26.3.2019 | Svátek má EmanuelDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: Jak je to vlastně s tím peklem?Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 84, poslední: 5.4.2018 18:14, přehled diskusí

Původně barový vyhazovač, marxistické 🐷 Francis:
Autor: P. Klíma Datum: 4.4.2018 12:36

zrušil po dvou tisících let křesťanům Peklo.

Arogantní levicové hovado - to je pravé jméno jistého papeže "Františka".

Re: VÍRA:
Autor: R. Langer Datum: 4.4.2018 11:55

Právě muslimové jsou důkazem, že to ono vůbec není. ;-)

Re: Tohle už bylo:
Autor: R. Langer Datum: 4.4.2018 11:54

Nebe a Peklo mají křesťané, my ostatní půjdeme, kam budeme chtít... ;-)

Pan Uzel by o tom mohl také něco vědět.:
Autor: M. Pivoda Datum: 4.4.2018 11:42

Například, když se panu Uzlovi zauzluje penis.

Re: :
Autor: J. Vintr Datum: 4.4.2018 11:35

Vidím to stejně

:
Autor: J. Zaoralek Datum: 4.4.2018 11:29

Ale no tak, pane Sovo, od takového znalce Písma bych čekal větší porozumění. Na místě, které zmiňujete, Ježíš neříká, ze není Bůh. Otázkou ujasnuje postoj tazatele k sobě samému. Tedy: správně říkáš, že jsem dobrý. Ale jen Bůh je dokonale dobrý. Víš, ze jsem Boží syn? Nerekls to dobrý jen tak?

Re: :
Autor: J. Sova Datum: 4.4.2018 11:08

Ježíš snad nebyl Bůh. Sám to potvrzuje:

Mk 10,18 Ježíš mu řekl: „Proč mi říkáš dobrý? Nikdo není dobrý, jedině Bůh."

I na dalších místech.

:
Autor: J. Zaoralek Datum: 4.4.2018 10:54

No vidíte, to je právě ten problém. Tedy - jak píšete - věřit v Ježíše jako dobrého člověka. Slovy C.S.Lewise: "Můžete ho umlčet jako blázna, můžete po něm plivnout a zabit ho jako demona, nebo můžete před nim padnout na kolena a nazvat ho svým Pánem a Bohem. Ale neříkejte ten povysenecky nesmysl, ze to byl velký lidský učitel. Tuto možnost nám nedal." Připadá Vám snad člověk, který žije v iluzi, že je Bůh, v pohodě a v pořádku? Označíte ho za dobrého? Neměl by se spíš léčit v ústavu k tomu zřízeném? :)

Ať už je výrok autentický, či nikoli,:
Autor: B. Rameš Datum: 4.4.2018 10:47

mně celkem stačí vědomí, že peklo si umíme udělat sami, tady a teď, k tomu nepotřebujeme nadpřirozeno. Pan Uzel by o tom mohl také něco vědět.

:
Autor: J. Zaoralek Datum: 4.4.2018 10:41

Ha ha, skvěle jsem se pobavil. Tomuhle říkám "hluboká" úvaha hodná vzdelaneho člověka. U pana doktora Uzla nicméně nic překvapivého. Přesto ho mám docela rád a rád si od nej semtam neco přečtu nebo poslechnu rozhovor. Usmivam se u toho, a i když s panem doktorem téměř vzdy nesouhlasím, oceňuji jeho urcity nadhled, se kterým dokáže vést diskusi. Tento článek je takový roztomilý neškodný kopanec od nezbedneho malého dareby. :)

hm:
Autor: R. Szewczyk Datum: 4.4.2018 10:35

tadyk v diskuzi někdo použil výraz : křesťanská víra : kurnik šopa, co to je? to jako existuje nějaké křesťansko , třeba jako stát, a ten má víru, podle všeho však víru může mít jen člověk, a to velkou , malou , silnou a pod. nikoliv jablečnou,

co se tyká neexistence po smrti, tak existují náboženství, které tu neexistenci považují za vrchol existence, a celý usilí života je zaměřeno k cíli neexistence, i ráj chápe jako trest, to není však nic nového, například tématu se věnoval i Oskar v Dorianovi,

Re: Peklo zcela určitě není!:
Autor: V. Student Datum: 4.4.2018 10:25

Pane Dvořáku, máte ruku, hlavu, zadek, nohy... Taky mozek, dnes existují takové zobrazovací metody, které vám ho ukážou. Nervy a šlachy, které pohybují vašimi prsty, když píšete. To všechno máte. Kde jste ale vy sám? Vás žádná zobrazovací metoda zobrazit nedokáže. Přesto o vaší existenci nepochybuji.

Patříte také k lidem, kteří si myslí, že jejich (sebe)vědomí, jejich život, to že jsou milováni a sami milují, je pouhou výslednicí, jakýmsi přidruženým efektem všeho toho, co se v jejich těle nachází?

Hlavním argumentem proti stvořitelskému aktu je ten, že život vznikl náhodně. Po objevení prvků a vzájemných vztahů mezi nimi, rozvoji chemie a fyziky, nepřátelé víry proto roztočili své mixéry (ano, ty různé přístroje, které mísily různé prvky, aminokyseliny a všechno to, z čeho měl vzniknout život, se tak opravdu dají nazvat) s jedinou myšlenkou - stvořit náhodným mísením život a nadobro tak vyvrátit myšlenku stvoření. Míchají dodnes, ačkoli už o tom nekřičí, protože se jim poněkud nedaří.

Věřte, že kdybyste dal stokrát k sobě kosti a šlachy, mozek a nervy, a všechno to v libovolném poměru a množství míchal, neožilo by to...

Re: VÍRA:
Autor: V. Student Datum: 4.4.2018 9:44

Ano, jistě, máte pravdu. Problém je ve výkladu: kdy to "každý vyzná"? A za jakých okolností? Dějiny dávají za pravdu spíše názoru, že vynucování víry násilím (a jak vidno nejen na příkladu pana Uzla patří sem i násilné tahání dětí do kostelů) není to pravé ořechové. Takže "nutit děti k modlení", ať už si pod tím představí každý co chce, asi není ta správná cesta. Takže kdy se to stane, že každý Boha vyzná? Jedno je jisté, Bůh přijde tak, že už ho nebude moci nikdo popřít - logicky z toho tedy vyplývá, že ho jako Boha bude muset vyznat, ať chce či ne, každý. Já bych si přál, aby to bylo dřív, abychom našli cestu, jak vnuknout víru druhým už teď. Jenže jak? Muslimům se v tom daří víc než křesťanům, a přesto existuje pár pádných důvodů domnívat se, že to není tak úplně ono...

Re: poznámka:
Autor: M. Drašner Datum: 4.4.2018 9:38

tím bych si nebyl jist: v Mongolsku zavedli státní ateismus jako alternativní víru k lamaistickému budhismu ;-)

Re: Peklo zcela určitě není!:
Autor: O. Zuckerová Datum: 4.4.2018 9:35

Neexistence čehokoliv se nedá dokázat.

Re: VÍRA:
Autor: R. Gramblička Datum: 4.4.2018 9:31

vaši poslední větu kdyby si věřící (a muslimáci zvláště) vzali k srdci, bylo by na světě mnohem lépe

Re: VÍRA:
Autor: J. Sova Datum: 4.4.2018 9:30

Víra není pro každého?

Izajáš 45,24 Přede mnou každý klesne na kolena a každý jazyk odpřisáhne: Jenom v Hospodinu – řekne o mně – je spravedlnost i moc.

Římanům 14,12 Neboť je psáno: ‚Jako že jsem živ, praví Hospodin, skloní se přede mnou každé koleno a každý jazyk vyzná, že jsem Bůh.‘ Každý z nás tedy sám za sebe vydá počet Bohu.

Filip 2,9 Proto ho Bůh vyvýšil nade vše a dal mu jméno nad každé jméno, aby se před jménem Ježíšovým sklonilo každé koleno – na nebi, na zemi i pod zemí – a k slávě Boha Otce každý jazyk aby vyznával: Ježíš Kristus jest Pán.

Re: Tohle už bylo:
Autor: R. Gramblička Datum: 4.4.2018 9:27

Hurá, takže já pudu do pekla a užiju si tam všechny ty lákavé procedury. Už se těším :-P

Re: Ševče, drž se svého kopyta:
Autor: V. Student Datum: 4.4.2018 9:19

Vidno, že nejdete s dobou:-) Pohlaví už jsou četnější než jen dvě. Asi myslíte, že si dělám nějakou divnou srandu, že? Tak si trochu zagooglete!

Exaktní řešení:
Autor: Z. Lapil Datum: 4.4.2018 9:19

http://www.svetkolemnas.info/novinky/zahranicni/1690-odpoved-na-tuto-otazku-prekvapila-vsechny-studenty-je-peklo-exotermicke-nebo-endotermicke

Z článku vyplývá, že peklo fungovalo přinejmenším jako příjemce duší, ale už nefunguje, to je jako by nebylo. Otázkou je, co z toho vyplývá pro papežův sexuální život, protože autor odkazovaného článku nemusí být jediný, kdo takové věci dal do souvislosti.

Re: poznámka:
Autor: Z. Lapil Datum: 4.4.2018 9:16

:-)

Za odměnu posílám: "Děkuji ti, Bože, za tvou radu. Od té doby, co se zamyslím, než něco řeknu, jsou moje urážky prostě úžasné".

Re: Pan doktor se pošklebuje sice hezky :
Autor: V. Student Datum: 4.4.2018 9:14

Papež to pravděpodobně neřekl, resp. mohl v rámci neformálního hovoru na to téma pohovořit, a neuvědomil si, že mluví nikoli s přítelem, ale s novinářem. Teologové problematiku pekla zvažují v obou pólech - věčný oheň, pálení hříšníků atd. Ale začaly se objevovat hlasy, že to bude naopak - chlad a samota! Ale jsou to jen obrazy toho, co čeká duši, která Boha odmítne. Bůh totiž lidskou svobodu respektuje, takže kdo Boha odmítne, půjde prostě jinam.

Ale tvrdit, že duše "zmizí", je teologický nesmysl, protože duše je věčná. To by se papež dopustil hereze, banálního přehmatu, něco jako spočítat, že 2x2 je pět. Za mnohem pravděpodobnější proto považuji mnohem pragmatičtější jev - že se novinář, pozvaný k papeži jako přítel, dopustil sviňárny. Obdobné, jako Uzel.

Re: Ševče, drž se svého kopyta:
Autor: V. Student Datum: 4.4.2018 9:06

Souhlas, pane Šmilauere.

Re: VÍRA:
Autor: V. Student Datum: 4.4.2018 9:01

Přesně naopak, pane Habino. Ti kteří byli do kostela "taháni" začasté dopadnou jako "doktor" Uzel- nesou si s sebou zášť, nenávist, odpor k náboženství. A aby se církvi pomstili, tak tvrdí, že to je mazaná církevní taktika. Žádná není.

Ale ano, možná by se z toho mohla církev poučit a uvědomit si, že víra není pro každého, a že si Boha nekoupíme tím, když k ní někoho budeme nutit násilím.

Re: Ševče, drž se svého kopyta:
Autor: V. Hejdak Datum: 4.4.2018 9:01

Jaký další pohlaví - buď má piňďoura nebo nemá.

Vždyť to neřekl!:
Autor: V. Student Datum: 4.4.2018 8:54

Ten rozhovor si z gruntu někdo vymyslel. Pane Uzel, to je taková taktika - dělat, jako že někdo něco řekl a pak to sofistikovaně rozstřílet. Právě to jste udělal vy.

A ještě něco jste udělal: vy asi zásady sociální komunikace ovládáte, že? Takže vám nemusím vysvětlovat, že když někdo říká: "Dnes jsem unavený, protože včera jsem večeřel s hercem XY a diskutovali jsme dlouho do noci", jeho skutečné sdělení pro nás je, že zná slavného herce tak důvěrně, že s ním chodí na večeře a diskutuje, nikoli únavy.

Takže: vaše skutečné sdělení je toto: "Nemám rád církev, nemám rád náboženství, nevěřím v boha, protože jako harant jsem tohle všechno musel absolvovat a dodneška mi to leze krkem! A rád bych využil své autority psychiatra, abych věřícím touto cestou uštědřil kopanec!"

Jděte do háje, pane doktore! Máte smůlu, já měl v rodině někoho, po kom se vaši kolegové hnusným způsobem prošli jen proto, že byl za komunismu souzený, takže si to mohli bez rizika dovolit. Víme, co uměli totalitní "soudní znalci",a jsou tam dodnes, takže víme, co psychiatrie umí. Zkuste mě dát k soudu. Budu mít co říct, nebojte se!

A taky vím, čím se ta smečka v bílých pláštích bude bránit - psychiatrickým diagnostikováním mě, mého otce a každého, kdo se proti vám opováží pozvednout hlas. Nikdy jste si nepřipustili žádný pocit viny, hrajete si na bohy. Proto chcete vykořenit náboženství, abyste roli boha hráli sami. A daří se vám! Plno lidí vás považuje za nepodmíněné autority už teď, ale to vám nestačí, makáte na tom pořád dál. Pane doktore, jděte do hajzlu!

Vy jste pekelník,:
Autor: K. Janyška Datum: 4.4.2018 8:10

komunisto, dlouholetý předsedo buňky KSČ... Dzp.

radiovaticana.cz:
Autor: Č. Berka Datum: 4.4.2018 7:33

Svatý stolec se distancuje od údajného rozhovoru Eugenia Scalfariho s papežem Františkem

Vatikán. Svatý stolec se distancuje od údajného rozhovoru s papežem Františekem zveřejněného v dnešním vydání italského deníku La Repubblica. V kontroverzním interview se zakladatel tohoto listu Eugenio Scalfari chlubí svým přátelstvím s papežem Františkem a předkládá čtenářům – nikoli poprvé – fiktivní rozhovor, ve kterém Petrův nástupce popírá existenci pekla či vyjadřuje potěšení nad tím, že bývá nazýván revolucionářem.

„Svatý otec František před nedávnem přijal zakladatele deníku La Repubblika na soukromé návštěvě u příležitosti velikonoc, avšak neposkytl mu žádný rozhovor. Obsah zveřejněný tímto autorem v dnešním článku je plodem jeho rekonstrukce, v níž nejsou citována slova vyslovená papežem. Žádná citace z uvedeného článku proto nemá být považována za věrný přepis slov Svatého otce,“ čteme v tiskovém sdělení ředitele tiskového střediska Svatého stolce.

Tohle už bylo:
Autor: J. Sova Datum: 4.4.2018 7:26

před pěti lety.

"Ateisti skončí v pekle, opravuje papežova slova Vatikán."

https://www.lidovky.cz/ateisti-skonci-v-pekle-opravuje-papezova-slova-vatikan-pi4-/zpravy-svet.aspx?c=A130527_142038_ln_zahranici_jv

Marek 16,16 Kdo uvěří a přijme křest, bude spasen; kdo však neuvěří, bude odsouzen.

VÍRA:
Autor: D. Habina Datum: 4.4.2018 7:17

Lidstvo jednou dospěje. Je to vývoj. Tak jako dítě jednou pochopí, že dárky pod stromeček nedává Ježíšek, ale nebrání to tomu věřit v Ježíše jako v dobrého člověka. Zázraky patří do říše pohádek už jen z toho důvodu, že lidské smysly a lidský mozek je snadné oklamat.

Jsem "bezvěrec" a necítím a nikdy jsem necítil, že by mi nějaký bůh chyběl. Chápu, že když je někdo od malička vychováván ve víře v boha, nemůže myslet jinak a tyto lidi toleruji mnohem více, než ty kteří věří v "NĚCO" nebo v boha začali věřit z jakéhokoli důvodu.

"Něcisti" jsou v podstatě "chudáci" a je mi jich líto. Když se jim děje příkoří nebo něco zlého, tak nejsou schopni určit zda je trestá to "NĚCO", nebo jde o obyčejný fyzikální jev, jako když jim třeba praskne v tašce s důležitými dokumenty jogurt :-)