24.1.2019 | Svátek má MilenaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: Proroctví o LetechŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 26, poslední: 13.3.2018 22:01, přehled diskusí

No jo, tábor v Letech:
Autor: J. Jurax Datum: 13.3.2018 21:38

se díky všelikému politikaření stal už symbolem, který žádná objektivní a doložená pravda nemůže narušit.

Nicméně autor to sepsal moudře.

Re: No jo, tábor v Letech:
Autor: M. Prokop Datum: 13.3.2018 22:01

Ten úvod je, slušně řečeno, mimo. Pravděpodobněji z blbosti nebo v žoldu. O cikánech to celkem sedí.

Konečně rozumná slova,:
Autor: L. David Datum: 13.3.2018 21:27

po kterých ovšem ani Romové, ani lidskoprávníci netouží. Neboť je jim milejší jitřit vášně, jak správně poznamenává autor článku.

Nestrannému pozorovateli nejde na rozum, proč nějaký kamenný památník v dostatečné vzdálenosti od vepřína nikomu nestačí ! ? !

A já dodávám: Budeme bourat všechna místa, ve kterých němečtí nacisté mučili vlastence? Např. Petschkův palác? Nebo pankráckou věznici? Neno Kounicovy koleje? Nebo . . .

O co nakonec jde?:
Autor: J. Hanzlík Datum: 13.3.2018 18:13

Autor určitě poskytuje některé užitečné informace. Musel si to však při této příležitosti „vyřídit“ s populisty, nacionalisty a s údajně méně či více rasistickými a xenofobními politiky, kteří jsou pro autora možnou antisemitskou a určitě také islamofobní hrozbou. Politický kult piety, zoufale využívaný v etické degradaci protivníků v politicky labilním světě, je nevěrohodný a má pramálo skutečně lidského soucitu, to je naprostá pravda.

Současně tyto politické kreace, velkoryse a velkohubě prováděné na účet poplatníků, míjí snahu posílit svědomí společnosti. Jistý trend „zdůvodnit“ zvěrstva tichým souhlasem obyvatelstva tehdy okupovaným územím Třetí říše a tím jeho jistý podíl na této apokalypse je vytloukání politického, mocenského a povinně integračního kapitálu na údajném spoluviníku a donutit ho k jakési roli věčného dlužníka?

Děje se to jenom proto, že je k tomu příležitost v pokřiveném a mravně vyprázdněném prostoru, který chce někdo jen zužitkovat ke svému prospěchu, přičemž chce zaměnit soucit za pomstu? Ve společnosti, kde není dovoleno chytit zloděje za límec pro jeho nezadatelná lidská práva, kde žít na útraty jiných je přirozené pro ty, kteří se na ničem nepodíleli, ale mají licenci věčných věřitelů?

:
Autor: P. Papež Datum: 13.3.2018 15:36

Kdo jel v poslední době kolem Let a zastavil se u pamětního kamene, musí konstatovat, že všichni romští bojovníci za " spravedlnost" nejsou schopni ani posekat trávu a postarat se o údržbu blízkého okolí. Když z toho koukají prachy, jsou velmi mediálně aktivní.

Re: :
Autor: M. Prokop Datum: 13.3.2018 17:53

To jsou profesionální cikáni.

Divná data:
Autor: M. Prokš Datum: 13.3.2018 15:32

Dobrý den, nejsem historik, ale dost údajů mi nesedí. Nevím o tom, že by hlavním iniciátorem druhé velké války byl vojensko průmyslový komppex USA. Dále mi v tom krásném přehledu různých kategorií táborů chybí Malá pevnost v Terezíně. S tím Interpolem to také bylo kapku jinak, respektive to že nacisté prosadili svého zástupce byl důvod proč ostatní státy přerušili spolupráci s touto organizací. Vůbec celý ten článek mi přijde přiohnutý názoru autora. Co se nehodí, to zamlčel, hlavně že ze dobral závěrů kterých chtěl dosáhnout.

Re: Divná data:
Autor: M. Prokop Datum: 13.3.2018 17:54

Ono panu Schneiderovi občas jebne. Zřejmě z lásky k Rusku nebo Putinovi.

Autor tedy rozhodně není blbec.:
Autor: A. Alda Datum: 13.3.2018 15:22

Smekám, pane, byť s lecčíms nesouhlasím.

Re: Autor tedy rozhodně není blbec.:
Autor: M. Prokop Datum: 13.3.2018 17:54

Asi takhle, není žádný obyčejný blbec. :-P

Já myslel, že pozemek kupuje stát,:
Autor: P. Zinga Datum: 13.3.2018 14:35

a ejhle, a ona to Romea. Kde na to vzali?

Vyhozené peníze:
Autor: M. Zdobinský Datum: 13.3.2018 13:20

Přímo v Letech zemřelo 326 osob. Což je hrůza. Na druhou stranu za ty peníze mohla mít každá oběť svůj osobní pomník za více než 1 380 000 Kč. Případně to mohli jejich potomci (romská komunita) dostat např. na vzdělání svých dětí.Vykoupit vepřín je nesmysl,zhovadilost a vyhazování peněz. Naprosto bez ohledu na to,kdo byl v táboře v Letech zavřený. Prostě z cizího se rozdává rychle a lehce. BRAVO vládo. Asi ne náhodou nám to odtajnili až po volbách. Miliarda sem, půl miliardy tam.. Můj dědeček padl v Pražském povstání, takže bych ctěnou vládu žádal, zda nevykoupí ten autosalon na rohu Vinohradské,aby tam byl památník. (Vzhledem k lokalitě to bude fakt drahé,ale což...)

Re: Vyhozené peníze:
Autor: M. Prokop Datum: 13.3.2018 14:11

Na vzdělání dětí by to skončilo v místní knajpě.

Ale jen tehdy,:
Autor: P. Klíma Datum: 13.3.2018 15:25

jsou-li v té knajpě hrací automaty.

Re: Ale jen tehdy,:
Autor: D. Šimáček Datum: 13.3.2018 21:26

no jen tak pres ruku jsem si to spocital, ze postavit novy stejny areal by vyslo cca na 150mil, asi tam maji za 300milionu prasat co budou muset utratit bez zpenezeni

Pojd'me odletět od Letů..:
Autor: J. Fridrich Datum: 13.3.2018 10:29

Pojd'me odletět od Letů......

"Dočkali jsme se v národě Husově a Havlíčkově",:
Autor: F. Houžňák Datum: 13.3.2018 10:11

no, o Havlíčkovi nevím, ale Hus byl nemlich stejný, jako ti, co je autor tady tak pranýřuje. Stačí si přečíst standardní neideologická díla o Janu Husovi, třeba M. Jan Hus od Sedláka z roku 1915, volně přístupné na intěrnetu.

SPOLEČNOST: Proroctví o Letech zpět na článek..:
Autor: K. Potoček Datum: 13.3.2018 8:14

A co z toho vyplynulo? Předražený nákup areálu v režimu "přísně utajeno" (hlavně před volbami,že?), který nestojí na místě tábora. Vybudování megapamátníku, ač tam již od roku 1995 je velmi pěkně upravené pietní místo. Vše z financí daňových poplatníků. Neustálá politická masírka nepohodlných politiků a tím nechutné zneužití památky obětí.

Re: SPOLEČNOST: Proroctví o Letech zpět na článek..:
Autor: J. Jelínek Datum: 13.3.2018 8:55

To jako, že Okamurara je politik? No nazdar.

Re: SPOLEČNOST: Proroctví o Letech zpět na článek..:
Autor: V. Kain Datum: 13.3.2018 19:08

Však taky ten, co to podepsal je konečně pryč.Škod za svoje působení v politice napáchal více než dost.

Jádro pudla:
Autor: R. Gramblička Datum: 13.3.2018 8:09

Potíž je v tom, že téma holokaustu si židé a jejich lidskoprávní kamarádi monopolizovali pro sebe a s gustem jej využívají jako hůl na psa, se kterou se ohánějí příliš často a mnohdy zbytečně. Kdykoliv se jim něco nelíbí - či už diskuze o působení židů (Izraelců) dnes, téma migrace, islámu nebo diskuze o WW2, které se neodehrávají správným směrem, dle stanovených dogmat - hned vytáhnou holokaust a 6 milionů a ohánějí se tím hlava nehlava. Reakce Poláků jsou jen krajní odpovědí na tuto dnešní účelovou přecitlivělost na určitá témata. Tlak vyvolává protitlak.

U nás se problém točí kolem toho, jak ospravedlnit vyhození téměř půl miliardy našich peněz z okna a ukájení svého ega ze strany dnešních moralistů, kteří sami nejsou ochotní významně přispět na odstranění prasečáku a stavbu památníku, ale bezostyšně to požadují po nás ostatních.

Mně je jedno, co si tam v Letech udělají, pokud to nebude spojeno s plýtváním našich společných - tedy i mojich - peněz. Ať si tam postaví třeba i Tádž Mahál, ale za své.

Já vím, že tam byl sběrný tábor, že tam lidé trpěli a nemám potřebu to nějak relativizovat nebo se v tom vrtat, ale pietní místo tam už mají a tím to pro mně hasne. Howgh

Holocaust si monopolizovali lidskoprávníci, nikoliv:
Autor: F. Houžňák Datum: 13.3.2018 10:14

Židé, nekecejte. Nesměšujte Židy s pár jedinci údajně židovského původu. Není sebekritičtějších národů na světě než jsou Židi a "normální" Američani. Tak si nevymýšlejte.

Re: Holocaust si monopolizovali lidskoprávníci, nikoliv:
Autor: R. Gramblička Datum: 13.3.2018 11:40

nebuďte háklivej jak šupka z banánu. Část židovské obce, jistěže ne všichni

Re: Jádro pudla:
Autor: M. Krátký Datum: 13.3.2018 10:26

pane Grambličko, s tím prvním odstavcem zásadně nesouhlasím - viz příspěvek pana Houžňáka níže - za ty další tři odstavce vám dávám za 1***

Re: Jádro pudla:
Autor: R. Gramblička Datum: 13.3.2018 11:41

Na to máte plné právo, nicméně, můžete napsat v čem?

Re: Jádro pudla:
Autor: J. Holíček Datum: 13.3.2018 12:57

Já dávám Grambličkovi za 1 a Schneiderovi s ! a *.