19.12.2018 | Svátek má EsterDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


KOČKY: Bobík na zahraděŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 57, poslední: 17.4.2018 18:54, přehled diskusí

Maričko,:
Autor: A. Lex Datum: 17.4.2018 11:29

Fotky jsem už shlédla nedávno, jsou kouzelné. Bohužel ke čtení článku jsem se dostala až dnes. Stále více a více obdivuji tvou trpělivost s přemísťováním všech chlupatých stvoření ve vaší domácnosti, aby si navzájem neublížili. Nevím, nevím, zda bych to jednou nějak nepopletla.

Re: Maričko,:
Autor: M. Crossette Datum: 17.4.2018 18:54

Díky Alex, zatím výměny zvířectva zvládáme. Jen se vždy raději 2x ujistím, že v ložnici jsou zavřené opravdu všechny 3 kočky, než jdu vedle pro Trixie :) Když je Trixie někde v domě a z ložnice ozve žalostné mňoukání Woody, které se po mně stýská, raději T. pustím na zahradu, než do ložnice vejdu Woody uklidnit. Co kdyby mi kočka proklouzla ven ! Raději nemyslet !!!

kočičí domácnost:
Autor: V. Glover Datum: 16.4.2018 22:08

To muselo být dobrodružství pro malého koucourka poprvé prozkoumávat zahradu. Ale jak tě zlobí. Šlo by ho naučit přivolání na dobrůtku?

Re: kočičí domácnost:
Autor: M. Crossette Datum: 17.4.2018 1:00

Wendulko, to víš, že jsem to zkoušela. V dome zatřepu krabičkou a Bobík přibehne (tedy pokud má na jídlo chuť). Venku nereaguje, přestože, když ho konečně donesu domů, po chvilce odpočinku ho slyším v kuchyni hladově chroupat granule.

Maričko,:
Autor: Z. Hanča Datum: 16.4.2018 21:15

já naprosto chápu Bobíka, že se mu nechce ze zahrady, kde je toho tolik zajímavého! Kdyby uměl mluvit, určitě by volal "ještě chvilku!" jako děti, kterým se nechce domú. :-)) Ale přeju ti, aby si zvykl na denní rytmus a nechal se odnést, když je čas, abys ho nemusela nahánět po zahradě. A ono to určitě půjde, až Bobíkovi pobyt venku trošku zevšední.

Re: Maričko,:
Autor: M. Crossette Datum: 16.4.2018 21:55

Hančo, jak jsem právě napsala Petře, začínám B. podezírat, že si ze mne dělá sprťouchlata. Když ho nakonec chytnu, on mi v náručí přede a je mu fuk, že já vcházím do domu rozcuchaná a poškrábaná, jak jsem se pro něho marně natahovala do ne vždy hladkého porostu a větví. A jak píšeš, doufám, že až mu zahrada zevšední, bude se vracet sám, nebo se dá snáze chytit.

Re: Maričko,:
Autor: D. Ruščáková Datum: 16.4.2018 22:38

Maričko, tentokrát mi Hanča mluví z duše, tak se připojím:)) Jinak si myslím, že když ho poškrábaná a s listím ve vlasech neseš domů... nejsi u toho náhodou šťastná? Pak by byl jeho cíl splněn:))

Re: Maričko,:
Autor: M. Crossette Datum: 17.4.2018 1:07

Hihi Dede, správě jsi uhádla :) To víš, že když ho nesu domů a tisknu tvář k jeho teplé předoucí hlavičce, tak bych ho láskou umuchlovala :) Ale kdybych ho nesla domů, protože ke mně přiběhl na zavolání, muchlala bych ho ještě o trochu radostněji :)

Máááričkoooooo :-):
Autor: E. Šusová Datum: 16.4.2018 19:44

snad se na mě nebudeš moc zlobit, že se Ti tady směju, že ne? Mám tu velkou představivost, takže Tě tak nějak vidím poletující po zahradě tu sem, tu tam, kam Tě - nikoliv vítr, ale Bobík zavane :-D . Dovedu si představit, že to ovšem bylo značně náročný, uhlídat toho malýho čertíka :-D a je skvělý, že holky u toho takhle dobře asistovaly (ať už to bylo z jakéhokoliv důvodu, ale každý oko se při hlídání raracha hodí). S návraty to má jako Talimůra - ta na tom byla zpočátku naprosto stejně - mládě v prostoru, objevující a hluché. Vydržet se to musí, ono se to postupně posune. A jestli něco vyšlo na jedničku, tak to bylo setkání s Trixie, mlaďas chytil respekt a tak si snad dobře spočítá, že tam teda ne-e. Moc děkuju, Maričko, za akční a velmi veselý čtení.

Re: Máááričkoooooo :-):
Autor: M. Crossette Datum: 16.4.2018 21:52

Petro, představuješ si to správně :) Bobíka podezírám, že ho ty naše honičky venku baví. V dome nejenže přiběhne na zavolání, ale když k němu sama přijdu, neuteče, ale nechá se pohladit, případně zvednou a jen začne příst. Možná ze svého mazlení časem vyroste, což by bude škoda, je tak něžný. Všechny naše kočky, než se u nás na posteli (nebo na klíně) uvelebí, tak chvilku přešlapují, hnětou, různě se štymují, než ulehnou. Bobík přiběhne, vyskočí a padne :). Nanejvíš se jednou mírně "zformuje" to půlkruhu, ale většinou ani to ne - prostě sebou žuchne (na klín, na postel) a je mu jedno, že kdybych ho třeba nepodepřela, tak spadne. Venku je jako tvoje Talinka :)

Re: Máááričkoooooo :-):
Autor: E. Šusová Datum: 16.4.2018 22:08

Maričko..... hmmm... tak bych si řekla, že...Bobík je kříenec. Kříženec mezi Rumíčkem - tak jak se chová obecně, a Talinkou..... tak jak se chová venku. Ale!!! Ono se to zlomí a sečte a Bobík bude takový, jak jsem říkala ondynoj - bude to Rumíček. Je to totiž měkký hošíček> :-)

Maričko,:
Autor: Z. Tečka Datum: 16.4.2018 17:21

moc ráda tě čtu, když se objeví Tvůj další report o žviotě Tvé zvířecí rodiny, těším se už napřed.

Bobík průtkumník nemá chybu a ty dvě kočičí můry taky ne.

Taky jsem takhle připravovala jednoho kocourka na život na zahradě, Nejdřív byl tak vyjevený, že zajel pod větve nejbližšího smrčku, ale pka vylezl a dal se do zkoumání. Byl to velmi přátelský kocourek, takže když za chvíli přišla sousedka na pampelišky a za ní vklouzla jejich ovčanda, utíkal je přivítat. Ovčanda byla na kočky zvyklá, doma měla tři, a můj první kocourek se k ní chodil mazlit, ale přece jen ji sousedka chytla a odeslala domů.

Pak jsem tam s ním ještě chvíli byla, ale najednou začalo nad zahradou kroužit káně (les je cca 100m a naproti jsou pole), tak jsem ho radši sbalila a vzala domů. Ale učil se rychle, větší kočky taky dozorovaly.

Re: Maričko,:
Autor: M. Crossette Datum: 16.4.2018 19:13

Tečko, děkuji. Bobík je mazlík zatím jen k nám. S Trixie doufám nikdy do přímého kontaktu nepřijde, na lidi si musí časem zvyknout (stejně jako na vysavač, či můj mixer apod). Cizích lidí se zatím bojí, možná má proč. Ale všechny naše kočky ze začátku byly lekavé. Tedy kromě Rusty, ta nikdy nebyla takový plašan jako ty ostatní. Měli jsme tu teď pár dnů návštěvu. Věděli už z mailů, že máme nové kotě, ale Bobíka po vstupu do domu zahlédli jen jako šmouhu, když se kolem nich přehnal z jídelny do ložnice. Tam zapadl za pelest a celé 4 dny, co u nás byli, vylézal až když hosté večer odešli do vedlejšího domu a než zase ráno přišli. Rusty a Woody už tyhle lidi znaly od dříve, takže neutekly.

Maričko,:
Autor: Z. Tečka Datum: 16.4.2018 17:12

Re: Maričko,:
Autor: Z. Tečka Datum: 16.4.2018 17:26

sakra, omlouvám se, jsem teď napůl slepá, musí se mi usadit oči a pak budu muset nosit brejle nablízko. Proto občas sáhnu kam nemám.

Album i vyprávění:
Autor: Z. Vave Datum: 16.4.2018 17:08

jsem si opravdu užila, Maričko. Věřím, že z ze všech tří budou brzo parťáci.

Re: Album i vyprávění:
Autor: M. Crossette Datum: 16.4.2018 19:04

Vave děkuji a také v to dokonalé soužití doufáme. Tedy jen pokud jde o Woody. S Rusty je to ideální. A Bobík to moc dobře ví. Když při honičce v domě se Woody naštve, zasyčí a dá B. pár facek, on uteče "pod ochranu Rusty", která ho skoro vždy olízne na uklidnění. To je až dojemné.

Re: Album i vyprávění:
Autor: Z. Vave Datum: 17.4.2018 8:34

Je moc dobře, že má Bobík svou velkou ochránkyni. I kdyby to do budoucna s Woody bylo jen příměří (ale věřím, že to bude mnohem lepší), tak nebude žádná kočenka osamělá proti dvěma. Rozhodně je to skvělá výchozí pozice.

Ach, Maričko,:
Autor: Z. Miki Datum: 16.4.2018 14:13

to je taková krásná pohoda.

Až se příště narodím, tak bych chtěla být zvíře u vás (srdíčko). A je vlastně jedno jaké. Teda pokud nebudu zrovna blecha :-)

Re: Ach, Maričko,:
Autor: M. Crossette Datum: 16.4.2018 18:59

Miko, dík ! Manžel sice tvrdí, že vše, co má lespoň dvě nohy je na zahradě vítáno, ale "nohaté" blechy jsou jistě i u něho vyjímkou. K nim jsme nemilosrdní ! Takže v jiné, než bleší podobě budeš vítaná, opečovávaná a rozmazlovaná :)

Krásný kocourek:
Autor: Z. Maya Datum: 16.4.2018 14:06

a super fotky, to je úplně jak fotoreportáž. Jo, ta fotka s hlídacíma tetičkama je skvělá. :D Bude zábava, 3 kočky už mají mezi sebou nějaký interakce a je kolikrát srandovní to sledovat.

Re: Krásný kocourek:
Autor: M. Crossette Datum: 16.4.2018 18:56

Maya děkujů! Ano pozorovat venku pobíhat tři kočky je nesporně větší zábava, než jen jednu. Já si tam chodím tak na půl hod. sednou skoro po každé večeři a je to skvělý způsob, jak jídlo v milém rozpoložení zažít :)

Maričko krásné četní:
Autor: M. Sedláková Datum: 16.4.2018 13:18

Bobík se u vás má. Máte krásnou zahradu.

My chceme začít vozit Daníka na chatu a učíme ho na postrojek vestičku. Zatím není moc nadšený, ale zvyká si.

Re: Maričko krásné četní:
Autor: M. Crossette Datum: 17.4.2018 1:42

Míšo, vím, že jsi o tomhle už psala a tenkrát moje rada byla "závěsný klícka" na okně. Psala jsem to hlavně proto, že nevím, jak to na vaší zahradě vypadá. Ale i naše Dixie kdysi chodila na provázku. Když jsme se jí ujali, řešili jsme podobný problém. Tedy ne vozit ji na chatu, ale pouštět ji ven. Posílám odkaz na starší článek, který jsem o tom napsala. Na konci je i odkaz na fotky. Na fotkách není vidět "kolík" na který jsem šňůrku v začátcích přivazovala. Prodává se to tu na přivázání psa. Vypadal takhle, třeba se u vás též dá koupit.

1url.cz/Ct8tZ

Kroužek na který jsem šňůrku přivázala se volně točil kolem vlastní osy, takže kočka měla velký pohybový obvod. Jinak bych doporučila Daníkovi také sama zkusit ušít ruční postroj jako měla ode mne Dixie. My měli s Dixie štěstí, že si rychle zvykla (i její předchůdkyně Kotě nosila obojek, když to bylo při nutné), ale např. Smoky ho vehementně odmítla. Možná kdyby si Daník na postroj zvyknul a máte na zahradě stromy dost daleko od sebe, můžete mu mezi 2 natáhnout silné lano a kocourka dát na klatku na dlouhou šňůru (tady se tak běžně na zahradách dávají psi). Ale nutně tak, aby se do ničeho (nebo na něco) nenamotal a aby měl možnost stínu a i s provázkem si pohodlně lehnout na zem (aniž by se cítil "vytažený za krk"). A hlavně s ním ze začátku být celou dobu venku. Nejen aby byl pod odzorem, ale aby věděl, že vás a nebyl zvytečně vystrašený. Budu opravdu zvědavá, jak a jestli jste to zvládli - přeji aby ano !

Re: Maričko krásné četní:
Autor: M. Crossette Datum: 17.4.2018 1:42

Tady je odkaz na můj článek :

http://www.dedenik.cz/2013/06/26/kocky-ksirovana-dixie/

Maričko:
Autor: M. Beda Datum: 16.4.2018 13:07

album jsem vyzobala už před časem, tak jsem věděla, co se u vás děje - to jak kočky jako policajtky Bobíka hlídaly a neustále mu byly v závěsu, mě moc pobavilo :-DDDDDDDD

a krásná fotka je, jak si Rusty a Woody dávají pusinku!!!!!!! (srdíčko)

díky za krásný článeček - taky mám nějak pocit, že je to váš první kocourek kluk, dosud jste sbírali jen holčičky :-))))

Re: Maričko:
Autor: M. Crossette Datum: 16.4.2018 18:52

Bedo, no já také nebyla připravená na to, jak Bobíka budou R&W šmírovat a dělat mu celou dobu stín. Fakt jsem se tomu musela smát. Teď už si ho všímají dost málo, jdou si každá po svých. Jen když se Bobík někam zaujatě kouká, nebo se přikrčený pomalu posunuje vpřed - zvědavost jim nedá. Bobík umí úžasně skákat "do vzduchu". Dělá to už od kotěte, hrála jsem si tak s ním na posteli - zvedala provázek a on se za ním vymršťoval opravdu bravůrně a vysoko. Takže jak je teď podstatně delší umí vyskočit vysokou "vrtulku nahoru". Často ho vidím, jak se k něčemu v trávě plýží a pak "to něco neviditelného" asi vyletí do vzduchu a Bobík se po tom vymrští a snaží se to chytit. Zřejmě nějaká titi muška či brouček, což se mi bohužel nikdy nepovede vyfotit (skok je jen mžik). Obě velké kočky zdaleka takhle mrštné nejsou a Bobíkova akrobacie je většnou fascinuje a běží se podívat, co tam v té travě má :)

Jak dvě:
Autor: Z. Jenny Datum: 16.4.2018 12:06

starší kočí dohlíží na malého nezvedence a vychovávají ho,to je úžasné. Maričko díky, kouzelné čtení, stále se usmívám. (samá srdíčka)

Re: Jak dvě:
Autor: M. Crossette Datum: 16.4.2018 18:42

Jenny, těší mě, že ti můj článek a pomohly k úsměvům. Jen já ti nevím, jestli kočky hlídaly a vychovávaly, nebo čekaly, jestli Bobík nezmizí hleda si jiný domov :) A nebo prostě byly zvědavé, co na zahradě, kterou ony už tak dobře znají tenhle malý kluk vidí tak zajímavého :)

Milá Maričko, :
Autor: T. Zana Datum: 16.4.2018 12:00

Zase krásné čtení- malý Bobík se svým doprovodem je skvělý:-)

Pletu se, nebo je to tvůj první kocourek (kluk)?