26.6.2019 | Svátek má AdrianaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


PSÍ ROZCESTNÍK: Night na Sicílii – část prvníŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 53, poslední: 1.5. 2018 12:27, přehled diskusí

Re: Krása!:
Autor: Z. Xerxová Datum: 1.5.2018 12:27

chicht - bez psa by bylo ještě úžasnější... protože pes na cestách komplikace je. Ale protože mají naše dogy smůlu a musí jezdit dovolenkovat s námi, máme zase trochu smůlu i my a program a trasy se uzpůsobují mamutům... Nestěžujeme si a myslím, že dogouši si stěžují jen maličko

Krása!:
Autor: L. Bláža Datum: 1.5.2018 10:17

Tohle cestování se psem je úžasný! :)

Re: včelí roj:
Autor: Z. Xerxová Datum: 1.5.2018 7:42

jistota je jistota... přeci jen s alergikem na sicilském venkově neriskuju, jestli to ty včely vědí :o)

Re: Krásný povídání:
Autor: Z. Xerxová Datum: 1.5.2018 7:42

jeho první jízda v životě... je rozcapenec automobilový

Krásný povídání:
Autor: Z. Maya Datum: 30.4.2018 23:09

i fotky. Najtík je prostě fotomodel. Ta fotka v autobuse je dobrá. :-)

včelí roj:
Autor: Z. Iva Datum: 30.4.2018 20:52

Rojící se včely nebodají.

Re: :
Autor: Z. Xerxová Datum: 30.4.2018 20:25

však mi je používáme (ne vždy, třeba dlouhé přesuny zvládáme bez navigace a snažím se mít nastudovány i hlavní trasy a tuším, kde je parkoviště). Ale když už navigace nebyla, tak jsme nevyšilovali a zkusili "přežít". V případě nouze bychom zprovoznily můj mobil... ale zvládli jsme to.

Re: Krásná dovolená:
Autor: Z. Dalmi Datum: 30.4.2018 20:24

Jojo :-)

Re: Tédáá...:
Autor: Z. Xerxová Datum: 30.4.2018 20:18

nepořádek jsme nefotili. Proč... Představ si tuny roztrhaných pytlů s odpadem na každém odpočívadle u dálnice, příkopy kolem vesnických silnic vypadaly jako dlouhá skládka... Ne občas igelit či plastová lahev ... ale nekončící řada odpadků. I to je Sicílie

Re: Krásná dovolená:
Autor: Z. Xerxová Datum: 30.4.2018 20:13

krásný blešák jsem viděli v neděli ráno v Palermu.

Zase jedeš panenkovat??

Krásná dovolená:
Autor: Z. Dalmi Datum: 30.4.2018 20:11

určitě jste si to užili.

Taky mám ráda pokoukání mimo běžné dovolenkové trasy. Miluju bleší trh v Jalon, hospůdku v Benidormu... Už tam zase brzy pojedu :-)

Re: Dík:
Autor: M. Crossette Datum: 30.4.2018 19:57

Jajko díky, ale bohužel u mne webkamera nefunguje. Tedy na mžik oka se mi otevře "prostřený stůl" pro veverky, ale pak to zmizí a koukám jen na bílou plochu :(

Tédáá...:
Autor: M. Crossette Datum: 30.4.2018 19:09

jet takovu štreku, dorazit za úsvitu a být schopni ještě před ubytováním obhlížet památky...jste skvěle cesotvatelsky sehraná a nadmíru odolná dvojka (a úžasný Najtík!). Vybrali jste si velmi zajímavou destinaci, užila jsem si krásné fotky a těším se na další spolu s článkem. Nešlo by přidat i nějakou fotečku (pokud máte), toho "nepořádku", ráda bych si udělala představu, když píšeš, jaké to byly rozdíly.

Na Sicílii jsem nikdy nebyla a je neuvěřitelné spojit si ty překrásné památky a krajinu s drsným životem, jaký tam kdysi musel být (a asi ještě je). Kdysi jsme odtamtud viděli několik starých filmů (ani na jeden titul si už ale nevzpomenu). Nejen děj filmu, ale vykreslení tamního života vždy vyzněly velice neutěšeně až krutě. Pamatuji se, že jsem skoro vždy na konci filmu (vždy černo-bílého) mívala téměř depku i když shlédnutí jsem nelitovala :). S životními chybami, morálním úpadkem, nevěrou, nedokázat se přizpůsobit drsnému životu a "troufnout si" snít o lepším - s tím na Sicílii nikdo neměl smilování. No po zhlédnutí takových filmů jsme se nedivili, že právě Sicílie je kolíbkou Mafie.

Re: Sicílie,:
Autor: Z. Jenny Datum: 30.4.2018 18:59

Hihi, to budou ty geny z nedaleké Korsiky :-)

Re: No,:
Autor: T. Zana Datum: 30.4.2018 17:53

Mapu v mobilu používám v neznámých končinách - ono jak jezdíme pokaždé jinam, tak to bychom se těch papírových map unakupovali... Stejně jich máme - no tuzemské skoro všechny. Ale když ono se to značení docela často mění, takže pokud mám pět let starou mapu, tak už nejspíš neplatí.

Tam, kde to známe, chodíme po čuchu (a nejčastěji zabloudíme právě tam :-)))

Re: :
Autor: T. Zana Datum: 30.4.2018 17:50

Bez foťáku to nějak není ono. Taky není špatný zrušit brýle :P

Re: To je nádhera!:
Autor: Z. Xerxová Datum: 30.4.2018 17:22

ano - venkov je tradiční. Hodně tradiční. Naše cestování s levným ubytováním daleko od civilizace právě umožňuje vidět kraj bez příkras... Tradiční, turismem příliš nedotčený svět.

Night byl v pohodě - když nepočítám nežravost cestou - ale i to už "umíme" trošku eliminovat

To je nádhera!:
Autor: Z. Hanča Datum: 30.4.2018 17:08

Kopcovitá krajina, úzké silničky, staré sady a v malé vesničce nějaká úžasná monumentální antická památka! A jestlipak v těch vesničkách jsou ještě k vidění hloučky mužů s rozhalenými bílými košilemi v černých kalhotách a posedávající babky v šátcích celé v černém, jak je známe z italských filmů? :-))

Musela to být krásná dovolená a mě znovu fascinuje, jak všechny vaše dogy s přehledem zvládají tyhle dlouhé cesty. Ovšem Night má cestování v malíčku už od štěněte, že.

Re: Milá Xerxová,:
Autor: Z. Xerxová Datum: 30.4.2018 16:48

mimóza bude nafocená v dalším díle - to jsou žluté kuličky...

Zahrada měla být oplocená (to preferuju kvůli psovi). Byla ze tří stran... ze čtvrté "kousky" chyběly - viz to kýčové foto ze západu slůňa nad Alcámem. Ale psisko bylo vzorné - dokonce i sousedy jen monitoroval a hlásil - ale beze mě pozemek neopouštěl (no - on měl dost výletů :o) )

Re: Sicílie,:
Autor: Z. Xerxová Datum: 30.4.2018 16:46

hodně se báli a hodně je lákal. Poprvé jsme se setkávali s prosbou o možnost jen se tak lehce dotknout. Sáhnout si na velkou černou obludu... Siciliáni jsou malí vzrůstem - a to to bylo zajímavější :o)

Psů málo - většinou střední velikosti - buď typ podengů a nebo pastevců (chlupatý ovčák s klapatýma ušima)

:
Autor: Z. Maw Datum: 30.4.2018 16:30

zas extrem ze mobily a navigace sou zlo je taky spatne, podle me.je to skvelej pomocnik a kdyz je tak snadne a dostupme je pouzivat, proc se tmu za kazdou cenu branit? navic pouzivani mapy neni slozity ale ve velkych mestech pri hledani konkrwtnich ulic ci najezdu je to skvely pomocnik, ktery zamezi tomu 3x projet stejnou ulici nez se trefi spravna jednosmerka... proc misto cteni casopisu uzkostlive hlidat kazdou odbocku... dneska taky lidi pisou maily a ne dopisy kdyz neco potrebuji rychle a pohodlne a je to normalni a neznamena to se kdyz pisu mail tak neumum psat...

Sicílie,:
Autor: Z. Jenny Datum: 30.4.2018 16:29

taky se tam chystám, pokud to dovolí zdraví. Ta cesta autem, to je teda síla, obdiv Pepovi, musí určo rád řídit. Mně vždy nejvíc zajímá, co místní a turisti říkali na Nighta. :-)

Fotky luxusní. V tom amfiteátru jste tak malincí. Dokonce i Najtík.:-)

Budu se těšit na pokračování. A jdu ještě jednou na fotky.

Milá Xerxová,:
Autor: Z. Yga Datum: 30.4.2018 16:29

Hezky jsem si početla a pokoukala. Holt Sicílie ... tam jsem taky ještě nebyla (:o)). Dotaz - ty žluté kytky, to je ta mimóza? Já ji neznám, i když pylová zpravodajství právě na pyly z mimózy vždy upozorňují (;o).

Jinak nejvíc se mi (zatím) líbila fotka z večerní zahrady - ta vypadala opravdu velmi anticky. No a Najtík - tak ten zdobí za každého počasí a v každé lokalitě. Jestlipak jste tam tak velké pejky taky potkali?

Re: :
Autor: Z. Yga Datum: 30.4.2018 16:26

Jednu dovolenou jsem si foťák rozflákla hned první den - a i když mi byl nezištně zapůjčen švagrův, stejně ta dovolená už nebyla docela košer (:o)).

:
Autor: Z. Maw Datum: 30.4.2018 16:24

to je mi jasny, po dovolene se vzdycky na ovidani tesim :)

Re: No,:
Autor: Z. Yga Datum: 30.4.2018 16:24

No - jelikož se neorientuju ani v papírových ani v mobilních mapách, je jakákoli cesta mimo mé známé trasy (Lednice-Břeclav, Lednice-Vrbice, Lednice-Brno,Jundrov) cestou do neznáma a Neználkovým dobrodružstvím - pak se není co divit, že co výlet, to bloudění (:o)). Jsem zvědavá, jak to letos zvládneme na Setkání (i když mám dojem, že vloni Jenny bloudění dotáhla k naprosté dokonalosti).

Re: nádherné...:
Autor: Z. Xerxová Datum: 30.4.2018 14:02

ale na Karlově mostě jsou davy - někdo může zakopnout, je to relativně úzký prostor. Ale v mnohahektarových areálech, kde jsou lidi nejvíc přímo u památek se stativem stejně stojíš dál... Navíc v těchto "davech" to bylo až úsměvné. Ale obsluha si všude trvala na svém... a tak jsou fotky bezstativové - ten byl prostě jen na výletě

Re: nádherné...:
Autor: Z. Lika Datum: 30.4.2018 13:55

Páni, tak to je síla. S tímhle jsem se setkala na Karlově mostě, myslím. A přitom se dají profi fotky udělat bez stativu.

Re: nádherné...:
Autor: Z. Xerxová Datum: 30.4.2018 13:49

když jsme s páníkem na cestách je fotek vždycky hodně. Zajímavostí byl fakt, že objektivů může mít kolik chce a jak chce velikých - ale stativ, stativ je znak profesionála a to se nesmí. Nemluvím o vnitřcích kostelů (tam to chápu a ctím a pokud se fotit někde nesmí, tak nefotíme) - mluvím o venkovních obřích areálech.

Re: Xerxová, :
Autor: D. Ruščáková Datum: 30.4.2018 13:44

Nemůžu si vzpomenout, ale pokusím se to najít. Vím jistě, že krajina moc zelená nebyla, byla to ta jižní vyprahlost. Věříš, že nedokážu najít ani fotky z té doby? A přitom vím naprosto jistě, že jsme tam byli:))