26.5.2019 | Svátek má FilipDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


ZANINY CESTY: Kadaň? Kadaň!Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 30, poslední: 7.6. 2018 23:22, přehled diskusí

Re: Zano,:
Autor: Z. Vave Datum: 7.6.2018 23:22

DDDDDDDD! Liko, to je přesné!

Re: Zano,:
Autor: T. Zana Datum: 7.6.2018 17:56

:DDDD

Re: Díky Zano:
Autor: T. Zana Datum: 7.6.2018 17:55

Maričko, je to, jak říkáš - zpevňují zdi, aby se nerozpadaly, vršky zdí, aby mezi kameny netekla voda...A tak podobně. Musí to být dřina, materiál dovezou tou vejtřaskou, odtahají přes lávku na hrad a jsou tam na to dva.

Je moc dobře, že se starají,aby zřícenina zůstala zříceninou a nestala se z ní hromada kamení.

Re: Zano,:
Autor: Z. Lika Datum: 7.6.2018 16:22

Tipuji, že ten hlasatel se jmenoval Beda.

Díky Zano:
Autor: M. Crossette Datum: 7.6.2018 16:01

za další nakouknutí do hezkého kraje, který neznám. A ano, musím se opakovat jak žasnu, jací jste tůůristi, kde všude už jste byli, co viděli. A je od tebe převelice milé, že nám tyhle "toulky" ukazuješ - prostě díky za "modré botičky"!

Tvoje typicky hezké záběry přírody (+ ten kačer se ti tedy fakt povedl!) a Kadaň vypadá velice malebně, čistě, upraveně s hezkými podloubí. Sokolův pavilion je poněkud zvláštní a je velká škoda, že přes všechnu snahu zachránit fresku (a sochy) potřebuje malba drahou opravu.

Já vím, že Doubravka je celá "umělá" ale mě se líbí. Z pohledu, co je u článku mi přijde taková pohádková, úplně vidím nějakého rytíře, jak vjíždí do brány.

A Egerberk - musela jsem se usmát při zmínce, že ho "opravují". Je to dobře, jen by mne zajímalo jak? Asi jen vsouvají zpět vypadlé kameny ze stěn, zesilují nějaké zdivo, dávají vzpěry ? Protože "tvar zříceniny" přeci musí být zachován.

Re: Jé, :
Autor: T. Zana Datum: 7.6.2018 15:37

Matyldo, taky jsem si to dlouho myslela. Ale není to tak, dneska už ne. Loňské Žluticko, letošní Kadaň- určitě doporučuju!

Re: Tak diskuse už ide! :
Autor: T. Zana Datum: 7.6.2018 15:34

A tak to má být. Je to radost, když člověk najde to opravdové doma. Moc ti to přeju!

Re: Tak diskuse už ide! :
Autor: K. Holubová Datum: 7.6.2018 15:23

Ano, je tu nádherně. Nemůžu se nabažit těch kopečků a všudypřítomné zeleně. Cítím se tu volně, svobodně a hlavně moc dobře. Ať se od svého paneláku vrtnu kam chci, všude stromy, keře, zeleň, čisto a vzdušno. Když jedu z Prahy autem a vidím hrad Hněvín, elektrárnu, která nijak moc krajinu neruší, vedle kostelíček Vtelno a pak už Liščí kopec s domy, tak cítím, že jedu domů.

Re: Zano, moc pěkné:
Autor: Z. Lika Datum: 7.6.2018 15:11

Žádné starosti mi přece nepřiděláváš - ledaže bys za ten výpadek mohla ty :D

Ty končiny získaly bohužel špatnou pověst zplundrovanosti a kyselých mlh. Jsem ráda, že to spíše neplatí než platí.

Jé, :
Autor: Z. Matylda Datum: 7.6.2018 15:06

tady to taky neznám! To je vůbec neznámý kraj, jednak proto, že je to od hodně daleko, druhak jsem nikdy neměla pocit, že tam bych chtěla něco vidět. A ono to vypadá, že tam je co vidět!

Re: Zano, moc pěkné:
Autor: T. Zana Datum: 7.6.2018 15:04

Vím a děkuju! Mrzí mě, že ti pridělávám starosti.

Tyhle končiny jsou takové zapomenuté, pro turistu krásné.

Zano, moc pěkné:
Autor: Z. Lika Datum: 7.6.2018 14:40

Děkuji za opět krásné fotky a zajímavosti a propagaci takovýchto koutů. Vypálený kostel mě dostal.

Ten výpadek v diskusích byl napříč celou Mafrou, technická chyba, nic osobního. Žhavila jsem všechny červené telefony, co znám :-)

Re: Zano, díky:
Autor: T. Zana Datum: 7.6.2018 14:29

Osek (i obec) se vylupuje. A ta cesta z Duchcova byla moc pěkná, taková nečekaná džungle.

Vidíš, o téhle minulosti Duchcova nevím... ono hotové to tam ještě není, pak snad přidají i nějaké informace. Zatím je skoro opravený kostel (ale dovnitř se nemohlo, ještě tam pracovali) a ten pivovar, ale ten je myslím soukromá iniciativa.

Re: Krásně si cestujete!:
Autor: T. Zana Datum: 7.6.2018 14:25

Jo! Vesničku a rybníček jsme taky potkali, je to tam fakt krásný! Mrzelo mne, že jsme minuli to jaro - musí to být krása veliká.

O ZOO v Chomutově vím, ale to bychom ten hrad museli odpískat. Někdy příště :-)

Re: Zano,:
Autor: T. Zana Datum: 7.6.2018 14:23

Jdu mrknout na komentáře k fotkám :-)

Jsem na chvíli doma, pak zase vyrážím - vlastně jsem ty dvě akce chtěla spojit, ale Praha je v tom děsném vedru fakt za trest. Zase mě ráno potěšil ČRO, kde hlasatel jásavě oznamoval, že bude krááásně, jasno, 30 stupňů...

Zano, díky:
Autor: A. Lex Datum: 7.6.2018 14:16

Okolo Kadaně to neznám, ale nábřeží Maxipsa Fíka mně velmi imponuje!

Za to Teplice (Klérka byla z Teplic) a okolní kraj znám. V Oseku jsem byla více jak před dvaceti lety a to byla ještě skoro ruina. Líbil se mi, i když jeho totalitní minulost byla velmi temná. Byli tam internováni myslím kněží.

Krásně si cestujete!:
Autor: Z. Asteris Datum: 7.6.2018 14:05

V Kadani a na Úhošti jsme asi před 3 lety byli - jak jinak než se strakáči. Nábřeží Maxipsa Fíka bylo bezva, jen tehdy některé atrakce, hlavně vodní bohužel úplně nefungovaly. Na Úhošti se mi mooooc líbilo, trochu jsem se tam při hledání kešky ztratila, ale objevili jsme díky tomu lesní rybníček a zaniklou vesničku - nebo alespoň pár zbytků po domech v lese uprostřed planiny. Ostatní bohužel neznám, jen to kamencové jezero a pak je v Chomutově bezva ZOO. Díky za další inspiraci k výletům.

Zano,:
Autor: Z. Jenny Datum: 7.6.2018 13:57

díky za objevení dalšího koutu,který neznám. Hned mně rána napadlo,že je někde zádrhel a tak jsem si napřed pošmákla na fotkách.

Kadaň je moc pěkná a zachovalý střed odpovídá rozumným občánkům.

Maxipes s nábřežím, úžasný bonus a moc zajímavém okolí. Hlohy cítím až sem.:-) Ta krajina vůkol prostě dýchá, to je vidět a ani jí nevadí ty betonové výfuky. :-)

Re: ráno jsem napsala obsáhlý komentář:
Autor: T. Zana Datum: 7.6.2018 12:10

Díky - já už byla ráno vyděšená, že nikdo nepíše, jestli mi to třeba něco nemá naznačit:P

Teda ten Duchcov, ten má před sebou ještě dlouhou cestu. Ono to halt pro tahle menší města není jen tak.

Re: Ten kraj je hezký,:
Autor: T. Zana Datum: 7.6.2018 12:06

Máš pravdu, tohle je pohled turisty. S prací, dopravou a nejspíš i sousedy to bude jiná píseň.

Z Maxipsa jsem měla radost!

Re: Zano, :
Autor: T. Zana Datum: 7.6.2018 12:03

Pozdravuj taťku. Jistě by se mu tam dnes líbilo. Ledacos se změnilo k lepšímu. Kadaň určitě, byla jsem tam asi před 15 lety a fakt pokrok velký.

ráno jsem napsala obsáhlý komentář:
Autor: Z. Inka Datum: 7.6.2018 11:56

zrovna když to zkolabovalo. Kadaň jsem znala jako nehezké město plné divných lidí, Bimbo ji před pár lety objevil na výjezdu při studiu ochrany památek, takže mi ji musel pochopitelně ukázat při jedné z našich dovolených, která měla podtext Kláštery. Duchcov, Teplice, Most - to byla zase jiná dovolená. No a v Klášterci jsme vždy končili puťák po Ohři, takže tamní zámek a město jsem sledovala vždy při výletu a nákupu. Moc hezké, Zano

Re: Tak diskuse už ide! :
Autor: D. Ruščáková Datum: 7.6.2018 10:31

Ygo, já to psím tam četla rovnou! :D To bude ta sdílená zkušenost, dva psi jsou do veřejné dopravy moc, vůbec, když jsou větší...

Zano, :
Autor: D. Ruščáková Datum: 7.6.2018 10:30

s tebou se tak hezky cestuje! Jsi stručná, vtipná, umíš se dívat a nezapomínáš na cukrárny:)) Nábřeží Maxipsa Fíka je geniální nápad, vůbec, když se povedl:)) Fotky jsou krásné, poučné a ukazují mi kraj, který vůbec neznám. Zato ho zná můj otec, jelikož tak kdysi řídil přeložky tratí, když se ty původní podpokopávaly...

Ten kraj je hezký,:
Autor: Z. Vave Datum: 7.6.2018 10:29

člověk ani kolikrát nepozná, kde proběhla výsypka a rekultivace. Pro turisty opravdu skvělé a dosud nedoceněné místo. Na život je to jak kde, někde horší, přece jen kraj má svou minulost a místy specifickou skladbu obyvatel. Všude tam to znám, protože měl můj bývalý zaměstnavatel pobočku. No a Sudety, i když ty severní, mám pod kůží odjakživa.

Moc pěkný článek i fotky, zano. Maxipes Fík je asi nejvíc. :)

Re: Tak tam se taky podívám:
Autor: T. Zana Datum: 7.6.2018 10:00

Chicht, no je to tahleta výzva:D Ale myslím, že bys to dala.

Je to hezký kraj, jen se to moc neví.

Re: Tak diskuse už ide! :
Autor: T. Zana Datum: 7.6.2018 9:57

Diky:-)

Ty kopce jsou opravdu kouzelný. Špidlatá pahorkatina- přesně!

Jsou chvíle, kdy by auto nebylo úplně od věci (teď jak jsme byli v Polsku), ale většinou mi to takhle vyhovuje.

Re: Tak diskuse už ide! :
Autor: Z. Yga Datum: 7.6.2018 9:49

Ech - oprava. Jsem v PSÍM zajetí, jinak docela svobodná, i když vdaná.

Tak diskuse už ide! :
Autor: Z. Yga Datum: 7.6.2018 9:47

Jé Zano, já miluju tvoje cesty po vlastech českých (teda i po cizině) - Kadaň a spol. neznám, takže jsem se velice ráda s tebou prošla. Stále víc se mi líbí cestování hromadnou dopravou a kdybych nebyla v zajetí, asi bych to taky sem tam praktikovala. Jinak fotky opět krásné (a opět jsem se u nic vyřádila) - ono je u nás téměř všude krásně. My byli minulý týden na skok v Mostě (dostihy) a to, co jsem z něj viděla (pravda, v podstatě jenom golfovodostihový areál, za to vybudovaný na výsypce) se mi docela líbilo. Navíc cesta z Prahy docela příjemná a krajina kolem zajímavá - hlavně ta špidlatá pahorkatina kolem Mostu je úžasná. Ani se nedivím Karolínce, že se nechala životem zavát sem - není to depresivní místo, jak jsem si prve myslela.

Tak tam se taky podívám:
Autor: A. Rgova Datum: 7.6.2018 9:39

díky za návnadu Zano, parádní výběr, pokusím se letos alespoň část absolvovat, nacpu se neteřce do Chomutova ...Především tu maxipsovku, jen tu úzkou ulici v Kadani jakože nenajdu. Radši :o).