16.12.2018 | Svátek má AlbínaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


GLOSA: Conquistadoři dneška čerpají evropské dotaceŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 22, poslední: 8.3.2018 21:40, přehled diskusí

No jo,:
Autor: J. Jurax Datum: 8.3.2018 21:35

zbavme se ... vždyť zde ctihodný radní napadá samou podstatu Evropské unie - dotace a jejich neproduktivní obhospodařovače!

Dobré. Hodně dobré.:
Autor: P. Klíma Datum: 8.3.2018 17:41

Re: Dobré. Hodně dobré.:
Autor: Š. Hašek Datum: 8.3.2018 19:06

Jistě.

Pouze "namítnu", že pan Míth se dnes ráno probudil .......... . Poněkud pozdě.

Ano, pane.:
Autor: A. Alda Datum: 8.3.2018 16:07

A nejde jen o firmy zabývající se sepisováním žádostí o dotace, ale i o firmy zabývající se organizováním veřejných zakázek a firmy zabývající se organizací ochrany osobních údajů atd. atp. Ohromné množství podivných organismů nám tu díky EU vyrostlo.

Re: Ano, pane.:
Autor: Š. Hašek Datum: 8.3.2018 19:07

Neberte to! Zažádejte a máte na rok vyděláno!!!

soudruzi modrobolsani samozrejmne blaboli:
Autor: M. Pesat Datum: 8.3.2018 12:32

"Chcete-li někoho trvale poškodit, zničit jeho tvořivost, zničit jeho pověst, připravit jej o pokrok, snahu obstát v konkurenci, dotujte ho.

soudrzi modrobolsani samozrejmne blaboli, pokud chcete poskodit stat/spolecnost, potom zruste ucnaky/technicke skolstvi a namisto nich zridte soukrome skoly "vyucujici" managment/gender studies/psycholigii/dejiny hudby. Rozprodejte/nechte rozkrast prumysl a otevrete vlastni trh 1000 x bohatsim/vyspelym konkurentum.Presne tohle odelali modri bolsani pri nastupu k moci, po nich se vesele oposmluvne pokracovalo smerem k montovne/kolonii. Statni maturita, soudruzi modrobolsevici=tzv. ceska "pravice", tak statni maturitu to za vlad vasich rudych bratru=vlady jedne strany zvladl stat za par korun a fungovala, soucasnou "statni maturitu" nezvladne drtiva vetsina "studentu" soukromych strednich skol, kteri by za rudobolsevika nezvladli ani dvoulety ucnak.

Cest :-)

Re: soudruzi modrobolsani samozrejmne blaboli:
Autor: P. Kubáč Datum: 8.3.2018 13:07

Autor samozřejmě neblábolí - v ekonomii tomu říkají "náklad uniklé příležitosti" a ty genderové / manažerské fakulty - ty jsou jenom důsledkem celé situace. Jít z ( opravdové ) strojárny do "eurodotační" firmy je totiž zbytečně pracné, když stačí být ekonom typu "velká násobilka už mi nejde"

Tak jděte autore příkladem:
Autor: P. Rudolf Datum: 8.3.2018 12:01

a zrušte u vás na radnici místo radního pro školství. Neb k čemu je (navíc evidentně nevzdělaný) trouba, parazitující na práci jiných. Jeho přidaná hodnota? Čistá nula!

100% souhlas:
Autor: J. Pražák Datum: 8.3.2018 9:30

Re: 100% souhlas:
Autor: Š. Hašek Datum: 8.3.2018 19:08

Ale současná "fialová" ODS má jiné plány. Krom Klause ml.

Nezasloužené peníze plodí chudobu:
Autor: F. Navr8til Datum: 8.3.2018 9:17

Každé nezasloužené peníze přinášejí úpadek a degeneraci. Platí to jak o dotacích, tak i o nepojistných sociálních dávkách.

Proto zrušme veškerou rozvojovou pomoc a to nejen:
Autor: J. Chaloupka Datum: 8.3.2018 14:28

v Africe (novodobý neokolonialismus) ale všude. Každý zachráněný Afričánek je potencionální migrant do Evropy.

1*:
Autor: J. Kanioková Datum: 8.3.2018 19:30

Opravdu se všichni schopní:
Autor: Z. Rychlý Datum: 8.3.2018 6:22

Španělé chtěli stát conquistadory? Opravdu všichni Američané odfrčeli kutat zlato na klondajk? Opravdu se všichni schopní Češi vrhají na eurodotace?

Není to pravda. Většina schopných lidí i u nás se chce živit řádně, chce za svůj um a práci dostat adekvátně zaplaceno od spokojených zákazníků. Chytrolínů, co se umějí pohybovat v korupčním prostředí dotací je sice dost, ale není to většina schopných lidí. Valné většině současných příjemců dotací mnohdy nic jiného nezbývá, dotace totiž křiví trh (tvorba ocenění selhává) a poctivý podnikatel je silně znevýhodněný vůči podnikatelům - příjemcům dotací. Stačilo by s dotacemi přestat a trh se velmi rychle narovná a prostředí se vrátí k normálu. Společnost se nezhroutí, jak se nám autor snaží podsouvat. Autor má pravdu v tom, že dotace jsou velmi škodlivé tržnímu prostředí, ale používat jako důkaz škodlivosti tyhle teorie vycucané z prstu věci neposlouží. Podobně škodlivé jako dotace jsou laciné peníze, vznikají projekty, které by v prostředí bez kvantitativního uvolňování nikdy nevznikly. Jsou to sice promrhané prostředky, ale ani tady bych to nespojoval s degradováním společnosti, která v tom finančním brajglu žije.

Re: Opravdu se všichni schopní:
Autor: V. Kotas Datum: 8.3.2018 7:33

Ano, poctivá práce není uznávaná, navrch mají ti chytrolíni a to za podpory médií i mnoha politiků. To je zatím výsledek šmirglu z r.1989. TGM a Baťa se musí točit v hrobě jak vrtule.

Re: Opravdu se všichni schopní:
Autor: J. Pražák Datum: 8.3.2018 9:35

O zhroucení společnosti bez "dotací" autor neuvažuje. Naopak. Nevím jak jste to vydedukoval.

P.S.: "Čistá pozice", tedy to, co přijde jako dotace po odečtení našich příspěvků, činila 656 miliard Kč, tedy 11,20 Kč/osobu a den. Když se odečtou náklady na administrativu a rozkrádání, tak pro normálního člověka je přínos vysoce záporný. Zisk mají takoví babišové a drráthové.

Re: Opravdu se všichni schopní:
Autor: P. Lenc Datum: 8.3.2018 9:51

Jo, taky jsem se chtěl pana Rychlého zeptat, kde vzal v článku jakoukoliv zmínku o"zhroucení společnosti".Ano, naopak.

Re: Opravdu se všichni schopní:
Autor: J. Schwarz Datum: 8.3.2018 9:54

S tím Španělskem má autor pravdu. Třeba se zrovna všichni nechtěli "stát conquistadory", ti zmíněná území pro španělskou korunu dobyli, ale těžit tam zlato a stříbro. V tom byla "komparabilní výhoda" Španělska, dokázali snáz získávat zlato než Angličané, pro které bylo snazší získávat zlato výměnou za kvalitní a žádané výrobky. Rozvoj jakých schopností byl pro tu kterou zemi byl výhodnější je nasnadě. Anglie předstihla Španěly o míle. Umění dolovat levněji zlato a za ně nakupovat ostatní statky se neukázalo být výhodou.

Zlatá slova!:
Autor: J. Skála Datum: 8.3.2018 3:43

Ale najde se u nás politické seskupení, které by tuto myšlenku bylo schopno prosazovat? Navíc jak to chcete provést? Odmítnout dotace z EU a dále platit stejné příspěvky do Brusele?

Re: Zlatá slova!:
Autor: J. Jurax Datum: 8.3.2018 21:40

Dotacemi z EU platit příspěvky do EU :-) ... a jestli něco zbude, použít to ne podle vůle bruselských úředníků, nýbrž podle vůle vlastní.

Je to jasné.:
Autor: J. Pospíšil 402 Datum: 8.3.2018 3:21

Chcete-li někoho trvale poškodit, zničit jeho tvořivost, zničit jeho pověst, připravit jej o pokrok, snahu obstát v konkurenci, dotujte ho. Rozroste se počet státních úředníků, přidělujících dotace, kontrolujících dotace, vzroste počet agentur zajišťujících dotace, tedy vlastně taky úředníků, jenže jakoby soukromých, i ve firmách se zvýší podíl úředníků, zabývajících se vykazováním pro obojí předchozí formy úředníků. Nikdo z těchto tří skupin nebude vůbec nic produkovat. Postavíte spoustu čapích hnízd, které budou jakoby výdělečné, když v nich bude dost firemních školení, porad a jiných samožerných akcí.

Chcete-li zničit nějaký stát, poskytněte mu masivní "rozvojovou potravinovou pomoc". Tak zajistíte, že jeho farmáři na trhu už nic neprodají, protože jejich zákazníci budou stát ve frontě na rozdávané potraviny, po krátké době ti farmáři odejdou ze svých farem, protože nebudou mít na osivo, nebudou mít čím živit stádo, a nebudou mít důvod něco pěstovat a chovat, když neprodají. Nechají práce a půjdou si také stoupnout do fronty na příděl potravin.

Po všech dotačních akcích rozvojových projektů zjistíte, že rozvojové státy se nerozvíjejí, zanedbané oblasti jsou stále zanedbanější, vyloučené skupiny ještě vyloučenější a sociální podpory ještě potřebnější a nákladnější. A že dálnice a silnice vlastně už nikdo nestaví, že největší stavební firmy mají obrovské odbory připravené na jakoukoli dotovanou státní zakázku, ale už vlastně vůbec nemají žádné stavební stroje a prostředky. Že získané dotace a zakázky už jen přeprodávají menším firmám.

Re: Je to jasné.:
Autor: I. Schlägel Datum: 8.3.2018 12:19

Ano. Ovšem zkuste s těmito moudrými argumenty vyhrát nějaké volby. A v tom je ono pověstné čertovo kopýtko.