23.1.2019 | Svátek má Zdeněk



DISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EKOLOGIE: Svázané ruce ředitele Lesů ČR



Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 9, poslední: 15.5.2018 1:04, přehled diskusí

Model obhospodařování českých lesů:
Autor: B. Hudzieczek Datum: 14.5.2018 23:07

byl špatně nastaven už v roce 1992 - v roce jejich vzniku. Vlastník lesa - český stát - předal veškeré výrobní kapacity do rukou firem, zařazených do kupónové privatizace, aniž by usiloval o zachování si kontroly nad obhospodařováním lesů a dosahováním zisků z hospodaření v lese. Tak se stalo, že správce lesů ztratil reálnou kontrolu nad správou lesa a ztratil též kontrolu nad zisky z lesní výroby, když obchod se dřevem předal soukromým firmám.

Nejhorší na tom je, že v první vlně privatizačního zápalu počátkem 90. let, nechal stát zprivatizovat i veškeré lesní školky a státní podnik je nyní závislý na dodávce sadebního materiálu od soukromých firem.

Za současný stav není odpovědný pan Szórád - ten byl pouze lesníkem ve službách státu - ale celá politická garnitura, reprezentovaná ministry zemědělství, pány Mládkem, Čunkem, Jurečkou etc., kteří podlehli tlaku soukromých vlastníků subdodavatelských firem, všech těch různých CE WOODů, LESS Bohdaneč (pan. Mičánek) apod. a neměli politickou sílu, aby obhospodařování lesů přizpůsobili společenské poptávce a moderním metodám obhospodařování lesa, které se provozuje na západ a sever od našich hranic. V Německu a Polsku nejsou státní lesy obhospodařovány státními podniky, ale jsou buď organizační složkou státu nebo jsou ve správě veřejnoprávních korporací A NIKDE NEJSOU NUCENY TVOŘIT ZISK !!! Za osledních asi 5 let odvedl státní podnik do státního rozpočtu necelých 30 mld. Kč. Jak se nyní zachová erár vůči lesům ?

The good green is a dead one!:
Autor: P. Vaňura Datum: 14.5.2018 13:10

I když snad kdysi mohlo být na "ochraně životního prostředí" něco dobrého, dnes se z toho stal ten nejodpornější byznys, který JENOM ŠKODÍ.

Ministerstvo životního prostředí by opravdu mělo být ZRUŠENO a především by mělo být UPRAVENO ZÁKONODÁRSTVÍ tak, aby všemožné "iniciativy" neměly možnost do ničeho kecat!

Chceš si koupit od hajnýho soušku v tvém dosahu :
Autor: M. Krátký Datum: 14.5.2018 11:30

0 až 200 metrů od plotu tvé parcely na Sázavě - máš smůlu - musí to jít k výběrovému řízení někam do Pardubic a dle ceníku musíš složit zálohu.Tak se na to celé vykašleš a ta souška tam shnije. Prostě Kocourkov.

Dík za tento článek.Problém ovšem je to tzv.:
Autor: P. Lenc Datum: 14.5.2018 10:26

"ministerstvo životního prostředí" a na něj přisáté "ekologické organizace" plus neznalost či naprostý nezájem politiků, naprosto nesmyslné "zákony" a máme to, co máme.Hlas odborníků je samozřejmně hlasem psů volajících na měsíc.Samozřejmně fízl Babiš je ten poslední, který by měl zájem na nějaké změně.

Velmi kvalitní článek.:
Autor: A. Alda Datum: 14.5.2018 10:02

Ale co je to platno, že má autor pravdu?

Ano, takovou hrůzu, která je dnes v leších za Babiše:
Autor: K. Janyška Datum: 14.5.2018 8:37

jsem nezažil za celý svůj docela již dlouhý život. Ani za komunistů

ne... Dzp.

Správně píšete:
Autor: J. Franke Datum: 14.5.2018 7:38

Jen na okraj, víte kdo se na tzv. vyhospodaření lesů podílí měrou nemalou? ANO, uhodli jste, Babiš je jedním z největších dravců v tomto prostoru. Patrně mu pan ředitel hází klacky pod nohy a tak ho jeho nohsled, odporný Milek (osobně znám) vyhodil.

Tak počkat, pouze odvolal a to je u všech funkcí, které:
Autor: J. Chaloupka Datum: 14.5.2018 18:55

se obsazují jmenováním. To ovšem neznamená, že dotyčný je na dlažbě, neboť pracovní poměr je něco úplně jiného. Takže dotyčný má nárok na zaměstnání odpovídající jeho kvalifikaci, nikoliv nárok na funkci. Může být třeba vedoucím něčeho atd. Ale nikoliv na dlažbě.

:
Autor: P. Papež Datum: 15.5.2018 1:04

Raději už k tématu nepište.