27.5.2019 | Svátek má ValdemarDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


MÉDIA: Vrtěti psem v obcích a ve městechŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 15, poslední: 5.5.2018 8:22, přehled diskusí

jak typické pro Beroun:
Autor: I. Pujman Datum: 5.5.2018 8:22

kde největší problém města - nelegální neizolovanou městskou skládku plnou jedovatého a nebezpečného odpadu, patřící městu Berounu - postupně na stránkách obecního zpravodaje označili za minimální problém a hromadu pouhého kompostovatelného komunálního odpadu, a pravomocný rozsudek soudu o povinnosti ji vyklidit označili za nesmysl s tím, že "odborní úředníci" (pochopitelně na městském úřadě pracující) tvrdí, že tento rozsudek nemusí z odborného hlediska respektovat. A to, že skládku nasypalo město Beroun nelegálně a proti vůli majitele soukromého pozemku na jeho zahradu (celých 43 tisíc tun!!), se projevuje v "Radničních listech" tím, že mu nedovolují uveřejnit jeho reakce na neuvěřitelné pomluvy v tomto obecním plátku o tom, že si jako majitel pozemku tento úmyslně koupil již zavezený skládkou od jiného soukromníka, aby mohl město vydírat, a stateční zastupitelé a úředníci se jeho vydírání nepodvolí. Vedení města používá k odmítání kritických příspěvků dva hlavní argumenty - jde o poplašnou zprávu, a autor příspěvku ve své "neoprávněné" kritice napadá. Nějaký tiskový zákon - je nezajímá......

No tak se kvůli Pirátům místní zpravodaje zruší:
Autor: A. Alda Datum: 3.5.2018 14:05

a ti, co nejsou s to sledovat aktuality na obecním webu, a ti, jejichž obce nejsou schopny aktuálně informovat na svém webu, se prostě nic nedovědí. Ani o změnách jízdních řádů, ani o změnách prodejní doby, ani o uzavírce silnice či elektřiny...

A autorka stejně i nadále nebude moci na svého starostu nadávat v místním plátku.

:-) :
Autor: M. Vondráček Datum: 3.5.2018 13:58

V městském zpravodaji jsou většinou úřední věci, kulturní věci a inzerce z valné většiny místních podnikatelů. Komentářů a prostoru "k ovlivňování! tam je fakt málo.

Tak z toho nedělejte problém, který tam není ...

Re: :-) :
Autor: Ś. Svobodová Datum: 3.5.2018 14:13

Ne vždy je obsah takový.Např. náš Říčanský kurýr je 30ti stránková barevná publikace na křídovém papíru a obsahuje krom vámi zníměmého také místní sport, školství, dopravu, projekty apod...Ale hlavně je to vývěsní štít pana starosty Kořena, který je v každém vydání hojně zastoupen na fotografiích i v článcích. Časopis obsahuje i 1-2 kritické příspěvky s následnou reakcí starosty či odpovědného pracovníka, která je bez vyjímky zavádějící, klamná až vyloženě lživá. A polemika na stránkách připouštěna není.

Re: :-) :
Autor: M. Vondráček Datum: 3.5.2018 15:53

Tak to nečtěte. A polemika v tištěných novinách ?? To v současné době taky moc nefunguje ... Založte si FCB skupinu , tam můžete polemizovat :-)

Re: :-) :
Autor: M. Vondráček Datum: 3.5.2018 15:57

Mimochodem, na www stránkách říčanského kurýra je i diskuzní forum.

Již dávno jsem uvykl tomu,:
Autor: B. Rameš Datum: 3.5.2018 11:39

že místní zpravodaj (Klíč) je reklamou na dobro, jež na nás, oddané poddané, dští místní radnice. Proto putuje ze schránky do tříděného odpadu. Škoda, že jeho výroba a distribuce stojí tolik peněz a práce, které by bylo možné využít jinde. Ale tak bude to přínos pro nějaké kamarády aktuálně vládnoucí osádky, jistě. Nu, dělají to všichni... sakra, ne, to není omluva.

Moje řeč a moje zkušenost:
Autor: M. Krátký Datum: 3.5.2018 11:00

s mojí ženou již 26 let vzdorujeme odboru výstavby v Modřanech - Praha 12. Asi před 6-8 lety jsme ty prasárny, které tento odbor výstavby produkuje chtěli zveřejnit v místním Zpravodaji - zamítnuto tou samou osobou, která stojí za těmi prasárnami - tajemnicí MÚ P12. Hezký den přátelé

Vše je naprosto normální:
Autor: P. Kubáč Datum: 3.5.2018 10:14

Měli jsme u nás v obci takové období, kdy polovina rady města seděla ve vazbě a druhá, po nervovém zhroucení, v psychiatrické léčebně. Městský zpravodaj byl plný kafkovských článků, že tak to má být a je to naprosto v pořádku.

Naše "obec" má jeden milion a třistatisíc obyvatel.:
Autor: J. Chaloupka Datum: 3.5.2018 9:48

Co s tím ti menší udělají?

Zpravodaj nebo noviny?:
Autor: F. Navr8til Datum: 3.5.2018 9:23

Obecní nebo městský zpravodaj by měl přinášet občanům především potřebné úřední informace. Na nějaké hádky a polemiky tam podle mne není místo. Pokud chce někdo vydávat obecní nebo městské noviny, pak má k tomu plné právo a jejich stránky může zaplnit žvaněním. Zpravodaj bych přirovnal k firemním novinám. Tam taky nenajdete komentáře o tom, že se pohádali dva náměstci a ředitel to táhne se sekretářkou.

Jde o chybu občanů:
Autor: A. Reček Datum: 3.5.2018 9:01

V prvé řadě mají navštěvovat zasedání městského zastupitelstva, kde jde o veřejné jednání a tam mohou sledovat o co ve městě jde. Navíc mají možnost tam vedení zastupitelstva nebo i konkrétním zastupitelům vyslovit své názory v diskuzi a oni musí občanům hned odpovědět. V Hodoníně kritizují na jednání zastupitelstva občané činnost redaktora městského časopisu? Asi je jim to jedno a na schůze zastupitelstva ani nechodí.

Autorka se probudila:
Autor: J. Kouřil Datum: 3.5.2018 7:42

a zjistila, co všichni dávno víme a co se děje po celé republice. Dalo by se říct, že je typickým představitelem úředníka, který žije v úplně jiném světě, než ti, kteří na něj vydělávají a platí daně.

Re: Autorka se probudila:
Autor: A. Pakosta Datum: 3.5.2018 8:25

Ano, autorka se probudila a volá po nápravě, zatímco ostatní "o tom dávno vědí", ale jsou zticha, neb jim status quo v lepsim případě nevadí, v tom horším případě pak vyhovuje.

Asi jako kde:
Autor: D. Polanský Datum: 3.5.2018 6:50

v Metropolitanu Brno jsou vždy příspěvky od všech stran, tedy i od opozice. Hodonín je asi servilnější k těm, co jsou u moci.