22.1.2019 | Svátek má SlavomírDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Also sprach MlsnaŘazeno podle času vzestupně, seřadit podle času sestupně
počet příspěvků: 50, poslední: 17.5.2018 9:05, přehled diskusí

Svatá pravda:
Autor: V. Šťastný Datum: 16.5.2018 6:26

Mlsna nebo takový Prouza, to jsou opravdoví dárečci, kteří nikdy nevymyslí nic jiného, než opruz pro ostatní. Státní úředník bez životních zkušeností, by neměl vůbec existovat. Na tato místa by měli být jmenováni lidé, ne dříve než po čtyřicítce, kteří už absolvovali nějakou profesní kariéru.

:
Autor: R. Tichý Datum: 16.5.2018 6:51

Nemate pravdu. Spravnich uredniku je vsude prilis. Vase filipika a obrana matrik lze pouzit na kazdicke urednicke misto-vzdy bude nekdo nestastny ze zruseni.

A ze bude nekdo dojizdet na matriku? Kolikrat za zivot?

Naopak, v dnesni dobe nedostatku pracovniku je idealni vyhazet nadbytecne uredniky, klidne 30, 50% (mysleno na vsech urovnich statni spravy), snadno najdou praci.

Re: :
Autor: R. Langer Datum: 16.5.2018 6:59

Vyházet nadbytečné úředníky. Ha ha ha! :-D

Re: :
Autor: R. Gramblička Datum: 16.5.2018 9:09

ale zní to dobře ;-)

Re: :
Autor: M. Těhanová Datum: 16.5.2018 7:09

Rušit matriky a rušit úřednické místo je rozdíl. Přece na každém tom ouřadě je úředníků možná víc, takže neměl by být problém, aby se zápisy do matriky přidělily jinému ouřadovi a jenom snížit počet zaměstnanců.

I ten starosta by snad ten úkon zvládl. A myslím, že pan Holásek to takhle myslel.

Re: :
Autor: Z. Rychlý Datum: 16.5.2018 8:27

Na obci jsem pracoval a proto vím, že některé úředníky stát potřebuje - například matrikářky. Je to velmi zodpovědné místo a nepořádek v matrice má příšerné důsledky i po desetiletích v budoucnu.

Rušit matriky je hloupé - existuje tolik státních úřadů na dvě věci, které by bylo záhodno zrušit i bez náhrady - a tam se naopak přibírá, vytváří se nová pracovní místa.

Taky je matrika záležitostí státu (státní správy) a přenechávat matriky na obci (samospráva) je sprostota, platí je obec ze svého rozpočtu a stát milostivě přispívá na jejich činnost, ale měl by to platit kompletně, což nečiní.

Re: :
Autor: I. Mertl Datum: 16.5.2018 7:50

Ale, pane Tichý, Babiš ještě jako ministr financí naopak navýšil počet státních úředníku o neuvěřitelných 30 tisíc (roční náklad zhruba 30 miliard). A v tom i jeho současná vláda "v demisi" vytrvale pokračuje. Jsou to však úředníci pro stát, ne pro občana, a Babišovi potenciální voliči.

Re: :
Autor: P. Joch Datum: 16.5.2018 7:58

Úředníci že snadno najdou práci? Vy jste naivní, tito lidé netuší co to znamená produktivně pracovat. Nehodí se ani na jednoduché operace u automatických strojů.

Co je to stát a jak má vypadat se dočtete jen :
Autor: K. Janyška Datum: 16.5.2018 8:34

v Právo, zákonodárství a svoboda od velikána mezi vědci, F.A.Hayeka. Se zdůvodněním tak hlubokým a širokým, že ho nebudete schopni na první přečtení pochopit. Zato nic lepšího a přesnějšího a hlouběji zdůvodněného na světě neexistuje. Proto také je nositelem Nobelovy ceny za ekonomii, jak se jí také říká... Dzp.

Vy jste umanutý jak muslimové či marxisti.:
Autor: A. Alda Datum: 16.5.2018 9:09

Ti také staví celý svůj vnitřní obraz světa na jediném autorovi a o čem on nepíše, to neexistuje. A názory jiných jsou herezí a zaslouží potrestání, což Vy jako zatím první fanatický hájkovec naštěstí nemůžete.

*

Co je stát, to úplně nejrozumitelněji řekl Nietzsche: Stát je studený netvor, studeně také řve a cokoli má, ukradl.

Re: Vy jste umanutý jak muslimové či marxisti.:
Autor: K. Janyška Datum: 16.5.2018 9:39

Kompozitivní teorie je koridorem vědeckých, a jen vědeckých, informací o lidském světě, vzájemně provázaných a neodporujících si. Všechny relevantní vědecké poznatky lidstva jsou v ní spojeny jedním a vjedno. Více lidstvo neví a nikdy vědět nebude, než z ní... Dzp.

Re: Vy jste umanutý jak muslimové či marxisti.:
Autor: J. Farda Datum: 16.5.2018 10:14

Se svou umanutostí kompozitivní teorií kuplovanou spontánním řádem lidské interakce jste, zapadlý vlastenče Janyško, typickým příkladem Dzp směšného gerontního fachidiotismu! :-(

https://www.youtube.com/watch?v=XDJEPjvbbs4

Re: Vy jste umanutý jak muslimové či marxisti.:
Autor: K. Janyška Datum: 16.5.2018 11:35

A vy lidského hlupáctví. Pokud nevíte nic o spontánním řádu, pak jděte do háje, trubko. Docent Ján Pavlík: A.F.Hayek a spontánní řád, 800 stránková publikace... Dzp.

Re: Vy jste umanutý jak muslimové či marxisti.:
Autor: J. Farda Datum: 16.5.2018 11:43

Podle sebe soudím Tebe, není-liž pravda?! :-P

Re: Vy jste umanutý jak muslimové či marxisti.:
Autor: K. Janyška Datum: 16.5.2018 21:02

Mně soudíte špatně podle sebe... Dzp.

Re: Vy jste umanutý jak muslimové či marxisti.:
Autor: J. Farda Datum: 17.5.2018 9:05

V Osudech dobrého vojáka Švejka je postava plukovníka Bedřicha Krause s přídomkem von Zillergut, proslulého svou mánií dotazovat se u svého pluku vojínů, proč se ručnici zavedené ve vojsku říká manlicherovka, obdařena přezdívkou manlichertrotl. Vy jste zde proslulý svou snahou ve všech vhodných i nevhodných situacích vnucovat se kompozitivní teorii, tudíž jste kompozitrotl. Dle výše uvedeného vzoru Vám, milý pane Janyško, velím Achtung, Kehrt euch, Abtretten! Sbohem a šáteček, mylý kompozitrotle ... :-P

Re: Vy jste umanutý jak muslimové či marxisti.:
Autor: K. Janyška Datum: 16.5.2018 9:41

Nietzsche byl apologet Hitlerův. S tím jděte do háje... Dzp.

Nietzsche Hitlera vůbec neznal,:
Autor: A. Alda Datum: 16.5.2018 10:35

stěží tedy mohl být jeho apologetem. To Vám kompositivní teorie nevysvětluje?

Re: Nietzsche Hitlera vůbec neznal,:
Autor: K. Janyška Datum: 16.5.2018 11:35

Stěží, ale byl... Dzp.

Re: Nietzsche Hitlera vůbec neznal,:
Autor: A. Alda Datum: 16.5.2018 12:06

Když německý skladatel, básník, filolog a filosof prof. Nieztsche ve Výmaru zemřel, bylo rakušánkovi Hitlerovi cca 15 měsíců.

Zdeúřední Mlsna:
Autor: F. Navr8til Datum: 16.5.2018 8:36

Nad úředníky typu Mlsny musí neustále bdít jeden normálně uvažující člověk, který napravuje jejich ujeté myšlenkové konstrukce, které nesouvisí s reálně fungujícím světem.

Rušení matrik.:
Autor: J. Dona Datum: 16.5.2018 8:50

Jedna dobře fungující matrika v okresním městě bohatě stačí. Kolikrát v životě jste byli na matrice? To vše s přihlédnutím k tomu, že matrika je jedním z nejdůležitějších úřadu vůbec.

Matrika, to jsou 4 knihy.:
Autor: A. Alda Datum: 16.5.2018 9:03

Kniha narození: děti se dnes rodí převážně v porodnicích. Ve větších vesničkách a menších městech se děti doma rodí jednou za 30 (?) let. Zkuste si jich pár obvolat. Vést knihu narození tam, kde se děti nerodí, je dosti hloupé.

Kniha manželství: jak klesá počet mladých obyvatel venkova, klesá i počet sňatků na venkově. V řadě matričních obcí nezapíší víc než jednu svatbu ročně, leckde se jim poštěstí zapsat svatbu ob rok.

Kniha registrovaných partnerství: tu vedou jen matriky větších měst, ale i tam dochází k zápisu velmi výjimečně, protože homosexuálové se stahují do velkých měst a tak se registruují jen tam.

Kniha úmrtí: ta jediná má ještě smysl i na malých matrikách, protože přeci jen ne všichni umírají v nemocnicích, hospicech a domovech důchodců. Stále ještě dost lidí umírá doma nebo při nějakém úrazu venku. I přesto je řada matrik, kde se ani tato kniha moc nezaplňuje a udržovat v takových obcích vysoce kvalifikovaného matrikáře (zkouška zvláštní odborné způsobilosti a platová třída 9., tedy nejméně bakalářské vzdělání) je skutečně neekonomické. Navíc když má někdo udělat nějaký odborný úkon jen jednou za rok, stejně to neumí a musí si to znovu nastudovávat a dělá chyby.

Re: Matrika, to jsou 4 knihy.:
Autor: M. Těhanová Datum: 16.5.2018 9:36

I kdyby to bylo nevím kolik knih, nějak nechápu, proč na to je potřeba nejméně bakalářské vzdělání. Pokud ten úředník nemá na starosti jiné, opravdu odborné oblasti činnosti. A pokud má, tak tu matriku snad zvládne a nemusí se rušit. Plat navíc na to snad nepotřebuje, dělá to v rámci své pracovní doby, v níž by měl mít nějaké vytížení.

Jsem také přesvědčená, že těch úředníků by stačila tak polovina. Většina jejich úkonů je pro život člověka naprosto zbytečná, jsou to většinou jen buzerace.

Matriční činnost je velmi složitá,:
Autor: A. Alda Datum: 16.5.2018 9:45

odborně značně náročná. Matrikáři patří k nejkvalifikovanějším úředníkům ve veřejné správě. Další takovou vysoce odbornou činnosti je agenda důchodová. Až daleko za nimi je agenda správy myslivosti a po ní další specialisované agndy. To, že Vy o tom nic nevíte, na věci vůbec ničeho nemění.

Re: Matriční činnost je velmi složitá,:
Autor: O. Kratky Datum: 16.5.2018 12:53

Prosím A.Aldu o stručné vysvětlení pochopitelné všem, v čem je agenda matrik náročná na kvalifikaci. Díky.

Re: Matriční činnost je velmi složitá,:
Autor: M. Těhanová Datum: 16.5.2018 13:43

Nemějte iluze, neodpoví. Jak by mohl , když práci matrikáře se lehce naučí středoškolsky vzdělaný člověk, pokud je aspoň trochu inteligentní a schopný se učit a chápat podstatu toho, co se učí.

Pokud někdo argumentuje jako pan Alda, znamená to jenom tolik, že jsou to věci nad meze jeho chápání, a proto si myslí, že na to potřebuje vysokoškolské vzdělání.

dnes za 5/pet, soudruhu Holasku:
Autor: M. Pesat Datum: 16.5.2018 9:09

dnes za 5/pet, soudruhu Holasku, prilis emoci a hlavne, myslim ze brecite na blbem hrobe. Asi by nebylo od veci se zeptat jak "hospodarily" vsechny ty vlady od roku 1990, zejmena ti vasi modrobolsani. Co vim, ze rudobolsevika bylo cca 3 x vice klotovych rukavu nez fakticky bylo potreba, dnes si troufnu placnout ze jich bude 10 x vice. A kdyz zminujete IT, jiste, za rudochu telefon a psaci stroj Consul, na vetsich obcich meli mozna i kopirku/cyclostyl. Ruseni casti matrik si netroufnu soudit/moc o tom nevim, ale trufnu si soudit "vykonnost/produktivitu" bezneho cehunskeho klotoveho rukavu, a jsem si jist, ze jeho kolega za Rakouska-Uherska, co psal brkem a mel v supliku kartickovy poradac, ze byl vykonnejsi.

Cest :-)

Re: dnes za 5/pet, soudruhu Holasku:
Autor: M. Vondráček Datum: 16.5.2018 11:49

Ty peníze co utratily minulé vlády jsou už v háji. Problém je v tom , že tahle se chová ještě hůř a stále víc buzeruje své občany ...

Mlsna je ambiciozní vyžírka, až potud ano.:
Autor: M. Prokop Datum: 16.5.2018 9:25

Nemohu si ale pomoci, úředník s jedním či dvěma úředními úkony za týden je zbytečný úředník.

Jak to v době internetu zorganizovat tak, aby lidé nemuseli zbytečně cestovat, to už je věc jiná, důležitější.