak se od seriózních lidí dozvědět, zda stojí za to na toto divadlo koupit lístek.

Re: moje zkusenost s modrobolseviky, soudruzi:
Autor: V. Holeček Datum: 30.5.2018 17:45

Nemám rád neomarxisty a jim podobné ! Mám rád náš český národ a naše tradice a nikdy jinak !

Re: moje zkusenost s modrobolseviky, soudruzi:
Autor: o. istvanfy Datum: 30.5.2018 17:24

Myslím, že autor požil výraz "neomarxista" ako nadávku. A tam sa nadsádzka toleruje.

Srovnání:
Autor: V. Lunák Datum: 30.5.2018 16:25

nedává smysl. Ten rozdíl, zda se provokativní akce realizuje na veřejnesti, či pro platící publikum v divadle, je poměrně dosti zásadní.

Jinak celkem pobavila teze, že každé etnikum, rasa či národ si hájí to své. Pokud ztotožňujete národ s národním státem, tak tam to lze s ohledem na státní moc uvažovat, nicméně v případě etnika či rasy obecně, se jedná o naprosto prázdné a nesmyslné tvrzení. S výjimkou v zásadě nízkého procenta úchylných jedinců, kteří žijí tím, že se považují za člena nějakého etnika či rasy, tuto charakteristiku (navíc mnohdy velmi subjektivní) lidé běžně nevnímají a současně nemají jako celek žádné nástroje proto, aby si hájili cosi, co by považovali za své (přičemž to své s ohledem na řečené ani neexistuje).

Re: Muslimové jsou příčinou věršiny zla v historii!:
Autor: F. Netopil Datum: 30.5.2018 16:20

Váš názor, pane Vaňuro, lze lehce dokázat, že ano? Až do sedmého století našeho letopočtu zde na Zemi vládl klid a mír, lidé i národy se navzájem milovali a spolupracovali a to všechno až do té doby než vznikl islám. Tak jste to myslel ? A Vy sám, četl jste někdy nějaké dějiny ? A četl jste vůbec někdy něco ?

Náboženství je opium lidstva !!!:
Autor: F. Netopil Datum: 30.5.2018 16:11

S komunisty v naprosté většině názorů nesouhlasím, ale v tomto případě mají pravdu. A je třeba zdůraznit, že to platí pro KAŽDÉ náboženství. Vezmeme-li v úvahu co autor u muslimů obdivuje (jak sám píše), musíme dojít k názoru, že radikální islamisté jsou vlastně jen islámská varianta našich "Slušných lidí" ! Možná by se oba tyto druhy "slušných lidí" měly spojit ve svém spravedlivém rozhořčení a společně bojovat proti bezbožné chátře, která se dostatečně neklaní jejich modlám. Zvláště uvědomíme-li si že hanobení postavy Ježíše ve hře není jen útokem na křesťanství, ale i na islám, neboť muslimové považují Ježíše za proroka Alláhova.

Re: Hitler přece žádné koncentráky neměl a to, že rozpoutal:
Autor: J. Fridrich Datum: 30.5.2018 16:10

Opět jste nezklamal - a pobavil nás...

Re: Halík::
Autor: P. Princ Datum: 30.5.2018 16:06

Na rozdíl od Msgr. Halíka jsem přesvědčen, že v žádném šíleném světě nežijeme. Šílený svět tu byl, když jej ovládali šamani Halíkova typu, ale to je pryč. Dnešní svět je pravděpodobně ten nejšťastnější vůbec - alespoň v naší evropské civilizaci.

Ať si každý předvádí, co chce, ale ZA SVÉ!:
Autor: J. Chaloupka Datum: 30.5.2018 16:04

Konec dotacím.

Recenze:
Autor: J. Uzel Datum: 30.5.2018 15:43

http://www.svetadivadlo.cz/cz/nasili

Muslimové jsou příčinou věršiny zla v historii!:
Autor: P. Vaňura Datum: 30.5.2018 14:52

Stačí si přečíst dějiny! Takovéto hry mají za cíl zfalšovat historii, udělat z pachatelů oběti!

Re: Halík::
Autor: J. Uzel Datum: 30.5.2018 13:16

Šílenost světa lze vyjádřit jistě i jinými prostředky, než vytahováním vlajky z přirození ap. Zde chtěl autor, dle mého názoru, především ukázat, že muslimové jsou oběť a ne původci této šílenosti. A pokud chtěl autor sdělit něco kolonialistickému Západu, tak na Zelňáku trochu zabloudil.

:
Autor: I. Spálený Datum: 30.5.2018 13:08

Evropský způsob života, kdy máte jen jednu ženu a s ní pár dětí, je zcela vyloučený bez existence uzavřeného společenství. Pokud máte jen 2 děti, tak je čtvrtinová šance, že pro vás typický rys od vás nezdědí žádné z nich. Buď ho získají od partnera z příbuzné komunity, nebo musíte přidat a mít dětí násobně víc. Jinak budete mít po pár generacích potomky zcela bez nadání, protože se jim nepředáte jako celek. Co vás formuje, vymře. To nemá s Hitlerem nic společného.

Re: Velmi dobře, pane Provazníku!:
Autor: J. Vlček Datum: 30.5.2018 13:07

Pane Berko, plně chápu vaše rozhořčení nad farizejským chováním evropských vlád a souhlasím s tím, o čem píšete, nicméně se domnívám, že proti takovémuto farizejství se lze stavět, a to i v uměleckém podání, jinými, civilizovanými, a chcete-li slušnými cestami, namísto použít k tomu perverzní škvár.

Re: Tržní řešení:
Autor: M. Moravcová Datum: 30.5.2018 12:00

ale vždyť dostává dotace. Je to marný, je to marný, je to marný.