23.5.2019 | Svátek má VladimírDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


CHTIP: Policajt v papírnictvíŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 8, poslední: 21.4. 2018 20:46, přehled diskusí

Ještě taky byla:
Autor: F. Houžňák Datum: 21.4.2018 20:46

nějaká metoda Stanislavského, pro komedianty ...

Nejen Zlobinova metoda:
Autor: F. Netopil Datum: 21.4.2018 16:36

ještě vzpomínám na saratovské hnutí, hnízdovou výsadbu brambor, masáž vemene u krav, studený odchov telat, stachanovské hnutí, boj proti americkému brouku atd.atd.

Re: Dvě minuty ticha:
Autor: Z. Lapil Datum: 21.4.2018 10:51

Jo jo, socialistický závazek byl šikula, ale co teprv brigáda socialistické práce, TO byla ženská!

:-)

Re: Dvě minuty ticha:
Autor: B. Hudzieczek Datum: 21.4.2018 8:48

V tomto smyslu se současný režim nápadně podobá režimu minulému. Rozdíl je v tom, že dnes taková výtvarná díla nevznikají, neboť máme "placaté" telefony a během porad si jejich účastnící prohlíží "knihu ksichtů" nebo nějaké webové stránky.

Ale ten první už přece musej:
Autor: F. Houžňák Datum: 21.4.2018 7:59

všichni policajti znát ...

Re: Dvě minuty ticha:
Autor: L. Písařík Datum: 21.4.2018 3:40

Uznávám, ale to už uměl i můj praděda z matčiny strany - byl zedníkem ve Vídni. Ovšem je to zastaralá metoda, nic revolučního, aby se započalo z opačného konce, napřed vymalovalo - tak vznikly pověstné Potěmkinovy vesnice. Ale dík za poučení, pomalu začínám zapomínat všechny ty revoluční metody a učení, která dnes vzbuzují úsměv, ale tehdy to znamenalo nechat ze sebe dělat vola, tvářit se jako vůl a chovat se jako vůl. Příklad: Když jsem potřeboval k optimálnímu provedení stavby určitý poměr zedníků a pomocníků, ty jsem uvedl v měsíčním operativním plánu a ve skutečnosti jsem takový počet pracovníků na stavbu nedostal, bylo mi odpovězeno: Uzavři kvalitní socialistický závazek na provedení stavby sníženým počtem pracovníků při dodržení termínu. Časem jsem vypracoval teorii, že soc. závazek nejvyšší kvality postaví stavbu sám zcela bez pracovníků-.

Re: Dvě minuty ticha:
Autor: P. Dvořák Datum: 21.4.2018 3:16

Zlobinova metoda, pokud si vzpomínám, spočívala v tom, že např. nejprve se vybagrovaly základy, potom udělalo bednění, poté se nalil beton, po ztvrdnutí se začal stavět dům. Když už stála hrubá stavba, tak např. nejprve se vysekaly drážky pro kabely, pak se "natáhla elektrika", potom se to omítlo a naposledy vymalovalo.

No uznejte, není to geniální?

Dvě minuty ticha:
Autor: L. Písařík Datum: 21.4.2018 3:05

Podobně vypadaly moje poznámky z výrobních porad v minulém režimu. Porada obsahovala 5 minut užitečné informace a 55 min. zcela promrhaného času. Tak jsem ho využil ke grafické tvorbě, zvonkajška to naozaj vyzeralo, že si píšu podrobné poznámky zcela zaujet tematem - třeba Zlobinovou metodou, o které nikdo nevěděl, co to je, ale již existoval poddnikový soc. závazek, že 85% provedeme touto metodou.