21.5.2019 | Svátek má MonikaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EVROPA: Právo na vlastní chutěŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 113, poslední: 16.4. 2018 21:53, přehled diskusí

Re: Tento článek:
Autor: R. Chodovsky Datum: 16.4.2018 14:33

Zmatení pojmů! Opravdu budete tvrdit, že výrobou sirek, reguluji strom do tvaru sirky? Zmíněné regulace jsou součástí technologie výroby, řekněme, určitého výrobku. Nikoliv regulace života a výběru. Ale Vy to víte.

Re: Tento článek:
Autor: R. Langer Datum: 16.4.2018 15:03

Asi tak!

Re: Tento článek:
Autor: B. Hejda Datum: 16.4.2018 13:55

Přirozené by bylo běhat nazí po lese , umírat na banální choroby, nechat si vládnout největším magorem s největším klackem.

V obchodě by pak bylo přirozené, že pokud by nikdo nereguloval lhaní, nejvíc vydělají nejvýmluvnější podvodníci (a falešné označování zboží JE podvod.)

Civilizace je ze své podstaty nepřirozená. Můžete se rozčilovat a nevěřit tomu, ale to je asi všechno, co můžete dělat. :-P

Re: Tento článek:
Autor: R. Chodovsky Datum: 16.4.2018 14:03

No, vy jste srandista.... nebo spíše směšný.

Kolikrát půjdete k obchodníkovi, který vás napálil. Vy asi stále, jak koukám na váš diskusní příspěvek.

Re: Tento článek:
Autor: B. Hejda Datum: 16.4.2018 14:13

To je přesně problém všech libertariánů - nachápou, že svět se změnil. Dokud člověk na vesnici měl řezníka Frantu, ten si musel hlídat, aby nikoho nenaštval, pak by lidi radši začli chodit k řezníkovi Pepovi. V době globálních značek, fakticky anonymních firem a možnosti založit obchod několika kliknutími myši, jsou přece jenom proti podvodům potřeba trochu sofistikovanější mechanismy a v první řadě předpis, který aspoň jednoznačně podvod nazve podvodem, aby bylo možné mu bránit.

Re: Tento článek:
Autor: R. Chodovsky Datum: 16.4.2018 14:16

Nesmysl.

Re: Tento článek:
Autor: B. Hejda Datum: 16.4.2018 14:20

Tímhle srnutím svých komentářů jste měl začít:-P

Re: Tento článek:
Autor: R. Chodovsky Datum: 16.4.2018 14:36

Já jsem tak začal, ale vy jste nepochopil a na pomoc jste si vzal změnu světa.

Re: Tento článek:
Autor: R. Langer Datum: 16.4.2018 15:04

Vy jste měl jste začít tím, že se pokládáte za nesvéprávného. :-P

Re: Tento článek:
Autor: R. Chodovsky Datum: 16.4.2018 14:19

Odpovězte sám sobě.

Kolikrát nakoupíte od obchodníka, který vás napálil, vy změno světa.

Re: Tento článek:
Autor: R. Chodovsky Datum: 16.4.2018 14:28

Odpovězte sám sobě na otázku: kolikrát nakoupíte u obchodníka, který vás napálil, vy změno světa.

Re: Tento článek:
Autor: B. Hejda Datum: 16.4.2018 17:10

Co když příslušný nepoctivý obchodník po týdnu zruší jeden obchod a kliknutím zařídí nový? Pochybuju, že bez centrálních regulačních úřadů bude jednotlivec takové chování schopen odhalit a postihnout.

Co když nepoctivý obchodník třeba na každém kile ošidí zákazníky o 5 deka? To normální člověk sám asi neodhalí, přitom je to nepoctivost. Máme si do každého obchodu nosit pro kontrolu vlastní závaží, nebo uznáte, že aspoň nějací "regulátoři" (třeba metrologický institut) jsou užiteční?

Re: Tento článek:
Autor: R. Chodovsky Datum: 16.4.2018 17:33

K prvnímu odstavci: vybrat si můžete od koho chcete. Jde-li vám o dobrý obchod, nakupujte u prověřených firem a živnostníků. Není to těžké. O způsobech prověřování si rád podiskutuji, máte-li zájem.

K druhému odstavci: Kontrola a regulace, jsou dvě rozdělitelné funkce. Regulace (erárem) prodeje a nákupu je nesmysl. A ke kontrole nepotřebuji erárem zřízený úřad. A vy také ne. O způsobech kontrol si rád podiskutuji, máte-li zájem.

Re: Tento článek:
Autor: V. Braun Datum: 16.4.2018 18:03

Kontrola a regulace jsou dvě strany stejné mince, alespoň v daném druhém odstavci. Nejdříve někdo musí nastavit pravidla, což není nic jiného než regulace (například, že okrádat zákazníka na váze je zakázáno a každé váhy musí být pravidelně přezkoumány, že váží přesně). Pak nastupuje kontrola, zda se pravidla dodržují.

Budete li mít zájem, rád na toto téma podiskutuji.

Re: Tento článek:
Autor: R. Chodovsky Datum: 16.4.2018 18:28

Za diskusi jsem rád.

Nemáte pravdu, ale dle vašich předchozích, starších příspěvků, spíše lžete.

Argument pro vyvrácení vašeho příběhu o závaží: Kdo reguloval sledování zboží čárovým kódem? Proč všichni obchodníci, výrobci, spotřebitelé takové značky využívají? Protože to všem pomáhá. Všiml jste si, že toto funguje, víceméně, všude po světě?

A jestli tedy sepsaná centrální pravidla na všechny šizuňky fungují, kde se berou další a další? Zákon na okrádání určitě je....

Diskusi o kontrole nechme na další příspěvky, z výše řečeného je totiž jasné, že to není jedna mince a regulace a dodržování regulací jsou dvě naprosto rozdílné věci a proto nutně potřebujete kontrolu v podobě drába. Existují však i jiné druhy kontrol.

Evropská komise řeší závažnější problémy než vaše chutě!:
Autor: M. Pivoda Datum: 16.4.2018 9:51

Nedávejte práva robotům, varují experti EU.

https://www.novinky.cz/internet-a-pc/469133-nedavejte-prava-robotum-varuji-experti-eu.html

Re: Evropská komise řeší závažnější problémy než vaše chutě!:
Autor: R. Langer Datum: 16.4.2018 15:05

Kravinama není potřeba se zabývat.

Vše je na spotřebiteli,:
Autor: M. Malovec Datum: 16.4.2018 9:22

takže se u nás dočkáme toho nejhoršího, pokud to bude o korunu levnější. Proč kupujeme karamelky nekaramelky jen proto, že je cucal nějaký německý dědek dědka, proč nechceme ty naše oříškové, kávové i mléčné, jejichž podobu musíme kupovat v Polsku nebo v IKEA? A tak to prostě je.

Re: Vše je na spotřebiteli,:
Autor: K. Janyška Datum: 16.4.2018 9:26

Vše je na EU. To ona plodí zločin. Sama jím je... Dzp.

Regulace jsou špatně ale podvodníci se máchali ve Vltavě:
Autor: V. Církva Datum: 16.4.2018 9:19

Nevým jaké je doslovné znění zákonů, které Jourová chystá. Výrobce ať si vyrábí co chce, pokud to zákazník chce. Problém je ale v podvodu. Pokud někdo prodává výrobek vydávající se za něco jiného. V Evropě se vyrábí masové konzervy či Cola, které se výrazně liší obsahem masa či cukru přičemž obal je kromě malých písmen totožný. Pokud bude na konzervě 15mm písmem se žlutou nálepkou napsáno TOTO JE SUBSTRÁT ne maso a barva konzervy i nápis budou jiné než v Německu, či Itálii, není třeba aby potraviny v EU byly stejné. Dokonce se musím zastat označení Tuzemák. Rum to skutečně není, prodávat se donedávna podnoznačením Tuzemák mohl, (teď začali řešit přídavné látky, ale to je jiná věc) a je proto blbost plést lidem hlavu a nazývat to Rum!

Re: Regulace jsou špatně ale podvodníci se máchali ve Vltavě:
Autor: M. Malovec Datum: 16.4.2018 9:25

Jourové slušel kriminál, i když nevinně.

Re: Regulace jsou špatně ale podvodníci se máchali ve Vltavě:
Autor: M. Prokop Datum: 16.4.2018 11:09

Na obalu je povinně vypsáno složení. Pokud souhlasí, je vše OK a je na vás, zda koupíte nebo ne.

Regálné a skladné jsou poplatky:
Autor: Ś. Svobodová Datum: 16.4.2018 9:13

Aby se supermarketoví nákupčí s případným dodavatelem vůbec bavili, ten je musí uplatit tím, že zaplatí za přijetí zboží do skladu a pak za umístění v regále. Za naskladnění zaplatí vždy, za umístění v regále jen pokud chce zboží umístit do vyšších pater a nikoliv k podlaze.

Payne, jděte do háje. To co píšete vás úplně vyřazuje :
Autor: K. Janyška Datum: 16.4.2018 8:54

z řad skutečně zorientovaných... Dzp.

------------------------------------------------------------------

SOCIALISMUS EU NIČÍ ŠANCE EVROPANŮ A OHROŽUJE JE NA ŽIVOTĚ.

Lidský svět na evropském kontinentu vznikl tak, jak vznikl a uspořádal se tak, jak se uspořádal. Tedy jako kontinent národních států. Kdyby to mohlo být jinak, bylo by to jinak. Ale ono to je tak a nedá se s tím hnout.

Spontánní síly, které v čase a v prostoru neosobně tvarovaly lidský svět v Evropě se nikoho na nic neptaly, čím také, když neumějí mluvit, a jen a jen upospořádávaly a uspořádávají. To ony, ne člověk !!!

Re: Payne, jděte do háje. To co píšete vás úplně vyřazuje :
Autor: K. Janyška Datum: 16.4.2018 8:54

Tohle když slyší moralisté všeho druhu a konstruktivističtí racionalisté, kterých je ovšem na světě drtivá většina, jsou k němu bohužel vedeni v ujetých neomarxistických školách, se cítí uraženi. Nechtějí připustit, že podléhají plně obřím neosobním mechanismům, jejichž pravidla tvoří jejich mysli a člověk je jimi zcela řízen.

Civilizace je dělením a osamostatňováním a konkurencí, ne spojováním, ne kolektivizací a ne spoluprací. To každý, kdo má alespoň elementární přehled jasně vidí. Starobylé říše, R-U, SSSR a jeho tzv. světová socialistická oustava, pokusy Německa za Hitlera, Jugoslávie, ČSSR a tak dále jsou toho důkazem. Jsou důkazem toho, že civilizovaní lidé nechtějí a nepotřebují nad sebou žádný dohled a preferují svoje národní státy. Katalánsko, Skotsko, Bavorsko, Belgie, Texas a tak dále jsou dalšími ohlasy téhož.

A do toho Evropská unie se zcela obrácenými záměry.

Cožpak to nevidíte ? Cožpak jste všichni slepí ? EU na LS je silou anticivilizační, tedy brutálně socialistickou !!!

Re: Payne, jděte do háje. To co píšete vás úplně vyřazuje :
Autor: K. Janyška Datum: 16.4.2018 8:54

Pokud EU má být, musí stát na stejném principu, jako lidský svět, tedy na negativní smlouvě, umožňující respektování základního principu svobodného lidského světa, principu já pán-ty pán.

3 velká negativa jsou: mír, svoboda a spravedlnost. Stojí a rostou výhradně na negativních, tedy zákazových, pravidlech chování. Musíme tento postulát respektovat !!! Jinak si budeme škodit, zabíjet se a ubližovat si donekonečna. Dzp.

Tentokrát mimo.:
Autor: M. Valenta Datum: 16.4.2018 8:45

Že autorovi šmakuje pomazánkový blivajz a bramborák je jeho věc a nikdo mu je nebere. A ty mastňoučké párečky k snídani jedí Angláni, pokud vím, dodnes.

Re: Tentokrát mimo.:
Autor: M. Prokop Datum: 16.4.2018 11:11

Tentokrát přesně.

Jezte si co chcete a do chutí jiných se neserte ani vy, ani soudruzi z Brusele.

Re: Tentokrát mimo.:
Autor: M. Valenta Datum: 16.4.2018 11:45

Máte něco proti tomu, aby se máslo jmenovalo máslo?

Re: Tentokrát mimo.:
Autor: R. Langer Datum: 16.4.2018 15:07

Ono bude pod jiným názvem něco chutnat jinak?