22.5.2019 | Svátek má EmilDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


BLÍZKÝ VÝCHOD: O co usiluje HamasŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 20, poslední: 2.4.2018 21:17, přehled diskusí

Obávám se, že ten 14. květen bude řádně krvavý..:
Autor: J. Kanioková Datum: 2.4.2018 15:04

Odtamtud nezní ani zmínka o ochotě k dohodě, ke kompromisům, tam to půjde až na dřeň.

Palestinci získali vliv s americkou levicí - http://www.arabnews.com/node/1277331

Re: Obávám se, že ten 14. květen bude řádně krvavý..:
Autor: K. Janyška Datum: 2.4.2018 21:17

Jo, americká levice nenávidí pravičáka Trumpa a kdekoliv může, tam mu zatápí... Dzp.

Co s tím?:
Autor: F. Navr8til Datum: 2.4.2018 13:26

Vážený pane Stejskale. Vy si musíte ujasnit priority. Vaše myšlení se mi jeví jako nelogické: Zeman podporuje Izrael. EU podporuje Palestince. Drahoš podporuje EU. Stejskal podporuje Drahoše a nemá rád Zemana. Logický závěr: Stejskal podporuje Palestince.

Re: Co s tím?:
Autor: M. Prokop Datum: 2.4.2018 14:29

A Ema má maso. Sovětský svaz má mísu. Dáme maso na mísu. Ó, my se máme. :-P

A co dzihadiste?:
Autor: R. Stary Datum: 2.4.2018 13:04

Nas problem nejsou jen migranti. Skupina lidi, kteri vetri zisk prisla na ideu, ze bychom se meli starat o dzihadisty, kteri "upi" v syrskych a irackych vezenich. (Svycarsky NZZ)Z prvnich nesmelych reakci lze usoudit, ze by se meli tito zlocinci privezt do Evropy. Mozna, ze ty islamske vesnicky, ktere jsou u nas projektovany, jsou mysleny taky pro ne.

Zeměkoule nemá ráda Židy a:
Autor: L. Šarina Datum: 2.4.2018 10:59

židi se brání. Izrael je trnem v oku celé arábii.Izrael za 70 let nebo kolik,dokázal to co arabove nedokázali za tisíc s tím jejich středověkým náboženstvím a jsou naštvaní že Izrael zabral jejici půdu. Proběhli tři války a věchny arabové pr----li,proč by si neměl necht území které dobyl? ,udělali to ji jiní CCCP potažmo Rusko vymazalo s mapy Prusko, Rusove zabrali Krym,posunuli se hranice i v Evropě,Polsko sebralo část území Německu,CCCP Posku,CCCP nám Zakarpadskou Ukrajinu i když po referendu,umím si představit jak asi proběhlo v režii Ruska,kdyby nezasáhli amíci a spojenci tak Irak má Kuvajt dodnes,boj Anglie proti Argentíně a vyhrála Fanklandské ostrovy a pod. Palestinci podpruje i když nevím proč EU za sebeurčení? Nikdo jim právo neubíra,Palestina je rozdělena OSN na arbskou a židovskou a žide tam žili už i za říma, Judea ( ̈Ponsky Pilat ̈),tak ať se stím smíři a začnou budovat to na čem stojí a ukažou co umí a jesli umí jenom házet kamením tak co s tím???? To je můj názor a nikomu jej nevnucuji :-))

Re: Zeměkoule nemá ráda Židy a:
Autor: K. Janyška Datum: 2.4.2018 11:13

Židé trpí jistým ým velikášstvím a myslí si, že jsou národem vyvoleným. Avšak pravda to je jen v náboženském ohledu. To oni však neberou, jsou nábožensky doslova zaliti... Dzp.

Re: Zeměkoule nemá ráda Židy a:
Autor: V. Kolman Datum: 2.4.2018 11:57

Myslím pane Janyško, že Izraelcům jde o holou existenci a o přežití! Arabové se nijak netají svojí snahou zahnat Izraelce do moře a opět zabrat jimi obývaná území.

Kéž by i Evropané zaujali podobný postoj k militantním mladým ilegálním připrchlíkům, připlouvajícím z Afriky do Evropy, jako Izraelci k Arabům.

:))))))))))))):
Autor: J. Kanioková Datum: 2.4.2018 16:00

Re: Zeměkoule nemá ráda Židy a:
Autor: K. Janyška Datum: 2.4.2018 20:41

Jen jsem konstatoval, co jsem vyčetl z mnoha pramenů na sobě nezávislých. Ale nic proti nim nemám. Jen konstatuji. I mistr Hayek se zmiňuje ve svém díle o sektářství Židů... Dzp.

Re: Zeměkoule nemá ráda Židy a:
Autor: F. Ogáv Datum: 2.4.2018 15:13

Janyško, co ještě zajímavého říkají internetoví trollové? Myslím, že vy Janyško trpíte jistou rozumovou nedostatečností.

Re: Zeměkoule nemá ráda Židy a:
Autor: K. Janyška Datum: 2.4.2018 21:15

Ale kdepak. Trpím s vaší hlouposti. A jsou vás miliardy.

Znám kompozitivní teorii, to se mi asi nemělo stát, abych ji 25 let studoval, tedy i pochopil. Ale ono vás to vtáhne, když vidíte, že všechno co v ní je je pravda. Prokazetelně... Dzp.

Suverenita státu Izrael:
Autor: I. Pařízek Datum: 2.4.2018 9:20

V článku je historická chyba.Území není historicky palestinské,ale více než před 2000 lety to bylo židovské území pod zprávou Římské říše.Stačí se jen podívat na historické mapy.Palestinští Arabové byli kočovný národ bez vlastního území.Proč nám media neřeknou historickou pravdu?Zřejmě by to bylo politicky nekorektní,ale zatajování skutečné historické pravdy je politicky korektní?!

Myslím, že ty nepokoje jsou proto, že USA snížily:
Autor: J. Chaloupka Datum: 2.4.2018 9:14

peníze, které se platily Palestincům. I my platíme své hrobaře prostřednictvím EU, které přispívá. Doufám, že i EU dojdou peníze.

Re: Myslím, že ty nepokoje jsou proto, že USA snížily:
Autor: J. Vintr Datum: 2.4.2018 9:27

Jasně, Palestinci museli zase upozornit na své "utrpení", aby nepřátelé Izraele (mezi něž nepochybně patří i spolek, jehož jsme bohužel členy) měli záminku prisypat jim další peníze, které jim odmítl dávat Trump.

O co ? No, o nadvládu islámu na světě. To ostatní jsou :
Autor: K. Janyška Datum: 2.4.2018 9:01

jsou jen kroky a krůčky na této cestě... Dzp.

Kdyby armády evropských zemí...:
Autor: J. Vlček Datum: 2.4.2018 8:28

...konaly svoji povinnost a splňovaly účel, pro který byly vlastně zavedeny a za nemalé peníze jsou udržovány, chránily by hranice svých států, postižených invazí nelegálních přivandrovalců. Problém s těmito "uprchlíky" by tím byl dávno vyřešen a v Evropě by panoval klid. Jelikož ve vedení EU je sbor neschopných soudruhů "dobrodruhů a dobroserů", je Evropa tam kde je.

Je výsměchem, když vedení EU, místo aby si bralo z Izraele příklad, a využívalo jeho zkušeností s araby, chce naopak izraelce poučovat, jak mají s araby jednat.

Dnes tak moderní relativizování i podstatných pojmů :
Autor: J. Fridrich Datum: 2.4.2018 5:40

Dnes tak moderní relativizování i podstatných pojmů jako je dobro-zlo, pravda-lež a pod. by nemělo zabránit používání " zdravého lidského rozumu " a v tomto případě i s ohledem na dějinné zkušenosti s muslimskými Araby vyvodit správný závěr, kdo koho napadá, kdo koho chce zničit.. Izrael za 1-jedna s hvězdičkou.. Mohou být příkladem celému světu, hlavně bohužel Západu v RÁZNOSTI jejich odpovědi DAREBÁKŮM.

Jaký nebetyčný rozdíl je mezi Izraelity-Židy a islamistickými Araby ví každý - kromě zcela - a bohužel - " polámanými " levicovými absolventy Západních universit. Těm se podařilo z nepochopitelných důvodů uchopit moc v hlavních Západních zemích na obou březích Atlantiku a vedou své země k rozvratu. Ano, Izrael ví co je to Arabský-Islámský svět - krutý, necivilizovaný středověk.

Re: Dnes tak moderní relativizování i podstatných pojmů :
Autor: P. Lenc Datum: 2.4.2018 7:55

Ano!

Děkuji, pane Stejskale, za tento text:
Autor: F. Žůrek Datum: 2.4.2018 5:22

Vždy je zapotřebí vědět, kdo je kdo. O to se již snažil třeba TGM.