19.12.2018 | Svátek má EsterDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Pakt Zeman-Babiš nefunguje?Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 30, poslední: 16.4.2018 22:01, přehled diskusí

POUŽÍVANÝ MODEL DEMOKRACIE JE PŘÍMOU CESTOU K TOTALITĚ.:
Autor: K. Janyška Datum: 16.4.2018 18:38

Lidský svět, jak známo, je lidskou aktivitou samovzniklým spontánním řádem lidské interakce, jehož prvky jsou jednotliví občané a jejich organizace, těmi největšími z nich pak národní státy. Jen on umožňuje lidem a jejich již zmíněným, všemožně složeným, právním subjektům se adaptovat na prostředí, situaci a budoucí neznámé tak, aby do sebe ve své činnosti a aktivitě nenarážely, nepřekážely si navzájem a přitom umožnily totéž dělat všem ostatním. Tedy, jen spontánní řád lidského světa umožňuje samotnou existenci lidstva.

Co všechno spontánní řád lidstva zajišťuje, umožňuje a řídí ? Úplně všechno ! Jsme v něm mentálně vrosteni a jeho kulturní evolucí vyvinutá tzv. pravidla správného chování tvoří naši mysl, která je adaptačním a informačním uzlem člověka uvnitř této neosobní řídící spontánní struktury. Jsme tedy její vnitřní integrální součástí a nemáme žádnou šanci to změnit. Umožňuje nám přežít a v jejím rámci, a jen v jejím rámci, si vylepšovat svoji osobní pozici a to všemožnými způsoby. Ty ovšem nesmějí být v rozporu s těmi pravidly správného chování, které mají zákazový charakter a kterým říkáme soukromé právo. Jinak se ocitneme ve vězení nebo v blázinci nebo na hřbitově.

A do této nezměnitelnosti přijdou socialisté, tak se jim samozřejmě kdysi dávno neříkalo, se svým nevzděláním a plánem na zorganizování nezorganizovatelného. A, aby to podle nich šlo, vymysleli si k tomu i nástroj. Demokracii. Tedy většinové hlasování o věcech, nejprve týkajících se daní a správy státu, a poté i o nehlasovatelném, tedy o struktuře, o které je shora řeč. Demokracie, tedy nástroj ke správě věcí veřejných, se tak stal zdrojem totality. Proč ? Pro tohle.

Re: POUŽÍVANÝ MODEL DEMOKRACIE JE PŘÍMOU CESTOU K TOTALITĚ.:
Autor: K. Janyška Datum: 16.4.2018 18:38

Jednotlivce, tedy jednotlivé občany, jak už řečeno, řídí zákazové soukromé právo principem, co není zakázáno - je povoleno. A to pro jejich cestu životem, jak shora vysvětleno, úplně stačí. Ale nestačí to těm, kteří je chtějí ovládat. A tak na ně vymysleli totalitu většin bez kontroly právě právem soukromým, které má však garantovat jejich práva, obecný mír, svobodu a spravedlnost. A říkají tomu odpradávna vláda lidu. Bylo to sice zprvu pro vybírání daní a správu společných záležitostí poté i užití společných veřejných statků. Jenže s jídlem roste chuť a tak počase se většinově začalo rozhodovat úplně všechno. A zločin byl na světě. Tzv. veřejné právo, tedy pravidla vládnutí, vyprodukované většinami v parlamentech světa převážilo nad právem soukromým, jediným evolučním právem pravým a stalo se příkaznickým nástrojem zločinných vlád. Jinak je za těchto okolností nazvat nelze.

Nejen, že takto narušovali a narušují spontánní řád lidského světa, tedy jedinou možnost existence lidstva, ale svár mezi tím, co je možné a tím, co si lidé myslí, že je možné, byl a je na světě. Lidé začali, respektive pokoušeli se a pokušejí, řídit většinovým hlasováním lidský svět. Jak směšné, kdyby to nemělo ony tragické krvavé následky, které vidíme už staletí. Ve 20. to vyvrcholio a v 21. pokračuje.

Lidský svět řídí lidstvo a občany, ne lidstvo a občané lidský svět. Tuhle realitu nelze odstranit z důvodů, které popisuji jinde. Většinová demokracie musí být tedy změněna tak, aby tomuto postulátu odpovídala. Její nový model, kvůli vládě soukromého práva, kterou zavede, se jmenuje demarchie. Viz Právo, zákonodárství a svoboda od A.F. Hayeka, nositele Nobelovy ceny ... Dzp.

Čekání na rozhřešení:
Autor: F. Navr8til Datum: 16.4.2018 14:11

Babiš nemá sebemenší zájem na ustavení vlády s většinovou parlamentní podporou. Čeká na výsledek vyšetřování, který by měl být podle jeho názoru ukončeno s tím, že se žádný trestný čin nestal. Pak bude mít volné ruce.

Re: Čekání na rozhřešení:
Autor: Š. Hašek Datum: 16.4.2018 17:12

Babišovi vyčkávání nevadí.

Moc dobře ví, že každou sekundou mu roste počet voličů. Voliči nejsou zvědaví na trucování nějakých sedmi či dvaceti poslanců.

Nebo myslíte, že roste počet voličů Feriho a nějakého Gazdíka??? Nejsem ale až tak nadšen.

Re: Čekání na rozhřešení:
Autor: M. Prokop Datum: 16.4.2018 18:07

Ten počet voličů Bureše spíš stagnuje nebo i trochu klesá.

Re: Čekání na rozhřešení:
Autor: Š. Hašek Datum: 16.4.2018 20:54

Přesněji řečeno - Kalousek, Gazdík, Bělobrádek zajímá jen Moravce v TV. Zkr.

Re: Čekání na rozhřešení:
Autor: M. Prokop Datum: 16.4.2018 22:01

O těch jsem nic nepsal a v podstatě mě ani nezajímají.

na co cekaji statni zastupci u CH?:
Autor: A. Javůrek Datum: 16.4.2018 13:51

Si tipnu, ze se boji co Bures udela, resp.jeho mninistri z vlady v demisi. Bures uz nekolik mesicu masove cisti urady, ministerstva ... , od nepohodlnych, takze tam bych videl duvod toho, proc Bures jeste neni v base. Bych se nedivil, pokud by statni zastupci dostali of sefu, ANO ministru a namestku, rozkaz zastavit Capi hnizdo. Treba se za par dni dozvime ze se vysetrovaci spis "ztratil".

Politický čuch:
Autor: M. Klas Datum: 16.4.2018 10:46

Myslím, že Bureš politický čuch nikdy neměl, podle mě předpokládal, že bude ČR řídit jako majitel a zapomněl, že jím ještě není. V poslední době se chová "kam vítr, tam plášť".

Re: Politický čuch:
Autor: K. Janyška Datum: 16.4.2018 10:56

Ano, tak to je... Dzp.

Re: Politický čuch:
Autor: M. Prokop Datum: 16.4.2018 11:29

Politický čuch měl, když byl mimo politiku, ale od politiků si sjednával výhody.

Politika v praxi mu nejde.

Re: Politický čuch:
Autor: A. Javůrek Datum: 16.4.2018 13:54

rekl bych, ze mu "politika" jde. Byl 4 roky ve vlade jako MF navysil si za tu dobu majetek o 48mld, z 24mld. Vsechny prusvihy hodil na CSSD, vcas se nechal vyhpdit z vlady aby el cas na kamapn. Ted uz nekolik mesicu vladne sam, dela si co chce a evidentne s dohodou koalice moc nespecha ..., a of Opilce I.ma na dalsi pokus neomezenou lhutu. Takze co tomu estebakovi nejde? :(

Re: Politický čuch:
Autor: M. Prokop Datum: 16.4.2018 15:14

Sestavit vládu s důvěrou.

Re: Politický čuch:
Autor: Š. Hašek Datum: 16.4.2018 17:15

Má to jeden zádrhel, pane Klasi.

A sice - nemehla co nemají čuch (dle Vás), vyhrávají volby. Kdo by to řek ́?

A "inžinýři politiky" mají šest nýmandů v parlamentu. Jsem nevolič Babiše.

Čím dál víc jsem přesvědčen,:
Autor: A. Alda Datum: 16.4.2018 10:19

že příště budu volit SPD.

Jsou to sice pitomci a neumětelové, ale za to nezasloužené pronásledování si tu voličskou podporu zaslouží.

Re: Čím dál víc jsem přesvědčen,:
Autor: M. Valenta Datum: 16.4.2018 10:48

Generál a tak útlocitný?

Re: Čím dál víc jsem přesvědčen,:
Autor: M. Prokop Datum: 16.4.2018 11:30

Časem tak skončíte u komunistů a bude jasno.

Re: Čím dál víc jsem přesvědčen,:
Autor: A. Javůrek Datum: 16.4.2018 14:00

nezaslouzene pronasledovani??? To jo, Pitomio mel uz byt davno v blazinci .., a uz by ho jeho paranoia nepronasledovala :D .

Re: Čím dál víc jsem přesvědčen,:
Autor: J. Vlček Datum: 16.4.2018 16:23

Pane Javůrku, vás už také paranoia nepronásleduje, že. Vy pouze toužíte mít v tom ústavu někoho vedle sebe, s kým byste si mohl povídat, jinak to nevidím.

ANO a osm trpaslíků:
Autor: P. Kubáč Datum: 16.4.2018 9:42

Problémem při sestavovávní vlády je zejména současné složení parlamentu s 9 stranami. Tento problém po podzimních předčasných volbách zmizí a na Štědrý den dostaneme pod stromeček vládu jako řemen.

Re: ANO a osm trpaslíků:
Autor: M. Prokop Datum: 16.4.2018 10:16

A kdo ty předčasné volby zařídí? Zemanovi tahle situace vyhovuje, mnoha poslancům také.

Re: ANO a osm trpaslíků:
Autor: J. Novotný Datum: 16.4.2018 16:50

O to se tady hraje, protože na předčasné volby zpravidla doplácí ten, kdo je vyvolá. Takže je to potřeba hodit na někoho jiného.

Re: ANO a osm trpaslíků:
Autor: M. Valenta Datum: 16.4.2018 10:54

Může to být i tak, že Babiš má strach, že strach ze zmizení by mohl donutit část demokratických stran k vytvoření předvolební koalice a při podobném rozložení jako minule by měl on i hradní kolaborant po ptákách.

Re: ANO a osm trpaslíků:
Autor: M. Prokop Datum: 16.4.2018 11:31

Vzhledem k volebnímu zákonu a vztazích mezi stranami to je prakticky nemožné.

Re: ANO a osm trpaslíků:
Autor: M. Valenta Datum: 16.4.2018 13:26

Existenční tlak dělá divy.

Pro mne zločinné spolčení pro mne zločinců Zeman-Babiš :
Autor: K. Janyška Datum: 16.4.2018 9:07

je nejen ostudou České republiiky, ale také velmi nebezpečným mocenským centrem, které demontuje už tak mylnou demokracii u nás. Kdyby ve směru demarchie, tedy instiucinalizované vlády soukromého práva, přivítal bych to. Ale ono je evidentně spolčením ruského typu. To je pro nás katastrofa.

A navíc Babiš potřebuje evropské dotace, takže lavíruje tak, až se chce člověku zvracet... Dzp.

Re: Pro mne zločinné spolčení pro mne zločinců Zeman-Babiš :
Autor: I. Dvořák Datum: 16.4.2018 10:41

Karle Janyško i já to tak vidím. Spolčení Babiš-Zeman je to nejhorší, co může tento stát potkat. Navíc v poslední době Babiš skáče jak Zeman píská. Občas se mu ministři trochu vysmeknou z kontroly (viz Nikulin či souhlas s akcí spojenců v Sýrii), ale on pak po klystýru od Zemana prohlásí, že to není názor celé vlády.

Re: Pro mne zločinné spolčení pro mne zločinců Zeman-Babiš :
Autor: K. Janyška Datum: 16.4.2018 10:56

Ano, zhruba... Dzp.

:
Autor: P. Götze Datum: 16.4.2018 6:52

Tak ono to nebude z hlavy Babise, jen se podridil nazoru zrejme vetsiny vedeni strany. Taky to nevypada, ze je to strana jednoho muze. Co je ale cilem vedeni ANO, kdo vi. To se dovime. Ale Babis nevypadal prave nadsene.

Já jsem pro,:
Autor: O. Zuckerová Datum: 16.4.2018 0:11

aby se pokračovalo v nastoupeném trendu a jelikož se stejnak nic nevyjedná, tak aby byla vláda složena z reprezentantů stran, které se do parlamentu NEDOSTALY! A voliči aspoň nebudou remcat, že ta a ta partaj měla víc hlasů a není ve vládě...!