24.4.2024 | Svátek má Jiří


Diskuse k článku

EVROPA: Orbán a populisté

Teoreticky to vůbec nemělo fungovat. Hospodářské reformy Viktora Orbána započaté v roce 2010 měly podle všech předpokladů vést k erozi daňových příjmů, k úprku zahraničních investorů ze země a ke všeobecnému rozkladu a zmaru. Ale nic takového se nestalo.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Kolář 13.4.2018 10:23

Re: Stabilizovat stát umí kde kdo. Podle Zemana i komunistický

A co budou dělat v rámci těchto nacionalistických útvarů svodomyslnější liberálně a kosmopolitně uvažující občané ? Mohou dle principů spontánního řádu světa proti těmto jim nevyhovujícím mocenským systémům dle uvážení povstat ? Zřejmě ano.. ,jak jinak .. A tak nakonec zřejmě i učiní.. ::))

A. Alda 13.4.2018 10:22

Převažující souhlas.

S Evropským svazem jak s jedovatým plazem!

K. Janyška 13.4.2018 9:56

Re: USA, Čína a Německo se téměř určitě nerozpadnou,

Na tradicích celků vůbec nezáleží. Zaleží na tradicích emancipujících se... Dzp.

M. Krátký 13.4.2018 9:54

Re: Poněkud tendenční

To nevadí - Česká Televize se taky drží zuby nehty svých osvědčených zvyklostí. Hezký den přátelé

P. Vaňura 13.4.2018 9:41

USA, Čína a Německo se téměř určitě nerozpadnou,

Indie patrně také ne, mají už dlouhou tradici. Ohrožena je jen GB, Belgie, Španělsko, možná Itálie. Jak to bude s Ruskem není jasné, Vot vstavaj strana ogromnaja....

V. Novák 13.4.2018 9:28

Re: Poněkud tendenční

Kdybyste psal Česko, nemusel byste to opravovat

Rozdíl je v tom, že Maďarsko se nedrželo - a Orbán musel to nedržení napravovat.

P. Kubáč 13.4.2018 9:13

Re: Poněkud tendenční

Myslím že vůbec netušíte co je to reforma sociálního systému v Maďarsku. Reklapituloval bych jen novinářské zkratky : od "Gulášového socialismu" po demokratickou "Zemi tisíce a jedné sociální dávky" po fakt že 10 miliónové Maďarsko mělo ještě nedávno 1,2 miliónu "invalidních důchodců". Nemluvě o tom že na začátku krize v roce 2008 měla věšina maďarské střední třídy hypotéky ve švýcarských francích, které se poklesem forintu staly nesplatitelnými.

Jestli rozumím, článku pana Kohouta správně - Orbán zastavil maďarské prožírání vlastní budoucnosti. Myslím, že pan Kohout tímto nepolemizuje, že jsou i jiné státy (Německo, Česko) které prožírají budoucnost pomaleji než je EU-průměr.

K. Janyška 13.4.2018 9:10

Stabilizovat stát umí kde kdo. Podle Zemana i komunistický

čínský prezident. Mně na Orbánovi fascinuje jiná věc. Myšlenka silných národních států v Evropě, která pevně souzní s kompozitivní teorií, tedy vědění o tom, co je to spontánní řád lidského světa a jeho produkty. I když si myslím, že o KT Orbán neví nic a jsou v tom jen jeho instinkty, vyvolané z historií Maďarska.

Ano, jsou to na nejvyšší úrovni národní státy a přibývá jich a bude jich přibývat. Všechny obří slepence jím budou rozdrceny. I USA, Indie, Rusko, Německo, Velká Británie, Čína a tak a dále. Je jasné, že přihlouplá EU půjde jako první...Dzp.

R. Brzák 13.4.2018 8:49

Re: Poněkud tendenční

Maďarsko není výjimečné - díky tomu, že Orbán (zlověstný populista) udělal ekonomickou reformu. To je východisko článku.

Pan Kohout nemá růžové orbánovské brýle, nýbrž vidí hodně černě sociální stát a tím pádem je světlá výjimka (postup Orbána v ekonomických otázkách) pro něj důvodem, aby na jeho úspěch upozornil.

R. Tichý 13.4.2018 7:31

K poslednimu odstavci: uvedomuji si to vsichni, ale protoze jsou populiste, tak s tim nic nedelaji ;-)

I. Schlägel 13.4.2018 7:20

Re: Poněkud tendenční

Je Ekonom Daniel Lacalle tendenční? Pokud ne, není tendenční ani pan Kohout. Jak se Vám líbí trend většiny "sociálních států blahobytu" za posledních dejme tomu 50 let, kdy se stabilně zvyšují daně a zároveň rostou státní dluhy? Takový socialismus s lidskou tváří, že? A co říkáte na tu každoroční evropskou legislativní smršť? Není to báječné? Německo to nevytrhne. Časem na to přijdete i Vy.

J. Fridrich 13.4.2018 6:41

" Nigeřan na nástupišti v Hamburku ubodal svou

" Nigeřan na nástupišti v Hamburku ubodal svou exmanželku a roční dceru " - a to nebývale brutálně - dnešní, ale každodenní zpráva ze vítačských zemí..

Nebýt Orbánova plotu, tak tam u nich mohli mít těch lékařů-obohacovačů co dělají pitvy za živa na ulicích dvakrát víc.. Nereálnost toho nerozumného levicového experimentu s pokusem integrovat neintegrovatelné a barbarské muslimy do naší křest'anské, euro-atlantické civilizace je čím dál zřejmější. Je zajímavé a velmi špatné, že ti, co sito měli uvědomit jako první - tedy politici - tak ti si to neuvědomují do současnosti. Ti tak zvaní normální občané si to ve své většině uvědomili včas.. Občané západních zemí se probouzí a za Velkou louží se odehrál obrat k rozumu - to jsou dvě reálné a pozitivní změny, které dávají naději na záchranu naší západní civilizace.

V. Braun 13.4.2018 0:29

Re: Poněkud tendenční

v ČR, nikoli ČT. Překlep se vloudí.

V. Braun 13.4.2018 0:29

Poněkud tendenční

Poněkud tendenční článek. Třeba to Německo, které dle p.Kohouta "neudělalo vůbec nic" se již více než 20 let drží na stejném procentu sociálních výdajů ne zase tak výše než Maďarsko. V ČT a na Slovensku se sociální výdaje drží na 19% i bez Orbánova populismu, zatímco v USA za dané období vzrosty sociální výdaje o cca 5% (procentně na úroveň ČR).

Na základě dat tedy Maďarsko není nijak výjimečné a nevím co pan Kohout na Orbánovi vidí, možná by si měl sundat růžové Orbánovské brýle.

https://stats.oecd.org/Index.aspx?DataSetCode=SOCX_AGG