19.1.2019 | Svátek má DoubravkaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SÝRIE: Spojenecká operace a omyl pana OvčáčkaŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 73, poslední: 16.4.2018 22:39, přehled diskusí

Re: Buď je autor neinformovaný,:
Autor: P. Zinga Datum: 16.4.2018 10:24

...neslyšeli...

Určité drobnosti:
Autor: J. Vavruška 637 Datum: 16.4.2018 7:27

S panem Stejskalem bych téměř ve všem souhlasil, jen bych si dovolil zdůraznit dvě drobnosti:

1. podle svědectví dvou nedobrovolných účastníků natáčení vzniklo jedno z videí vydaných Bílými přilbami takto: do čekárny nemocnice (jediné nemocnice v Doumě) přiběhlo několik lidí, jeden z nich natáčel na mobil. Další začal křičet "všichni jste zasaženi chemickými zbraněmi" a začal hadicí polévat lidi. Podařilo se jim vyvolat paniku, lidi se začali polévat navzájem. Potom všichni zase zmizeli tak rychle, jak se objevili. Takové improvizované Velikonoce... kdyby důsledkem nebyl masivní raketový útok, byla by to docela vtipný prank. (rozhovor byl na RT Arabic a RT International, takže jej asi lze najít na youtube na kanále RT). V nemocnici samotné samozřejmě nikdo nikdy neslyšel o 500 lidech zasažených chemikáliemi, dokonce ani o menším počtu, ale na to jsme u fake news od Bílých přileb asi zvyklí.

2. Pokud se má uskutečnit vojenská akce proti suverénnímu státu, má k tomu být přijato rozhodnutí OSN, konkrétně rezoluce Rady bezpečnosti. Jako obvykle, tady se jednalo na vlastní pěst, ignorovalo se nejenom mezinárodní právo i národní zákony (například v Británii).

Jinak má pan Stejskal pravdu, kdyby se byl Izrael v roce 1967 nebránil, asi by tu dnes nebyl. Tím spíš překvapuje, proč se velení IDF už tolik let usilovně snaží vyprovokovat některého ze svých sousedů leteckými útoky k možné odvetě. Nebylo by lepší snažit se o konstruktivní, mírové vztahy, podobně jako třeba s Jordánskem?

Re: Určité drobnosti:
Autor: Z. Lapil Datum: 16.4.2018 8:32

Jenže to se demokratické státy snažily být před 2.sv.v. taky, tedy být konstruktivní. Výsledek je všeobecně znám.

Konkrétně k Izraeli - něco jsem zaslechl, že letecké útoku do sousedních zemí jsou cíleny proti raketovým útokům na izraelské civilní cíle. Nevíte o tom něco? Jestli ne, nedáváte pozor, jestli ano, jste demagog.

Re: Určité drobnosti:
Autor: V. Novák Datum: 16.4.2018 9:32

Stíhačka, které ostřeluje syrské cíle je civilní cíl?

Asi ano - pokud je izraelská... Vše ostatní je přece demagogie!

Re: Určité drobnosti:
Autor: Z. Lapil Datum: 16.4.2018 10:49

Nedělejte, že nevíte, co mám na mysli. Místo, ze kterého létají rakety do Izraele, není civilní cíl, i když na sobě má nápis nemocnice nebo školka.

není to tak jasné:
Autor: Č. Berka Datum: 16.4.2018 7:25

jenže s Trumpovým řešením mají problém i jeho voliči. Politika Izraele je příroděžel- ať se Syřané vymlátí mezi sebou. Chemické útoky vSýrii jsou většinou nedořešené- ví se, že byly chemické zbraně použity, ale neví se kým- včetně Chán Šajchůnu. Politika USA v Sýrii byla kritisována samotným Trumpem, občas podporovaly USA prostřednictvím CIA jednu skupinu bojovníků, zatímco US ARMY konkurenční a ty se pak pustily do sebe...jindy vyzbrojily skupinu, která vzápětí předala zbraně Al Kaidě. Politika Británie a Francie v této oblasti byla vždy mizerná...https://youtu.be/MAgfgxsBTI4?t=6m18s

blablabla:
Autor: R. Gramblička Datum: 16.4.2018 6:49

"Protože s prezidentem Zemanem a jeho mluvčím sdílím upřímný pozitivní vztah k Izraeli, chtěl bych panu Ovčáčkovi připomenout,...."

jak je vidět, upřímný pozitivní vztah k Izraeli zalepuje autorovi mysl a taky má ve všem jasno

Sadám:
Autor: P. Černoch Datum: 16.4.2018 6:46

Hm,Sadám útočil chemicky na Kurdy v době kdy se kamarádil s USA a v té době to nikomu nevadilo.Chemikálie Iráku dodalo Německo prostřednictvím USA.To už se dnes ví.

Kdo komu dnes hrozí?:
Autor: J. Novak Datum: 16.4.2018 6:41

Nevím, kdo komu dnes hrozí. Ale cítím se daleko více ohrožen nelegální migrací davu společensky a kulturně nekompatibilních příchozích do Evropy, kteří veřejně deklarují, že ji přišli rozbít a dobýt, nežli Ruskou federací, která pouze reaguje na situaci, kdy se NATO rozšířilo až k jejím hranicím bez ohledu na předchozí sliby a snaží se zabezpečit své přežití a bezpečnost. A tak se jenom ptám, kdo se zasloužil o destrukci zemí jako byl Afghánistán, Irák, Libye, Jugoslávie...,

:
Autor: P. Janoušek Datum: 16.4.2018 9:27

No, oni Rusové taky. Co si budeme povídat.

Nejsem obdivovatelem Putina a jsem vděčný Američanům:
Autor: Pavel_J Datum: 16.4.2018 1:01

... za to, že ve světových válkách bojovali za Evropu. Právě proto jim teď musím říci: "Amíci, neblbněte!". Tzv. chemické útoky připisované Asádovi jdou proti vší logice.

a) proč by je Asad dělal, když vyhrává?; b) kdyby je dělal, tak proč tak diletantsky?; c) proč nejprve útočíte a pak teprve vyšetřujete?

Pokud se však zeptáme kdo má z tzv. chemických útoků prospěch, tak se snáze dopátráme pravdy. Jsou to islamističtí rebelové podporovaní Západem. Jedině ti mají z nastalé situace prospěch, jedině oni situaci medializují a budou asi i její původci.

Re: Nejsem obdivovatelem Putina a jsem vděčný Američanům:
Autor: J. Vavruška 637 Datum: 16.4.2018 8:53

d) proč se nenašly žádné stopy chemikálií v nemocnici v Doumě?

e) proč v nemocnici nikdo z personálu neviděl žádné osoby zasažené chemickými látkami?

f) proč po raketovém útoku, v němž byl zničeny objekty, kde se údajně vyráběly nebo skladovaly ChBOL, nikde neobjevily úniky těchto látek? Přece, když vybombardujete sklad, musí tam být spousta "rozbitého nádobí" (přesněji: rozbitých nádob) z těch by aspoň něco muselo vytéct...

Re: Nejsem obdivovatelem Putina a jsem vděčný Američanům:
Autor: J. Václavíková Datum: 16.4.2018 10:34

Vy věříte ruskému komuniké? Takový naiva ještě pořád existuje?