19.1.2019 | Svátek má DoubravkaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EVROPA: Právo na vlastní chutěŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 113, poslední: 16.4.2018 21:53, přehled diskusí

AAA?:
Autor: p. smatlak Datum: 16.4.2018 8:23

Rád bych věděl jaké jsou u nakládaných okurek rozdíly.Snad jen v chuti a nálevu ,,jinak jsou to jen bláboly.,nebo se tam dávají okurky z marsu?A po to jde stejné suroviny a stejně kvalitní ale chuť může býti jiná ,ale to už není to o čem se tady píše,protože chuť může býti pro nás lepší ,i když je méně kvalitní surovina a ještě lepší s tou kvalitní surovinou,protože hlavní je zpracování a to na co jsme zviklí Ale to neznamená,že musíme jíst potraviny z nekvalitních surovin,protože na tom chce někdo vydělat,což se děje i u domác ích výrobků..To už je druhá strana mince a není to zase tak strašné jak se o tom píše a nesmí se to generaluzovat,tak jak je to u nás zvykem.

Ostatně soudím, že socialismus jednou skončí.:
Autor: J. Chaloupka Datum: 16.4.2018 8:19

A s ním i slavná EU. Pevně doufám, že se toho nedožili, protože to opravdu bude fičák.

Jestli zakážou tu rumovou tresť, tak budeme mít:
Autor: J. Chaloupka Datum: 16.4.2018 8:16

ve sklepě poklad.

Co je to za nesmysly?:
Autor: J. Pražák Datum: 16.4.2018 8:06

Podvodné praktiky "západních" firem, které prodávají druhořadou kvalitu a místo kvalitních surovin používají náhražky a odpad, nemá v civilizovaných zemích místo.

Ať prodávají horší zboží, ale na obalu si musím velkými písmeny přečíst, že jde o výrobek pro ČR, kde je jiné složení, než v originálním výrobku.

Tak podlé jednání, jako praktikuje výrobce limonád, kávy, sýrů, čokolád, ... jsem si vůbec nepředstavil, že by se ho světově proslulá firma mohla dopustit. To by mělo být velmi přísně sankcionováno a výrobky s podvodným složením by měly dostat zákaz distribuce.

Rozdílnou kvalitou výrobků pro mě skončil poslední zbytek obdivu k tzv. "západní kultuře", která se od doby před 30 lety podstatně změnila a to nejen v tomto ohledu, ale i v asociálnosti tzv "sociálních států", které líným a neschopným pomáhají a dusí ty schopné a pilné..

soudruh Payne opět lže:
Autor: M. Šejna Datum: 16.4.2018 7:42

EU zakázala název Pomazánkové máslo, protože to není máslo. Samotný výrobek nezakázala, jen se musel přejmenovat. To samé platí o Tuzemském rumu, protože to není rum.

Jinak si může každý stát vyrábět, co se mu zlíbí, pokud ta potravina splňuje eurounijní normy na kvalitu a zdravotní nezávadnost. Znojemské okurky, nebo polské okurky se mohou vyrábět bez omezení, jen ty poské se nesmějí jmenovat Znojemské, protože chutnají jinak a vyrábějí se jinou recepturou. A o to jde !!!

Prazdroj, Coca-cola, Nutella, apod. jsou mezinárodní značky, které se prodávají po celé EU a podmínkou je, že pokud se tyto výrobky takto jmenují a výrobce tvrdí, že to je pořád ten samý výrobek, tak má být všude prodáván podle stejné receptury a kvality.

Jenže Payne tady dnes bojuje za to, aby Prazdroj koupený v Itálii chutnal jako chcanky, Nutella v Česku chutnala jako paštika a místo Coca-coly bychom na Slovensku pili něco, co chutná jako Kofola.

Re: soudruh Payne opět lže:
Autor: P. Han Datum: 16.4.2018 8:27

To jste jen zase něco nepochopil, soudruhu Šejno.

soudruhu Hane:
Autor: M. Šejna Datum: 16.4.2018 8:49

cituji Vašeho soudruha v boji proti EU: "Junker deklaroval, že Češi mají právo na čokoládu. Já bych si přál, abychom místo toho měli právo na vlastní chutě: na pomazánkové máslo, na znojemské okurky, na tuzemský rum"

Mohl byste mi to, soudruhu Hane vysvětlit, jak to ten Váš soudruh v boji Payne myslel?

Nebo toto tvrzení Payneho: "Pozoruhodné je, že Unii nijak netrápí, že pivo s etiketou ‚plzeňské‘ nejenom není z Plzně, ale ani jako plzeňské pivo nechutná."

To zas soudruh Payne nepochopil, že se v tomto případě jedná o typ piva a nikoli o název piva. Asi podobně, jako když napíšete, že Hermelín je sýr typu camembert.

Jestli má pan Payne:
Autor: J. Schwarz Datum: 16.4.2018 6:41

nějaké insiderské informace z "Komise" pak ty svědčí jen o tom, že vysocí úředníci si dokáží ke každému oprávněnému požadavku na nápravu iniciativně přidat minimálně deset dalších, které po nich nikdo nežádal. Tady přece nikdy nešlo o nějaké místní chutě, ale o různé výrobky v takřka identickém balení což je řádově větší svinstvo než označit pomazánku jako "máslo", alkohol z brambor jako "rum" či zavařeninu bez citrusů jako marmeládu, což všechno nám "Komise" už dřív zakázala.

Bydlím v pohraničí:
Autor: D. Krajíček Datum: 16.4.2018 6:29

A předevčírem jsem byl v Německu koupit džem. V kauflandu byl větší výběr, cena poloviční, kvalita vyšší. (Pomerančový, jahodový a meruňový - cena 1,09 EUR proti 50 Kč za srovnatelný produkt u nás.)

V současnosti je v Německu levnější už i chleba, vajíčka, máslo, uzeniny, tedy položky, které k nám jezdívali kupovat šetřivější Němci. Už nejezdí.

Nestěžuju si. Jourovou nesnáším. Nicméně něco tady není úplně v pořádku.

Re: Bydlím v pohraničí:
Autor: J. Schwarz Datum: 16.4.2018 6:45

Jenže stejné potraviny u nás prodávají dráž nejen supermarkety, ale i malí obchodníci, takže vysvětlení pomocí manipulací ze strany zahraničních supermarketů nesedí. Možná mají germáni nižší spotřební daně?

Re: Bydlím v pohraničí:
Autor: D. Krajíček Datum: 16.4.2018 7:49

Pokud mají Germáni nulovou spotřební daň a my daň 100% k základu, pak by to sedělo.

Co se týká malých obchodníků, tak zdejší domorodí Vietnamci i ve svých zdejších kamenných krámcích mají leckdy nižší ceny, než v našich supermarketech a do Německa jezdí nakupovat také.

Re: Bydlím v pohraničí:
Autor: J. Schwarz Datum: 16.4.2018 11:25

Pak je to opravdu záhadou, neboť levnější není ani ryze domácí zboží prodávané domácími obchodníky, a pokud si obchodníci přirážejí vysoké marže není vidět žádné snahy výrobců zřizovat si vlastní provozovny. Zůstává vysvětlení v podobě byrokracie + přehnaných předpisů "chránících" zákazníka. Požadavky na bezpečnost, čistotu atp. jsou natolik přehnané, že neúměrně zdražují obchod a znemožňují vznik oborových prodejen v režii výrobců.

Regálné, tuzemák...:
Autor: J. Novak Datum: 16.4.2018 6:23

Regálné, čili poplatek řetězci za to, že prodává zboží, které mu dodám je svinstvo, má mu stačit prodejní marže. A tuzemák nepostihl jenom nás, vloni jsem v Chorvatsku zkoumal, co je to za pití Domači. Jsou na tom stejně, byl to prosím jejich Domači Rum, ale už jsou také v EU.

Re: Regálné, tuzemák...:
Autor: J. Kavalír Datum: 16.4.2018 10:11

A rakouský Stroch nebo Prinz znáte? Dělají se i jako "technické" - 60 nebo 80%. Prostě pozůstatky bývalého R-U mocnářství.

:
Autor: T. Major Datum: 16.4.2018 4:32

Pan Payne je poněkud mimo mísu

Není:
Autor: J. Kanioková Datum: 16.4.2018 14:30

Svobodní,nemohli byste konečně napsat něco, :
Autor: J. Václavíková Datum: 16.4.2018 0:42

z čeho ta hloupost nečiší na sto honů a kde se s fakty nenakládá tak volně, jako je obvyklé například u prezidenta?

Když chcete napsat článek o směrnici EK, co kdybyste si zjistil, co vlastně se nařizuje, a nefabuloval kraviny? Jako třeba tu o zakazování našich specialit. Vy skutečně nevíte, že pomazánkové máslo nám nikdo nezakazuje, jen ho musíme (na podkladě slovenské žaloby!) označit tak, aby název reflektoval skutečnost a nebyl zavádějící? Nebo nevíte, že předmětná směrnice nic neunifikuje, naše chutě a speciality už vůbec ne, ale požaduje, aby pod stejným označením nebyly kvalitativně naprosto odlišné výrobky? Či tu oblíbenou báchorku o zákazu rumu, ve skutečnosti neschopnost našeho výrobce vyjednat si výjimku, když bylo zjištěno, že užívaná tresť má rakovinotvorné účinky?

Ty další bohapusté kecy o regálném apod. radši ani komentovat nebudu. Škoda slov.

Re: Svobodní,nemohli byste konečně napsat něco, :
Autor: P. Han Datum: 16.4.2018 5:46

1) Všechny složky rumové tresti ještě nebyly podrobně analyzovány, zákaz ale přesto začne platit.

2) Nejde tedy o zdraví, ale o o konexe a známé k vyjednání výjimky, tak jako to fungovalo za komunistů? Rakušáci si výjimku vyjednali, přestože jejich produkt (Stroh) obsahuje vyšší koncentraci oné tresti, než náš tuzemák. A díky oné výjimce se k nám může dovážet a pochopitelně konzumovat, aniž by unijní "strážci našeho zdraví" bili na poplach. Nejde tedy náhodou spíše o kšeft, stejně jako tomu bylo třeba u zákazu klasických žárovek?

Re: Svobodní,nemohli byste konečně napsat něco, :
Autor: P. Svobodný Datum: 16.4.2018 7:43

krmíte bruselského trola

Re: Svobodní,nemohli byste konečně napsat něco, :
Autor: J. Václavíková Datum: 16.4.2018 9:47

Jste mimo. Naši se v období na vyjednání výjimky o nic ani nepokusili. Těžko tedy může platit výjimka, o niž si nepožádali.

Re: Svobodní,nemohli byste konečně napsat něco, :
Autor: R. Chodovsky Datum: 16.4.2018 11:33

Celý systém výjimek je veliká hloupost, s neuvěřitelně velkým potenciálem úplatkářského chování.

Opravdu dostane výjimku každý kdo si o ní řekne? Proč tedy takový systém je? Protože musíme evidovat výjimky?

Re: Svobodní,nemohli byste konečně napsat něco, :
Autor: P. Han Datum: 16.4.2018 12:10

Odpověděl pan Chodovský.

Re: Svobodní,nemohli byste konečně napsat něco, :
Autor: R. Langer Datum: 16.4.2018 15:10

Proč by vůbec měli o něco žádat?