21.5.2019 | Svátek má MonikaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


BLÍZKÝ VÝCHOD: Asad není pitomýŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 54, poslední: 23.3. 2018 16:43, přehled diskusí

No, jak sám uvádíte, byl to všude běžný způsob jednání,:
Autor: F. Houžňák Datum: 23.3.2018 16:43

a zase jste se soustředil jenom na Evropu. Albigenští terorizovali, jak známo, celé okolí, to jistě jako vzdělanec víte. Kdo nebyl jejich víry, toho zavraždili. Takže to byla taková policejní akce pro nastolení pořádku v zemi. Co kdy řekl při které příležitosti který papežský legát, jsou dodatečné legendy vyráběné tu s tím, tu s oním úmyslem, to jako vzdělanec taky víte. Něco jako že Nero hrál při požáru Říma na lyru. Hugenoti, pobíjení při Bartolomějské noci, nebyli o nic lepší a vraždili stejně tak katolíky tam, kde měli většinu a mohli si to mocensky dovolit. Ateističtí bolševici vraždili po celé Asii a části Evropy, za těch sedmdesát let stihli povraždit stamilióny, kam se na ně hrabou křesťani za celou svoji historii. Muslimové vraždili za Mohameda, po celou svoji historii a vraždí dodneska. Postranní úmysly - no, čeho srdce plné, tím ústa přetékají. Starý Freud by vám to jistě vysvětlil. Hlavně že vám ti křižáci naskočili prostě tak, maně.

Re: Taky je příznačný výběr vašeho příkladu,:
Autor: J. Jurax Datum: 23.3.2018 15:58

Ale kuš, jste nějakej dotejkavej ... vyhovovalo by Vašemu křesťanskou náboženskou vírou deformovanému myšlení, kdybych místo křižáků napsal husité? Nebo Přemyslovci (viz Libice)? Ještě mne napadla Magdeburská svatba - protestantské město vojsky Katolické ligy pod velením maršála Tillyho dobyté a vyvražděná ... historie je barvitá a komplikovaná ... :-)

Ale když jste s tím začal - co říkáte na kruciátu proti albigenským? Např. v městě Béziers bylo vyvražděno veškeré obyvatelstvo – dvacet tisíc lidí – bez ohledu na vyznání, neboť byli vybíjeni katolíci stejně jako albigenští nebo příslušníci jakékoliv jiné víry. Byla to ta křížová výprava, kde prý papežský legát Arnaud Amaury (podle jiných pramenů to byl biskup Reginald z Monpeyroux) pronesl prý to své "zabijte je všechny, však on už si Bůh své ovečky najde!" ... inu, když víra svatá a jedině pravá zatemní rozum, dobrý důvod pro cokoli se najde, že ano.

Nicméně Vás ubezpečuji, že jsem ty křižáky do původního textu vtělil bez postranního úmyslu, prostě mne to napadlo jaksi k ilustraci středověkého způsobu válčení, jenž na demonstraci těch slov pasoval.

Re: No, když nerozumíte, tak primitivněji,:
Autor: J. Jurax Datum: 23.3.2018 15:23

Dík za vysvětlení, opravdu jsem z Vašeho předchozího textu nepochopil, vo co go, a přišlo mi to zvláštní.

Taky je příznačný výběr vašeho příkladu,:
Autor: F. Houžňák Datum: 23.3.2018 8:43

samozřejmě křižáci, kdo jiný, nikoliv Tataři nebo Turci nebo Němci, kteří toto dobíjení běžně praktikovali, ale, samozřejmě, křižáci. Běžte s tou vaší nenávistí k muslimům, ti vám ukážou, jak se jedná s ateisty.

No, když nerozumíte, tak primitivněji,:
Autor: F. Houžňák Datum: 23.3.2018 8:38

vy jste jako jeden můj známý, nějaký Standa, ten si taky myslí, že jsem nevzdělaný blb neschopný pochopit cokoliv a tudíž se mě snaží hloupě obelhávat, aby vypadal moudrý a morální a chytrý (to není na vás, to je jenom jeho charakteristika). I Prokop podlehl tomuto bludu, jak vidno. Also: dobýt není dobít, to už jsem věděl ve druhé třídě, an jsem hodně četl. Ovšem dobýt se časuje jak? V budoucím čase dobudu, dobudeš, atakdál, až do dobudou. Nikoliv dobyjí. Stejně jako sloveso být, od kterého je odvozené a při časování se tohoto základu drží, nemá výjimku. Vy říkáte "byju tam v pět" nebo "budu tam v pět"? Pokud používáte tu první variantu, tak se vám omlouvám, je to holt vaše nativní úchylka z vaší rodné vesnice. Proto ta narážka na Švejka, sečtělejší by to pochopili, kde Švejk praví k nadporučíku Lukášovi "Jakmile dobyjeme nějaký město ...". Toho Švejka si přečtěte, pěkná knížka.

oprava - ne "přijmout", ale obsadit:
Autor: J. Kanioková Datum: 22.3.2018 22:53

Erdogan je zrůda !

Blbost !!!:
Autor: J. Kanioková Datum: 22.3.2018 22:49

Jak - a z čeho vznikl konflikt v Sýrii vám můžu docela dobře ozdrojovat já. Mám k tomu stovky odkazů z daných časů. Cizích, západních. Ten článek na wiki je moooooc slabý, nedostatečný !

Nesouhlasím:
Autor: J. Kanioková Datum: 22.3.2018 22:45

Ano:
Autor: J. Kanioková Datum: 22.3.2018 22:41

Tentokrát velmi s vaším názorem nesouhlasím !!!:
Autor: J. Kanioková Datum: 22.3.2018 22:40

A to většinou jindy jo..

1*:
Autor: J. Kanioková Datum: 22.3.2018 22:36

Re: Pan Roček bude asi rusofil.:
Autor: J. Jurax Datum: 22.3.2018 22:23

Dobře činíte. Tady zrovna v článku pana Ročka máte porci jiných informací ... :-)

Re: No jo,:
Autor: J. Jurax Datum: 22.3.2018 22:21

Nestará - akorát podporoval "demokratickou" opozici - zbraněmi i instruktory. Možná ještě podporuje, jestli tam nějaká je.

A stará - i Američané si tam semtam zabombardují ...

Asad nemasakruje civilní obyvatelstvo jen tak,:
Autor: J. Kanioková Datum: 22.3.2018 22:17

dobývá vých. Ghoutu, kkterou ovládají protivládní rebelové. Ti si drželi a drží civily jako lidské štíty. I když už jich teď v poslední dny, docela dost uteklo.

Teď z 20.3.2018 - https://twitter.com/wszewko/status/976186644280770561

Po raketovém útoku povstalců z Wsch Ghouty na trh v Jaramane na východě Damašku. Počet obětí 35+ (na fotografii 18+). Jaramana je známé útočiště pro křesťany, kteří uprchli od Džidhádistů z východní Ghouty.

A Erdogan ?

Turecko tichým způsobem buduje svou přítomnost v Africe - https://www.npr.org/sections/parallels/2018/03/08/590934127/turkey-is-quietly-building-its-presence-in-africa?utm_campaign=storyshare&utm_source=twitter.com&utm_medium=social

1*****:
Autor: J. Kanioková Datum: 22.3.2018 21:46

Díky, vidím to podobně. Východní Ghúta je vřed na tamní části území.

Kromě toho Erdogan řekl o plánech na vojenskou operaci, jejímž cílem je přijmout v Sýrii: Manbian, Ayn al-Arab, Tal Abyad, Ras al-Ayn a Qamishli (po převzetí Afrinu).

Re: Lehce Váš výrok upravím - Asad je pitomý VRAH:
Autor: J. Jurax Datum: 22.3.2018 21:31

Hrubě se mýlíte. Je pravdou, že Američané zpočátku preferovali tzv. přesné bombardování vybraných cílů, přičemž byly-li ty cíle v městské zástavbě, chápali její vybombardování jako vedlejší škody. Šlo o dělbu práce - přesné bombardování cílů o malé ploše nebylo s tehdejší technikou v noci dost dobře možné, resp. dostatečně účinné, takže se Britové soustředili i na plošné nálety na obytné čtvrtě. Rozbombardovaná fabrika zbraně nevyrobí, dokud ji neopraví, ale fabrika bez dělníků je nevyrobí taky, protože ti jsou buď mrtví a ranění nebo v rozbombardovaném městě nemají kde žít a ani se do fabriky nedostanou.

Nicméně Američane silami 8. Air Force ve Velké Británii uskutečnili například denní nálet na Hamburk 25.(218 B-17) a 26. července (54 B-17 1943 v rámci operace Gomorrah. Utrpěli vážné ztráty, protože doprovodné stíhačky nad Hamburk nedoletěly. Zdroj: Martin Caidin - Noc, kdy zemřel Hamburk.

A Drážďany byly bombardovány nejen na žádost SSSR, ale hlavně jako demonstrace síly spojeneckého letectva, neboť doby spojenectví se SSSR byly již sečteny; SSSR tehdy disponoval cca 80 čtyřmotorovými Pe-8, jež v té době již nebyly výkřikem techniky, a podobných náletů nebyl schopen.

A přirovnávat bombardování v Sýrii k bombardování měst za druhé světové války není bohapustá demagogie. Je tam válka a ve válce kdo má zbraně, použije je, aby chránil životy vlastních a s cílem ukončit válku. I Německo a Japonsko bombardovaly města s cílem zničit infrastrukturu, podlomit morálku civilistů a tak ukončit válku - pochopitelně vítězstvím.

Mimoto bombardování v Sýrii lze přirovnat i k bombardování severního Vietnamu ... severovietnamci, stejně jako povstalci v Sýrii, letecky nebombardovali města, nemajíce bombardéry a vzdušnou převahu. Byla by tohle demagogie?

Re: Pan Roček bude asi rusofil.:
Autor: M. Prokop Datum: 22.3.2018 21:26

Když já to nějak nerad, když někdo píše jen nějaký ten selektovaný díl.

Právě proto hledám i ty jiné informace.

Re: No jo,:
Autor: M. Prokop Datum: 22.3.2018 21:23

Západ se o Sýrii moc nestaral a nestará.

Spíš se Rusko přidalo do konfliktu sunnité/šííté. Spolu s Iránem.

Re: Jo, nové, tzv. prokopovské, časování:
Autor: J. Jurax Datum: 22.3.2018 20:38

Ehm ... nějak Vám nerozumím.

Řekl bych, že dobít neboli zmlátit, případně dorazit, kdežto dobýt znamená vojensky obsadit. To je čeština a učí se to na prvním stupni ... křižáci dobyli město a dobili všechny raněné ... :-)

Re: Pan Roček bude asi rusofil.:
Autor: J. Jurax Datum: 22.3.2018 20:31

Možná. To však neznamená, že nemá svůj díl pravdy.

Nezaškodí si ze Sýrie přečíst i informace z jiného úhlu pohledu, respektive ty informace, které jsou nám běžně vyfiltrovány, abychom netápali.

No jo,:
Autor: J. Jurax Datum: 22.3.2018 20:28

ono nezáleží jen na tom, co se děje, ale taky kdo to dělá.

Asád je holt podporován Ruskem, kdežto Turecko je v NATO. Takže Turecko používá přiměřené síly k eliminaci rebelů, specielně Kurdů, kdežto Asád masakruje civilní obyvatelstvo. A to dělají oba to samé.

Ono jde o geopolitické zájmy těch, kdož mají ramena je prosazovat. Od bývalé Jugoslávie a Kosova přes Ukrajinu, Jemen, Irák, Afghánistán až po Sýrii.

A Sýrie ke škodě Syřanů stala zástupným konfliktem Západu a Ruska.

Re: Lehce Váš výrok upravím - Asad je pitomý VRAH:
Autor: F. Navr8til Datum: 22.3.2018 20:19

Žasnu, kam chodíte na své informace. Zkuste se podívat do wikipedie. V Sýrii tvoří aláwité bezmála 15 procent obyvatelstva. Žijí také v dalších zemích. Pletete si pojmy jako islamisté, muslimové a Arabové. Islámský stát a Irák jsou dva různé pojmy. Islámský stát je neuznané džihádistické hnutí sunitů. Irák je v současnosti pod vládou většinových šíitů. Syrští křesťané nejsou pravoslavní, jsou to povětšinou zcela samostatné křesťanské církve, které mají kořeny v Byzantské říši a kteří měli centra zvdělávání v kláštěrech a své patriarchy v době, kdy Vikingové z kmene Russů přinášeli lidské oběti Odinovi na Švédském pobřeží.

Re: Kralupy nad Vltavou:
Autor: J. Kombercová Datum: 22.3.2018 19:15

Každého života je škoda. Ale tak, jak jste napsal, by to bylo srovnání Kralup se zemí.

Jo, nové, tzv. prokopovské, časování:
Autor: F. Houžňák Datum: 22.3.2018 17:54

přítomný čas: jsem, jsi, je, jsme , jste, jsou - minulý čas: byl jsem ... byli/y - budoucí čas: byju, byješ, byje, byjeme, byjete, byjí. Máte tam ještě nějaké takové převratné novinky? Budete to vydávat knižně?

Re: "dobyjí", jo? Nesmíte brát Švejka:
Autor: M. Prokop Datum: 22.3.2018 16:53

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/syrske-vladni-sily-dobyly-tretinu-enklavy-ve-vychodni-ghute-od-zacatku-ofenzivy-zemrelo-700-civilistu-43363

Re: Kralupy nad Vltavou:
Autor: J. Milota Datum: 22.3.2018 16:15

a to pro vás bylo málo?

"dobyjí", jo? Nesmíte brát Švejka:
Autor: F. Houžňák Datum: 22.3.2018 15:53

jako etalon pravopisu.

Re: samotná rezoluce:
Autor: V. Novák Datum: 22.3.2018 15:39

Těžko mohly USA, VB a Francie tuto pasáž vyškrtnout, když se tváří, že proti IS a odnožím al-Káidy bojují...

Dohadování je ale zbytečné, Východní Ghúta padla - a to tak rychle, že nebylo dost času na přípravu dalšího plynového útoku, který by mohl být opět připsán vládním jednotkám. Tudíž se opět rozšířilo území, kde platí zákony a základní lidská práva, kde už nevládnou džihádisté a šaría.

Re: Lehce Váš výrok upravím - Asad je pitomý VRAH:
Autor: V. Novák Datum: 22.3.2018 15:34

Kdyby Rusko neblokovalo rezoluce Rady bezpečnosti OSN, byl by problém v Sýrii dávno vyřešen tím, že by tam vládl Islámský stát - nikoli Irák, kterak žvaníte, ten se do války v Sýrii nemíchá, neb má svých problémů s IS dost - ale Baghdádího IS, ISIL, též Daeš.

V Sýrii se daří všem křesťanům bez ohledu na to, který směr vyznávají - orientálně ortodoxní, pravoslavné, katolický, protestantské nebo uniatské. Též se tam daří jezídům, drúzům i judaistům (zůstali jen ti, kteří neuznávají Izrael), ba i ateistům. Samozřejmě pouze na územ ovládaném vládou. A to proto, protože Asadova diktatura neumožňuje 70% sunnitů likvidovat "nevěrce" - což je pro ně hlavním porušením jejich lidských práv.

Co jste myslel nesmyslem či mnohosmyslem "Islamisté jsou všichni muslimové bez rozdílu, islamisté jsou to všichni Arabové.", je mi nejasné.

Re: Kralupy nad Vltavou:
Autor: M. Valenta Datum: 22.3.2018 14:19

U těch civilistů jste si přidal 2 nuly soudruhu Miloto, obětí bylo 245.