21.5.2019 | Svátek má MonikaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


VZPOMÍNKA: Ve službě socialismu (1)Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 23, poslední: 15.5.2018 20:53, přehled diskusí

„Poslyšte, věřil jste tomu, co jsem vám přednášel?“:
Autor: M. Pivoda Datum: 15.5.2018 11:19

Proč potom ten člověk na vysoké škole vůbec přednášel?

Byl ten člověk tehdy ve službě socialismu (jak nám sděluje nadpis Ulčova článku), nebo ve službě kapitalismu, ve službě CIA, ve službě StB, ve službě vlastní potřeby být u moci, nebo ve službě ...?

Re: „Poslyšte, věřil jste tomu, co jsem vám přednášel?“:
Autor: M. Prokop Datum: 15.5.2018 12:19

Nejspíš kvůli platu.

Viktor Knap by stál za monografii.:
Autor: A. Alda Datum: 15.5.2018 10:30

Píší se knihy o lumpech i hňupech, proč tedy ne o něm.

Jako vždy :
Autor: J. Farda Datum: 15.5.2018 9:18

si pane Ulči čtu Vaše životní příběhy s velkým potěšením. A k Vaší rodné Plzni ještě připojím osobní poznámku, že můj starší bratr, rodilý Kladeňák, vystudoval v Plzni ve sweet sixties, a já co rodilý Tepličák dostudoval, už co šedivec tamtéž, na jiné fakultě v zaplaťpámbu postkomunistických devadesátých. Oba nás spojuje zážitek ze složení jedné zkoušky u externistů v Rudém koutku v Prazdroji, i když v mém případě se ten prostor už nazýval jinak. Život je holt pestr a píše romány. Díky, zdravím Vás přes Velkou louži, mějte se a držte se! :-)

Re: Jako vždy :
Autor: K. Janyška Datum: 15.5.2018 11:39

JDĚTE DO HÁJE S PŘÍBĚHY, MANIPULÁTOŘI.

Hlupáci a zločinci, kteří s tím přišli, nechtějí, aby se lidé dověděli něco o principech, na kterých ve skutečnosti vyrostl a stojí lidský svět, a to bez pověr a mýtů, a zmanipulovanými tzv. příběhy, vnucují lidem to, co potřebují. Hlavně však zcela zastíní onu podstatu, kterou jsem popsal. Každý vidí, jak kdejakou blbost ve zprávách potvrzuje jakýsi Franta Novák nebo jiný aktér svým příběhem. Samozřejmě redaktory zmanipulovaným a narafičeným tak, aby potvrzoval jejich pravdu, která je však vždy určena předem.

Toho, kdo chce vědět více, informuji o tom, že existují informační směrnice EU, kterou ovládají různí Sorosové, kteří se z lidského světa snaží udělat poslušné lidské stádo, které jim bude sloužit... Dzp.

Re: Jako vždy :
Autor: J. Farda Datum: 15.5.2018 12:15

Co byste tak řekl na můj nárh, ke všemu se manipulativně vyjadřující všeználku a ctěný pane Janyško, odtáhnul v souladu se spontánním řádem lidské interakce do háje dřív, než Vám sako kompozitivní teorie posere pták? :-)

Re: Jako vždy :
Autor: K. Janyška Datum: 15.5.2018 13:52

No, trdlo, KT není moje. To bych ty nobelovky měl já. A ona skutečně umožňuje se vyjadřovat ke všemu, co nesouvisí s detaily technických oborů a přírodních věd. Na druhou stranu spontánní řád je "zastřešující" fenomén úplně všecho a spojovník úplně všeho... Dzp.

Re: Jako vždy :
Autor: J. Farda Datum: 15.5.2018 14:10

"Jiná otázka je vzdělání lidí na celém světě o skutečné podstatě lidského

světa, tedy vzdělání kompozitivní teorií. To rudí a černí zastavili

uměle, neboť je KT naházela do jednoho zločineckého pytle... Dzp." Autor: K. Janyška Datum: 12.5.2018 19:42

Takže se k ní (KT) neznáte? Kecáte, kecáte! Takže na kolena na kolena jéjéjé ... :-)

Re: Jako vždy :
Autor: K. Janyška Datum: 15.5.2018 14:25

No, vidíte jak vám to jde, gratuluji. Doufám, že tomu i rozumíte.

Ano, kompozitivní teorii znám tady i jinde jen já. Bohužel... Dzp.

Re: Jako vždy :
Autor: J. Lepka Datum: 15.5.2018 15:50

Jako obvykle jste vedle, milý Janyško, průkopníkem byl samozřejmě už Jára Cimrman, známý to průkopník slepých uliček.

Re: Jako vždy :
Autor: K. Janyška Datum: 15.5.2018 17:19

Pro vás ano. Kdo také jiný ? Dzp.

Re: Jako vždy :
Autor: J. Farda Datum: 15.5.2018 18:43

Inu, když Vás nechválí za .zdělanecká moudra jiní, pryč s falešnou skromností a pochválite se sám, bo DZP sebechvála nesmrdí ... tím mi připomínáte jistého t.č. hradního pána! :-)

Re: Jako vždy :
Autor: K. Janyška Datum: 15.5.2018 19:01

Jen konstatuji, nechválím se. I když by mi to znalost kompozitivní teorie umožňovala... Dzp.

Re: Jako vždy :
Autor: J. Farda Datum: 15.5.2018 19:35

Smrdí smrdí smrdí ... ! :-P

Re: Jako vždy :
Autor: K. Janyška Datum: 15.5.2018 20:53

Mně to neva. Jsem si jist. Bohužel jsem sám... Dzp.

Velmi poučné čtení:
Autor: I. Babková Datum: 15.5.2018 8:58

1) Bombardování Plzně přímo vybízí k vytvoření nějaké konspirační teorie - jakto, že se Amíci do Škodovky trefili až na konci války? Těžké je věřit, že šlo jen o aplikaci metody pokus - omyl a skutečnost, že úspěch se dostavil v momentě, kdy už z hlediska Československa nebyl žádoucí.

2) Soužití různých národů, etnik v jedné zemi není jednoduché, politici nám mohou tisíckrát vykládat, že jsme stejní atd., ale každodenní život ukazuje, že pokud není ochota ke kompromisům na obou stranách, koexistence nefunguje. Ani 700 let společného soužití v jednom státním celku nedokázalo sblížit Čechy a Němce natolik, aby nerozlišovali mezi svým "původem".

3) Vzpomínky pamětníků jsou jednou z mála obran proti přepisovačům historie. Pane autore, díky.

Re: Velmi poučné čtení:
Autor: J. Farda Datum: 15.5.2018 9:40

Rozdíly v přesnosti bombardování možná byly způsobeny tím, že RAF bombardovalo, kvůli obrovským ztrátám s navigačními chybami jen v noci - koneckonců i Sequensův Atentát ukazuje scénu marného ohňového navádění náletu RAF našimi výsadkáři - a USAF proto po dohodě s Brity bombardovalo v denních náletech s logicky větší přesností. Komunisté sice tvrdili, že to přesné dubnové americké bylo jen proto, aby si Amíci odmázli škodováckou poválečnou konkurenci, ale důvod byl spíš v tom, že festung Böhmen dosud držela Schörnerova téměř miionová armáda a Spojenci chtěli Schörnerovi zlikvidovat zbrojní produkci ještě naplno vyrábějící Škodovky.

Re: Velmi poučné čtení:
Autor: I. Babková Datum: 15.5.2018 10:20

Děkuji, budu si o tom muset něco přečíst, pohybuji se zatím spíš v říši dojmů než pojmů.

Re: Velmi poučné čtení:
Autor: M. Klas Datum: 15.5.2018 12:58

Nejen film o atentátu, ale i skutečnost - místo u Ejpovic seskočili Gabčík s Kubišem u Nehvizd - což byl asi 100km rozdíl.

Re: Velmi poučné čtení:
Autor: J. Farda Datum: 15.5.2018 14:01

Nebo Otmar Riedl, vysazený místo v Protektorátu v Tyrolích, kterému se nakonec podařilo dostat až do Zlína, kde se u Baťů přihlásil jako ztracený zahraniční baťovák a jeho baťovský šéf ho "přikryl". Když se po válce hlásil na MNO a ptal se, proč auscherechnet právě jeho poslali jako prvního výsadkáře, bylo mu prý řečeno, že s tak blbým ksichtem by v něm Němci výsadkáře určitě nehledali. https://cs.wikipedia.org/wiki/Otmar_Riedl . https://www.lidovky.cz/vysazen-460-kilometru-od-cile-d1f-/lide.aspx?c=A170228_205131_lide_ele

Re: Velmi poučné čtení:
Autor: M. Krátký Datum: 15.5.2018 11:17

dobrý den, k bodu jedna vám níže dost obšírně vysvětluje pan Farda a tak jen dodávám, že přesnost bombardování Plzně byla dříve dost obtížně dosažitelná také pro velkou vzdálenost ot anglických letišť a také proto, že navigační přístroje se rapidně zlepšily až skutečně v závěru války. K bodu 2 jen humornou připomínku zde : ani 700 let nedokázalo začlenit cikány do evropských struktur - hezký den

Re: Velmi poučné čtení:
Autor: M. Krátký Datum: 15.5.2018 11:19

OPRAVA gramatické ostudy - ne ot ale od anglických letišť

Re: Velmi poučné čtení:
Autor: I. Babková Datum: 15.5.2018 11:28

Děkuji. Je opravdu důležité si historii naštudovat z důvěryhodných zdrojů, jinak člověk snadno podlehne pokušení spřádat spiklenecké teorie.

Sžívání jednoho malého indického etnika se světem snad ani není třeba komentovat. I v rostlinné či živočišné říši existují hostitelé a hodující.