19.12.2018 | Svátek má EsterDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


USA: Trumpova rošádaŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 10, poslední: 18.3.2018 17:57, přehled diskusí

Joch v tom nějak nemá jasno, cože je to za partaj,:
Autor: F. Houžňák Datum: 18.3.2018 17:19

tahleta Tea Party, co jí je prý Pompeo členem?

je zajimave, soudruzi modrobolsani/kavarnici:
Autor: M. Pesat Datum: 18.3.2018 11:15

"Souhlas pane Vintr. Každý šéf-vedoucí by měl mít ve fungující společnosti jasné právo vybrat si tým svých spolupracovníků tak, aby své vytyčené-ale i slíbené cíle dosáhl a splnil.."

e zajimave, soudruzi modrobolsani/kavarnici, ze to co schvalujete/akceptujete pro soudruha Trumpa, tak soucasne zatracujete/kritizujete u domaci politiky. Rikam tomu modrobolsanska/kavarenska "pravidla jine situace". Protoze v pripade soudruha Zemana ci soudruha Babise plati presny opak, tedy negace/kriminalizace vseho a samozrejmne medialni stvanice na ne a jejich spolupracovniky.

Cest :(

Re: je zajimave, soudruzi modrobolsani/kavarnici:
Autor: J. Fridrich Datum: 18.3.2018 14:18

Vy se nějakým způsobem neorientujete ani v čase, ani " kdo s kým a o čem " - zkuste se stabilizovat...

Re: je zajimave, soudruzi modrobolsani/kavarnici:
Autor: J. Vintr Datum: 18.3.2018 17:57

Nevim jestli narážíte na mou kritiku, jak si Babiš obsazuje státní správu svými zaměstnanci, ale tohle srovnání s tim, jak si Trump volí svůj tým, je o astronomickou vzdálenost mimo. Americký politický systém je založen na tom, že přímo zvolený prezident si sám vybírá lidi do exekutivy a je za její fungování osobně zodpovědný. Nemusí se nikomu zodpovídat za to, koho si vybral.

historia magistra vitae:
Autor: M. Pesat Datum: 18.3.2018 10:38

"U kombinace Trump–Pompeo nelze vyloučit opatření, která by jednoho dne vedla ke změně režimu v Íránu."

historia magistra vitae.Staci se podivat kam dovedl USA/zapad "export demokracie" svet za tech cca 30 let od konce studene valky. Afganistan/Iraq/Kosovo/Libya/Somalsko/Syria, min. milion mrtvych, dalsi miliony zmrzacenych/znasilnenych/,desitky milionu valecnych uprchliku, obrovske materialni ztraty, semeniste muslimskeho terorismu/militantismu ktere dnes uz bezna vrazdi v Evrope,obrovska vlna uprchliku/ekonomickych/ ktera miri do Evropy/na zapad, mezi nimi tikajici bomby v podobe islamskych radikalu/teroristu, kteri nachazeji bezpecny azyl v tzv. no go zones v zapadnich velkomestech. Za tech cca 30 let ani jeden pokus exportu "demokracie" nedopadl jinak nez katastrofou pro danou zemi, klidne muzete pripocitat Ukrainu, ktera za "demokratickou revoluci" zaplatila ztratou Krymu a /vysoce pravdepodobne/ ztratou vychodnich/ruskojazycnych oblasti v budoucnu, Gruzie dtto. Ovsem vyplachle gumky z kavarny/modreho koutku, ty veri obrazu nepritele ktery jin calou dobu strkaji mainstream media, "takze za vsechno muze" soudruh Putin/KLDR/Cuba/marxiste/socialiste/EU. Jak kdysi spravne napsal soudruh Neff, ze historie je ucitelka s temi nejblbejsimi zaky.

Cest :)

Jedné věci nerozumím:
Autor: P. Urban Datum: 17.3.2018 10:16

Dejme tomu, že by prezidentské volby v České republice nevyhrál Zeman, ale Drahoš, a parlamentní volby nějaký zavilý rusofob. Pro Putina by to byla méně dobrá zpráva. Ale že by kvůli tomu měl začít "sekat dobrotu"?

Ano, USA jsou stále ještě těžší váha. Na Blízkém východě dnes ovšem hrají druhé housle. Režim ajatolláhů už přežil horší problémy, než jaké mu mohou v reálu způsobit pánové Trump a Poppeo. Pokud by začal "sekat dobrotu" podle představ těchto pánů, riskoval by ztrátu vlastenecké legitimity. To v Íránu znamená hodně.

Jestli není třeba důvodem, :
Autor: J. Vintr Datum: 17.3.2018 0:28

proč Trump mění své spolupracovníky to, že jim nemůže věřit. Od svého zvolení je cílem soustředěné kampaně, která ho má zlikvidovat nebo alespoň znemožnit. Je tak nepravděpodobné, že se jeho nepřátelé snaží dostat do jeho blízkosti své lidi, nebo že se jim daří korupcí či vydíráním dostat na svou stranu lidi, které si vybral?

Re: Jestli není třeba důvodem, :
Autor: J. Fridrich Datum: 17.3.2018 6:39

Souhlas pane Vintr. Každý šéf-vedoucí by měl mít ve fungující společnosti jasné právo vybrat si tým svých spolupracovníků tak, aby své vytyčené-ale i slíbené cíle dosáhl a splnil..

Re: Jestli není třeba důvodem, :
Autor: P. Lenc Datum: 17.3.2018 13:18

Ano pánové.Vidím to podobně.

Re: Jestli není třeba důvodem, :
Autor: V. Braun Datum: 18.3.2018 17:38

Tak Trump má tohle právo od počátku, jako jej měli prezidenti USA před ním. Takže je s podivem, že si nedokázal správně vybrat hned napoprvé.