23.5.2019 | Svátek má VladimírDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


GLOSA: Je sexyŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 28, poslední: 30.3. 2018 17:04, přehled diskusí

Po několika rundách se každá zdá dexy:
Autor: Z. Klouček Datum: 30.3.2018 17:04

Myslím, že autor k tomu, aby novu verzi vyslechl několikrát, musel také vypít nejednu sklenku. A to se pak nejen hymna začne najednou zdát sexy ...

nejhorší kocovina je ze špatného pití:
Autor: Panbuch Datum: 30.3.2018 15:54

tak jen pijte pane Stejskal - t u Vaši Vám fakt nepřeju

Nebylo by lépe:
Autor: I. Vermis Datum: 30.3.2018 15:20

prodlužovat čas na stupních vítězů lepšími výkony?

Nová hymna ? Proč ?:
Autor: L. Zemek Datum: 30.3.2018 14:07

Předseda ČOV Kejval uvedl, že "čeští sportovci jsou ve chvíli, kdy stojí na stupních vítězů, ochuzeni o čas své slávy, o který jsou hymny jiných zemí delší. Byť se v případě třeba čtyřminutových skladeb používá zkrácená verze dlouhá 75 sekund, česká hymna se nemusí zkracovat a ani nenaplňuje tento limit. Jedna z Bokových verzí, orchestrální úprava, trvá právě 75 sekund."

Myslím, že místo vymýšlení nových verzí státní hymny, by se měl postarat, aby ji bylo při vrcholných sportovních událostech vůbec komu z našich sportovců hrát ;-)

Jeho starostí číslo jedna by teď mělo být postarat se a hlídat, aby si různí "šíbři" a "bafuňáři" nepřihrávali peníze, které jsou určeny na mládežnický sport a rozvoj opravdových sportovních talentů do vlastních špinavých rukou a kapes !!! (viz např. případ Pelta + náměstkyně ministryně školství a další, jim podobné).

Nová "sportovní" verze hymny je o pouhých 6 sekund delší (1:19) než oficální používaná verze z roku 2008 - https://www.vlada.cz/.../01_Orchestr-Narodniho-divadla_dirige... Takže nepředpokládám, že by si případní medailisté o těch 6 sekund nějak výrazně prodloužili "čas své slávy", jak se snaží tvrdit pan Kejval.

Podle mého, naprosto subjektivního, názoru je nová verze hymny docela zpackaná variace na původní téma.Shrnuto a podtrženo: v dobách "vlády jedné strany" jsem sloužil v letech 1972-74 v čs. lidové armádě a v případě, že byl někdo zbytečně a kontraproduktivně iniciativní, jsme užívali heslo "inicativní blbec je horší než třídní nepřítel". V případě iniciativy pana Kejvala bych je směle užil i dnes.

Re: Tak nevím.:
Autor: O. Zuckerová Datum: 30.3.2018 14:01

P.Lenc 9.30: Potrpí si na bokovky, no.

Náznak :
Autor: J. Pleva Datum: 30.3.2018 13:59

té známé melodie tam byl, to se nedá zapřít, ale proč musí být doprovázena tím rámusem v pozadí je záhada. Brrr... stačilo by kdyby se ta stará harmonická a příjemná verze hrála o poznání rychleji, toť vše.

Re: Tak nevím.:
Autor: J. Farda Datum: 30.3.2018 12:43

To je permanentně ... :-)

Hymen?:
Autor: J. Housa Datum: 30.3.2018 12:06

Až na to, že v partituře hymny jsou nikoliv nedodělky, nýbrž schválnosti. Disonance, porušení logického a příjemného sledu souzvuků, dále je tam přinejmenším "překvapivé" frázování, prostě lumpárna. Já to označuji za zbytečný exhibicionismus, který nemá v hymně co dělat. Hymna se stává podobnou slátaninám jako je hymna americká, která je zcela nemuzikantská, nelibozvučná, bezkoncepční a hloupá.

Jako by nestačilo :
Autor: L. Severa Datum: 30.3.2018 11:25

zapudit "Lva" - tradiční státní znak. Jinak nechci opakovat svůj příspěvek k článku "O té naší hymně".

Proboha,:
Autor: M. Těhanová Datum: 30.3.2018 10:46

Na jiné lidi to má spíš opačný účinek, čím víc jsme to poslouchali, tím nám to připadalo horší. Chvílemi to působilo až falešně, ale možná to bylo tím, že pravděpodobně to orchestr a sbor nahrávaly nezávisle na sobě - aspoň takovým dojmem to na nás působilo.

Taky jsem netušila, že hymnu máme kvůli sportovcům a proto se jejich bafuňáři starají o její délku a kvalitu.

Úchylné:
Autor: O. Zeman Datum: 30.3.2018 10:02

Pokud některý z nových návrhů nabuzuje muže po šedesátce (věk autora tipuji, nechci jej urazit) k tomu, aby stripoval u rádia nebo televize - přátelé, nezlobte se na mne, ale já bych v tom viděl něco nezdravého. “Sexy” může být ve své podstatě jen muž nebo žena.

Diskuzi o státním symbolu a symbolu státnosti lze vířit i za méně než půl mega (koho skutečně?) a měla by vyplynout národně, spontánně, ne revolučně. A už vůbec ne od jakéhosi předsedy čehosi kdečeho. Jestli panu Kejvalovi připadá národ málo hrdý a potřebuje jej paternalisticky předělávat, ať si najde jiný. Předseda ČOV nechť se stará o nápravu prachbídných sportovních výsledků jasně měřitelných počtem medajlí a ne o státní symboliku. A ať Vás ani nenapadne argumentovat zlatem slečny Ester. Rezervovat místo v letadle - to si jistě umí i bez výboru.

A konečně: sto let republiky nejlépe oslavíte prezentací toho, co těch sto let přetrvává. Třeba hymnou. Co by za to jiný národ dal, kdyby ji hráli všude po světě bez okolků, viďte, autore?

Už slyším a vidím:
Autor: M. Malovec Datum: 30.3.2018 9:36

jak naši sportovci si spolu s Bokovou hudbou zpívají.

Re: Tak nevím.:
Autor: P. Lenc Datum: 30.3.2018 9:33

Jejda honem musím opravit-sexyvkus.Taková "Sybille" by mohla být říčná...

Tak nevím.:
Autor: P. Lenc Datum: 30.3.2018 9:30

Myslí to autor vážně nebo ironicky?Pokud vážně, má opravdu zvláštní, dovolím si říct poněkud úchylný sexivkus.

Důvod ke změně hymny....:
Autor: A. Pakosta Datum: 30.3.2018 8:58

...že si to olympionici na těch bednách dost neužijou - to je teda pádný argument.

Když v Kanadě změnili svou hymnu kvůli "genderové vyváženosti", považoval jsem je za pitomce. Vypadá to, že se jin musím omluvit. No, jsme zase jednou světoví - Kanadu jsme tímhle rozhodně překonali!

Ne:
Autor: Z. Švrček Datum: 30.3.2018 8:26

nelíbí se mi zas vrtáme do něčeho, co funguje a zanášíme se něčím, co je na žebříčku důležitosti číslo 101, pořadí 725.

:
Autor: P. Remeš Datum: 30.3.2018 8:08

Působí majestátně, také se mně při opakovaném poslechu líbí víc a více. Pouze má tu vadu, že se v ní chvílemi ztrácí hlavní melodie. Je zde prolínání hlasů, které ji dodává vznešenost. Ale ... Kdyby clovek tu melodií předem neznal, místy by se v této verzi hymny ztratil. Snad by tomu šlo zabránit pouhou akcentací hlavního hlasu. Nevím ...

sexy?:
Autor: T. Kohout Datum: 30.3.2018 6:25

Sexy? Ach jo, to jsme to dopracovali. Já žádnou ambici mít sexy hymnu nemám. Leave it as it is. Jsem konzervativec. Novinky jsou vesměs hloupost. To nám furt někdo ordinuje novinky, updaty, aktualizace a tak se pomalu od dobrých funkčních věcí dostáváme k nefunkčním. Ono je to asi tím, že je moc lidí a každý chce jakoby na něco přijít. Protože přijít na něco dobrého je těžké, tak to vypadá jak to vypadá.

Ne.:
Autor: J. Urban 043 Datum: 30.3.2018 6:15

ani omylem tenhle rádoby umělecký paskvil

Hymna a sexy?:
Autor: J. Cimbalnik Datum: 30.3.2018 5:03

To má být ironie?

Bude se z nové hymny,:
Autor: I. Lyčka Datum: 30.3.2018 2:48

pokud by byla zavedena, platit výpalné spolku OSA?

Re: .:
Autor: M. Jandáková Datum: 30.3.2018 1:04

Entropie. )

Autore:
Autor: P. Papež Datum: 30.3.2018 1:01

Dokážete si představit, že hymnu v nové formě bude zpívat celý stadion ? Ty druhé hlasy, výšky a hned hloubky jdou u necvičených lidí těžko zazpívat. Původní forma je velmi jednoduchá na zazpívání a hrdě ji může zazpívat každý občan. Novou verzi rozhodně ne. Vlastním zpěvem se posiluje národní sebevědomí. Když to nejde zazpívat, posílí to jen kapsy skladatele.

Re: .:
Autor: V. Student Datum: 30.3.2018 0:54

Ano? To mně to připomíná spíš ÚPADEK...:-(((

Re: Hymna není Soumrak bohů....:
Autor: V. Student Datum: 30.3.2018 0:53

A od koho?! Od koho dostal ty peníze, probůh!

A kdo si novou verzi vlastně objednal?:
Autor: V. Student Datum: 30.3.2018 0:52

Jak to, že místo toho, aby naši vrcholní představitelé upozornili olympijský výbor, že hymna je jejich požadavku na stání na bedničce nadřazená, tak ať zklidní hormony, tak se objevují nové verze hymny? Kdo si to objednal? To vážně někteří ze skladatelů nemají kouska studu, a spěchají se svými verzemi, protože co kdyby...?

Hymna není Soumrak bohů....:
Autor: A. Salický Datum: 30.3.2018 0:37

abyste do ní mnohým poslechem zvolna vnikal a pak se na ni těšil jako na výjimečný zájezd do Bayreuthu na wagnerovské hudební slavnosti. Hymna se prostě hraje, tu a tam. Nevím ani, jestli je pravda, že pan Bok za své dílo dostal přes půl milionu. A od koho (asi od daňových poplatníků, řekl bych). Nepopírám, že si dal práci, ale to co vzniklo, je příliš komplikované na kus, co se hraje z amplionu minutu a něco k zlaté medaili. Ostatně, když už hymnu předělat, dal bych přednost verzi Varhana Orchestroviče Bauera, protože to, jak tam zabudoval Novosvětskou i Vltavu, shledávám vtipným.

.:
Autor: M. Jandáková Datum: 30.3.2018 0:28

Mně zase připomíná nová hymna ROZPAD. Artikulace i melodie.