19.1.2019 | Svátek má DoubravkaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


PRÁVO: Kauza Čapí hnízdo byl podvod!Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 70, poslední: 19.4.2018 15:32, přehled diskusí

Re: Babiš nevinnen na Čapím hnízdu !!!!:
Autor: R. Langer Datum: 16.4.2018 16:53

Všetci kradnů.

Pokud by Bybi:
Autor: A. Alda Datum: 16.4.2018 10:32

Pokud by Babiš dokázal zrušit eudotace,:
Autor: A. Alda Datum: 16.4.2018 10:34

volil bych ho do smrti.

Dotace hrazené z daní obyvatelstva jsou zločin nejvyšší.

Re: Pokud by Babiš dokázal zrušit eudotace,:
Autor: M. Prokop Datum: 16.4.2018 11:19

Ano, jsou, ale na volení Bureše by mi to stejně nestačilo.

Evropská unie = reálný socialismus light:
Autor: P. Kubáč Datum: 16.4.2018 10:31

Myslím, že součastný systém společnosti začíná připomínat reálný socialismus Light. Státní regulace light ( předpisy jsou nepřehledné, ale za kradení "kapitalistického vlastnictví" nejsou mnohaleté tresty ). Cenzura light (nenávistný boj proti nenávisti). Drtivé zdanění light (na rozdíl od socialismu nikoliv z daní z obratu ale DPH ) Dotace Light ( zatím ještě existují firmy fungující bez nich ) Zbývá už jenom nedostatek zboží Light, který zatím není v oblasti ptákovin, ale v důležitých položkách ( bydlení ) už je tady taky.

Proč platit policii a soudy, když to vyřeší Boží mlýny?:
Autor: M. Pivoda Datum: 16.4.2018 10:08

Každé pozemské pravidlo lze nějak fikaně obejít, nelze ale oklamat vševědoucího Boha. Ten si neomylně přečte i vaši chlípnou motivaci k činu.

A spustí pak své pozemské Boží mlýny, které vás neomylně semelou?

Re: Proč platit policii a soudy, když to vyřeší Boží mlýny?:
Autor: R. Langer Datum: 16.4.2018 16:55

Už jste zase v transu?

Roman Langer se musí naučit pozorně číst:
Autor: M. Pivoda Datum: 16.4.2018 16:57

Zdechovský: "... a já věřím, že boží mlýny melou - jako mlely třeba v případě Radovana Krejčíře, který za své činy už sedí ve vězení."

Dotace zrušit,:
Autor: M. Prokop Datum: 16.4.2018 9:42

bruselní jako první.

Jinak to řešit nelze.

Re: Dotace zrušit,:
Autor: K. Janyška Datum: 16.4.2018 9:45

To je málo. EU zrušit nebo postavit na negativní smlouvu, na princip já pán - ty pán. Tedy bez příkaznictví. EU musí stát na dohodnutých zákazech špatného chování... Dzp.

Re: Dotace zrušit,:
Autor: J. Lepka Datum: 16.4.2018 12:36

Jak do toho nenamelete své pseudofilosofické představy, lze s vámi než souhlasit!

Re: Dotace zrušit,:
Autor: K. Janyška Datum: 16.4.2018 20:20

To, co píši nemá s filosofií co dělat. Je to jen a jen věda. Filosofuje ten, kdo nic neví... Dzp.

u dotací pro malé a střední podniky šlo spíše :
Autor: J. Novotný Datum: 16.4.2018 9:23

o mentální nedostatečnost těch, co definovali ten program a jeho pravidla. Babiš splnil literu kritérií, včetně přechodného období. To, že někdo teď prská, že to vlastně myslel jinak, to není chybou Babiše, ani podvod. Je to blbost od reality odtržených úředníčků v Bruseli.

Re: u dotací pro malé a střední podniky šlo spíše :
Autor: V. Církva Datum: 16.4.2018 9:36

Právě proto si myslím, že by případ Čapí Hnízdo měl být pro specialisty snadný a jasný. Pokud, jak se v článku píše, Babišovi podepisovali prohlášení kde lhali a nesplnili skutečné podmínky, jde o trestný čin. Pokud ale jak píšete byly podmínky EU nejasně definované, měl už být dávno Babiš omilostněn nebo případ zastaven. Morálně je samozřejmě na celém případu něco špatně. Kolik firem u nás ale funguje morálně správně?

Takže největší problém vidím v nefunkčnosti našeho právního systému. Pokud evidentní zloděj Rath nesedí, a u něj ani odborníky nepotřebujeme, jak pak mají odsoudit nebo omilostnit Babiše v rovněž jednoduchém případu?

Re: u dotací pro malé a střední podniky šlo spíše :
Autor: M. Prokop Datum: 16.4.2018 9:45

Ad DRáth, každý právní systém musí mít pojistky proti chybě. A je-li někdo dostatečně bohatý a vlivný, může ty pojistky dost dlouho zneužívat. Dobré řešení, aby justice byla rychlá a přesná, je pouze jen v lidech. Tedy, rychlejší a přesnější, dokonalý stav neexistuje stejně jako dokonalí lidé.

Re: u dotací pro malé a střední podniky šlo spíše :
Autor: J. Novotný Datum: 16.4.2018 9:52

Tak Babiš v době žádosti o dotaci tu firmu nevlastnil, nevlastnil ji ani Agrofert - dělali to jeho právníci, takže ta litera je určitě bez problémů. Navíc šlo o akcie na doručitele, takže policie nemá jak prokázat, že to bylo jinak (důkazní břemeno je na policii), ostatně proto si ty akcie na doručitele také naši politici z doby opoziční smlouvy vymysleli a opečovávali.

A pokud se stala někde chyba v žádosti - což je možné, že se financování měnilo na poslední chvíli, tak tam pod tím není podepsán Babiš.

Re: u dotací pro malé a střední podniky šlo spíše :
Autor: J. Hruška Datum: 16.4.2018 15:31

Rath byl obyčejný sociální demo-kradt - hejtman, Babiš, to je jiný kafe, ne jenom šest milionů v krabici, ale šest miliard v Agrofertu, ne jen krajský hejtman, ale hned "králem" jmenovaný státní premiér (v demisi), ne jen krajské autobusy pro studenty zdarma, ale hned celostátní doprava málem zdarma, atd, OLIGARCHA si to může dovolit, doktůrek si musí nejdřív nahrabat. "Peníze zmůžou všechno"!!!

Re: u dotací pro malé a střední podniky šlo spíše :
Autor: J. Lepka Datum: 16.4.2018 12:39

takže například místní sklenář, rozdávající dětem v okolí praky, je v pořádku ? No asi ne, jinak by večer, v krčmě, nedostal po tlamě.

Re: u dotací pro malé a střední podniky šlo spíše :
Autor: J. Novotný Datum: 16.4.2018 13:14

Váš příměr je mimo. Navíc v tomto případě měla ČR problém sehnat dostatek projektů, aby vyčerpala dotační rámec.

Re: u dotací pro malé a střední podniky šlo spíše :
Autor: J. Lepka Datum: 16.4.2018 19:54

Tak ho dočerpala, asi stejně jako MPO, kde jde o prů.er v řádu miliard. Prostředky ale byly vyčerpány, že.

Jak to, že policie a státní zástupci drží hubu v této věci ?:
Autor: K. Janyška Datum: 16.4.2018 9:17

To je otázkou, ne zda to byl podvod. To je jasné každému malému dítěti... Dzp.

Udělal? Neudělal?:
Autor: V. Student Datum: 16.4.2018 8:52

Jestli je pravda, že žijeme v demokracii, tak v té se vina dokazuje rozhodnutím soudu, do té doby je osoba považována za nevinnou. Tedy má být za takovou považována.

V praxi to ale pořád chodí podobně, jako svého času v celém východním bloku, nejčastěji v Sovětském svazu; tam to dotáhli tak daleko, že viník byl dán tím, že ho policie zatkla. Hlavním argumentem bylo, že "...kdyby byl nevinen, tak by ho přece nesebrali, že?"

Máme v sobě ten komunismus zažraný víc, než jsme ochotni si připustit. Pane europoslanče, jediné, co lze v současné době Babišovi vytýkat, je to, že jako osoba podezřelá ze své veřejné funkce neodstoupil. Ale do doby než soud rozhodne, že se něčeho dopustil, ať si o tom drbou babky z pavlače. Nebo novináři, nebo jeho političtí odpůrci. Ale vy byste měl tu oficiální linii držet!

Re: Udělal? Neudělal?:
Autor: P. Papež Datum: 16.4.2018 9:30

Škoda, že jste si nevšiml, jak Babiš bojuje o zametení kauzy pod koberec (útok na GIBS, vlastnit vnitro a Celní armádu). Všeci lžú a kradú, jen Babiš ne. Jen nemluví pravdu a přemisťuje státní peníze do soukromého Agrofertu (viz poměr příjmu státních dotací do Agrofertu a daní do státního rozpočtu).

Re: Udělal? Neudělal?:
Autor: V. Církva Datum: 16.4.2018 9:43

Pokud je Babiš přesvědčený o své nevinně, není důvod odstupovat. Poslanecká imunita je právě proto aby nebyly soudy zneužity v politickém boji. Pokud Babiš ví, že jednal ilegálně, ať odstoupí.

Bohužel po případech Rath a podobných nemám důvěru v naše soudnictví. Proto sám nevím, jestli bych jako poslanec hlasoval pro zbavení Babišovy imunity.

"Máme v sobě ten komunismus zažraný víc ....":
Autor: M. Prokop Datum: 16.4.2018 9:46

V jednotném čísle byste nechtěl?

Re: "Máme v sobě ten komunismus zažraný víc ....":
Autor: V. Student Datum: 16.4.2018 11:05

To víte, že chtěl! Jenže není důvod, bohužel.

Re: Udělal? Neudělal?:
Autor: Z. Lapil Datum: 16.4.2018 10:36

Ne že byste neměl pravdu, ale klíčová formulka je "před zákonem".

V souvislosti s jeho trestním stíháním platí analogie: když jdu kupovat auto do bazaru, tak nelezu do toho, o kterém vím, že je na něj řada žalob ohledně stáčení tachometrů a jiných lumpáren, a to úplně nezávisle na tom, že jsem absolutně proti jakémukoliv jeho oficiálnímu postihu, dokud nebude soudně rozhodnuto.

Podobně Babiš: já ho nechci zavřít (článek nanejvýš potvrdil moje podezření, že Babiš podnikl něco, co je teprve následně za podvod označováno; ale: jde-li o pomluvu, proč se nebrání pomluvě? Jasně, kdyby to bylo tak jednoduchý...), ale nemyslím si, že by měl premiérovat. Koneckonců - nemá na to, jako nikdo, právní nárok; když Zeman jmenuje premiérem mě, bude to de iure v pořádku.

Osobně to mám o to jednodušší, že jsem ho (Babiše) nevolil, za premiéra ho nechci a volit ho ani nikdy nebudu, i když - když člověk vidí tu sebranku kolem - tak kdo ví :-(.

:
Autor: P. Götze Datum: 16.4.2018 7:08

Kauza stara skoro dekadu. Jasny podvod, dukazy jsou policie roky stiha, vsichni maj jasno. Tak kde je ta problem? A nebo je to vsechno trochu jinak?

Re: :
Autor: J. Hruška Datum: 16.4.2018 7:44

Kde je problém??? Babiš jmenovaný předseda vlády v demisi. Který policista si vezme na tryko zatknout a odvézt v poutech premiéra do vyšetřovací vazby?? Vždyť by to byl státní převrat!! Nejprve je nutné Babiše zbavit postu a pak se může teprve rozjet policejní mašinérie, která už premiérovi v demisi nebude přímo podléhat. Zbavení poslanecké imunity byl první krok. Kdo předpokládal Zemana na hradě a jeho opětné jmenování Babiše premiérem? Bude asi nutný policejní státní převrat, jinak se politická krize nevyřeší. A nebo odstranit Zemana.

Re: :
Autor: P. Götze Datum: 16.4.2018 8:00

Rika se triko, ne tryko. To zaprve. A za druhe nemluvte nesmysly. Proc by proboha nekdo odvadel babise do vazby??? Vzpamatujte se.