25.5.2019 | Svátek má ViolaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EVROPA: Junckerův politický coming outŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 72, poslední: 16.5. 2018 23:57, přehled diskusí

Re: Váš práh citlivosti :
Autor: R. Tesařík Datum: 16.5.2018 13:09

Řek bych, že madam je v tom nějak angažovaná.

Jo, to urputné obhajování je fakt podezřelé:
Autor: J. Kanioková Datum: 16.5.2018 19:10

Myslet si:
Autor: P. Lenc Datum: 16.5.2018 9:57

o Junckerovi jedinou vteřinu něco dobrého, ale nejen o něm, ale celé té partičce kolem něho si může myslet pouze člověk ducha poněkud mdlého.To že se odkopávají svědčí pouze o tom, že hledají pro svou zrůdnou politiku podporu u té nejhorší politické spodiny, komunistů a jiných fašizujících příznivců zvrhlé marxistické ideologie.

:))))))))))))))):
Autor: J. Kanioková Datum: 16.5.2018 19:10

Re: Myslet si:
Autor: Š. Hašek Datum: 16.5.2018 20:55

Asi tak, pane Lenci.

Tak budeme porovnávat autore.:
Autor: M. Valenta Datum: 16.5.2018 9:43

Junker (blb) odhalil v Trieru sochu jednomu dávno mrtvému filozofovi, jehož pohrobci, světe div se, se u nás stále těší pevnému zdraví, drze nám kynou z prezidentských balkónů a jsou vehementně protlačováni do vznikající vlády současným prezidentem, velkým přítelem a obdivovatelem Číny, té Číny, která ten kus šutru pro Trier zacálovala.

Re: Tak budeme porovnávat autore.:
Autor: M. Prokop Datum: 16.5.2018 9:52

No a k čemu je vám to porovnávání?

Že když máme doma blbce, tak si nemáme občas všimnout těch EUnijních?

Re: Tak budeme porovnávat autore.:
Autor: M. Valenta Datum: 16.5.2018 10:31

Máme, ale nemáte ten dojem, že pro ta unijní kritika slouží převážně k odvrácení pozornosti od našich neduhů a lumpáren.

Re: Tak budeme porovnávat autore.:
Autor: P. Han Datum: 16.5.2018 10:37

Většina z těch, kdo kritizuje EU za její úlety, kritizuje i domácí blbce. Pozornost se snažíte odvracet vy. Od chyb EU.

Re: Tak budeme porovnávat autore.:
Autor: M. Valenta Datum: 16.5.2018 11:21

Ne. Jenom ji (EU) bráním před nesmyslnými kritikami těch zapomětlivých co ji srovnávají z komunistickým režimem a zároveň nevidí (nebo jim tom nevadí) co se mezitím dostalo k moci u nás.

Re: Tak budeme porovnávat autore.:
Autor: M. Prokop Datum: 16.5.2018 11:40

To vy ale nevíte, zda nevidí nebo nevadí.

Jen u článku o EU kritizují EU (důvodně) a u článku o místním bordelu kritizují místní bordel (taktéž důvodně).

Re: Tak budeme porovnávat autore.:
Autor: M. Valenta Datum: 16.5.2018 13:31

Je to o tom vlastním prahu, před kterým mnozí, politici zvlášť, tak neradí metou a odklánějí kritiku jinam.

Re: Tak budeme porovnávat autore.:
Autor: P. Han Datum: 16.5.2018 21:51

A už máte v ruce koště?

Re: Tak budeme porovnávat autore.:
Autor: M. Prokop Datum: 16.5.2018 11:38

Ale jistě, to je běžné.

Problém není v tom, co má kritika EU zakrývat. Problém je v tom, že je pravdivá.

Re: Tak budeme porovnávat autore.:
Autor: J. Svoboda Datum: 16.5.2018 16:59

Pane, víte, že houby pro růst potřebují podhoubí? A že stejně je to komunizmem v EU, který se nám se Juncker snaží zpětně implantovat, jako by nevěděl, že o tom víme víc, než on.

Re: Tak budeme porovnávat autore.:
Autor: B. Rameš Datum: 16.5.2018 9:56

To jste nakladl slova hezky. Komunisté zjevní i více či méně tajnosnubní se u nás derou o koryta veřejně. Komu to přijde hnusné a nedůstojné, má smůlu, protože většině národa i politiků (no, spíše technologů moci) je to evidentně buď jedno, nebo s tím souhlasí. Snad jen, že ta socha je, tuším, z bronzu. To je šikovné, dá se přetavit na dělo, až zazní zas revoluce hlas.

Re: Tak budeme porovnávat autore.:
Autor: M. Valenta Datum: 16.5.2018 10:33

Děkuji za bronzové upřesnění.

Re: Tak budeme porovnávat autore.:
Autor: P. Han Datum: 16.5.2018 11:04

Děla se už z bronzu neodlévají. Bylo by moc hezké, kdyby bylo mžné z té sochy odlít zvony, to bu se Marx v hrobě urotoval. Ale nakonec to jistě dopadne tak, že si soudruzi odlijí a rozdělí mezi sebou spoustu metálů.

odjinud:
Autor: Č. Berka Datum: 16.5.2018 9:30

Závěr stojí za to odcitovat, protože v něm najdeme už jasné pochopení, že legitimita současné fáze kapitalismu z velmi dobrých důvodů klesá:

„Měli by (liberální reformátoři) využít 200. leté výročí narození Karla Marxe, aby se s tím velkým mužem obeznámili – nejen s vážnými chybami, které tak brilantně v systému odhalil, ale také proto, aby si připomněli, jaká hrůza se může stát, když těmto chybám nebudou čelit.“ http://casopisargument.cz/2018/05/14/jeste-par-slov-k-marxove-vyroci/

Re: odjinud:
Autor: K. Janyška Datum: 16.5.2018 9:36

Bláznivcé a nepravdivé. Lidský svět je odjakživa a navždy spontánním řádem, tedy kapitalismem. Jiným výrazem... Dzp.

Re: odjinud:
Autor: M. Prokop Datum: 16.5.2018 9:53

Liberální reformátoři nikde nejsou, to byla třeba Thatcherka. Teď je všude samý socan všelikých barev a odstínů.

Re: odjinud:
Autor: K. Janyška Datum: 16.5.2018 11:31

Nikdo takový nez znalosti kompozitivní teorie neexistje. Je však pravda, že železné lady Hayek radil... Dzp.

A co nám je to platné,:
Autor: M. Malovec Datum: 16.5.2018 9:21

když i čeští gauneři v EU mu drží palce v pr., aby se nepo.

Země je kulatá.:
Autor: A. Alda Datum: 16.5.2018 8:51

Odešli na Východ a vracejí se ze Západu.

PROČ JE EU SOCIALISTICKÝM NESMYSLEM A ZLOČINEM,:
Autor: K. Janyška Datum: 16.5.2018 8:28

ZEJMÉNA RUDOČERNÝCH SOCIALISTŮ.

Jak známo, vývoj lidského světa je tažen civilizací jednotlivců obchodem, tedy jejich vyšším a vyšším osamostatňováním. Takoví lidé jsou pak už dlouhá tisíciletí tahouny dalšího jeho vybavování technickými prostředky, neboť svojí nekoordinovanou aktivitou vygenerovali neosobně a nezáměrně spontánní řád lidské interakce a lidského světa, který je svými evolučně vyvinutými pravidly řídí a nutí k efektivním a produktivním druhům jednání.

A přinutil je založit evoluční cestou bez původního záměru vlastní správní jednotky, národní státy.

Pomiňme tu eskapádu historických událostí, které vedly k dnešku a podívejme se na to, co je. Co vniklo a co dál vzniká. Jen za poslední 3 dekády vznikly desítky nových národních států a nikdo se jich, tedy každý toho svého, nechce vzdát. Jak to ? Vždyť EU je přece prý jakousi novou lepší formu lidského světa. Tak proč ne ?

Re: PROČ JE EU SOCIALISTICKÝM NESMYSLEM A ZLOČINEM,:
Autor: K. Janyška Datum: 16.5.2018 8:28

Jednoduše proto, že to není mírovými cestami možné. Historickými vazbami a vzájemnou všemožnou sounáležitostí osazené skupiny lidí, kteří si říkají národ, dokonce až paradoxně na tom trvají i v USA, kde je national skoro všechno, totiž se této vlastnosti ani vzdát nemohu. Je vrostena v jejich historii a v jejich myslích, tedy v systému tzv. pravidel jejich správného chování. Proto není znám případ, kdy by se někdo dobrovolně vzdal své národní identity.

Národy a jejich národní státy, není zatím dáno, že co národní stát to jeden národ, se staly jedinými možnými správci zemského povrchu, a každý vidí, že skoro o každý metr svého území jsou ochotny bojovat. Ale co je nejpodstatnější pro existenci lidského světa, že se staly největšími prvky jeho spontánního řádu, který je samotnou podstatou jakékoliv možnosti, aby lidský svět vůbec existoval. Přičemž vzájemné vazby prvků spontánního řádu jsou výsostně omezující, tedy negativní, tedy zákazové. On jediný umožňuje lidem a jejich organizacím, včetně národních států, sledovat nekonečné množství účelů a cílů svých jednání tak, aby při tom nenarážely do ostatních, tedy, aby lidí se stejným neosobním sebezáchovným úkolem vůbec přežití.

Re: PROČ JE EU SOCIALISTICKÝM NESMYSLEM A ZLOČINEM,:
Autor: K. Janyška Datum: 16.5.2018 8:30

Tato neobkročitelná podstata musí každého, kdo se o zorganizování lidského světa snaží příkazy, varovat. Nejde to, není to možné, musel by nejprve umět zrušit vesmír a naučit se ho sestavovat, tedy nekonečně složité řády, příkazem (tedy lidským rozumem, který je ovšem produktem vývoje, takže to není možné už z tohoto důvodu), ne omezeními. To je každému, aspoň trochu málo zorientovanému člověku jasné. EU je tedy silou anticivilizační a může existovat jen na základě 3 předpokladů.

1.Všichni lidští obyvatelé a všechny národy Evropy se prohlásí dobrovolně, podtrhuji dobrovolně, za Němce a vznikne německý superstát, který budě řízen klasickými metodami. Bude mít i svoji velkou armádu a policii.

2.Momentální vývoj bude pokračovat navzdory názorům Evropanů na EU a bude postavena silná eunijní policie a armáda k potlačování odporu a nesouhlasu. Takový stav známe ze Sovětského svazu a každý ví, jak to s ním dopadlo.

3. Evropská unie bude stát na stejném principu, na kterém stojí spontánní řád lidského světa v Evropě, tedy na negativní multismlouvě mezi státy pro dosažení konsensu a garantování principu, já pán - ty pán.

3a. Žádná Evropská unie prostě nebude.

Re: PROČ JE EU SOCIALISTICKÝM NESMYSLEM A ZLOČINEM,:
Autor: K. Janyška Datum: 16.5.2018 8:30

Vraťme se teď k názvu eseje a zdůvodněme ho. Kdo má všech pět pohromadě, všechno našel unitř. Kdo ne tomu nemá žádný smysl cokoliv dalšího povídat.

Snad až na termín rudočerní. Od roku 1931 je církev svatá přesvědčena o správnosti socialismu, neboť přijala do své doktríny tzv. sociální spravedlnost, takto socialismu právě středobod. Od té doby se sice všemožné druhy socialistů perou navzájem, ale táhnou ve skutečnosti za jeden organizační provaz. Nutí je k tomu uznání řídící autority, coby podle nich jediné možné varianty uspořádání lidského světa a jedné možnosti, která lidstvo může přivést ke štěstí.

Hluboce, ale opravdu hluboce, se mýlí. V případě náboženských fanatiků je to dokonce pohrdání dílem božím. Kdyby to tak Bůh chtěl, udělal by to tak a možnost zorganizovat lidský svět by lidem poskytl. On to však neudělal... Dzp.

Naprostý souhlas:
Autor: M. Krátký Datum: 16.5.2018 8:26

komunistické svině řádí všude a všude beztrestně !!! V Čechách na to máme docela obstojný protilék - taková defenestrace by se na ně hodila jak Jandák na hrnec

Re: Naprostý souhlas:
Autor: Z. Jenny Datum: 16.5.2018 9:01

Máte naprostou pravdu. Už i na malých obcích jsou jejich bojůvky zpět a bezostyšně se vzájemně podporují a derou se do popředí.Už zase po letech vládnou a maskují se za blaho občanů.