20.5.2019 | Svátek má ZbyšekDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Nedůstojný inaugurační projev Miloše ZemanaŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 140, poslední: 13.3. 2018 12:43, přehled diskusí

Re: Zemana jsme si nezvoli k tomu, aby pronášel důstojné :
Autor: V. Klepetko Datum: 12.3.2018 13:05

Ano, pomohli, a ne jen sobě ale i nám všem!

Sám si psal, Milane, že ve volbě mezi Zemanem a Drahošem jde o zlomky procenta, když zvažuješ kdo z nich bude více škodit! Zeman je prostě menší zlo - kritizovat jej je snadné, ale Drahoše na Hradě jsem prostě nechtěl! A to ani za tuto vysokou cenu.

Re: Kolik ještě bude takových, kteří budou:
Autor: R. Langer Datum: 12.3.2018 12:43

Zatím to vypadá, že na nas*ání kavárníků to pořád stačí s přehledem... :-D

Re: Podfouknutý Klaus:
Autor: R. Langer Datum: 12.3.2018 12:40

Ano, eurobolševikům připadá přirovnání k bolševikům nesrovnatelné, ale těm ostatním to připadá úplně normální.

Re: Podfouknutý Klaus:
Autor: R. Langer Datum: 12.3.2018 12:39

Správně, takže když bolševik je podle vás ten, co volil někoho jiného než vy, ne, tak musíte být automaticky nácek, ne? To přece dává smysl, že? :-D

Re: Berte to tak, že je to již starý unavený člověk,:
Autor: M. Prokop Datum: 12.3.2018 12:34

Proč zrovna tahle? Před tím ne?

Re: Byl to IVK, který adoroval Zemana :
Autor: J. Václavíková Datum: 12.3.2018 12:17

Přesné!

Re: Velmi dobré zhodnocení:
Autor: V. Heidlerová Datum: 12.3.2018 12:12

Ano, právě jsem si to vyhledala a už to študíruju, jenže musím jít nakrmit psa, takže duchovní záležitosti jdou stranou. Moc děkuju, však se jistě ještě setkáme. Díky. Babka

Re: Zemana jsme si nezvoli k tomu, aby pronášel důstojné :
Autor: F. Navr8til Datum: 12.3.2018 12:09

Zeman ve svém projevu prezentoval priority, které sice nejsou mými prioritami, ale přesto je považuji za významný problém. Není nic jednoduššího, než zkompilovat prezidentský projev začínající hodnocením historie, přes pseudohumanistické vize až po nezpochybnitelné pravdy, že v zimě je třeba sypat ptáčkům. Ale proto občané Zemana nevolili. Volili ho proto, aby jim svým, pro mne poněkud zkratkovitě buranským způsobem, sděloval nekorektní pravdy. Jsem přesvědčen, že by Drahošův neziskový štáb připravil žvavý projev, který by se hodil do čítanek, ale který by byl čirou fikcí.

Re: Podfouknutý Klaus:
Autor: M. Valenta Datum: 12.3.2018 12:07

Asi to bude vaší krátkou pamětí anebo, a to v tom horším případě, záměrným srovnáváním nesrovnatelného.

Pevně doufám...:
Autor: J. Novák 801 Datum: 12.3.2018 12:05

... že se většina z vás sejde na ochutnávce Zemanovy stolice a budete si ještě dlouho libovat, že nic lepšího jste nikdy neokusili.

Re: Podfouknutý Klaus:
Autor: M. Valenta Datum: 12.3.2018 12:04

Protože si byli tak moc podobní a tak musel jeden z kola ven, ale to Vy přece moc dobře víte a jinak ještě něco nesouhlasí?

Re: Je to dobrá příležitost.:
Autor: V. Heidlerová Datum: 12.3.2018 12:03

Moc se omlouvám, že Vás jako diskutéra neznám. Nemyslím, že mé příspěvky nemají smysl, kdo hledá, ten ho najde. Jsem teď na diskusích častěji, a to proto, že mám výhřez plotýnek, nespím a vsedě u PC přece jen se nějak zaměstnám, abych na bolesti zapomněla. Ujišťuji Vás, že přestanu otravovat svými dlouhými příspěvky, a možná, že přestanu úplně, neb je mi 81 let a bohužel nemám tu jistotu, sebevědomí, smlouvu s Bohem či drzost, že bych mohla prohlásit, že tu budu do 90 let. Děkuji za upozornění a mám radost, že dovedete vykouzlit i dlouhý příspěvek, ráda si v budoucnu něco přečtu, jen aby to mělo smysl. Zdravím a přeji pěkné a plodné dny.

Re: Velmi dobré zhodnocení:
Autor: I. Babková Datum: 12.3.2018 12:02

Vaší odpovědi si velmi cením. Vaši volbu nezpochybňuji a Vašim motivům rozumím. V obou táborech, tím teď myslím voliče Zemana nebo voliče pana profesora, je zastoupeno velmi široké spektrum osobností, každý měl své důvody více či méně promyšlené. Někdy je asi hodně těžké pochopit motivy jistých lidí, zvláště když jsou impulsivní a nepromyšlené, ale i hlas těchto lidí má stejnou váhu jako kohokoli jiného, a nelze ho tudíž zpochybňovat.

Následující odkaz je na rozhovor s panem Vondruškou, nenechte se odradit otřesným titulkem.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Divenka-komentatorka-tvrdila-narodu-ze-Zeman-rozdelil-zemi-Historik-Vondruska-ji-i-dalsim-vysvetluje-jak-je-to-doopravdy-A-pridal-neco-o-tridnim-boji-Sorosovych-nadaci-522355

Re: Berte to tak, že je to již starý unavený člověk,:
Autor: J. Novák 801 Datum: 12.3.2018 12:01

A léta 1998 až 2018, v nichž se občané tohoto státu zrazovali a podráželi navzájem raději už vůbec nevzpomínat...

Re: Je to dobrá příležitost.:
Autor: J. Holíček Datum: 12.3.2018 11:50

Krátké na krátké.

Přemýšlíte než něco napíšete? Překontrolujete si to po sobě?

Píši i delší než je ten váš, ale musí to mít smysl. Kdo hledá, ten najde. :-)

Re: Velmi dobré zhodnocení:
Autor: V. Heidlerová Datum: 12.3.2018 11:46

Ano, a je mi líto, že osobnost prof. Drahoše nebyla lidem v provinciích známa, Zeman měl přece jen víc možností se prezentovat veřejnosti, měl i svou TV Barrandov a jakýsi spolek za něho platil bilbordy, lidé ho znali z častých návštěv v obcích, ostatní souvislosti a jeho působení v minulosti obyčejní lidé nevnímají. Málokdo ví, kdo byl novinář Peroutka, kdo jsou spolupracovníci MZ, a nejsou to jen dobří lidé. Potom je fakt, že lidem vadí vzdělaní a slušní lidé, jsou jiní, odlišují se mluvou, vystupováním, kultivovaností od nás obyčejných a bohužel v Česku po 40 letech působení rudých kádrů mnoho lidí přestalo přemýšlet, celoživotně se vzdělávat, vzít zodpovědnost do svých rukou - jsou jim milejší sliby a přesvědčení, že za ně někdo nedostatky světa vyřeší. Ta Vaše ironie není na místě. Jen potvrzujete, že je ve vás zlost na jinak smýšlející.

Re: Zemana jsme si nezvoli k tomu, aby pronášel důstojné :
Autor: M. Prokop Datum: 12.3.2018 11:42

No, to jste si tedy zvolili ...

Nebudete mít progresivisty, zelené Khméry, vítače nevítaného, politicky korektní oikofoby a likvidátory českého národního státu, místo nich zloděje bez prověrky, agenty Ruska a vysavače českého národního státu.

Poradce pana presidenta asi zabásli za zpronevěry, bohužel jen čínského a ne ty místní.

Fakt jste si pomohli.

Re: Velmi dobré zhodnocení:
Autor: V. Heidlerová Datum: 12.3.2018 11:37

Je mi líto, že už nemám tak široký záběr, jako mladší lidé, ale věřte mi, že se hodně snažím, první 2 osoby jsou mi známé, pana Hynka a pana Sládka neznám. Mám však bohužel moc zkušeností, prožitků, nakonec ještě i sloužící paměť, která mne vede jiným směrem, hned si vyhledám příspěvky obou 2 pánů, jichž si vážím. Snad jsem se tak neprohřešila volbou vzdělaného, slušného, ve světě uznávaného člověka, representativního a mírného, já se bojím ze zkušenosti alkoholiků a lidí s nedůstojným vystupováním (vulgarismy, lež, nebrání ohledů na jiné, urážení atd.) A to soustavně, nejen v předvolebním zápase. Děkuju Vám za tipy. Zdravím.

Re: Zemana jsme si nezvoli k tomu, aby pronášel důstojné :
Autor: V. Církva Datum: 12.3.2018 11:34

Pane Klepetko, myslím že jste to napsal lépe než politologové. Patetických, pokryteckých lži už mají lidé plné zuby. Pokud by lidé chtěli Husákovi nudné projevy, tak by si nezvolili Zemana.

Umělci jako pan Svěrák zapomněli my jsme zákazníky ČT i jeho. Zpravodajství ani klientelismus v ČT podle toho nevypadá. Lidem se oprávněně zdá, že nejsou zákazníky ČT, ale jsou jimi pan Kalousek, Farský, nebo pochybné politické neziskovky. Proto Zemanův projev, pomineme-li řešení soukromých "bolínek" Zemana smysl měl.

Re: Kolik ještě bude takových, kteří budou:
Autor: V. Heidlerová Datum: 12.3.2018 11:31

Nejsem si jistá, zda přímá demokracie je vhodná pro naše společenství, k tomu je třeba dospět dlouhodobým vývojem a tradicí, my máme tradice jiné, a bohužel nemáme ani kázeň chodit k volbám. Všechna referenda, až na ojedinělá, proběhla bez většího zájmu, a když by se mělo hlasovat častěji, bohužel by zájem našich voličů opadl. Nepodsouvejte mi, co mi vadí a nevadí, neznáte mne.

Přání zdraví atd. je obvyklé téměř u všech národů, samozřejmě i těch východních, ale je to už takové klišé, bezobsažná větička a někdy i trošku ironická, směřujeme-li ji k člověku, kterému právě ono rychle ubývá. Já bych přála, aby se stav stabilizoval, nezhoršoval a aby došlo k oživení životních sil, přání formulované Vámi je nesplnitelné.

Re: Kolik ještě bude takových, kteří budou:
Autor: V. Heidlerová Datum: 12.3.2018 11:24

Jen aby vydržela hlava, u alkoholiků to jde v určité fázi rapidně dolů.

Re: Velmi dobré zhodnocení:
Autor: V. Heidlerová Datum: 12.3.2018 11:22

K čemu je taková odpověď, nic mi to neříká. Rozzlobila jsem Vás něčím, pište konkretně. Bábovičky jsou passé a demodé.

Re: Pan Strejček asi poslouchal jiný projev:
Autor: Z. Lapil Datum: 12.3.2018 11:22

Z toho, že nevíte, že když se spálíte o jedna kamna, nepřijde vám vhodné přistupovat opatrně i ke kamnům dalším. Byl to pokus o vtipné odlehčení a zdá se mi, že jste to poznal.

Daňové přiznání si pamatuju na stranu A4, ale to není podstatné. Za podstatnější mám, že taková věc není problém (příjmy minus výdaje, to celé krát daňová sazba), problém je v té spoustě všelijakých slev a bůhví čeho, na které - vsadíme se - by stejně bylo potřeba devatero příloh typu "kdo je poctivě vyplní, nemá se čeho bát".

Re: Je to dobrá příležitost.:
Autor: V. Heidlerová Datum: 12.3.2018 11:20

Zkuste vypotit také něco delšího, na to ale nemáte, tak jen zlostné, krátké výpady, jimž nerozumím. Píšu svobodně své názory a píšu je slušně, nemáte-li na stejně kvalitní a slušnou odpověď, tak to raděj vzdejte.

Zemana jsme si nezvoli k tomu, aby pronášel důstojné :
Autor: V. Klepetko Datum: 12.3.2018 11:18

inaugurační projevy! To by dokázal mnohem lépe by třeba Klaus,

nebo například nějaký český Kiska... Zvolili jsme si Zemana, aby na Hradě neseděl pan "kdokoliv" a nevytvářel mocenskou základnu pro různé progresivisty, zelené Khméry, vítače nevítaného, politicky korektní oikofoby a likvidátory českého národního státu. Pan KDOKOLIV nesedí na Hradě! To je podstatné!!! A nějaké nadčasové úvahy Zemana? Vás to zajímá? Možná že je z jeho strany milosrdné, že nás těchto úvah ušetřil :-)))))

Prostořeký Zeman pronesl tak trochu humpolácký projev, co jste čekali jiného? Správně ale ve svém projevu identifikoval dva závažné problémy, které dnes ohrožují naší svobodu:

- veřejnoprávní televize brání svobodné politické soutěži v zemi, protože okatě nadržuje jen těm politickým silám, kterým fandí redaktoři a editoři. Tento pocit má většina koncesionářů ČT!

- Člověk, který je podezřelý z miliardového tunelu, vlastní v ČR významnou část médií, sponzoruje politické strany a znehodnocuje odkaz Václava Havla tím, že z tunelu financuje jeho knihovnu. Možná že je dobře že Zeman na tyto věci ve svém projevu upozornil - jsou nyní opravdu důležitější než nějaké jeho vize!

Re: Podfouknutý Klaus:
Autor: S. Donát Datum: 12.3.2018 11:05

Jo, taky se u toho dobře bavím :)

Re: Ano,:
Autor: S. Donát Datum: 12.3.2018 11:04

Pravda, ale to si Zeman mohl nechat na jindy. Času na to bude mít dost. Teď to prostě nebylo vhodné.

Re: Možná nedůstojný projev,:
Autor: P. Zinga Datum: 12.3.2018 11:01

..ale pravdivý.

Re: Pan Strejček asi poslouchal jiný projev:
Autor: J. Pražák Datum: 12.3.2018 10:55

Nevím, z čeho vyvozujete něco o mé inteligenci. Máte nějaký speciální postup? Sem s ním!

Když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají... To zatím dělaly všechny strany. Do hlavy jim vidět není. Kde je např. to daňové přiznání na jednu stranu A5, které slibovaly Modré Straky? Ostatní Bratrstva Kočičích ( a i jiných pracek) toho naslibovaly také hodně...

Re: Podfouknutý Klaus:
Autor: R. Langer Datum: 12.3.2018 10:55

Eurobolševik je někdo jako vy, nikoliv něco jako Atlantida, a je velice vtipné když takový jedinec plive na bolševiky z Moskvy nebo od nás. Přímo k popukání. :-D