21.5.2019 | Svátek má MonikaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


FEJETON: Kde co lítáŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 15, poslední: 17.5. 2018 18:02, přehled diskusí

Rovnost pro všechny, aby i malé americké fimy měly šanci:
Autor: M. Pivoda Datum: 17.5.2018 18:02

Net neutrality gets a thumbs-up from US senators, but it still looks doomed. Scheduled to disappear on June 11, the rules have become a political flashpoint.

The good news: The US Senate voted to overturn a December decision by the Federal Communications Commission to scrap Obama-era “net neutrality” rules, which prevent internet service providers like AT&T and Comcast from blocking or slowing down selected web traffic. Ars Technica reports that three Republican senators voted along with Democrats today to support the rules.

The bad news: The House of Representatives will now vote on the issue, and the Republican majority there isn’t inclined to slap down the FCC. If, by some miracle, the vote turns out to be in favor of net neutrality, President Trump could still veto Congress’s attempt to stop its demise.

Why this matters: Unwinding net neutrality will be toxic for innovation in America because large companies with deep pockets can easily pay for faster traffic, leaving startups at a disadvantage. The ISPs say they’ll self-regulate, but don’t hold your breath. The temptation to profit from two-speed systems—and to favor their own web content over that of rivals—will be too strong for them to resist.

Re: Jenže:
Autor: J. Lepka Datum: 17.5.2018 16:25

Naprosto souhlasím, bohužel jako každá dobrá věc je snadno zneužitelný.

Není dron jako dron:
Autor: P. Kubáč Datum: 17.5.2018 13:58

To co pan Neff označuje jako dron je kvadrokoptéra neškodné civilní zařízení. Dron je robotické letadlo řízené přes satelit s USA sestřelující v Pákistánu lidi označené někým za islamisty.

Obrana proti těm opravdovým dronům je problém - vskutku by mě zajímalo jak ho má Karla Šlechtová a spol. vyřešen.

Re: Jenže:
Autor: J. Jurax Datum: 17.5.2018 13:44

To taky, nicméně já měl na mysli třeba kontrolu vedení, dopravy, snímkování ze vzduchu, geoprůzkum a takové podobné různé.

Re: Jenže:
Autor: J. Lepka Datum: 17.5.2018 13:16

Přesně tak, pokus odnést nálož i tím malým, amatérským prckem tu už byly.

Re: Úspěšnosti takového "lovu":
Autor: J. Lepka Datum: 17.5.2018 13:15

Jenže čeština chápe rozdíl mezi vzduchovkou a plynovkou (byť současná legislativa tomu dost dává na frak). Obecně lze tedy vzduchovku popsat jako zbraň ve které je střela uvedena v pohyb předchozím pohybem pístu komprimující vzduch. Už jen z toho je zřejmé, že popsaný model de facto znemožňuje vyšší úsťovou rychlost, potažmo výkon, setrvačnost víte. Na rozdíl od toho plynovky na zkomprimovaný plyn či vzduch ty výkony umožňují a i proto jsou zákonem omezeny (výkony, ne obecně zbraně). To už horší důsledky může mít použití výkonného praku.

Docela mne překvapuje váš odpor vůči dronům, :
Autor: J. Lepka Datum: 17.5.2018 13:05

domníval bych se, že jako fotograf budete vzývat výhody dronů fotit z úhlu smrtelníkovi nedostupnému, zvláště u architektury.

Nový druh miniaturního dronu na počátku vývoje:
Autor: M. Pivoda Datum: 17.5.2018 11:45

https://www.youtube.com/watch?v=7DXuxGErs9k

Ano, máte pravdu, Astone. Akorát nevím, zda si neděláte :
Autor: K. Janyška Datum: 17.5.2018 8:56

srandu.

Soukromé právo, jediné právo pravé evoluční, na kterém stojí 3 velká negativa, tedy mír, svoboda a spravedlsnot, je skutečně systémem jen kvalifikovaných zákazů, opakuji kvalifikovaných, tedy takových, které vyhledá a určuje soud v soudních procesech a ze kterých si děláme oprávnéná očekávání.

Pozor na ty hrábě... Dzp.

extrém:
Autor: P. Gábriš Datum: 17.5.2018 8:47

No představte si takový malinký, neviňoučký dronek, který vám vlétne oknem do bytu, kde máte malé děti nebo něco na hořícím plynovém sporáku - no nestřílel by jste pak po majiteli? Ty rychle se točící vrtulky mají dost velkou kinetickou energii (a nakonec nemusí to být dronek, může to být pořádný kus, který se (v tom lepším případě) vymkl kontrole...

Re: Úspěšnosti takového "lovu":
Autor: M. Drašner Datum: 17.5.2018 8:28

ale to se mýlíte. Už plynovka Girandoni sloužila jako vojenská puška, byť nepříliš dlouho, a velkou roli prý sehrála i v objevitelské cestě Lewise a Clarka na západ USA. Výkonné vzduchovky a plynovky se místy (USA) používají i k lovu prasat. Obecněji o tom, co dokáží, zasílám odkaz:

https://www.tactical-life.com/firearms/10-of-the-most-powerful-airguns/

Úspěšnosti takového "lovu":
Autor: J. Schwarz Datum: 17.5.2018 7:41

by zabránil nízký výkon vzduchovek...

Co je to platné:
Autor: I. Vermis Datum: 17.5.2018 4:34

"že žádný dron nemám a pořídit si ho nehodlám", když "Jeden takový jsem koupil vnučce k předloňskému Ježíšku."...?

Jednoduché řešení:
Autor: J. Kovaříček Datum: 17.5.2018 3:17

Spadne-li někomu dron na hlavu a rozcuchá-li mu účes, nutno to považovat za zločin. V tom případě nutno majitele dronu na místě zastřelit. Tím by drony prokázali svou užitečnost - omezila by se populační explose, zlevnily by ceny bytů a domků a v neposdlední řadě bylo by o kulturní zábavu postaráno. Lidé přece milují televizní krváky!

Jenže:
Autor: J. Jurax Datum: 17.5.2018 3:00

drony už dávno neslouží jen k zábavě. Ani ty malé až malinké ...