24.5.2019 | Svátek má JanaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


ŠPIONÁŽ: Měli bychom věřit agentům?Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 4, poslední: 20.4. 2018 15:10, přehled diskusí

Tak a ne naopak:
Autor: F. Navr8til Datum: 20.4.2018 15:10

Musíte se na události dívat v opačném gardu. Bylo rozhodnuto o vyhoštění ruských diplomatů, a proto se objevil případ Skripalových. Bylo rozhodnuto o raketovém útoku na Sýrii, a proto byla chemická akce Bílých přileb prohlášena za válečný zločin. Atd. I historie znám mnohé takové případy. Napřed Hitler rozhodl o útoku na Polsko a pak Heydrich zinscenoval přepadení vysílačky v Gliwicích.

Ne, žádným. Vůbec žádným.:
Autor: K. Janyška Datum: 20.4.2018 9:07

Ani těm, kteří jsou premiérem, ani těm co sedí na Hradě, ani těm z IVK... Dzp.

Když už přemýšlíme nad veřejnými informacemi...:
Autor: I. Polák Datum: 20.4.2018 8:25

Autor jaksi nezohlednil nejdůležitějsí veřejnou část případu:

V Británii již podruhé nedokázali ochránit dvojitého agenta, kterému tuto ochranu slíbili za spolupráci. Celý případ tudíž je jen a jen o tom co nejvíce znemožnit "Britské tajné služby" (po vzoru "Britští lékaři...").

Proč asi? Británie byla původně největší světovou velmocí, pak sílilo USA, pak příšla WW2, málo se o tom mluví, ale jeden z následků bylo, že Británie definitivně ztratila nadvládu na světových mořích ve prospěch USA. Pak se postupně rozpadalo britské imperium, atd.

Ale vraťme se k tajným službám. Jejich největší současné válčiště je jistě blízký východ A tam britské tajné služby nepochybně dobře fungovaly. Kdoví, díky komu víme jistě, že Saddám žádné ZHN neměl, atd, atd. Tomu je třeba udělat koned! A velmi pravděpodobně o to usilují tajné služby, resp. vlády(!) více než jedné strany účastnících se tamních konfliktů.

Autor pomíjí,:
Autor: J. Pospíšil 402 Datum: 20.4.2018 2:06

že tajné služby nejen získávají informace, ale také provádějí aktivní operace, ve kterých situace vytvářejí.

Někdy i na vlastním území. Vzpomeňte třeba na "nález" dokumentů v šumavském jezeru a jejich vliv na probíhající diskusi o promlčení válečných zločinů v Německu. "Zabitého studenta", kterého zahrál Zifčák a podobně.