23.5.2019 | Svátek má VladimírDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Also sprach MlsnaŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 50, poslední: 17.5.2018 9:05, přehled diskusí

Obávám se, že:
Autor: J. Hejna Datum: 16.5.2018 15:13

je to marný, ja to marný, je to marný.

Škoda.

Něco pro odlehčení:
Autor: P. Aron Datum: 16.5.2018 14:57

Není to sice přímo k tématu, ale duch doby to vystihuje myslím dostatečně.

P.S. vzhledem k tomu, že dnes už je doba, kdy zítra již znamená včera, tak raději dodávám, že je to(zatím ještě) parodie :

http://www.infobaden.cz/2015/12/16/deti-tam-zily-jako-zvirata-rikaji-svedci-u-jihlavskeho-soudu-pokracuje-proces-s-organizatory-tabora-hruzy/

Nadbyteční úředníci ?:
Autor: P. Aron Datum: 16.5.2018 14:53

Kdepak. Oni chudáci mají spoustu práce. A to myslím vážně. Problém je v tom, že jde nejen o práci a činnost zcela zbytečnou, ale navíc i obtěžující a zatěžující. Jednak si úřady vystačí občas s přehledy a hlášení mezi s sebou, jednak sbírají nejrůznější přehledy a hlášení, která si někdo vymyslel a už se ani neví proč.

Jděte už do háje:
Autor: P. Aron Datum: 16.5.2018 14:48

Diví se někdo nad tím, jak po pádu byrokratického komunistického režimu roste neustále počet úředníků ? Vždyť v demokratickém státě by mělo platit co není zakázáno je dovoleno a tudíž to nemusí nikdo regulovat, evidovat, kontrolovat. Jenže ejhle ono v té demokracii se najednou reguluje téměř každičký náš krok. No a pak se to co se reguluje či zakazuje také musí kontrolovat, evidovat, v případě chyby udělat správní řízení, rozhodnout o pokutě, pokuty evidovat. No a tak se nám logicky úřednictvo množí přímo dělením. Vznikají celé nové úřady, místa, posty a to by bylo, aby absolventi našich humanitních fakult nenašli zaměstnání. Samozřejmě čím více zákonů a předpisů, tím menší šance je znát, číst a tím pádem i dodržovat. A to vše za nadšené podpory části našich zřejmě nesvéprávných občanů. Zlomil si někdo nohu na lesní cestě ? No toto ! Jak to, že na kraji lesa nebyl varovná cedule "Pozor nerovný terén" Jak vůbec mohl neproškolený ovčan vejít do lesa ! To ne ! Poslanci honem přijměte příslušný zákon,aby se podobným tragédiím zabránilo ! Myslíte si, že přeháním ? Ale vůbec ne. Generace sněhových vloček a mileniálů takhle už uvažuje.

Stát :
Autor: J. Uzel Datum: 16.5.2018 14:38

má sloužit občanovi a ne naopak! Jéžiš, co to plácám - hned si dám facku.

Re: Stát :
Autor: P. Aron Datum: 16.5.2018 14:49

No toto ! Takové kacířství byste si dovolil ?

:
Autor: J. Jurax Datum: 16.5.2018 18:42

A přitlačte!

Takové názory nelze tolerovat!

Makáme, prostě to zařídíme!:
Autor: J. Urban 043 Datum: 16.5.2018 12:44

Minimálně třetina občanů ten estébácký spolek volila - tak jim to přeju. Bureš přetáhl voliče socanům - přetáhl tedy ty, kterým není zrovna hej a mají poměrně vysoko do žlabu a čekají, co jim stát nasype. Tož Mlsna jim "nasype" :-))) Mně osobně je to vcelku jedno, já si na tu matriku dojedu kdykoliv a kamkoliv.

Mlsná nemůže konat:
Autor: M. Mikulec Datum: 16.5.2018 11:58

svévolně. Nebo už ta naše post- demokracie dospěla tak daleko, ze se nějaký náměstek rozhodne a hned koná? Taková rekonstrukce ma projít parlamentem. Ten, na rozdíl od podivné vlády, funguje.

Re: Mlsná nemůže konat:
Autor: M. Prokop Datum: 16.5.2018 13:14

Organizace ouřadu fakt není parlamentní záležitost.

:
Autor: J. Jurax Datum: 16.5.2018 18:43

Funguje ... budiž. Ale jak?

Babišovci :
Autor: M. Vondráček Datum: 16.5.2018 11:53

navýšili počet státních úředníků o 30.000 (náklady o cca 30 milard) , tak Mlsna teď ušetří pár milonů na matrikách. Jak hezky se bude koblihářům poslouchat jak je jim milá vláda šetrná.

Svatá prostoto :-)

Mlsný Mlsna míří výše.:
Autor: J. Lepka Datum: 16.5.2018 10:53

A čím na sebe nejlépe upozorní ?

Pokud budu mluvit za sebe,:
Autor: B. Rameš Datum: 16.5.2018 10:11

v životě jsem na matričním úřadu nebyl, a to už mám za sebou více než půl století. Možná jako novorozeně, to už si nějak nepamatuji. Že jsem se narodil, poznám sám a až umřu, patrně to poznám také.

Re: Pokud budu mluvit za sebe,:
Autor: P. Han Datum: 16.5.2018 12:31

Já jsem tam byl mnohokrát. Ony totiž matriky také úředně ověřují podpisy, což je úkon, který potřebujete třeba u různých smluv. A v málokteré menší obci najdete notáře.

Re: Pokud budu mluvit za sebe,:
Autor: J. Pallas Datum: 16.5.2018 12:59

Podpis lze ověřit i na poště.

Re: Pokud budu mluvit za sebe,:
Autor: J. Uzel Datum: 16.5.2018 14:32

...a v málokteré menší obci najdete poštu.

Re: Pokud budu mluvit za sebe,:
Autor: J. Pallas Datum: 16.5.2018 19:03

Znám osobně 2 malé obce - Radvánovice u Turnova a Orlické Záhoří - v obou pošta je. Ale třeba jsou to výjimky.

:
Autor: J. Jurax Datum: 16.5.2018 18:46

Ehm ... neženil jste se, děti jste neměl; pak snad jo ...

Mlsna je ambiciozní vyžírka, až potud ano.:
Autor: M. Prokop Datum: 16.5.2018 9:25

Nemohu si ale pomoci, úředník s jedním či dvěma úředními úkony za týden je zbytečný úředník.

Jak to v době internetu zorganizovat tak, aby lidé nemuseli zbytečně cestovat, to už je věc jiná, důležitější.

Re: Mlsna je ambiciozní vyžírka, až potud ano.:
Autor: H. Gene Datum: 16.5.2018 11:27

On taky ale ten úředník nespravuje jen matriku...

dnes za 5/pet, soudruhu Holasku:
Autor: M. Pesat Datum: 16.5.2018 9:09

dnes za 5/pet, soudruhu Holasku, prilis emoci a hlavne, myslim ze brecite na blbem hrobe. Asi by nebylo od veci se zeptat jak "hospodarily" vsechny ty vlady od roku 1990, zejmena ti vasi modrobolsani. Co vim, ze rudobolsevika bylo cca 3 x vice klotovych rukavu nez fakticky bylo potreba, dnes si troufnu placnout ze jich bude 10 x vice. A kdyz zminujete IT, jiste, za rudochu telefon a psaci stroj Consul, na vetsich obcich meli mozna i kopirku/cyclostyl. Ruseni casti matrik si netroufnu soudit/moc o tom nevim, ale trufnu si soudit "vykonnost/produktivitu" bezneho cehunskeho klotoveho rukavu, a jsem si jist, ze jeho kolega za Rakouska-Uherska, co psal brkem a mel v supliku kartickovy poradac, ze byl vykonnejsi.

Cest :-)

Re: dnes za 5/pet, soudruhu Holasku:
Autor: M. Vondráček Datum: 16.5.2018 11:49

Ty peníze co utratily minulé vlády jsou už v háji. Problém je v tom , že tahle se chová ještě hůř a stále víc buzeruje své občany ...

Matrika, to jsou 4 knihy.:
Autor: A. Alda Datum: 16.5.2018 9:03

Kniha narození: děti se dnes rodí převážně v porodnicích. Ve větších vesničkách a menších městech se děti doma rodí jednou za 30 (?) let. Zkuste si jich pár obvolat. Vést knihu narození tam, kde se děti nerodí, je dosti hloupé.

Kniha manželství: jak klesá počet mladých obyvatel venkova, klesá i počet sňatků na venkově. V řadě matričních obcí nezapíší víc než jednu svatbu ročně, leckde se jim poštěstí zapsat svatbu ob rok.

Kniha registrovaných partnerství: tu vedou jen matriky větších měst, ale i tam dochází k zápisu velmi výjimečně, protože homosexuálové se stahují do velkých měst a tak se registruují jen tam.

Kniha úmrtí: ta jediná má ještě smysl i na malých matrikách, protože přeci jen ne všichni umírají v nemocnicích, hospicech a domovech důchodců. Stále ještě dost lidí umírá doma nebo při nějakém úrazu venku. I přesto je řada matrik, kde se ani tato kniha moc nezaplňuje a udržovat v takových obcích vysoce kvalifikovaného matrikáře (zkouška zvláštní odborné způsobilosti a platová třída 9., tedy nejméně bakalářské vzdělání) je skutečně neekonomické. Navíc když má někdo udělat nějaký odborný úkon jen jednou za rok, stejně to neumí a musí si to znovu nastudovávat a dělá chyby.

Re: Matrika, to jsou 4 knihy.:
Autor: M. Těhanová Datum: 16.5.2018 9:36

I kdyby to bylo nevím kolik knih, nějak nechápu, proč na to je potřeba nejméně bakalářské vzdělání. Pokud ten úředník nemá na starosti jiné, opravdu odborné oblasti činnosti. A pokud má, tak tu matriku snad zvládne a nemusí se rušit. Plat navíc na to snad nepotřebuje, dělá to v rámci své pracovní doby, v níž by měl mít nějaké vytížení.

Jsem také přesvědčená, že těch úředníků by stačila tak polovina. Většina jejich úkonů je pro život člověka naprosto zbytečná, jsou to většinou jen buzerace.

Matriční činnost je velmi složitá,:
Autor: A. Alda Datum: 16.5.2018 9:45

odborně značně náročná. Matrikáři patří k nejkvalifikovanějším úředníkům ve veřejné správě. Další takovou vysoce odbornou činnosti je agenda důchodová. Až daleko za nimi je agenda správy myslivosti a po ní další specialisované agndy. To, že Vy o tom nic nevíte, na věci vůbec ničeho nemění.

Re: Matriční činnost je velmi složitá,:
Autor: O. Kratky Datum: 16.5.2018 12:53

Prosím A.Aldu o stručné vysvětlení pochopitelné všem, v čem je agenda matrik náročná na kvalifikaci. Díky.

Re: Matriční činnost je velmi složitá,:
Autor: M. Těhanová Datum: 16.5.2018 13:43

Nemějte iluze, neodpoví. Jak by mohl , když práci matrikáře se lehce naučí středoškolsky vzdělaný člověk, pokud je aspoň trochu inteligentní a schopný se učit a chápat podstatu toho, co se učí.

Pokud někdo argumentuje jako pan Alda, znamená to jenom tolik, že jsou to věci nad meze jeho chápání, a proto si myslí, že na to potřebuje vysokoškolské vzdělání.

Rušení matrik.:
Autor: J. Dona Datum: 16.5.2018 8:50

Jedna dobře fungující matrika v okresním městě bohatě stačí. Kolikrát v životě jste byli na matrice? To vše s přihlédnutím k tomu, že matrika je jedním z nejdůležitějších úřadu vůbec.

Zdeúřední Mlsna:
Autor: F. Navr8til Datum: 16.5.2018 8:36

Nad úředníky typu Mlsny musí neustále bdít jeden normálně uvažující člověk, který napravuje jejich ujeté myšlenkové konstrukce, které nesouvisí s reálně fungujícím světem.