23.1.2019 | Svátek má ZdeněkDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


GLOSA: Je to jen otázka rozhodnutíŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 38, poslední: 25.5.2018 14:28, přehled diskusí

Dana Drábková:
Autor: L. Písařík Datum: 25.5.2018 14:28

je jednička, výborně jí to myslí a dokonce chodí občas na pivo. Kdyby bylo více takových, tak by se podíl žen v politice zvýšil. Třeba Šlechtična se mi líbí taky, jak šlápla ptáčkům na zobáček a hned se ji snaží různí lobisté křižovat. Proč se má armáda vyzbrojovat systémy nekompaktibilními s NATO ? Vidím jediný důvod: sypejte ( do kapes) lobistům a povedeným ptáčkům.

Není však třeba chodit tak vysoko, pohleďte, kolik máme úspěšných starostek na vesnicích.

naivita:
Autor: J. Klepal Datum: 23.5.2018 11:37

Po zkušenostech s plukovníkem Muamarem Kaddáfím a Saddámem Husseinem byl museli být íránští ajátolláhové na hlavu padlí, aby si nepořídili jadernou odstrašující sílu, nejlépe umisťovanou na cíl balistickými raketami. Totéž platí i pro KLDR. Takový je nutný závěr zhodnocení ilegálních invazí některých států NATO a Netanjahu se s takovým faktem bude muset vyrovnat, naivita není namístě. Smlouvy a dohody nemají efekt, jestliže je porušují hlavní signatáři a tady jde hlavně o Smlouvu o nešíření jaderných zbraní.

Re: naivita:
Autor: V. Kain Datum: 23.5.2018 12:09

Paní Drábová plácala nesmysly pokud šlo o novičoky.Pokud bych někomu vzdal hold tak by to byla paní Vitásková.

Re: naivita:
Autor: P. Han Datum: 23.5.2018 13:06

Jaké nesmysly? Můžete to nepoučeným čtenářům odhalit?

Re: naivita:
Autor: F. Navr8til Datum: 23.5.2018 15:10

Drábová pletla dohromady technologické a právní pojmy. Závěrem správně řekla, že z hlediska Úmluvy o otravných látkách nešlo o výrobu. Ovšem tady nejde o právní, ale technologický pojem! Aby bylo možno látku testovat, musela být vyrobena (syntetizována).Těžko říci, zda mlžila úmyslně nebo jí to není jasné. Ale od té doby, co se dala na politiku, mám velkou obavu o její kompetenci.

Německé prachy a nic jiného:
Autor: M. Zdobinský Datum: 23.5.2018 11:07

Němcům a Frantíkům jde samozřejmě jen o peníze. Mají v oblasti své obchody,takže na jednu stranu mají plné huby soucitu a morálky při přijímání uprchlíků, a na druhou stranu klidně přivřou oči nad tím,že režim ovládaný náboženskými muslimskými fanatiky získá jaderné zbraně. Mají pocit ,že oni jsou daleko... Samozřejmě,že ten kdo se bojí nejvíc je Izrael. Hádejte na koho by ty jaderné rakety první letěly? Dokud arabské země v oblasti nepřestanou vyhrožovat Izraeli zničením, je každá iniciativa,která je klepne přes čenich,dobrá.

Re: Německé prachy a nic jiného:
Autor: R. Fiala Datum: 25.5.2018 12:41

Nebudu odpovídat tomuto magorovi jen dodám, že nejlepší by bylo kdyby se Írán zcela vzdal protiizraelské resp. protiamerické rétoriky, ev. praxe (podobně jako severokorejský Kim). Pak by Trump, který se stal pouhým izraelským slouhou musel předvést další kotrmelec a hledat nového nepřítele. To však bohužel není reálné. Takže nám nezbývá doufat, že se vedení EU pochlapí a uvolní svou čím dál škodlivější těsnou vazbu na USA. A to i v rámci NATO. Nemám samozřejmě zájem, aby Irán vlastnil jaderné zbraně stejně jako např. Pákistán ale kroky Trumpovy "jestřábí" administrativy právě k tomu směřují. Mimochodem na křiklavou asymetrii, že Izrael jaderné zbraně už dávno má, že beztrestně bombarduje různé objekty v Iránu, že vojensky obsadil a drží cizí území (podobně jako třeba Stalin východní Prusko) jsme si už zvykli.

Re: Německé prachy a nic jiného:
Autor: M. Zdobinský Datum: 25.5.2018 12:55

Odpovídat člověku,který začíná diskusi kecech o magorech mi zpočátku přišlo zbytečné,ale nemohu odolat ,takže : Magore Fialo,polib si svoji antisemitskou p...l!!!

Izrael se po celou dobu svojí existence brání ,jinak by ho už okolní arabské země dávno vymazali z povrchu. Desetitisíce amerických kluků padlo ve dvou válkách,aby vytáhli Evropu z průseru,který si sama nadrobila, takže škodlivou vazbu na USA může vidět jenom magor nebo komouš.

Re: Německé prachy a nic jiného:
Autor: R. Fiala Datum: 25.5.2018 13:22

Nazvat vás magorem je ještě lichotivé, vy jste nejen sprosťák ale i negramot. Nejenže arabské země nevymazalY za 70 let jeho existence Izrael z povrchu, hrozí to spíš jeho bližším i vzdálenějším muslimským sousedům jako jsou Syřané, Iráčané či Kurdové utiskovaní, vyhánění a vraždění po statisících. Úspěšně se je podařilo rozeštvat proti sobě (např. šíity a sunnity) resp. je odesílat do kapitulanty a zrádci ovládané Evropy a ještě na tom vydělat. Ale zdá se, že to pro zajištění nerušené existence Izraele nebude stačit.

Re: Německé prachy a nic jiného:
Autor: M. Zdobinský Datum: 25.5.2018 13:37

Jasně,za to že se různé arabské odnože středověkého náboženského dogmatu řežou (mezi sebou) může Izrael. To už tu jednou bylo, jeden s knírkem říkal,že židé můžou úplně za všechno. A byl to Izrael, kdo je opakovaně několikrát napadl s tím,že je vymaže z mapy. Co jsi měl z dějepisu ? Nemyslím marxismus-leninismus,tam to bylo určitě za jedna. Jestli někdo vraždí Syřany,Iráčany či Kurdy,tak to rozhodně nejsou Izraelci. Řežou se především oni mezi sebou.

PS S magorem jsi začal ty,chudáku.

PS Paradoxně na Evropě ovládané levičáckými neomarxisty a slabochy se asi dohodneme,ale za ten náš evropský marasmus fakt židé nemůžou.

Jaderná dohoda je především o byznysu:
Autor: P. Kubáč Datum: 23.5.2018 11:00

Nezdá se že by jádrem problému s jadernou dohodou s Iránem byly jaderné zbraně. Naopak se zdá, že se jedná o pozici na velkém nenasyceném a bohatém trhu v této zemi. Právě proto Trump hodil do systému vidle, právě proto Euro-papaláši tak kříčí a "zůstávají jednotni". Osobně jsem na tu jednotu zvědav až velkým evropským firmám budou hrozit za obchodování s Iránem odvetné sankce ze strany USA.

tak soudruh Stejskal rekl jen cast pravdy:
Autor: M. Pesat Datum: 23.5.2018 10:10

tak soudruh Stejskal rekl jen cast pravdy z toho rozhovoru/jak je jeho zvykem/, tu ktera se mu z politruckeho/propagandistickeho hlediska hodi do kramu. Nutno souhlasut s hodnoceni soudruzky Drabove, smekam. Iran/muslimy skutecne nemusim, z tohoto pohledu je urcite spravne/dulezite na Iran vyvijet neustaly tlak a dusledne hlidat/kontrolovat. Ovsem kdyz prisla rec na hlidani a kontroly, tak soudruzka Drabova rekla, ze v tomto smeru Iran spolupracuje s mezinarodni agenturou pro jadernou bezpecnost naprosto vzorne a umoznuje inspektorum pristup uplne vsude.A take rekla, ze jde o doktrinu/mysleni, protoze technologicky/kadrove je schopna jadernou zbran vyrobit i Ceska republika a spousta dalsich zemi, ale nemaji ambice to udelat. Tam bych jen upozornil, ze jaderne zbrane ma i Pakistan, coz budou jeste horsi islamsti fanatici nez Iran/Persane. Vzpominam, ze sveho casu mela jaderny program ve vysokem stupni vyvoje i Jihoafricka republika, ti ale nakonec ten program zastavili.

Cest :-)

Re: tak soudruh Stejskal rekl jen cast pravdy:
Autor: J. Lepka Datum: 23.5.2018 10:28

Údernost tvé agitky by jistě vzrostla, kdyby ses naučil používat diakritiku.

Re: tak soudruh Stejskal rekl jen cast pravdy:
Autor: J. Uzel Datum: 23.5.2018 10:49

Netuším, jak to vyvrací obsah článku, soudruhu Pešate.

Re: tak soudruh Stejskal rekl jen cast pravdy:
Autor: J. Novotný Datum: 23.5.2018 13:43

JAR vyrobila 6-10 jaderných bomb. V 89 je rozebrala, ale vysoce obohacený materiál získaný jejich rozebráním má pořád ve skladech.

Platí, že:
Autor: A. Hrbek Datum: 23.5.2018 10:01

každé mírové využití jaderné energie může být zneužito pro vojenské účely. Minimálně na špinavou pumu.

122 států podepsalo dohodu o nešíření jaderných zbraní. Je zajímavé se podívat, kdo to nepodepsal a neustále jaderně zbrojí.

Re: Platí, že:
Autor: P. Zinga Datum: 23.5.2018 11:42

Izrael.

Odstoupení od špatné smlouvy je SPRÁVNÉ. Zrušení:
Autor: J. Fridrich Datum: 23.5.2018 9:58

Odstoupení od špatné smlouvy je SPRÁVNÉ. Zrušení jaderné smlouvy s Iránem - výborně Donalde - další splněný bod programu a velmi potřebný krok pro celý svět - i když si to ta nynější squadra vedoucí Evropu k rozvratu a záhubě vůbec neuvědomuje - ono to souvisí s postojem Západu k Izraeli a k nepřátelským muslimům..

Drábová vypadá moudře. Doufám,:
Autor: K. Janyška Datum: 23.5.2018 9:03

že i je... Dzp.

Ovšemže.:
Autor: V. Student Datum: 23.5.2018 8:43

Ovšemže lze mírové využití štěpení jádra využít na vojenské. Ovšemže to pro islámskou republiku s vůdcem typu Chamaneího nebude žádný problém. Ovšemže je to hrozba jako prase, která byla díky "smlouvě" stále reálnější. Ale tady se holt bude nadávat na Trumpa, protože si přestává hrát na pokrytce!

Re: Ovšemže.:
Autor: P. Lenc Datum: 23.5.2018 9:55

Ano, pravda je pro takovou Francii a Německo naprosto nestravitelná.Mají přece ty "hospodářské zájmy".A mír byl přece "zajištěn".Těch novodobých Mnichovů pouze přibývá.

Re: Ovšemže.:
Autor: V. Student Datum: 23.5.2018 11:07

Ano. Jsou to obyčejná pseudořešení. A důsledky budou hrozné.

Rozhodnutí je kontrolované:
Autor: V. Braun Datum: 23.5.2018 8:10

Pane autore, nějak jste zapomněl uvést, že součástí dohody je souhlas Iránu s mezinárodními kontrolami, které sledují, zda je využití mírové nebo vojenské, tedy zda se Irán náhodou nerozhodnul pro to vojenské využití. Dohoda a kontrola jejího dodržování mě osobně připadá jako lepší cesta než vypovězení dohody bez jasného plánu co dál. Že sankce nejsou zárukou že stát atomovou zbraň mít nebude ukazuje případ Severní Koreje.

Re: Rozhodnutí je kontrolované:
Autor: V. Braun Datum: 23.5.2018 8:16

Ještě bych rád zmínil jeden argumentační faul pana Stejskala, a to zmínku o dokumentech získaných Izraelem. Pokud jsem četl, jsou to dokumenty už dost starého data, pokud z nich vyplývá rozhodnutá Iránu získat atomovku tak to bylo dávno před dohodou, kterou toto rozhodnutí změnili, nebo přinejmenším odložili po dobu platnosti dohody.

Ano, dohoda je časově omezená, což je asi největší problém. O prodloužení, nebo obecně o stavu po skončení dohody, by se ale mělo jednat. Jednostranné vypovězení ze strany USA, bez dohody se spojenci, je hazard a na případný další konflikt na blízkém východě doplatí zejména Evropa, uprchlickou vlnou a zdražením ropy. USA jsou za vodou, a to doslova i obrazně, protože nyní jsou v podstatě v těžně ropy soběstační.

Re: Rozhodnutí je kontrolované:
Autor: J. Vintr Datum: 23.5.2018 8:19

Na té dohodě byl údajně právě špatný mechanismus těch kontrol. Musely být dlouho dopředu hlášené, takže Írán měl čas případné "nepovolené" aktivity ukrýt, zamaskovat nebo přemístit jinam.

Re: Rozhodnutí je kontrolované:
Autor: V. Braun Datum: 23.5.2018 9:40

Pochybuji. Podíval jsem se do textu dohody a ve spojení s kontrolou (monitoring) je tam obvykle slovo průběžně, v jednom případě i denně. Takže s tím hlášením dlouho dopředu to asi nebude pravda.

https://assets.documentcloud.org/documents/2165399/full-text-of-the-iran-nuclear-deal.pdf

Re: Rozhodnutí je kontrolované:
Autor: J. Rechnovský Datum: 23.5.2018 8:58

Po Israelském útoku na Irácký reaktor v Osiraku v r. 1981 se Irán poučil a rozptýlil aktivity s jaderným programem asi na 50 míst v zemi. Opravdu účinná kontrola je tedy velmi obtížná, ne-li nemožná. Šílená protiisraelská rétorika ajatoláhů jen potvrzuje Íránskou nedůvěryhodnost. Skutečný dopad mají hybridní útoky jako např Stuxnet.

Takže. Dohody se zaostalými, náboženskými magory žijícími nenávistí, nemají smysl. Není rozumné je přímo likvidovat. Stačí jim skrytě ale jasně dávat na vědomí, že ten jejich šiítský domeček z karet jim můžeme kdykoli rozdupat.

Re: Rozhodnutí je kontrolované:
Autor: V. Braun Datum: 23.5.2018 9:44

Irán neobhajuji, s tou jejich vládní politikou v regionu to moc slavné nebude, i když i tam jsou zřejmě mezi vládnoucími politiky rozdíly, alespoň dle toho co se o tom píše.

Co mi vadí je jednostranné vypovězení dohody ze strany Trumpa, bez ohledu na dopady jak v regionu, tak případně následně na Evropu. Nestabiity a jejích důsledků, zejména ve spojení s vlnou imigrace, jsme si užili v Evropě dost, i když přímo v ČR spíše zprostředkovaně.

Re: Rozhodnutí je kontrolované:
Autor: J. Lepka Datum: 23.5.2018 10:39

No vidíte, mě zase vadí přespříliš optimistická, až naivní důvěra islámskému režimu, který, jak jistě snadno zjistíte v jakékoliv encyklopedii, si ani nelámal hlavu s diplomatickou imunitou a US diplomaty držel 444 dní. Takovému režimu věří jen hlupák nebo fanatik, jste takový anti-ami fanatik nebo to první?

Re: Rozhodnutí je kontrolované:
Autor: P. Zinga Datum: 23.5.2018 13:59

Pane Rechnovský, jste trol nebo trotl?

Naopak, rozumní se obávají, že vypovězení smlouvy posílí magory a svět ztratí nad Íránem kontrolu.

Ale ano, je v souladu s Vaší, americkou zhovadilostí inspirovanou ideou, že všechno lze rozmlátit a tím napravit.Nejlépe je to vidět na Iráku.

A Vy osobně může te rozdupat akurát báíbovičky na pískovišti, Terminátore.