20.6.2019 | Svátek má KvětaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


VZPOMÍNKA: Ve službě socialismu (5)Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 3, poslední: 29.5. 2018 20:56, přehled diskusí

Ulč sděluje: Mozek není nástroj myšlení, ale nástroj přežití:
Autor: M. Pivoda Datum: 29.5.2018 20:56

"Nejednou jsme se zabývali tématem s otazníkem, zda kdo vůbec mohl být věřící, autentický komunista - onen typ, který, i kdyby prozřel, by i nadále se s tak nesmyslnou vírou bez přinucení ztotožňoval. Jeden prokurátor, když už byl hodně opilý, mi pošeptal, že jsou jen dva druhy lidí - loajální spolehliví soudruzi a proti nim škůdci, nepřátelé lidu. Ale ve skutečnosti to všechno jsou buď dobří nebo špatní herci."

Hm. A to je dobře nebo špatně?

Nemám Ulčovi vůbec zazlé, že předstíral, aby tímto rafinovaným způsobem unikl z klece reálného českého socialismu.

Kdy ale s tím předstíráním Ulč skončil? Nebo jsou ve stejné kategorii předstírání stále ještě i jeho současné články? Pokud ano, co jimi asi dnes předstírá?

Príma, pane plnotučný soudce:):
Autor: J. Kanioková Datum: 29.5.2018 16:23

moc ráda čtu Vaše články, vždycky je tam něco, nač se přilepí moje vzpomínka. Tentokrát je to "malé roztomilé autíčko Topolinko", pořídil si ho manžel mé sestry, ale opravářsky se na něm totálně vyřádívával můj táta. Ten se podobným činnostem "vyučil" v Kovoslužbě, kde skončil po vyhození z funkce šéfa zdejšího finančáku v padesátých létech. Ovšem nejdřív pár let si s ním pohazovali po celém Jesenicku, kde se zakládala JZD, s přípisem, že už nikdy nesmí pracovat v THP pozici. Jesenicko bylo dost daleko na to, že jsme ho téměř 3 roky neviděli. Teprve pak se mu podařilo zakotvit tady doma v Kovoslužbě, kterážto práce ho velmi zaujala, byl dobrý, a brzy nám vyrobil pračku, první v našem městě, a pak ještě bojler. Na okukování naší pračky se ve městě pořádala procesí :)

Vlastnil jste zahraniční auto,:
Autor: A. Alda Datum: 29.5.2018 11:41

tož to se pak nedivte, že jste skončil u Černých baronů, místo abyste se zbraní v ruce hájil vlast a dělnickou třídu před pronikáním nepřátel skrz Šumavu.

(Mimochodem - Pexidr byl výborný muzikant, ale dosti chabý právník - to dělal zřejmě jen jako krytí svého uměleckého nadání, aby nebyl dělnické třídě trnem v oku; leč vybral si krytí z třídního pohledu dosti blbé).

(A ještě dlužno podotknouti, že jak byl Mraček výborný neurochirurg, tak byl stejně neschopný primátor.)