26.5.2019 | Svátek má FilipDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EVROPA: Co patří k NěmeckuŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 70, poslední: 2.5.2018 3:37, přehled diskusí

GLOSA 20.01.2009: Evropa zemřela v Osvětimi.:
Autor: P. Dvořák Datum: 2.5.2018 3:37

Procházel jsem kolem Ravalu (Barcelona), když jsem najednou pochopil, že Evropa zemřela v Osvětimi.

Zavraždili jsme šest milionů Židů, abychom skončili tím, že jsme k nám přivedli dvacet milionů muslimů. V Osvětimi jsme spálili kulturu, inteligenci a schopnost tvoření. Spálili jsme světový národ, ten, jenž je řečený Lid Bohem vyvolený. Protože je to národ, který dal lidstvu symbolické postavy schopné měnit dějiny (Kristus, Marx, Einstein, Freud ...) a který byl zdrojem pokroku a blahobytu.

Musíme přiznat, že Evropa, uvolněním svých hranic a přistoupivší, za předpokladu tolerance, na upadlé hodnoty kulturního relativismu, otevřela své dveře dvaceti milionům muslimů, často negramotným a fanatikům, které můžeme potkat, při nejlepším, v místech jako je Raval. Národům z nejchudších a přicházejících z ghett a připravujících to nejhorší, jako je 9/11 a bomby v Madridu - a usídlených v bytech, poskytovaných jim sociální péčí.

Také jsme vyměnili kulturu za fanatismus, tvůrčí schopnosti za vůli ničit, rozum za pověrčivost. Vyměnili jsme přesahující schopnost Židů, kteří i za nejhorších podmínek hledali lepší svět v míru, za sebevražedné atentátníky. Vyměnili jsme hrdost na život za fanatickou posedlost smrtí. Naší smrti, i našich dětí. Jak těžké chyby jsme se dopustili!

Sebastian Villar Rodriguez Autor je španělský žurnalista.

Co patří k Německu,:
Autor: M. Jandáková Datum: 6.4.2018 22:13

ví celá Evropa a Německo nejvíce.

Re: Co patří k Německu,:
Autor: M. Jandáková Datum: 6.4.2018 22:16

Pokud se mýlím a Německo to ví z celé Evropy nejméně, pak to tak bude.

Co patri k Nemecku?:
Autor: R. Stary Datum: 6.4.2018 20:31

K Nemecku patri pani Merkelova. Nemecko je jeji dilo. Pritom Nemecko je sice jeji otcina, ale neni jeji materska zeme. Taky to podle toho vypada.

Chci jen upozornit na výborný pořad - :
Autor: J. Kanioková Datum: 6.4.2018 19:35

To, co vidíme v západní Evropě, není prosbou potřebných o pomoc, to je prostě okupace (1. díl) - Host: skvělá Daniela Kovářová - https://www.kupredudominulosti.cz/broadcast-player.php?

Kupředu do minulosti - https://www.facebook.com/kupredudominulosti/

Svobodné Universum - https://www.kupredudominulosti.cz/

:
Autor: L. Sindi Datum: 6.4.2018 18:31

Mě na tom nejvíc baví, jak se po revoluci západ bál přílivu nás, neandrtálců z východu....

Žádná německá společnost, coby organizace nebo chovné :
Autor: K. Janyška Datum: 6.4.2018 16:46

lidské stádo neexistuje. I když Němci o to pilně usilují, je to nemožné. Občanstvo je spontánním řádem jednotlivců a jejich organizací... Dzp.

Skutečnost bude možná ještě:
Autor: I. Babková Datum: 6.4.2018 15:37

chmurnější.

Loni bylo v Německu spácháno 1453 antisemitských útoků. Psalo se jen asi o třetině z nich. O čem se nepíše, jako by se nebylo stalo. Policie připisuje 90 % z těch útoků (patrně těch veřejně přiznaných) pachatelům krajní pravice, činí to v případech, kdy pachatelé nejsou známi. Levi Salomon, ředitel Židovského demokratického fóra proti antisemitismu (Jewish Forum for Democracy against Antisemitism) uvádí, že podle výpovědí obětí jsou pachatelé převážně muslimové. Dále tvrdí, že je špatné označovat apriori celou muslimskou komunitu za antisemity, ale mnohem horší je zatajovat skutečnost a nic neřešit.

Jiný židovský student z Berlína Liam Rückert byl šikanován kvůli svému židovskému původu nejen muslimskými spolužáky, ale i polskými.

https://myanimelist.net/forum/?topicid=1718372

Re: Skutečnost bude možná ještě:
Autor: M. Prokop Datum: 6.4.2018 15:55

A v tom, kdo je krajní pravice a krajní levice, mají taky hockey.

Re: Skutečnost bude možná ještě:
Autor: K. Janyška Datum: 6.4.2018 16:43

Krajní pravičák je člověk žijící sám na poušti a krmící se tím, co sám najde. Nikoho k životu nepotřebuje. Od něho doleva jsou levičáci všichni až po krajní levici, tedy nacisty, komunisty a fašisty. Jiné dělení, než na ose individualismus-kolektivismus není logické a platné... Dzp.

dnes už je ti více jak dva roky, netzero:
Autor: A. Nový 840 Datum: 6.4.2018 15:16

Merkelová stále nevysvětlila, na jakém právním základě migranty do země vpustila

Ani dva roky poté, co německá vláda umožnila uprchlíkům uvázlým na takzvané balkánské stezce vstup do země, není jasné, na jakém právním základě tak učinila. Vyplývá to z posudku právníků Spolkového sněmu, o kterém v pátek, tedy dva dny před německými parlamentními volbami, informoval list Die Welt.

Brilantní článek, díky pane autore,:
Autor: J. Kanioková Datum: 6.4.2018 14:28

už při čtení jsem se v duchu smála, jak zdejší diskusi prošpikuje p. Netzer svými urážejícími výkřiky.

Taky skvělý článek - "Německý stát kapituluje před Islámem" - https://www.nzz.ch/feuilleton/die-islam-konferenz-ist-deutsche-unterwerfung-ld.1371525 ... "Německo potřebovalo kritickou debatu o islámu, ale to je potlačeno politikou, říká islámský expert Bassam Tibi v rozhovoru. Takže silné muslimské asociace rozhodují, kam jít.

"Seehofer byl obviněn z "rozštěpení" společnosti." Společnost je již rozdělena. Deset procent muslimů v Německu je profesionálně a společensky integrováno. Devadesát procent žije v paralelních společnostech. Většina nechce ani patřit. V Berlíně existují libanonské, turecké a kurdské paralelní společnosti. V Cottbusu již existuje syrská paralelní společnost. Nejde jen o přistěhovalce, ale o Němce.

Počet zločinů v noci v Berlíně vzrostl, nárůst útoků s noži https://www.rbb24.de/politik/beitrag/2018/04/rbb-exklusiv-zahl-der-messerattacken-gestiegen.html

Nedostatek ve střední Evropě - nebo: Proč je statistika kriminality užitečná pouze tehdy, když ji rozumíte - http://meedia.de/2018/04/03/messerangst-in-mitteleuropa-oder-warum-die-kriminalstatistik-nur-dann-nuetzlich-ist-wenn-man-sie-versteht/

Úžasný text! Děkuji, pane Keblichare! 👍👏:
Autor: P. Klíma Datum: 6.4.2018 14:00

Obohatil jste také mojí slovní zásobu: zejména výraz "flám morálního kýče" a následná kocovina je hodný zapamatování.

Nebylo to dlouhé čtení:
Autor: J. Jurax Datum: 6.4.2018 13:38

a bylo to poučné čtení, arciť velmi politicky nekorektní, neboť neulhané.

Pro nás z toho plyne akorát to, že musíme za každou cenu udržet naši zemi nezamuslimenou a nezačernouškovanou, i kdyby z toho v bruseli i jinde dostali vyrážku.

To není rasismus, to je pragmatické vyhodnocení "přínosu" mas připrchlíků vesměs nepříliš vzdělaných, s jinými kulturními vzorci a mentalitou, nepříliš zaměstnatelných a na sociálních podporách dlouhodobě skončivších. Navíc převážně vyfutrovaných nenávistnou a povýšenou ideologií islámu.

Přesně !:
Autor: J. Kanioková Datum: 6.4.2018 14:59

Podobně z Ameriky- Petice proti městskému radnímu se dostala nad minimální počet požadovaných podpisů - https://sux.cz/8c7b

"Jaký byl Harrisonův zločin? Požádal o to, aby se islám neučil ve veřejných školách, právě tak, jako křesťanství a judaismus a jiné náboženství nejsou. V průběhu let jsme viděli mnoho a mnoho příkladů islámu, které se učí ve skutečnosti v amerických veřejných školách. Proč by se Tom Harrison nebo někdo jiný musel omluvit nebo být odvolán, že stojí proti tomu? Nejsou to islámské školy. Odstranění Harrisona z úřadu představuje velmi špatný precedens. Stává se stále jasnější: řekněte nejmenší slovo proti džihádu a islamizaci a budete zničeni. Žádná čtvrtina, žádné milosrdenství. A tak džihád a islamizace budou nadále pokračovat.

Kniha P.Geller- Fatwa: Hunted v Americe - http://jdem.cz/d2n4e8

Zákaznická recenze - "Žiji v Německu a vidím začátek stejných věcí, jak to popisuje Pamela Gellerová. Levá strana (Zelení, SPD, Levá a také části CDU) se snaží ukončit svobodu projevu, od 1. ledna máme nový zákon, který umožňuje Facebooku a Co, tweety a zprávy z důvodu "nenávisti" a "diskriminace" "blokovat. To už zvyklo umlčet v sociálních médiích všechny s odlišným pochopením hlavního proudu. Pamela Geller píše v této poslední knize o plíživém vývoji proti svobodnému projevu, podřízení se koránu a islámu a levicovým myšlenkám.

Je úžasné, co politici a (zejména tzv NGO) a mnoho jiných dělají s velkým bojovníkem za svobodu jako Pamela Geller. Každý, kdo má sebemenší pochybnost, pokud jde o média, prostřednictvím frází typu „islám znamená mír“, která nazývá obvinění jako „rasistické“, „rasové“ nebo dokonce „nacistické“, nebo pravicovými extremisty, by měl číst tuto knihu o boji za svobodu a co se bude dít, když nikdo bojuje. Doufám, že jednou bude vaše velká kniha zveřejněna v němčině. Ale teď - jsem si jistý - by to bylo cenzurované!"

Dobře:
Autor: I. Schlägel Datum: 6.4.2018 11:16

zpracované téma.

Islám k Německu nyní už samozřejmě patří ! !:
Autor: L. David Datum: 6.4.2018 10:53

Má-li kancléřka muslimský mozek, který jí velel tou početnou a namnoze teroristickou lůzou zahnojit Německo, pak nenacházím jiné vysvětlení, že ta osoba buď není příčetná, nebo že má muslimský mozek.

V době kancléřského rozhodnutí přijímat nekontrolované množství neprověřitelných arabů - většinově muslimů - bylo již dávno dostatečně známo, jak tato svoloč dokáže zničit vlastní i cizí země.

Pokud se přesto vše kancléřka rozhodla, že prostřednictvím migrantů z muslimských zemí Německo zničí, divím se tomu, že ji Němci už dávno neodsoudili za vlastizradu.

Závažné je to, že by tato pošetilá ženština chtěla obdobným způsobem zničit také východoevropské země, včetně nás, dle její zákeřné úvahy: Je li to nevratně po$ráno u nás, nechť je tedy totálně po$raná celá Evropa !!!

Ostatně, ze strany Němců, nic nového pod sluncem, že Andělko?!

Re: Islám k Německu nyní už samozřejmě patří ! !:
Autor: S. Netzer Datum: 6.4.2018 11:23

Zato vy si můžete blahopřát.

Máte prezidenta, který vás chrání před muslimskými hordami, a co teprve "kdyby se Miloš Zeman stal aktivním křesťanem vládnoucím v Boží moci", to by bylo teprve terno!

Re: Islám k Německu nyní už samozřejmě patří ! !:
Autor: J. Vlček Datum: 6.4.2018 11:51

O našeho prazidenta nemějte péči. Vy se radujte z vašich milých přistěhovalců a adorujte vaši mutti Merkel.

Re: Islám k Německu nyní už samozřejmě patří ! !:
Autor: J. Kombercová Datum: 6.4.2018 12:30

Zeman moc pravomocí nemá a popravdě (ač to jeho voliči popřou) nemá žádné páky na zastavení eventuálního příchodu muslimů do ČR, od toho máme jiné orgány v čele s vládou.

Takže, Zemana stavět na roveň Merkelové je trapný pokus o odklonění. Paní Merkelová ale také nemá pravomoci mluvit za celou EU a přesto tak činila v míře hojné. Teď měla přestávku skrze neschopnost sestavit vládu, tak uvidíme teď, když se zadařilo.

Chorý mozek:
Autor: A. Nový 840 Datum: 6.4.2018 15:18

Německá kancléřka A.Merkel řekla, že Evropská unie s populací 500 milionů" by mohla přijmout více migrantů a "dobře to zvládnout".

Zajímalo by mě velmi,:
Autor: F. Kusák Datum: 6.4.2018 10:29

jak by vypadaly volební preference našich novinářů. Bojím se spekulovat.

Re: Zajímalo by mě velmi,:
Autor: R. Brzák Datum: 6.4.2018 12:10

ano, v článku zmiňovaná procenta levičáků ve službách mediálního mainstreamu v Němeku (tuším dohromady přes 60 a k tomu 14 procent voličů vládnoucí CDUCSU, která je reálnou politikou levicová též), jsou děsivá...

Re: Zajímalo by mě velmi,:
Autor: J. Jurax Datum: 6.4.2018 13:43

No jo, dílem mladé a blbé produkty moderních humanitních fakult, dílem zestárlé děti květů a šediví levičáčtí rebelové z konce šedesátých a sedmdesátých let, vesměs rovněž humanitně vzdělaní. Co jiného můžete čekat?

Na "uprchlících "se dá hooodně vydělat.:
Autor: J. Pražák Datum: 6.4.2018 9:53

Město Kolín nad Rýnem platí měsíčně 6800€ za pronájem místnosti o 35m2 , v níž je ubytována irácká rodina - 6 dětí + rodiče - žena čeká další dítě.

Jen ve 40 hotelích bylo pronajato 3000 míst, nyní 2250 míst.

Volné byty nejsou, nájmy i ceny nemovitostí raketově rostou...

https://www.focus.de/regional/koeln/koeln-horror-miete-fluechtlinge-leben-in-koelns-teuerstem-zimmer_id_8714975.html

Re: Na "uprchlících "se dá hooodně vydělat.:
Autor: J. Vintr Datum: 6.4.2018 10:11

Až se z německých měst stanou "no-go" zóny, tak ceny nemovitostí zase raketově poletí dolů až na nulu. A městům s státu brzo dojdou peníze na vyplacení příspěvků.

Re: Na "uprchlících "se dá hooodně vydělat.:
Autor: J. Pražák Datum: 6.4.2018 10:49

To je pravda. Viz např. Marxloh (předměstí Duisburgu), kde ceny klesly o více než 90%. Byla reportáž v TV a na Focusu. Nešťastníci, kteří před lety koupili nemovitosti v klidném místě, jsou dnes zoufalí.

Re: Na "uprchlících "se dá hooodně vydělat.:
Autor: J. Farda Datum: 6.4.2018 10:30

Jednotlivci vydělají, celek prodělá. https://www.youtube.com/watch?v=82-f8mRMHYE

Patří islám k Česku?:
Autor: T. Hraj Datum: 6.4.2018 9:10

Muslimové u nás téměř nejsou. A ti, co tu jsou, přimigrovali jednotlivě, z různých osobních důvodů a zpravidla to je jiná sorta (vzděláním kulturními návyky atd.). Islám tedy nepatří k Česku tím způsobem, jak to zřejmě myslela A.Merkel v případě Německa, tj. z důvodu že tam žijí mnozí muslimové. Proč nám jsou ale tedy kvótami vnucováni právě muslimští migranti? Patří snad islám k Česku z jakéhosi vyššího morálněkulturního důvodu? Patří tedy islám ke každé zemi na Zeměkouli?

Re: Patří islám k Česku?:
Autor: P. Hlosta Datum: 6.4.2018 9:15

Už samotnou otázkou jste se stal islamofobem. Ptát se je nepatřičné. Natož si odpovědět.