21.5.2019 | Svátek má MonikaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Vzpamatuj se, ODS!Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 121, poslední: 14.3. 2018 19:12, přehled diskusí

Docela dobrý,:
Autor: M. Moravcová Datum: 13.3.2018 14:10

cítím to podobně. Hlavně aby byl Váš hlas v ODS slyšet. Díky.

ODS:
Autor: I. Hendrych Datum: 13.3.2018 13:08

Autorovi tohoto žvanění nezbývá, než začít volit SPD....nebo založit vlastní stranu dle svých představ.

Organizace přicházejí a odcházejí. Včetně ODS.:
Autor: M. Pivoda Datum: 13.3.2018 12:50

Proč tolik zoufalé diskuze směrem ke vzkříšení nebožtíka?

:-)):
Autor: A. Nový 840 Datum: 13.3.2018 14:59

Co pijete?

https://www.youtube.com/watch?v=Ukdnh7ZgzeM

:
Autor: P. Papež Datum: 13.3.2018 15:26

ODS se umístila na druhém místě v posledních volbách. Pro některé "chytré hlavy " je to strašně prohra.

Bohužel í s hlupáky musíme žít.

A co tak nová politická strana pro přistání lidí na Marsu?:
Autor: M. Pivoda Datum: 13.3.2018 18:08

V době, kdy kontroluji diskuzi na Neviditelném psovi, sleduji současně rozhovor Elona Muska (71 minut). https://www.youtube.com/user/sxsw

Zcela nové myšlenky by mohli nadchnout mladou generaci nohem více, než je diskuze rakváčů o pravicové a levicové politice.

Přičmž pravicovost strany ODS byla definitvně zkompromitována zvolením komunisty Vlastimila Tlustého do pozice místopředsedy ODS. Takže je vlastně zázrak, že taková politická strana ještě žije v roce 2018. Ano. Strana ODS si zaslouží uznání ve svém mistrovství při přežívání. Což je také důkaz, že české prostředí je velmi nelogické.

Re: A co tak nová politická strana pro přistání lidí na :
Autor: J. Jurax Datum: 13.3.2018 20:52

Mohly by nadchnout, jistě, ale tady je diskuze o politice.

Pro rakváče, včetně aiťáků:
Autor: M. Pivoda Datum: 14.3.2018 10:56

Na Marsu by měla být přímá demokracie a krátká doba trvání zákonů (sunset law). To navrhuje Elon Musk.

Re: Pro rakváče, včetně aiťáků:
Autor: J. Jurax Datum: 14.3.2018 19:12

No jo, vize snílka. Ono při všem nadšení bude ještě dlouho trvat, než bude na Marsu dost lidí, aby uvažovali o formě vlády. Soudím, že v podmínkách počátku kolonizace to bude muset jít spíš po vojensku přímým velením, nebude prostor každou maličkost sáhodlouze, leč demokraticky okecávat.

A ovšem ano, ve stolní společnosti do 10 lidí přímá demokracie funguje bez problémů :-)

Souhlas s vyjímkou Ondráčka:
Autor: L. Kubeš Datum: 13.3.2018 12:47

To je přeci jenom moc silná bolševická provokace a zaslouží za ní přes držku zcela po zásluze, teď už je může volit jenom úplný idiot.

Pane Břicháčku,:
Autor: A. Sedláčková Datum: 13.3.2018 11:47

v poslední době hodně přemýšlím, kam se strana, kterou jsem vždy volila, posunula... Člověku se až nechce věřit, že se stala přívěškem pravdoláskařské TOP09. Mé velice smíšené až negativní pocity z jejího směřování přesně korespondují s Vaším článkem. Sice jste mne nepotěšil, zato musím uznat, že Vaše analýza dokonale sedí. Není co dodat. Děkuji.

No,:
Autor: Z. Mikulášek Datum: 13.3.2018 11:26

minimálně třetina hlasů pro ODS ve volbách byly hlasy zoufalců proti Babišovi a příznivců Klause juniora. Předseda Fiala je učenej uspávač hadů a "mučednice" Němcová...škoda slov. V případných předčasných volbách může ODS s tímto vedením zapomenout na 2.místo.

Re: No,:
Autor: V. Patkoš Datum: 13.3.2018 12:42

Nesmysl. O Klausovi nebylo vidět ani slyšet a v kampani byl upozaděný. To, že dostal tolik hlasů v Praze, kde svého času byla schopna vyhrát volby i Klausova raketa, na tom nic nemění.

Re: No,:
Autor: J. Jurax Datum: 13.3.2018 21:03

No, mladý Klaus byl upozaděný a přesto dostal tolik hlasů ...

A jinak bych si dovolil souhlasit s panem Mikuláškem - kdo nechtěl Babiše, zajídal se mu Okamura i nevyhranění Piráti a nechtěl ani levici a nebyl nakloněn klerikálům, nemohl moc jinak. Na pravici nic jakž takž pravicového než ODS stejně není a kdo nechtěl volit eurohujerskou topku, jinou možnost ani neměl. Realisté či Svobodní nejsou reálnou volbou.

Jestliže budou:
Autor: V. Pokorný Datum: 13.3.2018 11:03

ODS prezentovat lidi jako pan Fiala, paní Němcová, pan Vystrčil například, tak slavná ODS skončí. To je snůška panáků a, v případě paní Němcové jsem nenašel vhodnéslušné slovo. Kavárenská ODS. Jo, to se na ni hodí. Myslím tím kavárnu tzv. pražskou, abych upřesnil. Uvidím jak ODS vydrží ty její principy a morálka. Nebrat.

Vynikající analýza:
Autor: M. Varadinková Datum: 13.3.2018 10:28

Je to cesta, jak by se ODS mohla znovu stát volitelnou i pro mne. Byla jsem jejím skalním voličem od jejího vzniku do roku 2006. Pak se ale Topolánek začal rozkračovat, paktovat s Kalouskem a Bursíkem, okopávat Klause, dělat pravý opak toho, co voličům slíbil a de facto původní ODS zlikvidoval. Členská základna k tomu mlčela, nesesadila ho zavčasu. Poslanci a senátoři za ODS mu dokonce ještě pomohli schválit Lisabonskou smlouvu (přestože měla ODS v závazném usnesení svého kongresu, že nebude předávat další pravomoce do Bruselu). Od té doby pro mne ODS přestala být volitelnou stranou.

Slabý Nečas na tom nic nedokázal změnit a Fiala tomu dnes nasazuje korunu.

Je to přesně tak, jak autor popisuje, ODS zůstala vězet v minulosti a vůbec nechápe, co jsou hlavní problémy dneška a tudíž ani neumí voličům nabídnout jejich řešení. Není sebemenší důvod, proč by ji pravicový volič měl vůbec volit. Navíc na její hloupé chování po posledních volbách je fakt tristní pohled.

Re: Vynikající analýza:
Autor: R. Langer Datum: 13.3.2018 11:58

Ten vývoj ODS vidím stejně. Bohužel.

Re: Vynikající analýza:
Autor: S. Ševeček Datum: 13.3.2018 13:37

Pomýlená, zmatená a svedená - dnešní ODSI.

Psala jsem to už včera:
Autor: Ś. Svobodová Datum: 13.3.2018 10:24

Nic z toho nepomůže, pokud ODS nedokáže svou ideu prodat lidem. Paní Němová, Fiala, Kupka - všichni bez základního předpokladu úspěšného prodeje - chybí jim charisma a pozitivní emoce z nich vyzařují asi jako z R2-D2.

Re: Psala jsem to už včera:
Autor: M. Varadinková Datum: 13.3.2018 10:31

Hlavně tu ideu, která je poptávaná, vůbec nemají.

ODS převezměte temata, které jsou občanům vklastní !:
Autor: F. Svoboda Datum: 13.3.2018 9:59

Je to zejména obsaženo v bodu 1. uvedeného článku. Stačilo by však opsat program rakouských lidovců,. zejména hájení zájmů našeho národa před arabskými a africkými vetřelci. Jednak by ODS vzala vítr z plachet Okamurovi a zvýšila by svůj voličský potenciál na dvojnásobek. Rovněž i veto likvidaci prasečáku v Letech by bylo částečně přínosné !!!

zbytecne dlouhe, chybi tah na branu:
Autor: M. Pesat Datum: 13.3.2018 9:40

zbytecne dlouhe, chybi tah na branu, ale v mnohem lze se soudruhem Brichackem souhlasit. Takze podekovani za clanek. Jen se obavam, ze mladenec/mladi jej omlouva/ si nepovsiml jedne veci. PRAVICE, tedy tzv. ceske "pravice", ta nikdy v CR nebyla/neni a NEBUDE, stejne jako pravicaci. Cesky "pravicak"=modrobolsan=pravicak pouze hubou=pravicova retorika a ciny/chovani tech nejfanatictejsich/nejhorsich bolsanu. Prvice/pravicovost, soudruzi, to je ona protestantska moralka, kterou modrobolsani tak zdiskreditovali, jako koneckoncu vse o co se otreli. Takze protestantska moralka, soudruzi, = vyssi princip mravni. To nejsou blbe kecy a mobilizace, to je state of mind, to se zije. On totiz soudruh Brichacek/autor nezapre z jake lihne vyrostl, takze podstata cehunskeho "pravicaka" mu zustala, tedy obraz nepritele, coz je dedictvi ktere modrobolsani prevzali od svych strasich rudych brachu a party Lzi a nenavisti se kterymi si dnes notuji. Takze soudruh Brichacek navrhuje, jako "zmenu" vymenit jednoho "nepritele" za druheho, dat k ledu marxisty a stavet barikady proti neomraxistum."BINGO" Kdyz soudruh autor zminil soudruha Chingiskhana, tak ten mel ideologie/nabozenstvi v pazi, nechal kazdeho zblbleho tmare/panbickare na pokoji, at si veri na co chce, ALE !!! nesmi se montovat do statu/vlady/svetskych zalezitosti. Ja bych rekl, ze soudruh Babis se od toho mongolskeho soudruha poucil.

Cest :-)

Bože, vy jste kecal...!:
Autor: E. Kovářová Datum: 13.3.2018 9:48

Ale na druhý pohled jste i legrační :-)

Souhlasím s autorem a děkuji:
Autor: E. Kovářová Datum: 13.3.2018 9:39

ODS už není konzervativní pravicová strana a nemít mladého Klause, Černochovou a pár dalších, tak má nula nula nic...

Nemyslím si, že by v ODS nebylo pár dobrých lidí, ale ti žraloci ve vedení si ve straně hrají "jánabráchismus" a nikoho nového mezi sebe nepustí. Však se podívejte, kde skončil Václav Klaus ml.? Jak to, že není ve vedení, když straně přidal tolik hlasů. Fiala z něho má strach, tak mu hází klacky pod nohy a ti další brontosauři taky. Já jela schválně hodit hlas až do Prahy, abych ml. Klause podpořila, a takových nás bylo hodně, ale strana se houževnatě brání... Jim to vyhovuje, berou prebendy a zodpovědnost žádná... A ten Fiala je úplně odpornej a Udženia taky, jsou to "divnolidi" a je těžké s takovými ještěry něco dělat. Můj hlas letos pro ně byl posledním, Klausovi nepomohl a tyhle posílil. Jen se divím Němcové, že z nich zblbla taky, za pultem v knihkupectví bych ji viděla radši. Tahle ODS si podřezává větev, ta už ty hlasy, co teď měla nedostane...

Re: Souhlasím s autorem a děkuji:
Autor: J. Schwarz Datum: 13.3.2018 12:47

Praxe dnešní ODS je podobná té komunistické - získat dost hlasů pro pohodlný život pár bafuňářů a stranického aparátu. Na cokoli jiného se/re pes.

:
Autor: P. Chládek Datum: 13.3.2018 9:37

Současná ODS je směšná a trapná. Ta budoucí - Břicháčkova - semknutá okolo Zemana, s Klausem ml. v čele se spojí s Pitomiem a vytvoří ve střední Evropě moderní asijskou diktaturu v putinovském stylu...

Re: :
Autor: E. Kovářová Datum: 13.3.2018 9:46

Napůl máte pravdu, současná ODS je směšná a trapná, ale ve zbytku se mýlíte. Klaus se aspoň nebojí práce a zodpovědnosti... A ještě k tomu Putinovi - tak jako dnes není západ, co byl západem, tak je to i s východem, vědí? Rusáky jsme nenáviděli všichni, ale myslím, že pokud sem dovalí ty masy z Afriky, ještě budeme rádi za "ruského bratra", to si pište!

Re: :
Autor: I. Schlägel Datum: 13.3.2018 10:01

On nám ruský bratr pomůže s našimi eventuálními problémy s migranty? Proč by to dělal? Proč už to nedělá teď a nepomáhá aktuálně třeba ve Švédsku či Itálii?

:
Autor: P. Chládek Datum: 13.3.2018 10:28

To jsou velmi na omylu, milostivá. Můžou tu prosím jich pěkně vypovědět, co že to ten mladej Klaus vykonal, kromě mlácení pantem, lhaní a draní se ke korytu? Pravda, alespoň nekrade tužky.... A toho "ruskýho bratra" si strčej vědí kam. Však on jim ještě "vokáže" co je zač...

Trefa přímo na komoru:
Autor: M. Baloun Datum: 13.3.2018 9:17