16.12.2018 | Svátek má AlbínaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: Ta naše tragédie studentskáŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 197, poslední: 15.3.2018 8:56, přehled diskusí

Je to jednoduché. :
Autor: J. Sovák Datum: 14.3.2018 22:58

My co žijeme mimo Prahu opravdu pociťujeme, že o našich penězích které platíme za televizní vysílání rozhodují jenom v Praze pracovníci televize se svými kamarády. My nejsme žádná lůza, která má být vychovávána abychom dorostli velikosti Pražáků. My chceme aby vznikly regionální studia a peníze se dle počtu obyvatel do nich rozdělily. My si ta studia uřídíme sami bez zásahů Prahy. Ono ve skutečnosti nejde o nic jiného než si udržet moc a rozhodování nad těmi miliardami a nám mimo Prahu jde o pravý opak. Je to jednoduché.

Re: Je to jednoduché. :
Autor: S. Sedlák Datum: 14.3.2018 23:13

Já žiji také mimo Prahu, kterou ani nemám moc rád a nemám ten pocit, že utrácejí moje peníze. Nemyslím si, že by mělo být regionální studio v každé dědině, protože technologie něco stojí. Jistě mě vadí, že zprávy z Prahy mají přednost před zbytkem republiky i když je to ptákovina typu, že hasiči odchytli paní kočku, která jí utekla na strom. Ovšem to problém ČT moc není a většina pořadů je taková, že jsem rád, že ČT je.

docela by mne zajímalo,:
Autor: Panbuch Datum: 14.3.2018 19:16

jak jim jejich učitelé, profesoři vysvětlují základní principy demokracie, volebního systému, fungování parlamentu a exekutivy, naši ústavu atp. A pokud se studenti zapojují do akcí na obranu ústavy a zvyklostí?! (svět se změnil a mění, je 21 .století!), bylo by dobré vědět i to, jak se chtějí aktivně a reálně zapojit například do přípravy obrany země jako takové, do obrany našeho civilizačního okruhu proti islamizaci, proč studují obory díky nimž budou v podstatě nezaměstnatelní....

Re: docela by mne zajímalo,:
Autor: J. Svoboda 169 Datum: 14.3.2018 19:23

Podle jména to přece víte :o)

Re: docela by mne zajímalo,:
Autor: Panbuch Datum: 14.3.2018 20:27

nevím :-o

Re: docela by mne zajímalo,:
Autor: M. Prokop Datum: 14.3.2018 21:32

Zatím to vypadá, že mají relativně zdravé názory, až se tomu skoro divím.

Re: docela by mne zajímalo,:
Autor: A. Sedláčková Datum: 14.3.2018 22:44

No pane Prokope, nevím. Přítel mé vnučky - Slovák, student VUT - za mnou jednou přišel a chtěl vysvětlení k politické situaci v ČR s tím, že pravděpodobně mnohé nechápe. Dlouho jsme si povídali o p. Zemanovi, kterého volím, ač jej nemám ráda, o p. Babišovi, kterého naopak nevolím, o naších pravdoláskařích, o televizní "revoluci" 2000, probrali jsme kdeco. Překvapilo mne, jak je vnímavý a zralý vzhledem ke svému věku. Řekla jsem mu to, on byl hrozně rád - prý si mezi kolegy studenty připadal jak kretén, maje na diskutované politické záležitosti opačný názor. Poradila jsem mu, aby se při příští debatě neustále ptal "proč si to myslíš?". Odpovědi byly typu "to ví přece každý vole", ti vzdělanější se odvolávali na ČT, ale těch bylo pár. A kdo si myslíte, že dal při volbách hlas "pirošům"? Mladí lidé - Bartoš má přece dredy a to je dostačující kvalifikace.

Re: docela by mne zajímalo,:
Autor: S. Sedlák Datum: 14.3.2018 23:03

Zdá se mi, že neustálými otázkami typu "proč si to myslíš?" je možno sklouznout snadno do demagogie. Na premisu 1+1=2 je reakce "to ví každý vole" na onu otázku naprosto oprávněná.

Volit Zemana v situaci, kdy dělal to, co dělal, po vítězství Babiše, toho, který tady dělal lumpárny 30 let, je, podle mého názoru, hodně hloupé.

Hloupé mi to připadá, protože politickou situyaci sleduji o Babišovi jsem dost četl a sledoval vyjádření těch, kdo s ním přišli do kontaktu. Rozhodně si nemyslím, že plácáním o pravdoláskařích doženete to, co nevíte a tak vaše zkušenost nemůže být referencí pro to, co mladí ví nebo neví. Moc si zkrátka fandíte.

Re: docela by mne zajímalo,:
Autor: M. Kouba Datum: 15.3.2018 8:56

Příznačné je zdůvodnění co jste napsal jako důvod pro odstranění Zemana : "kdy dělal to co dělal". I vy jste podlehl psychóze, která je v postatě iracionální, ale zato módní.

Moc tomu nerozu:
Autor: P. Urban Datum: 14.3.2018 18:41

To je "úklid bordelu" na náměstích pro nevymyté a nezblbnuté hlavy takový problém, že kvůli tomu nestíhají jednat s Bruselem?

A takhle já, Holásek, si tady žiju:
Autor: L. Němec Datum: 14.3.2018 18:17

To vaše "my" si strčte do pördölö, Holásek.

Re: A takhle já, Holásek, si tady žiju:
Autor: M. Moravcová Datum: 14.3.2018 18:22

mluvte pouze za sebe, skopčáku. My s Holáskem už jsme minimálně dva. My.

Re: A takhle já, Holásek, si tady žiju:
Autor: S. Netzer Datum: 14.3.2018 18:26

To máte být na co hrdá. :-P

Re: A takhle já, Holásek, si tady žiju:
Autor: R. Lávička Datum: 14.3.2018 20:02

prosím zavolejte do ústavu, už jim zase foukla ze separace

Re: A takhle já, Holásek, si tady žiju:
Autor: J. Schwarz Datum: 14.3.2018 18:44

Přidávám se k vám a Holáskovi.

Re: A takhle já, Holásek, si tady žiju:
Autor: S. Sedlák Datum: 14.3.2018 23:06

No a já zas na tu druhou.

HOP HOP SCHWYZ, Holásku:
Autor: L. Němec Datum: 14.3.2018 18:11

Chybí mi stále vaše vyjádření k referendu NO BILLAG, Holásku. Nekrafejte blbiny, nechte studenty a herce, ať si dělaj co chtěj, a vy zhodnoťte to referendum ve Švajcu, zbabělče.

Studenti,již Lenin říkal:učit se,učit se...:
Autor: J. Prikner Datum: 14.3.2018 17:47

Místo poflakování na pofidérních demonstracích organizovaných TOP a podobnými stranami se raději učte matematiku, budete to potřebovat! Český průmysl potřebuje technologicky vzdělané pracovníky , kteří živí tuto zemi a ne ty, kteří se věčně nechají manipulovat! Budete stávkovat za ty, kteří by zrušili matematiku, fyziku pod a kteří nijak nepřizpívají k zvýšení produktivity národa a státu.

Kde sa to vzalo ?:
Autor: I. Teren Datum: 14.3.2018 17:16

Mladez je jaksi neposkvnena, spravodliva, proste drzitelka rana. )

V 70-rokoch minuleho storocia v Kambodzi robili revoluciu a masove vrazdy 14-18 deti.

Re: Kde sa to vzalo ?:
Autor: I. Mertl Datum: 14.3.2018 17:51

Zřejmě se máme na co těšit, u vás na Slovensku už to začalo?

Re: Kde sa to vzalo ?:
Autor: I. Teren Datum: 14.3.2018 18:30

Zbalkanizovt spolocnost, postavit genaracie proti sebe, sexualne "orintacie", rasove skupiny...., tiedny boj, ktory dnesny neomarxisti tak miluju. V tej EUSSR vam bude radost vladnut. V USA je to podobne.

Pane Holásku, :
Autor: P. Zinga Datum: 14.3.2018 16:50

vymyté hlavy už vymýt nejde. Naplnit sra*kami ano: oni bojují za to, aby mohli žít nadějí, že doplní řady "elit".

Re: Pane Holásku, :
Autor: J. Svoboda 169 Datum: 14.3.2018 19:25

To je koloběh života, že vy starý budete nahrazeni mladejma.

Pěkný den.

Pane Holásek, máte můj obdiv,:
Autor: B. Köhlerová Datum: 14.3.2018 15:57

Tak trefně a vtipně napsaný příspěvek jsem už dávno nečetla. Pod každé slovo bych se ihned podepsala, tak je vše pravdivé a přesné!

Ktosi z toho nešťastného Slovenska:
Autor: P. Moravčík Datum: 14.3.2018 15:31

Vám odkazuje, že keď máte dosť informácií, nemali by ste sa púšťať do mudrovania. Na Slovensku sa ľudia naštvali dosť spontánne, keď sa objavili zmienky o mafii, pretože o tom sa už dávno hovorí len tí hore akoby mali zátky v ušiach. Demonštrovalo vyše 120 000 občanov, a to podľa triezvych odhadov. Dokonca v Krupine, čo nie je mestečko väčšie od dediny prišlo podporiť protesty, tuším že okolo 400 ľudí. Okrem toho som nevidel ani priamo na námestí, ani v reportážach vystupovať žiadneho politika, organizátori im to nedovolili. Keď ľudia majú dosť toho každodenného politického svinstva, nik im nemôže vyčítať, že hromadne protestujú, a kto má na to reagovať, ak nie politici? V Číne armáda, v Tibete lámovia, v demokraciách ľudia na demonštračných pochodoch. Občianska aktivita sa predsa neprejavuje len počas dvoch dní volieb, preboha. Ako inak chcete donútiť politikov k rozumu ako tým, že im to dáte jednoznačne najavo na námestí a nie len pindaním pri pive?

Re: Ktosi z toho nešťastného Slovenska:
Autor: P. Moravčík Datum: 14.3.2018 15:32

pardon - nemáte dosť informácií...

Re: Ktosi z toho nešťastného Slovenska:
Autor: P. Zinga Datum: 14.3.2018 16:45

̈Pane Moravčíku, máte "rozumné politiky " v rukávu? Já bych řekl, že máte prázdné nejen hlavy, al i ruce. Užiteční idioti.

Re: Ktosi z toho nešťastného Slovenska:
Autor: V. Braun Datum: 14.3.2018 17:50

Pane Zingo, nejste vy podporovatel Zemana? Ten má také plná ústa "moudrosti lidu" jen jaksi z toho lidu vylučuje skupiny, které mu nejsou po chuti a "idioti" je celkem běžná součást jeho slovníku.

Re: Ktosi z toho nešťastného Slovenska:
Autor: J. Schwarz Datum: 14.3.2018 18:25

Nicméně slovník druhé strany není o nic kultivovanější, "kavárníci" si se Zemanem nemají co vyčítat. Skupiny, které "Zeman vylučuje" by zase nejraději vyloučily Zemanovy stoupence. Komické jsou "elity", co kolem sebe neustále víří vodu, prohlašují se za vzdělané, produktivní a schopné se kdekoli kdykoli o sebe postarat, co se obávají nástupu nové totality a při každé příležitosti vyhrožují svou emigrací. Paradoxně komunistická totalita lidem v emigraci bránila, zato "novou totalitu" by něco takového nenapadlo ani ve snu. Bohužel z "kavárníků" se nikdo emigrovat nechystá. Taky by to byla fraška k popukání, jakoby za socíku členové předsednictva ÚV KSČ, šéfové ROH a SČSP vyhrožovali nedostatečně snaživémi Lidu svou emigrací do Moskvy s tím, že Lid bude trpce litovat neb bez nich opravdový komunismus nevybuduje...

Re: Ktosi z toho nešťastného Slovenska:
Autor: P. Moravčík Datum: 14.3.2018 20:36

Takže treba nechať všetko tak, podľa Vás asi bol aj rok 1989 absolútna blbosť. Ako tak sledujem vašu politickú scénu, použije Vaše dve posledné vety v opačnom garde. Nemáte sa veľmi čím chváliť. To neznamená, že sa nemáte pokúšať o zmenu, ak je toho príliš. Inak - Fico ponúkol demisiu. Je to najrozumnejšie, čo môže urobiť, jeho arogancia a bohorovnosť sa dostatočne prejavila. A jeho "odškrtávacie tabuľky" s akože splnenými sľubmi sú poväčšinou prázdne tlachy. Opakujem: Ak nebude niesť nejaký politik za svoje prehrešky nielen politickú, ale aj trestnú zodpovednosť, situácia sa nezmení. A termín "užitoční idioti" si nechajte pre ... Vy už viete pre koho.