19.4.2024 | Svátek má Rostislav


Diskuse k článku

EVROPA: Marxův pomník není jen výsměch

Václav Klaus na protestním shromáždění proti odhalení obří sochy Karla Marxe prohlásil, že postavení sochy je výsměch obětem komunismu. Je to ale i příznak toho, že marxismus v EU není zdaleka mrtvý.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
F. Houžňák 9.5.2018 19:11

I ve vás se zjevně skrývají dvě bytosti,

ovšem ten inteligent jako u Masaryka tam chybí.

D. Nowodny 9.5.2018 18:47

Re: No, vidíte, co se všecko skrývá v jediném člověku,

......a na třetí nějaký Houžnak !

D. Nowodny 9.5.2018 18:37

Tři "králové"

Marx,.Engels, Lenin a za nima dva "černí" : Hitler a Stalin ! KDO na to přispěje, aby tam nestál tak osamocený __???

J. Ráž 9.5.2018 17:59

Re: S Evropským svazem jak s jedovatým plazem!

Po tomto odhalení skutečného směřování EU k neomarxismu, mohou schvalovat politiku Bruselu jen podobní týpci jako ti, kteří tvořili jádro kolaborantské protektorátní "Vlajky" nebo za komunistů Lidových milicí.

J. Ráž 9.5.2018 17:52

Re: Marx legirimizoval nenávist.

Marx především legalizoval násilné politické změny, včetně změn vlastnických vztahů, čehož se chytli všichni jeho následovníci, mezi nimiž vynikali Stalin, Hitler a Mao ć tung. Jejich zločiny byly jen výslednicí praktické aplikace Marxových myšlenek.

J. Kanioková 9.5.2018 17:49

No a Juncker... následník..

Evropská unie MUSÍ podle šéfa Komise Jeana-Claudea Junckera rozhodovat rychleji a jednodušeji, aby mohla dělat SVĚTOVOU politiku. V otázkách zahraniční politiky by podle něj NEMĚLA být v Evropské radě POTŘEBNÁ jednomyslnost (!!!)

I německá ministryně obrany Ursula von der Leyenová se vyslovila pro VĚTŠINOVÉ ROZHODOVÁNÍ v zahraničněpolitických otázkách

Holt, bruselské ÚV je přece nejlepší, nejrychlejší (brrr)

Zrychlit a zjednodušit. Juncker volá po změnách ve fungování Evropské unie - http://zpravy.e15.cz/zahranicni/politika/zrychlit-a-zjednodusit-juncker-vola-po-zmenach-ve-fungovani-evropske-unie-1343479

Czexit !

J. Ráž 9.5.2018 17:48

Juncker i Steinmeier vyslali jasné posleství

že marxismus není v Evropě mrtev, jen je v jeho neoverzi jinak aplikován. Ale jeho podstata, omezování osobní svobody a oslabování nedotknutelnosti soukromého vlastnictví zůstává.

A tak je autor těchto slov: "Proletáři mohou dobýt společenských výrobních sil jen tak, že odstraní dosavadní způsob přivlastňování, a tím i celý dosavadní způsob přivlastňování. Proletáři nemají nic svého, co by museli zajišťovat, jejich úkolem je zničit všechno, co dosud ochraňovalo a zajišťovalo soukromé vlastnictví" evropskými elitami oslavován jako významná osobnost Evropských dějin (Juncker).

J. Kanioková 9.5.2018 17:29

Louis J.Halle si na začátku své eseje

položil velmi důležitou otázku: Proč se Marx stal tak důležitým? Jeho odpověď: Marx byl náboženský vizionář. To si myslím už dávno, že marxismus byl náboženstvím pro ateisty.

Marx jak ho málokdo zná - https://www.mises.cz/database/literatura/10.pdf

„Co udělal tento člověk, že to zanechalo tak velký vliv v dějinách? Jako revolucionář, organizující revoluční akce, nebyl lepší než jiní jeho současníci. V ekonomii dospěl dále, zakládajíce svůj systém na poměrně naivní pracovní teorii hodnoty, ale nebyly to jeho ekonomické výkony, co mu zajistilo místo v učebnicích. Jako politický analytik určitě nebyl tak dobrý, jako jeho současník, kteří dosáhl menší slávy, Walter Bagehot; jako sociální filosof nedosahoval úrovně Alexise de Tocquevilla. Jeho

rozvinutí sociologického pohledu, že lidské představy reflektují materiální okolnosti produktivního života, by mu zajistilo místo v dějinách sociologie. Ale těžko souměřitelé s rozsahem jeho vlivu.“

„Marx byl výjimečným, jak myslím, nikoliv jako muž činu nebo akademický myslitel, ale jako jeden z velkých vizionářů v dějinách. Byl to Karel Marx, který měl ohromnou a fascinující vizi lidské společnosti a který na základě této vize vytvořil přesvědčivý mýtus – čímž byl Marx mimořádný mezi svými současníky. Měl více ze sv. Pavla než ze společenského vědce nebo vzdělaného učence. Jeho mise také začala Cestou do Damašku.“

R. Langer 9.5.2018 17:26

Re: Není zbytí - musím se opakovat

Jasně. A jinde to nemají, že? :-P

R. Langer 9.5.2018 17:24

Re: Co je zlého na souvislosti doby?

Dětská práce je realitou v současné Číně. Za to zřejmě Marxovi věnovali ten památník. Jaký že v té Číně vlastně mají režim? Já vám to řeknu, komunismus tam mají, a dětskou práci v něm. :-P

R. Langer 9.5.2018 17:22

Re: V kontextu doby lze chápat i Hitlera.

Přesně!

J. Kanioková 9.5.2018 17:16

Přesně..!

M. Prokop 9.5.2018 17:07

Re:

To asi ne, ale zajímavé je, že se ti vejlupci chytli zrovna Marxe. Asi v něm bylo a je to, co potřebovali.

M. Prokop 9.5.2018 17:06

Re: Marx legirimizoval nenávist.

Nenávist je stará jak lidstvo samo. Jen ji některé ideologie provokují více, jiné méně, případně se to u nějaké mění v čase.

M. Prokop 9.5.2018 17:04

Re: Marxův pomník sponzorovali Číňané - to vypovídá

Marxismus-leninismus-maoismus-junckerismus. :-P

J. Fridrich 9.5.2018 15:58

Marxův pomník sponzorovali Číňané - to vypovídá

Marxův pomník sponzorovali Číňané - to vypovídá hodně.. Jeho vliv na miliony mrtvých v 20tém století je známý, tedy některým....

K. Janyška 9.5.2018 15:46

Re: V kontextu doby lze chápat i Hitlera.

Nedodal nic platného a hrubě se mýlil úplně ve všem. Zejména ve výkladu lidské mysli a její funkce ve sponmtánním řádu lidského světa. A něm nevěděl vůbec nic, navíc... Dzp.

K. Janyška 9.5.2018 15:43

Re: Masaryk o Marxovi

Myslím, že u TTGM nešlo o omyl, ale o přesvědčení stejné, jako u všech tehdejších intelektuálů. Až v roce 1944 vyšla Hayekova Cesta do otroctví, která úplně změnila pohled na na lidský svět.

Jenže v dalších knihách naházel rudé a černé do jednoho patle, a oprávněně, a oni se mu pomstili tím, že jeho dílo prostě není vyučováno. Ohrožuje je. Mimochodem, rudočerní drží při životě socialistickou zločinnou EU... Dzp.

K. Janyška 9.5.2018 15:39

Re: Marx legirimizoval nenávist.

Marx byl jen pitomý. To ostatní už se dělo samo. Lidi mu na ty jeho hloupé kecy skočili. Marxovo a Freudovo dílo jsou považovány za největší omyly vědy s těmi nejrozáhlejšími škodlivými účinky... Dzp.

Z. Paldus 9.5.2018 15:33

Re:

Řekl bych, že Marx netušil, že se jeho učení chytne takový blb jako byl Lenin se Stalinem.

J. Krásenský 9.5.2018 15:33

Marx legirimizoval nenávist.

V tom byl jeho přínos, to byla novinka, která stála o pár desítek let po něm na sto milionů životů,

T. Hraj 9.5.2018 15:17

Re: Autore!

Já vím. Pro někoho je i černá/bílá věcí interpretace.

M. Valenta 9.5.2018 15:13

Re: Autore!

Tak schválně. Jak?

M. Prokop 9.5.2018 14:49

Re: Autore!

To vám vyjde tak nastejno, i ten Juncker je věcí interpretace. Jukněte třeba, jak se jeví panu Valentovi. :-P

M. Prokop 9.5.2018 14:48

Re: Autore!

Zkuste to přečíst vícekrát.

M. Prokop 9.5.2018 14:47

Re: Masaryk o Marxovi

Není člověka, který by se nikdy nezmýlil.

Masarykovi se to nedělo moc často, ale v tomhle případě ano.

Č. Berka 9.5.2018 13:20

Re: Co je zlého na souvislosti doby?

http://www.statistikaamy.cz/2016/06/kazde-sedme-dite-na-svete-pracuje/

Č. Berka 9.5.2018 13:14

Re: Co je zlého na souvislosti doby?

paradoxně Marx se vyslovil ve své Kritice gothajského proggramu proti požadavku zákazu dětské práce: Bod 3 programu soc.demokracie": Omezení ženské práce a zákaz dětské práce.“

Marx píše:

Úprava pracovního dne musí už obsahovat omezení ženské práce, pokud jde o délku pracovního dne, o přestávky atd.; jinak může znamenat jen vyloučení ženské práce z pracovních odvětví, která jsou pro ženský organismus zvlášť zdravotně závadná nebo která jsou pro ženy mravně závadná. Mínilo-li se tohle, mělo se to říci.

„Zákaz dětské práce“! Tady bylo naprosto nutné uvést věkovou hranici.

Všeobecný zákaz dětské práce je neslučitelný s existencí velkého průmyslu, a je to proto pouhé zbožné přání.Uskutečnit ho — kdyby to bylo možné — by bylo reakční, protože při přesně upravené pracovní době podle různých věkových stupňů a při jiných bezpečnostních opatřeních na ochranu dětí je časné spojení produktivní práce s vyučováním jedním z nejúčinnějších prostředků k přeměně dnešní společnosti.

A. Alda 9.5.2018 13:01

S Evropským svazem jak s jedovatým plazem!

Jsem rád, že papaláši z EU poklonkovali při stavbě Marxova pomínku. Lépe se i zabedněncům objasnilo, co je ta EU zač a o co jí jde.

P. Papež 9.5.2018 12:33

Ovšem Masaryk netušil, kam a do jaké bidy a beznaděje to Marxovy "děti " v Rusku a ostatnich lidodemo státech dotáhnou.