25.4.2024 | Svátek má Marek


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Ještě k fake news

Fake news, neboli vymyšlené, lživé zprávy, hýbou světem. Jedni je bagatelizují, jiní jim připisují výsledky voleb. Jsou prostě realitou, ať chceme nebo ne.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Vintr 10.4.2018 22:29

Pokud máte na mysli cenzuru internetu

která se už v některých zemích EU provozuje a kterou se EK chystá vnutit všem, tak v tomto případě nejde ani omylem o snahu bránit šíření nepravd. Naopak je to motivováno snahou zabránit šíření pravdy o cíleném zamořování Evropy muslimskými vetřelci a tom, jaké to má a bude mít následky pro Evropany.

J. Ráž 10.4.2018 14:08

Není třeba se nad Fake News moc zamýšlet

Jako Fake News lze označit jakoukoliv zprávu, jejíž obsah odporuje tomu, co autor, který takové označení použil, považuje za pravdu. Jelikož je pravda pouhým relativním pojmem, je i Fake News jen pouhou relativitou.

Od inteligentních lidí se díky zahlcení informačního prostoru, zejména toho internetového všelijakými Fake News, se budou "odrážet" v nedaleké budoucnosti všechny informace společensko politického obsahu, jejichž výstup nemohou nijak ovlivnit jako pro život nepotřebné a nebudou v nich zanechávat jakoukoliv stopu. Jako důležitou informaci budou považovat jen tu, kterou si sami vyhodnotí, jako nezbytně potřebnou pro svůj život nebo nějak zábavnou.

P. Rudolf 10.4.2018 12:51

Hloupý článek

Státy nemají ambice Fake News cenzurovat či zakazovat (to by byl holý, nerealizovatelný nesmysl), nýbrž na ně poukazovat. Ne každý se v těch informacích na netu dokáže orientovat a tady bude mít možnost zjistit, na kterých webech je jich nad míru. A některé, ty nejzávažnější, budou převáděny (interpretovány) do reality.

M. Pivoda 10.4.2018 12:50

Fake news nevznikly až dnes, ale technologie je umocní

Čína se mění ve velmoc umělé inteligence. Startup SenseTime má miliardovou hodnotu

Za startup s nejvyšší hodnotou z oblasti umělé inteligence se prohlásila čínská firma SenseTime. Hodnota společnosti vystoupila podle agentury Reuters na 4,5 miliardy dolarů (92,8 miliardy Kč) poté, co získala další stamilióny od investorů. SenseTime Group vyvíjí technologii rozpoznávání obličeje, o kterou mají zájem i státní orgány. Vláda v Pekingu chce do roku 2025 udělat z Číny světového lídra na poli umělé inteligence.

https://www.novinky.cz/internet-a-pc/468651-cina-se-meni-ve-velmoc-umele-inteligence-startup-sensetime-ma-miliardovou-hodnotu.html

K. Janyška 10.4.2018 10:08

Vy všichni jste autory této pomatenosti. Vždyť úplně všichni

šíříte nepravdu o lidském světě. Vždyť si ho všichni představujete jako organizaci řízenou lidmi. A a on je přitom neodvolatelně a jednou provždy a odjakživa spontánním řádem. lidmi neřiditelným. Tedy něčím úplně opačným, než si myslíte... Dzp.

V. Student 10.4.2018 9:00

Zdravím, pane Hlubučku!

Vaše články čtu rád. Možná jste neměl být učitel, ale spíš spisovatel...:-)

Já myslím že ta budoucnost, v podobě sofistikovaného fejkování z jedné či druhé strany, se dá docela očekávat. Lže se tím víc, čím méně se přiznává vina. Ale lhářům bych to obecně nevyčítal; každý má bezpočet důvodů zatloukat, zatloukat a zatloukat, protože zná bezpočet situací, kdy pravdivé přiznání spíše uškodilo tomu, kdo se přiznal. Takže důsledky jsou nabíledni: oblbování, nepřiznávání, číhání na blbce - co kdyby se náhodou některý z nich k něčemu přiznal, že? Dneska na někoho něco vědět, to je výhra v loterii, pane! Morálně se nad někým pohoršit, zatímco ten druhý nemůže, kde to najdete?

A s nepřiznáváním to lhaní samozřejmě souvisí. V jednom českém filmu hrdina povídá padouchovi: "Vy posloucháte za dveřmi?! Jak odporné...!" A padouch povídá: "Ale jak účinné!" Místo poslouchání za dveřmi si dosaďte lhaní, více netřeba. Proč by média, partaje, zájmové skupiny, neziskovky atd. cíleně nevytvářeli nějaký názor za použití alternativních informací, zamlčení jiných a podobně, když to pomůže vytvořit ten správný názor?

Komu dneska vlastně vadí lhaní? Mám takový pocit, že dneska vadí spíš ten, kdo lhát moc neumí...