21.5.2019 | Svátek má MonikaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: Hospody v ilegalitěŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 54, poslední: 16.4. 2018 20:44, přehled diskusí

Re: Byl jsem v jedné hospodě::
Autor: I. Novák 763 Datum: 16.4.2018 12:50

Volba nepomůže. Pokud se jedná o buzeraci prostého lidu, strany se vždy až dojemně shodnou.

Re: ukaž mi je:
Autor: I. Novák 763 Datum: 16.4.2018 12:48

Byl by blázen! Nechat si na sebe poštvat nějaké kontrolní budižkničemy. Stejně se občas v těch nálevnách řeší, jak se zachovat až je nějaký dobroser udá.

Re: Pane Jirso,:
Autor: P. Pavlíček Datum: 16.4.2018 12:42

Svatá pravda.

A Jirsa asi neví nic (nebo to nezminuje) o klubech, kam mohou jenom členové (nebo zájemci o členství) a kde platí pravidla klubu. Někde je i vstup jenom na čipové karty.

Svobodu si aspoň částečně ubráníme, než si vymyslí další represe. pp

Re: soudruh modrobolsevik Jirsa samozrejmne prehani:
Autor: P. Pavlíček Datum: 16.4.2018 12:16

člověče nešťastná...

Re: ukaž mi je:
Autor: J. Lepka Datum: 16.4.2018 12:15

Já bych poprosil vás, abyste byl tak laskav a tu bílou vránu, co podobný výrok myslí vážně, specifikoval tak nějak místně. Určitě by to podnítilo turistický ruch. Možná by i nějaká mamka s kočárkem zajela na pivko.

Re: soudruh modrobolsevik Jirsa samozrejmne lze:
Autor: B. Rameš Datum: 16.4.2018 12:11

A nechtěl byste s těmi modrobolševiky, soudruhy a dr. Goebbelsem (což si asi máme představit pod vaším Gobelsem), z něhož znáte jednu notorietu, jít do řiti?

Re: účelovka:
Autor: J. Lepka Datum: 16.4.2018 12:10

Ač nejsem zákonodárce, ba ani pivař, na vaši hloupou otázku odpovím poměrně snadno: Sudové pivo musí naplňovat setrvalou kvalitu, jinak si ho příště nikdo nekoupí, kdežto lahvované sr.čky se s příznivou cenou prodají, byť v nich chybí slad, chmel a možná i něco dalšího a navíc super, hyper-marketové řetězce pěkně vydírají dodavatele, včetně těch největších pivovarů. Venkoncem zkuste si sám udělat degustační zkoušku libovolného moku od čepu s lahvovou zrůdností za 6,50.

Re: soudruh modrobolsevik Jirsa samozrejmne prehani:
Autor: J. Lepka Datum: 16.4.2018 12:04

Žádný problém, vy vykastrovaný samče tura domácího, stačí jen číst něco jiného než schválený stranický tisk:

https://echo24.cz/a/SRnS2/z-venkova-zmizelo-pres-tisic-prodejen

Re: Byl jsem v jedné hospodě::
Autor: J. Lepka Datum: 16.4.2018 11:39

Já byl také v jedné hospodě na vsi a byl svědkem tohoto příběhu:

Host po obědě vyžadoval účtenku, aby si mohl vsadit a obsluhující mu sdělil, že leda prd a vořech, protože ve vsi nejde internet a majitel vozí papíry každý večer do města a posílá to EET z domova. Nato si dědek začal stěžovat na poměry, že ve vsi už zavřela druhá hospoda, kam to měl blíž a i krám, kam si chodil pro rohlíky a že musí jednou tejdně, v sobotu, do města a musí autem, protože stát už ani nedotuje autobusy a tak jezdí jen od pondělí do pátku. Když jsem se ho zeptal koho volil a kdo za to může, stejně nepochopil.

Re: soudruh modrobolsevik Jirsa samozrejmne prehani:
Autor: M. Pesat Datum: 16.4.2018 11:32

"Já tady na rozdíl od Vás žiji a prožívám to."

tak nam napiste konkretni priklady, soudruhu Aldo, konkretni hospody,konkretni vesnice,kolik se zavrelo hospod kvuli EET ci zakazu koureni.A ne vylhane modrobolsanske zvasty . Nevim kde zijete a co prozivate ale definitivne lzete. Cest :-)

souhlasím:
Autor: K. Potoček 413 Datum: 16.4.2018 11:32

My v hospodě vždy v sobotu prdneme na dveře lístek "uzavřená společnost" a rozdají se popelníky a fičí se do tří do rána.. Ale zase díky tomu, že tam víc hulíme, tak stát víc vybere na spotřební dani za tabák, takže my vlastně ten stát finančně podporujeme proti jeho vůli. Ale my jsme hrdí vlastenci, tak ho hodláme podporovat nadále.

Byl jsem v jedné hospodě::
Autor: D. Stirský Datum: 16.4.2018 11:19

Slyšel jsem u výčepního pultu toto: "Ale ne, nám to vůbec nevadí. Vlastně nám to i trochu pomohlo v evidenci tržeb. Náklady byly minimální." A proč by mělo znovuotevření hospod trvat desítky let? To by tady od listopadu nemohl vzniknout snad jediná soukromá hospoda, mělo-li by to trvat desítky let.

Re: soudruh modrobolsevik Jirsa samozrejmne prehani:
Autor: M. Prokop Datum: 16.4.2018 11:17

Pešat se Goebbelse drží co lejno košile.

soudruh modrobolsevik Jirsa samozrejmne prehani:
Autor: A. Alda Datum: 16.4.2018 10:39

ale rozhodně nelže.

To Vy z austrálie či z kterého zapadákova to jste, nemůžete vědět.

Pan Jirsa má v zásadě pravdu, i když trochu přehání.

Já tady na rozdíl od Vás žiji a prožívám to.

soudruh modrobolsevik Jirsa samozrejmne lze:
Autor: M. Pesat Datum: 16.4.2018 10:31

soudruh modrobolsevik Jirsa samozrejmne lze, coz je pro modrobolsany soucast geneticke vybavy. Cetl jsem vcera clanek o parteigenosse Gobelsovi, soudruh modrobolsevik Jirsa jede podle gobelsovskeho hesla:100 x opakovana lez se stava pravdou. Cest :-)

Joseph Goebbels: Alter ego Judasza

http://www.rp.pl/Historia/304129894-Joseph-Goebbels-Alter-ego-Judasza.html

Určitě to tak zákonodárci,:
Autor: M. Malovec Datum: 16.4.2018 9:42

vlastně zákononutiči nechtěli, ale ve své nevzdělanosti a amatérizmu nedokázali dohlédnout důsledků svých rozhodnutí.

Re: Pane Jirso,:
Autor: M. Prokop Datum: 16.4.2018 9:40

V podstatě to nelegální nálevna je.

A je rozdíl, k jakému účelu je termín použit. Pan Jirsa nepůsobí dojmem, že proto, aby to dobroserové zakázali.

Proboha, Jirsa, vy antropomorfisto, co to melete ? :
Autor: K. Janyška Datum: 16.4.2018 9:20

Vždyť stát žádnou mysl nemá, aby si mohl něco uvědomovat !!! A rozdíl mezi vládou a státem je tak obří, jako věvění vás, miliard, o kompozitivní teorii a mým věděním o ní... Dzp.

Re: ukaž mi je:
Autor: J. Karlík 653 Datum: 16.4.2018 8:51

Autor samozřejmě přehání, je to jakási jeho licence k přesvědčení o správnosti jeho vidění situace kolem hospod. Pivo se v hasičských zbrojnicich točilo snad už za bolševika. Některé hospody se stálými hosty si EET vyřešily tak, že účtenky nevydávají a nám náhodným hostům položí otazku, zda chceme účtenku, že tady ji nikdo nežádá. Je to hospoda u nás, mají tam slušné ceny a štamgasty. O žádné nálevně v našem okolí nevím, ale autora zjevně štve, že zavedení EET zdaleka nemělo tak tragicky dopad, jak by si někteří politici přáli. Pan podnikatel K (není z Kafkova románu?,) by se neměl obracet na zákonodárce, ale začít přemýšlet, jak se zachovat, při změně podmínek na trhu.

Pane Jirso,:
Autor: Š. Hašek Datum: 16.4.2018 8:17

nechápu proč používáte název "nelegální nálevna". Na to by si ani Jourovka s Teličkou (zatím) netroufli.

Spolek sousedů, kde se povídá, popíjí, diskutuje, čučí na televizi, promítají fotky z cest, ...... není žádná nelegální nálevna! Doufejme, že pařáty brusele a dobroserů všady nedosáhnou!

Re: ukaž mi je:
Autor: V. Václav 053 Datum: 16.4.2018 7:29

lžete, není nikdo kdo by si pochvaloval eet

účelovka:
Autor: V. Hošek Datum: 16.4.2018 6:57

pane zákonodárče Jirso, mohl by jste mi sdělit proč pivo v sudě v pivovaru stojí cca 15 Kč a stejné lahvové pivo v akci je za 8 Kč. Tady se začíná příběh úpadku vašeho klienta, protože pivovary hospodám začaly "prodávat" služby, které neodpovídaly skutečnosti.

Ne, že by jste neměl kus pravdy, ale Váš popis situace je cca 15 let starý a nevylučuji, že se ještě občas nevyskytne. Vašeho klienta nezlikvidovalo EET ani nekouření v hospodách.

ukaž mi je:
Autor: T. Kubín Datum: 16.4.2018 6:21

Já bych poprosil autora, zda by mi nějakou takovou nálevnu v mém okolí neukázal. V naší obci a obcích okolních se nezměnilo nic, hospody jsou tam, kde byly, jenom nepoctiví hospodští, kteří točili až / piva na černo, v nich nejsou. Po pravdě, už dlouho ne, zmizeli dávno před EET. Spousta kamarádů hospody a restaurace jede a úspěšně a ti si EET pochvalují, vyčistilo trh od podvodník, někteří se napravili - to jsou ti, o kterých potom politici ODS tvrdí, že skončili živnost, ale kteří jenom jednu firmu zavřeli a jinou otevřeli, aby zmizela nepoctivá část historie v účetnictví.

Hulí se na terase a na dvorku, uznávám, že je to v těch putykách blbost. I tak, nějakou tu ilegální nálevnu bych rád viděl.

Ted uz jen cekejte, :
Autor: P. Sulc Datum: 16.4.2018 2:44

az stat ci EU zavede , pro dobro a zdravi lidu, jak jinak, peknou a prisnou prohibici. Bude povolena jen Becherovka a to pouze na Hrade.