27.5.2018 | Svátek má ValdemarDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Zemanova druhá pětiletka bude rozhodujícíŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 34, poslední: 13.3.2018 20:50, přehled diskusí

Možná by nám paní Rakušanová, když má takový:
Autor: F. Houžňák Datum: 13.3.2018 20:50

rozhled a přehled, mohla prozradit, jak je profesor Drahoš daleko se zakládáním své partaje, co o ní tak mluvil, a kolik že hodlá dostat v příštích volbách se svou partají procent? Určitě s ním o tom mluvila.

Paní Rakušanová,:
Autor: A. Alda Datum: 13.3.2018 15:29

je to jak z Rudého práva 70. let, jen s opačným znaménkem.

Je pohyb zdravý i pro nebožtíky?:
Autor: M. Pivoda Datum: 13.3.2018 13:40

"Přesně v den 168. výročí svých narozenin dostal Tomáš Garrigue Masaryk dárek, nad kterým se musel v hrobě obracet: ..."

Re: Je pohyb zdravý i pro nebožtíky?:
Autor: V. Kain Datum: 13.3.2018 17:47

Paní Rakušanová,lžete když tvrdíte,že Okamura popírá holokaust.Ten rozhodně nebyl v Letech.Byl to obyčejný prácovní lágr jakých byly desítky.

Re: Je pohyb zdravý i pro nebožtíky?:
Autor: J. Holíček Datum: 13.3.2018 17:53

Jo, Rakušanová, ta si myslí, že ví jak psát.

Tzv. elita:
Autor: V. Pokorný Datum: 13.3.2018 12:34

si vybrala do prezidentských voleb toho nejlepšího, jakého měla z klobouku. A je vidět, jak dopadla. Nemá a nebude mít lepšího. Ta tzv.je jen sbírka inteligentních prospěchářů a kolaborantů. To, že je pan Zeman štve a oni mohou jen štěkat je hrozně ponižuje a ztrácejí glanc. Pokud kdy nějaký měli.A nevím, proč by měl pan Zeman s nimi ztrácet čas i plýtvat dechem.Jo, to pan Masařík, pardon, Masaryk byl jiný borec. Ten jezdil na koni ještě jako vetchý stařík a elita jej oceňovala i uctívala. Pan Zeman by mohl vyrazit v tanku. Má vůbec naše slavná armáda nějaký tank?

Paní Rakušanová,...:
Autor: J. Vlček Datum: 13.3.2018 12:22

...bylo by na čase, abyste konečně prozřela a svou pozornost obrátila také směrem na západ. Jak správně níže poznamenal pan Brunner, měla by současná vaše kritika směřovat právě tímto směrem a ne kritizovat jenom to, na co jste byla zvyklá před třiceti lety. Tehdy jsme vám byli vděční, ale v dnešní době se nám jevíte jako někdo, kdo zamrzl v tehdejším čase a není schopen reflektovat současný svět s jeho současnými problémy.

Nebo si snad myslíte, že na západě je dnes všechno v pořádku? My jsme zde komunismu dali sbohem už před těmi třiceti léty. Od té doby se zatím můžeme svobodně vyjadřovat ke všemu, s čím nesouhlasíme a proti čemu se stavíme, což nám, jak je vidět, dnes mohou lidé na západě jenom závidět.

Proč tedy v tomto smyslu nekritizujete současné německé soudruhy se soudružkou Merkelovou v čele? Tím, že nejste schopná kritizovat chyby a nešvary na všech stranách, tedy všude tam, kde se vyskytují a dějí, ztrácíte vaši dřívější důvěryhodnost nestranné a nekompromisní kritičky všeho špatného, ať se to vyskytuje kdekoliv.

Vašim současným psaním se řadíte mezi takové, kteří nám chtějí jen radit, jak máme myslet, co je pro nás špatné a co naopak dobré. O takové poraděnky nemáme zájem. Dokážeme se totiž řídit svým vlastním rozumem. Uděláte nejlépe, odejdete-li do penze.

Re: Paní Rakušanová,...:
Autor: M. Krátký Datum: 13.3.2018 15:00

umím psát a obvykle tak taky píšu s jedním velkým písmenem na začátku věty a pak až k tečce malými. Dnes ale musím udělat vyjímku NAPROSTÝ SOUHLAS - mluvíte mi z duše, pane Vlčku !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!§§§

Re: Paní Rakušanová,...:
Autor: V. Povolný Datum: 13.3.2018 15:13

Připojuji se k panu Vlčkovi.

A ještě bych dodal, že paní Rakušanová zřejmě přijala způsob vyjadřování nynější "moderní levice" - populismus, národovectví, Romský holocaust ...

Je to tristní pohled, kam dospěla někdejší populární redaktorka Svobodné Evropy.

Re: Paní Rakušanová,...:
Autor: P. Harabaska Datum: 13.3.2018 15:37

Byly doby, kdy si člověk paní Rakušanovou na SE rád poslechl. Dnes ovšem jenom blábolí kolem dokola v žoldu těch, kterým je osud českého národa a státu lhostejný. Nakonec co by také nového vymýšlela, když všechno za ni vymysleli hoši z Bruselu?

Ve druhém volebním období...:
Autor: J. Novák 801 Datum: 13.3.2018 12:12

... bude Zemanova největší starost, aby se jako státník evropského formátu nepodělal přímo na pódiu. A druhou jeho starostí bude, aby při vystoupení řekl přesně to, co dostal nařízeno, protože jinak by šel spát bez večeře.

Vono se, milá paní Rakušanová, :
Autor: J. Kozák 392 Datum: 13.3.2018 11:14

porád něco děje. Jenže pohled na tu naší "hradní ambulanc" může způsobit, že se slabší nátury během zvracení třikrát poblejou a někteří se do toho i poserou. Vy však vypadáte jako obyčejný člověk, kterého hradní potkani ničím nevyděsí, takže si možná odplivnete a jdete svou cestou dál. Zeman si nasadil čepici feudála. Jeho neukojená žízeň po vodce a moci je všude známá a ta jeho estébácká hradní partička šmejdů nás přesvědčuje, že si není nač stěžovat, že prý všecko běží podle knihy. U Soukupa na Barandově prý bývá i sranda. Aby ne, byla za Husáka, byla za Gottwalda a byla i v protektorátu Böhmen und Möhren, tak proč by nemohla být i s roztomilým Vožungrem? Jenže já si myslím, že už není kam klesat. Když vidím ono plebejské zneužívání pražského Hradu a "mstivého starce", jak obrací naší euroatlantickou orientaci východním směrem, mám vztek. Leč, žijeme v Čechách, kde lidový instinkt neurazí víc, než důstojný muž na Hradě pražském.

Nojo, to bylo zase počtení od :
Autor: D. Polanský Datum: 13.3.2018 10:22

člena elity. Ještě více podobných článků, aby se podobní samozvaní intelektuálové obyčejným lidem odcizili. Když není sebereflexe, žije se spokojně v skleníku, tak to tak dopadá. Zeman vyhrál proto, že elita si vybrala za AntiZemana stahovače králíků. To obvykle v civilizované krajině nestačí.

RE:
Autor: P. Götze Datum: 13.3.2018 10:12

No mozna ze Masaryk se spise obraci v hrobe uz davno, ze prosadil benese za sveho nastupce, ktery nakonec dvakrat kardinalne selhal. To jen tak , abychom videli ten rozdil mezi skutecnymi selhanimi a virtualni realitou.

Re: RE:
Autor: P. Dvořák Datum: 13.3.2018 11:41

Myslíte, že by po Mnichovu v r. 1938 Masaryk válčil s Hitlerem?

Re: RE:
Autor: P. Lenc Datum: 13.3.2018 15:01

Myslím si že ano.Nakonec, Honza Masaryk Mnichov a Benešovo jednání komentoval slovy: Táta by řekl, tož budeme sedlat.A svého otce dobře znal.

Vážená paní autorko:
Autor: P. Rudolf Datum: 13.3.2018 9:54

ten váš poslední odstavec je sice takový lidsky pěkný, ale myslíte si, že ČRo Plus je vysílání pro děti předškolního věku a po znělce ještě přijde Hajaja?

koncetráky jsou holocaust?:
Autor: M. Šejna Datum: 13.3.2018 7:46

Madam Rakušanová ve snaze kopnout si do Zemana a ANO začíná měnit definice a historii.

Koncentráky nejsou holocaust. Koncentráky vymysleli Britové a přesto v nich k žádným holocaustům nedocházelo. Ani cikánský koncetrák v Letech nebyl provozován proto, aby tam probíhal holocaust.

Holocaust je systematické pronásledování a vyvraždování určitého etnika nebo společenské vrstvy. Takovou definici ale tábor v Letech nesplňoval.

Re: koncetráky jsou holocaust?:
Autor: Š. Hašek Datum: 13.3.2018 9:03

Potřebná poznámka.

Ostatně, začínám mít dojem, že se začalo s rozsáhlým přepisováním termonologie/historie .......... . Na špici jsou humanitářské uni. jsou v "každé vsi". Ostatně láska (plus pravda, že, osobní pravda) odjakživa bránily rozumu - rozumu stran vnímání dějů.

Sažili se i jiní než Hitler:
Autor: D. Polanský Datum: 13.3.2018 10:26

Belgický král Lepold II. proměnil středoafrické Kongo v jeden veliký koncentrační tábor. Za obět padlo podle odhadů až 2 miliony lidí. Až anglo-francouzský novinář Edmund Dene Morel, který od roku 1903 tiskne noviny WestAfrican mail a upozorňuje v nich svět na konžské hrůzy, a tím zachrání stovky tisíc životů.

Re: koncetráky jsou holocaust?:
Autor: J. Holíček Datum: 13.3.2018 17:55

Prostě snaživá, ale nevzdělaná. :-))

Vážená paní Rakušanová,nic jiného než "high hope".:
Autor: M. Smidova Datum: 13.3.2018 7:11

Představa, že u pana zemana může v druhém období dojít k nějakému umravnění je něco jako Sci-Fi . Nebuďte naivní..........

Vážená paní Rakušanová,:
Autor: M. Smidova Datum: 13.3.2018 7:01

Je jen otázkou zda u Zemana:
Autor: A. Bocek Datum: 13.3.2018 6:43

vyhraje duch Masarykových myšlenek jeho státnické velikosti nad ubohostí okolí, poníženosti Číně, polézavostí Rusku,pomstychtivosti ČSSD a žluče do EU.

Rakušanová už není to, co bejvávala když jsme ji:
Autor: J. Fridrich Datum: 13.3.2018 6:43

Rakušanová už není to, co bejvávala když jsme ji poslouchali při zprávách ze " Svobodného světa " - není myšleno ironicky..

Je to prostě Češka, akorát si to nechce přiznat.:
Autor: J. Chaloupka Datum: 13.3.2018 9:26

.

Může být dementní šašek státníkem?:
Autor: L. Novák 475 Datum: 13.3.2018 1:38

V Kocourkově nejspíš ANO.

Re: Může být dementní šašek státníkem?:
Autor: R. Langer Datum: 13.3.2018 7:34

Já myslím, že šašek prohrál, takže snad nemůže. Ale jestli je dementní, to netuším. Ale je fakt, že různých psychologů a doktorů posuzujících něčí zdravotní stav na vzdálenost mnoha kilometrů se nám poslední dobou vyrojilo až až. :-D

Já si myslím:
Autor: J. Brunner Datum: 13.3.2018 1:04

že je to právě naopak. Paní Rakušanová bojuje minulé války a M. Zeman bojuje v té současné.

Re: Já si myslím:
Autor: O. Zuckerová Datum: 13.3.2018 4:01

Já si to myslím také, pane Brunnere!Tak už jsme aspoň dva!