24.3.2019 | Svátek má GabrielDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SÝRIE: Poučení z hejna letících tomahawkůŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 136, poslední: 16.4.2018 22:10, přehled diskusí

tak v radiu/CRo2 jsem slysel, ze zamerem toho raketoveho uto:
Autor: M. Pesat Datum: 16.4.2018 10:05

tak v radiu/CRo2 jsem slysel, ze zamerem toho raketoveho utoku byla snaha USA dotlacit soudruha Assada k jednacimu stolu. To se ovsem americti soudruzi dobyvaji do otevrenych vrat, nebot soudruh Assad/Syria u jednaciho stolu uz davno jsou. "Trosku" problem asi bude, ze u toho jednaciho stolu nejsou USA, jednoduse je tam nevzali, coz po tech zkusenostech s USA exportem "demokracie" zase takove prekvapeni neni. Faktem je, ze Rusko/Iran/Turecko vysachovaly diplomaticky USA/zapad. Stran clanku, nutno podekovat autorovi za nadhled a zdravy selsky rozum.

Cest :-)

Bolševický žvanil:
Autor: I. Hendrych Datum: 16.4.2018 10:00

Bolševický žvanil a nic jiného.

Vlk se nažral a koza zůstala celá. Zatím.:
Autor: Ś. Svobodová Datum: 16.4.2018 9:57

Všichni by mohli být spokojeni. Nebýt toho, že začíná závěrečný boj o provincii Idíb, do které byli přemístěna, sehnána a zatlačena většina džihádistů, kteří už se nemají kam přesunout. Teď by byli plynové útoky na města strategicky plně pochopitelné. Přeživší džihádisté = stálé problémy. USA ale zřejmě cítí morální povinnost chránit tyto "rebely", které roky cvičili a zbrojili. Poslední akce nebyl nějaký trest, ale vzkaz Asadovi i Rusům - Nechte je (nás) být, nebo budem střílet.

Re: Assad neměl žádnou motivaci k útoku plynem:
Autor: R. Gramblička Datum: 16.4.2018 9:53

Job v tom přísloví zcela jistě nebyl

Re: Když si porovnáte svalnaté řeči Rusů:
Autor: J. Vintr Datum: 16.4.2018 9:52

Ten nejúspěšnější exportní artikl, samopal Kalašnikov, vymyslel nejspíš německý konstruktér. Jinak jejich export zbraní je úspěšný hlavně proto, že si je od nich kupují (a nejspíš částo i dostávají zadarmo) země, které na lepší zbraně nemají a nebo by jim je nikdo jiný neprodal. Pokud dojde v nějakém konfliktu ke střetu západní a ruské vojenské techniky, dopadne to pro tu ruskou bídně.

Re: Když si porovnáte svalnaté řeči Rusů:
Autor: R. Gramblička Datum: 16.4.2018 9:51

bohužel s Darwinovou cenou je pan Vintr už po funusu. Nakolik jde o důchodce, je vysoce pravděpodobné, že své geny již stihnul rozmnožit

Re: Když si porovnáte svalnaté řeči Rusů:
Autor: R. Gramblička Datum: 16.4.2018 9:50

:-)))

Re: Když si porovnáte svalnaté řeči Rusům pokřiveného :
Autor: J. Vintr Datum: 16.4.2018 9:47

To ruské vlastenectví je dost patologické a neohlíží se na realitu. Rusi jsou například dodnes velice hrdí na své vítězství ve druhé světové válce, ale nejsou ochotni si přiznat, že bez obrovské americké materiální pomoci by se spíš ocitli na straně poražených. A nejkřiklavějším příkladem pokřiveného vlastenectví je třeba Alexandr Solženicyn. Tento člověk který podrobně zdokumentoval zrůdnost bolševického režimu, kterou zažil i na vlastní kůži a který prožil řadu let v demokratické západní společnosti, zůstal i nadále ruským vlastencem, ochotným omlouvat "chyby", které se v jeho zemi staly.

hmmm. osvěžující článek:
Autor: R. Gramblička Datum: 16.4.2018 9:38

psán s nadhledem a humorem. Díky, ukládám si jej do archívu

Ten Internet je jenom na zlost,:
Autor: D. Polanský Datum: 16.4.2018 9:38

lidé za pár dnů ví, že USA lhaly jak když tiskne. Když nebyl, to byl pro mocnosti krásný svět.

Jinak díky za neideologický článek.

Re: Když si porovnáte svalnaté řeči Rusů:
Autor: Ś. Svobodová Datum: 16.4.2018 9:31

Rozhodovat se na základě víry je proti přírodě. Jestli to děláte běžně, brzy budete adeptem na Darwinovu cenu.

Re: Když si porovnáte svalnaté řeči Rusů:
Autor: Ś. Svobodová Datum: 16.4.2018 9:28

Že za to může Putin. Že to sehrál, aby USA musely zaútočit.

Re: Musí testovat hranice toho, co je možné a také testovat :
Autor: Ś. Svobodová Datum: 16.4.2018 9:26

Ano, všechny procesy jsou spontánní, jen v Americe je všechno jinak....

Re: Je to jednoduché pane Ročku,:
Autor: R. Brzák Datum: 16.4.2018 9:19

Samozřejmě ASSAD nese odpovědnost za problémy v zemi, ve které vládne. Pokud by se prokázalo, že byly použity zbraně vyrobené jím (což odhaduji tak padesát na padesát), pak je jeho odpovědnost ještě vyšší. A pokud by se prokázalo, že se tak stalo na jeho příkaz (což odhaduji tak na 25%), tak je jeho vina nejvyšší...

Ale to, že my (to je Západ) potřebujeme ukazovat, že existujeme, je poněkud smutnější zpráva...

Re: Assad neměl žádnou motivaci k útoku plynem:
Autor: P. Papež Datum: 16.4.2018 9:18

Pane, to Senil na vás sedí (když už se stydíte za své skutečné jméno). Proruský autor něco napíše (něco objevil v novinách) a hlavně ho štve, že chemický útok nebyl ověřen. Škoda, že i své chytré povídání nemá ověřeno. Ovšem, co je dovoleno volovi,není povoleno Jobovi. (Přísloví naschvál obráceno).

Sláva, :
Autor: E. Tocháček Datum: 16.4.2018 9:09

konečně trochu komplexní pohled s odstupem. Jasně že celá akce "potrestání Asada" (stejně jako potrestání RF za Skripala) je pro strůjce silně kontraproduktivní. "Trestat" bez mandátu, v době, kdy ještě není ani jasné co přesně se vlastně událo (o pachateli je tím pádem jasno ještě méně), tím si Západ fakt neposloužil. Na druhou stranu, alespoň je jasné, že teď už se bude hrát "bez rukavic". To jsem zvědavý, jak se k nám (Evropě) bude chovat Rusko a Čína, až se USA zhroutí dovnitř...

Re: Když si porovnáte svalnaté řeči Rusů:
Autor: J. Macků Datum: 16.4.2018 9:02

Rusům bylo po informaci USA, že se jich útok týkat nebude, věděli, kudy sekyrky poletí, tak vcelku rozumně reagovali tak, jak reagovali. Nikdo se pořádně nepřiznal, co bylo vystřeleno, co bylo sestřeleno a co bylo zničeno, ztráty na životech údajně nebyly. Pokud je pravda, že došlo k sestřelení 71 sekyrek, pak by to s tím starým ruským (vlastně částečně ještě sovětským) šrotem nebylo tak zlé.

Musí testovat hranice toho, co je možné a také testovat :
Autor: K. Janyška Datum: 16.4.2018 8:58

nepřítele, tedy Rusko. Myslím, že Trump je čím dále, tím lepší. USA nesou zodpovědnost za obranu civilizace a životy civlizovaných. Nic jiného a nikdo jiný. Všechno ostatní jsou procesy spontánní, nad kterými nemáme žádnou vládu... Dzp.

Je to jednoduché pane Ročku,:
Autor: M. Valenta Datum: 16.4.2018 8:56

Západ a USA zvlášť potřebují totiž občas ukázat, že ještě existují a tahle chemická lumpárna k tomu byla vhodnou příležitostí. A Sadam? Ten nese plnou odpovědnost za to co se s jím vyrobenými chemickými zbraněmi děje a to i v případě, kdyby to čirou náhodou nespáchal on.

Re: Když si porovnáte svalnaté řeči Rusů:
Autor: J. Vintr Datum: 16.4.2018 8:54

I trpaslík může hodně škodit. Zvláště když je to jeho hlavní motivace a má v tom obrovské zkušenosti. Rozeštvávat zlo všude po světě není až tak moc těžké, když to chcete dělat a nemáte žádné zábrany.

Re: Když si porovnáte svalnaté řeči Rusů:
Autor: J. Vintr Datum: 16.4.2018 8:50

V situaci, jaká panuje v Sýrii, se nic stoprocentně dokázat nedá. Taky mi přijde nelogické, že by Asad používal chemické zbraně. Zato docela věřím na záměrnou ruskou provokaci, která měla otestovat Ameriku. Kdyby se Trump nechal zastrašit svalnatými Putinovými výhrůžkami, tak by z toho Putin vyšel jako vítěz. Jenže Trump se zastrašit nedal a Putin si doma uřízl kšandu. Jenže tohle ho určitě nezastaví. Je to jen drobná epizoda, na kterou se nejspíš brzy zapomene a na ruskou politiku to nebude mít žádný vliv.

Assad neměl žádnou motivaci k útoku plynem:
Autor: Senil Datum: 16.4.2018 8:42

Assad neměl žádnou motivaci k útoku plynem. Naopak teroristé, saudové, vojensko-prlmyslový komplex USA a Izrael ano, takže můžeme přepodkládat kdo je za tím útokem.

http://www.epshark.cz/clanek/610/ron-paul-tvrzeni-ze-prezident-basar-al-assad-zabiji-vlastni-lidi-plynem-je-totalni-nesmysl

Re: Když si porovnáte svalnaté řeči Rusů:
Autor: L. Písařík Datum: 16.4.2018 8:41

Špatná úvaha. Byl jsem v CCCP a Rusku 6x, z toho 2x na 7 měsíců. Ha, to koukáte. A nejen v Moskvě, ale i v malých městech a pracovně. Nepodceňuji je, znám jejich tempo - co nestihneš do revoluce, po čkej na jaro. čau.

Re: Když si porovnáte svalnaté řeči Rusů:
Autor: K. Wágner Datum: 16.4.2018 8:41

Ovšem kdyby místo zbraní jen vyráběli neužitečný šrot, nebyli by jedním z předních exportérů zbraní.

Re: Že byl:
Autor: V. Církva Datum: 16.4.2018 8:35

S tím Iránem je to možné, vždyť i Izrael zasahoval a pak hned jednali s Rusy. A dokonce bych i USA trochu chápal, většina Íránců jsou rozumní lidé a to možná včetně prezidenta. Ale je tam evidentně pár fanatiků které nezastaví nic. Na ty ale ani tento útok moc neplatí

Takže taky myslím, že šlo o výstrahu pro Irán, ale taky myslím, že to bylo zbytečné.

Přesné.:
Autor: Š. Hašek Datum: 16.4.2018 8:09

Že byl:
Autor: P. Lenc Datum: 16.4.2018 8:06

"chemický útok" pouze zástupný problém je jasné.Spíš si dovolím napsat, že to bylo varování Iráncům, máme vás na dostřel.O Rusko amíkům nešlo, to bylo opravdu dopředu domluvené.

Re: Když si porovnáte svalnaté řeči Rusů:
Autor: P. Portwyn Datum: 16.4.2018 8:01

Co by říkali? Začnou něco o Zemanovi a o Okamurovi, jako vždycky.

Re: Když si porovnáte svalnaté řeči Rusů:
Autor: P. Portwyn Datum: 16.4.2018 8:00

Pak nechápu to strašení Rusy, kteří zařizují všude volby a před jejichž vojenskou silou se třese bezbranná západní Evropa.

Buď jsou hlupáci, kteří nic neumí a nic nedokážou, nebo globální hrozba a strůjce volebních výsledků. Obojí najednou nejde.

P. S. Jo, vím, že všechny "tříčíslicové" nicky jsou pravděpodobně z jednoho hnízda. Je mi to jedno.

Někde jsem četl, že:
Autor: Z. Rychlý Datum: 16.4.2018 7:57

Putinovi vlastní lidé spílají do bezzubého mluvky, co se nechá fackovat. Tak nevím, jestli byl ten útok tak bezzubý. Jako mezinárodní testovací střelnice je ovšem Sýrie dobrá.