20.6.2019 | Svátek má KvětaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


PSI: Bílí špicovéŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 28, poslední: 10.4.2018 11:33, přehled diskusí

tak a teď teda čučím:
Autor: E. Šusová Datum: 9.4.2018 23:19

pardon, to se nedá jinak napsat. Protože celý život jsem si myslela, že moje "teta a strejda" jak jsem říkala našim známým měli prostě špice............ jenže podle fotky neměli "jen" špice, měli přímo džíponskýho špice. Ty uši, srst.....jenže nevěřím tomu, že tehdy tady ti psi byli. Mayo - je možný , aby normální špic vypadal tak jako japonský? Nějaký vysvětlení pro to? Bylo to v letech... odhaduju tak druhá polovina sedmdesátých.

Re: tak a teď teda čučím:
Autor: Z. Maya Datum: 10.4.2018 8:21

Tak možný je všechno. :D Ale vážně, tehdy tu v podstatě začínal chov německých špiců, takže mohli vypadat všelijak.

ale já nevím:
Autor: M. Beda Datum: 9.4.2018 22:00

co je v tom popisu plemene ten (ta, to) STOP - "Hlava italského volpina je plošší, stop méně výrazný, čenich je delší a špičatější, má větší oči, celkově je hlava mohutnější"

ani v kontextu mi to jasné není :-(((((

špicové jsou moc hezcí, ta bílá asi úplně top pro mě není, ale zase jsou takoví čisťouncí :-))))

Re: ale já nevím:
Autor: Z. Maya Datum: 10.4.2018 8:21

Stop je přechod od čenichu na čelo. Ani mě nenapadlo, že to někdo nezná.

Re: ale já nevím:
Autor: M. Beda Datum: 10.4.2018 11:33

děkuju moc za odpověď, fakt jsem byla zvědavá

no, nejsem "psí", už jsem tady ale hodně pochytila, ovšem STOP tu za celý ty leta ani jednou nepadl, hned bych se byla ptala - když su blbé, tak se zeptám, žejo :-)))))

Perfektní článek,:
Autor: D. Ruščáková Datum: 9.4.2018 21:39

milá Mayo! Četla jsem už ráno na mobilu, ale tam se mi nezobrazí fotogalerie, takže fotky jsem viděla před obědem (ve špicech se nevyznám, takže hádanky jsem nedala:)) a teď se konečně dostávám k pochvale. Moc pěkně se to četlo a jsem zase o něco chytřejší:))

Nádherní:
Autor: Z. Jenny Datum: 9.4.2018 20:25

psi, co se usmívají. Skvělý článek. Ti bílí jsou takoví načochraní ale líbí se mi ostatní.

Špice poznám,:
Autor: Z. Vave Datum: 9.4.2018 18:22

to je takový malý bílý pejsek, co ho má sousedka přes ulici. Nejdřív měla Filípka, pak Míšu a teď má zase Míšu. :) Neměckého špice, to vím naprosto přesně, protože mi to řekla. Jinak bych byla v háji, protože, jak již bylo řešeno, rozdíly jsou pranepatrné.

Moc se mi líbí pomořanský špic, zrzavý jako lištička, ale tam je to taky nějak složité s původem, alespoň mám takový pocit. Nebo se mýlím?

Re: Špice poznám,:
Autor: T. Zana Datum: 9.4.2018 19:15

A pamatuješ na tu velkou vlkošedou od jiného Honzy? Ta byla taky moc hezká. A jak píše Maya, na cizí moc zvědavá nebyla.

Re: Špice poznám,:
Autor: Z. Vave Datum: 9.4.2018 19:53

No ano, pravda, ta byla nádherná!

Re: Špice poznám,:
Autor: Z. Maya Datum: 10.4.2018 8:24

Pomořanský špic je takový lidový nabo starý název pro pomeraniana.

Špicové:
Autor: K. Holubová Datum: 9.4.2018 17:00

jsou nádherní, ani omylem nerozeznám jednotlivá plemena, ale špice poznám. Jsou to takoví méďové. Jen se mi víc líbí ti rezatí. Vlčího měla sousedka v Krkonoších, ten byl takový majestátní když šli na procházku. Už taky není.

Samojeda měl jeden můj zákazník. Jednou jsem ho vezla (už mi pak zůstal jako "stálý") a ze zahrady mu proklouzl ven. Hned se ke mě měl, mazlil se a nastavoval na drbání. Pán jen zkoprněle hleděl a nechápal. Prý ten pes nikdy k nikomu nejde, na všechny vrčí a chová se velmi ostražitě. Pro mě to byl gaučák mazlivý.

Tohle je moc hezké povídání a díky za něj.

Skvělý článek.:
Autor: Z. Miki Datum: 9.4.2018 12:50

Krásné fotky. Špicátka jsou moji oblíbenci. Německého "znám", o japonském a italském jsem četla, ale s hádankou jsem na tom stejně jako ostatní. Rozdíly jsou pro necvičené oko příliš malé :-)

krásné...:
Autor: Z. Jitur Datum: 9.4.2018 12:36

...psí plemeno, a díky za vyčerpávající popis jednotlivých variant a rozdílů! Jsem na tom stejně jako ostatní, hádala bych špic, ale to je asi tak nejdál, kam se se svými vědomostmi dostanu...

Hádanky:
Autor: Z. Lika Datum: 9.4.2018 11:03

To je jako "najdi deset rozdílů" v té nejtěžší úrovni :-) Některý se směje nebo stojí na opačnou stranu :D A některý mi připadá hřívnatější nebo nohatější. Je úžasné, že jsou to rozdílná plemena.

Jinak díky těmto špicím článkům jsem asi rozluštila svoji soukromou hádanku, co za pejska jsem onehdy měla za společníka při procházce - přidal se ke mně úplně samozřejmě, byl by asi šel se mnou i domů a dokonce mě poslouchal! Naštěstí jsme nakonec zahlédli v dálce osobu, špic našpicoval uši, osoba zamáchala vodítkem a špic se k ní rozběhl. Takže takhle jsem málem ke špicovi přišla :D Byl moc fajn, nechal se i podrbat - trochu :-)

Re: Hádanky:
Autor: Z. Lika Datum: 9.4.2018 11:03

Ještě jsem zapomněla to hlavní - pochválit vynikající článek s bezvadnou fotodokumentací, díky, Mayo.

Re: Hádanky:
Autor: Z. Maya Datum: 9.4.2018 13:32

Špicové na cizí někdy moc nejsou. :-) Díky za pochvalu.

Re: Hádanky:
Autor: T. Zana Datum: 9.4.2018 14:32

Já zažila špice jako holka - měla ho vedle našich chalupy u Ještědu jedna stará paní - myslím, že se dost nudil. Začal k nám chodit na návštěvu, občas s námi šel i na výlet :-)

A moji tetu k smrti vyděsil, když na ni koukal oknem :DD

Re: Hádanky:
Autor: Z. Lika Datum: 9.4.2018 20:17

No jo, a co ta teta dělala? :D Já jsem taky nabyla dojmu, že špicové se prostě samostatně občas k někomu přidají.

Re: Hádanky:
Autor: T. Zana Datum: 9.4.2018 22:02

Teta dělala večeři nebo co (měli chalupu půjčenou), koukla z okna a vidí v šeru bílýho psa. Totiž ta okna byla docela vysoko, jenže pod tímhle jedním šly schody do sklípka, čili stříška - prostě Šotek si skočil nahoru a koukal, jestli jsme doma :-))

Mayo:
Autor: A. Lex Datum: 9.4.2018 10:14

díky za velmi pěkný odborný článek. Problém je, že i když jsem přečetla, stejně si je budu plést dál. Opravdu jsou ty rozdíly tak jemné! Dokážu ještě jakž takž rozeznat samojeda.

Milá Mayo:
Autor: Z. Yga Datum: 9.4.2018 9:39

Já jsem na tom jako předřečnice - ano, že je to špic, to bych poznala, ale jaký? to ani náhodou. Asi nejvíc se mi líbí ten japonský (má větší oči), ale všechno to jsou krásní pejsci. Jinak, kdyby se mne někdo zeptal na bílého špice, vyhrkla bych jednoznačně samojed (kdysi jsem krásné samojedy potkávala) - jsou to krásní a impozantní psi.

:
Autor: Z. Maw Datum: 9.4.2018 9:32

tutuuu nunuuu ti sou :)

ja hadanku z mobilu nevidim, vidim popsane fotky jen tak pak z pc buduhadat

No,:
Autor: Z. Matylda Datum: 9.4.2018 9:05

tak já bych je od sebe nepoznala. pro mě by to byl bílej špicoidní pes a ještě bych jásala, že mě napadl ten špic :) V rasách psů nejsme nijak dobrá- ale kavalíra poznám na kilometr :)

Jsou krásní:
Autor: T. Zana Datum: 9.4.2018 8:00

Pro špice mám velkou slabost, zvlášť bílé :-). Na hádance jsem ovšem vyhořela - je vidět, že základem všech tří nebo čtyř plemen je tentýž pes. A jsem ráda, že jsem se poučila, že jich je vlastně tolik různých :-)

Díky moc, parádní článek!

hezký den:
Autor: Z. Xerxová Datum: 9.4.2018 6:32

hezké pondělí všem Zvířetníkům a zvířátkům... :o)

Mayo - paráda. A já jen doufám, že tě ještě nějaké to špicí povídání napadne. Neboť informací není nikdy dost. O existenci těchto tří plemen vím - ale rozdíl nepoznám...

Re: hezký den:
Autor: Z. Maya Datum: 9.4.2018 13:30

No nevím, jednou ti špicové dojdou. :D

Re: hezký den:
Autor: Z. Jitur Datum: 9.4.2018 14:27

to by bylo, aby se nenašlo jiné plemeno, které bys nám představila, určitě něco vymyslíš :-)