16.12.2018 | Svátek má AlbínaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SLOVENSKO: Nad Blavou sa blýskaŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 32, poslední: 6.3.2018 22:38, přehled diskusí

Pane Stejskale, :
Autor: Z. Rychlý Datum: 6.3.2018 22:38

napsal jste že: Vražda Jána Kuciaka a jeho snoubenky je zase popřením toho, jak má fungovat společnost v demokratickém systému. Co když se z toho vyklube obyčejná vražda, jakých se i v lepších demokraciích odehrávají stovky? Co pak budete psát o Kiskovi? Že jednal v afektu? Ty demonstrace jsou podezřelé. Vražda už se nevyšetří, obyčejné kriminální konání už se totiž vyšetřit nesmí, protože by to vyvolavače politických vášní usvědčilo z nekalých úmyslů, tak se to raději zahraje do ztracena. Nemůžu to dokázat, ale také to vidím jako útok na demokracii, jenže od dobrotrusů. Vy jste nejspíš naivní a skáčete jim na špek.

Mimochodem tyhle metody devadesátých let minulého století už mafiáni nedělají, mnohem efektivnější je kupovat si celé politické

strany a hnutí.

Aby:
Autor: D. Nowodny Datum: 6.3.2018 17:16

to nakonec nebyla : Cherche la Famme '

Mně to připomíná něco úplně jiného: Majdan:
Autor: A. Alda Datum: 6.3.2018 16:06

Vzpurné vlády V4 je prostě třeba potrestat.

https://holotova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=652520

Není přeci možné, aby bránily své bílé obyvatelstvo před černou a hnědou záplavou z muslimska.

http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/jan-schneider-jeden-majdan-stacil/

Prostě je třeba vyvolat vzpoury proti těmto vládám a ty nové se už zpěčovat nebudou...

Re: Mně to připomíná něco úplně jiného: Majdan:
Autor: P. Zinga Datum: 6.3.2018 16:41

Tak nějak to bude. Zkoušejí, který článek je nejslabší.

Mnoho podivných vecí vychádza na povrch:
Autor: P. Moravčík Datum: 6.3.2018 11:36

práve v reakcii na vraždu. Armáda SR v zastúpení politikov SNS (minister obrany) hodlá kúpiť fínske obrnené transportéry za 1,2 miliardy eur. Okolo výrobcov bolo viac afér s úplatkami v rôznych štátoch, odstupovali politici, prebiehali súdy a celý ten cirkus, ktorý prebieha okolo podobných špinavých obchodov. Dokázané úplatky boli vo výške 7,5% - v našom prípade je to 90 miliónov. Obchod má viesť zástupca SR, obchodník (pravá ruka predsedu parlamentu Danka), ktorý bol dokázateľne v kontakte s mafiou. Na Slovinsku podľa fínskych zdrojov bol zapletený do takéhoto obchodu aj premiér (v dôverných materiáloch sa premiér spomínal pod šifrou s poznámkou príspevok na penziu). Ide o fínsku firmu Patria. Informácie sú z reportáže fínskej televízie.

Re: Mnoho podivných vecí vychádza na povrch:
Autor: J. Kulheim Datum: 6.3.2018 14:16

Škoda mladých lidí. V ČR bylo spácháno v roce 2017 136 vražd, což je nejméně za posledních 25 let. Za první pololetí v roce 2017 bylo na Slovensku spácháno 40 vrážd. Kolem tohoto trestného činu je řada otázek a hlavně emocí. Objasněných vražd je kolem 60%.

Bylo by moc dobré, pokud by se právě tuto vraždu podařilo objasnit. V ČR ani na Slovensku se nekonaly demonstrace a prezident nemluvil o tom, že by měla vláda odstoupit pokud je spáchána někde vražda. Ani se ani v jednom případě nekonaly demonstrace. Ti zavraždění byli také lidé a určitě většina z nich měla rodiny. Pokud by taková praxe byla uplatňována, tak by se musela vláda měnit každých 14 dnů.

Domnívám se, že odstranění vlády Petra Nečase mělo do určité míry podobný scénář. Sice se nevraždilo, ale bylo nalezeno x kg zlata, peníze, vládu řídila paní Nagyová, v ČR nebyli mafiáni z Italie, ale Ritig. Paní Nagyová byla zatýkána v přímém přenosu televize. Před televizními kamerami ji vodilo několik policajtů v "medvědovi". Prezuident si pozval na hrad pana Ištvana.

Petr Nečas odstoupil, prezident sestavením vlády pověřil pana Rusnoka, který po skončenčení vládnutí bez důvěry parlamentu, usedl na místo v ČNB. Tato taškařice úplně změnila politickou mapu ČR. Po x letech vyšetřování orgány činné v trestním řízení už nemluví o zlatě,atd. Z toho co bylo na počátku kauzy nebylo nic. Našli nějaké 1000 krát zdaněné kabelky. Soudkyně, která neshledala na straně obžalovaných vinu byla odvolána a nahrazena jinou.

Re: Mnoho podivných vecí vychádza na povrch:
Autor: D. Nowodny Datum: 6.3.2018 17:19

Ty X kg zlata nějak "zmizly" !

Tak zběsilá kampaň vytváří dojem, že si vraždu objednali:
Autor: P. Vanura Datum: 6.3.2018 11:10

ODPŮRCI premiéra Fica. Ale zatím tomu pořád nejsem schopen uvěřit...

Soudruh modrobolsan -kavarnik Stejskal:
Autor: M. Pesat Datum: 6.3.2018 10:54

Soudruh modrobolsan -kavarnik Stejskal je plne srovnatelny s temi nejhorsimi politruky/agitkari z dob husakovske normalizace, stejny fanatik.

Cest :-(

Bolšán Pešat:
Autor: A. Nový 840 Datum: 6.3.2018 12:18

Á, soudruh nedovzdělaný komunistický pingl, Pešat ticha@dohoda alias Mirek 56, zase předvádí své bolševické sviňárny, kdy svoje způsoby myšlení podsouvá někomu jinému.

Za pět:
Autor: M. Bouček Datum: 6.3.2018 10:36

Ideologickopropagandistický blábol. Stejskal, máte za pět.

Ó - to byly časy, když pan Stejskal psal o Izraeli:
Autor: M. Krátký Datum: 6.3.2018 10:29

Ale nyní v poslední době píše jako utrženej z řetězu - Škoda Slov. Hezký den přátelé - už za pár dní bude jaro !!!

Vidím to jinak:
Autor: F. Navr8til Datum: 6.3.2018 10:15

Pokud autor zabrousí mimo oblast, kterou brilantně ovládá, vyjde z toho ideologická patlanina. Měl by si v první řadě všimnout soustředěného útoku Kisky, Sorose, novinářů a opozice proti ekonomicky mimořádně úspěšné vládě Roberta Fica. Kdo má na svědomí spouštěč pouličních kraválů v podobě dvojnásobné vraždy počítačového novináře a jeho družky? Komu to posloužilo ke koordinovanému útoku proti vládě? Proč prezident Kiska, který se zaklíná spojováním společnosti, zahájil brutální útok proti řádně v demokratických volbách zvolené vládě? Já na ty otázky neumím zatím odpovědět. Ale nemohu si vážit namyšlených hlav, kterým je vše na první pohled jasné a které dovedou mrknutím oka zjistit, kdo je andělíček a křídly a kdo je rohatý satanáš.

Hůře a hůře, autore:
Autor: O. Zeman Datum: 6.3.2018 9:52

Tak nás, pane Stejskale, oblažte. Vy jistě už v rukou třímáte rozsudek "Menom republiky", kde je usvědčený vrah odsouzen za vraždu občana a jeho partnerky. Čím je novinář víc, než kdo jiný? Co těch 40 zavražděných na Slovensku v roce 2017, ti jsou méněcenní? Morální rozměr? To musíte nejdřív dokázat, že ho zavraždili z politických důvodů a usvědčit "objednatele". Tak funguje řádný soudní systém. A ne, že si jiná novinářská nula vyfabuluje příběh a na jeho základě padne vláda. To nám tu předvedli Šlachta s Ištvánem a s "médii", a výsledky známe. Vlastně neznáme.

Nebo ještě lépe. Umře pacient, padne ministr zdravotnictví. Za ty zavražděné Slováky loni by už měl sedět ministr vnitra. A co vojáci? Vyvrtnutý kotník při výcviku - šup novou tvář na obranu.

A vrchol všeho: Za každý takový nevyzrálý názor, který do éteru vyplivne někdo, jako jste dnes plivl vy, vyměníme ministra kultury. Tak.

Je třeba sesbírat fakta, zjistit a ověřit si i jiné zdroje, než jen twít prezidentské kanceláře, a pak napsat glosu, když už cítíte potřebu se s námi o názor podělit. To chapadlo nejdříve musíte uchopit, utrhnout a tu hydru, co mu patří, spravedlivě odsoudit na základě důkazů. A vy z toho nemáte nic.

Re: Hůře a hůře, autore:
Autor: P. Moravčík Datum: 6.3.2018 11:48

Nehnevajte sa, pán Zeman, ale zle chápete to, čo sa deje na Slovensku. Skrátene povedané: Čoho je moc, toho je príliš. Fico dovtedy ignoroval všetky protesty proti jeho hrubým prešľapom a zlodejčinám, až prišla tá povestná kvapka, keď pohár pretečie. Všetky dobré veci, ktoré urobil, prekrýva korupčná špina, ktorá sa na túto vládu už roky valí. Fico sa tvári, akoby sa ho to vôbec netýkalo a plebs nech radšej drží hubu, lebo on a jeho pravá ruka sú najmúdrejší a nedotknuteľní. Svojich voličov upláca z cudzích peňazí, ale druhou rukou im tie peniaze aj s úrokmi berie. Celý SMER je riadený troma, dnes už len dvoma šéfmi stáda, zvyšok sú len prikyvovači a príslušenstvo pre hlasovaciu mašinériu. Tak, ako skončilo HZDS po Mečiarovom vynútenom odchode, skončí s najväčšou pravdepodobnosťou aj SMER , ak bude musieť odísť Fico.

Děkuju za názor,:
Autor: O. Zeman Datum: 6.3.2018 12:27

takové diskuze si vážím. Oceňuji pohled "domácího". Do kauzy jistě důkladně nenahlédnu a možností výkladu a vývoje je spousta.

Jen jsem chtěl zdůraznit, že ze zásad demokracie bychom neměli tak lehkovážně slevovat. Ano, je to těžší a těžší, ale z toho nedokonalého, je demokracie a její principy to nejlepší. A pan Stejskal, mi přijde, poslední dobou uhýbá často, soudí lidi "kádrováckým" způsobem a vyvozuje závěry z dojmů a ne faktů. Unáhlené závěry vedou k nepěkným a překvapivým koncům, a na slovenské tragédii těchto dní je to zřetelně vidět.

Re: Děkuju za názor,:
Autor: P. Moravčík Datum: 6.3.2018 18:03

Ja som to aj tak pochopil :-)

Re: Hůře a hůře, autore:
Autor: D. Nowodny Datum: 6.3.2018 17:24

Dokaž to všechno fakty !!

Re: Hůře a hůře, autore:
Autor: P. Moravčík Datum: 6.3.2018 18:02

Dobre, synku, ja Ti pár príkladov poviem: všetky oznámenia na korupčné jednanie, podozrivo nevýhodné zmluvy, čudesné výmeny pozemkov o Vysokých Tatrách, predražená tendre, podivuhodné získanie bytov pánmi Ficom a Kaliňákom, atď. boli odbavené okrídlenou vetou (zo zlatých úst ministra Kaliňáka) - "Skutok sa nestal". Nekonečné navyšovanie ceny diaľnic ani tak nezabránilo, by sa firma Váhostav, patriaca sponzorovi SMERu, pánovi Širokému (nomen omen), nedostala na okraj bankrotu. Fico sa zhruba týždeň neukázal na verejnosti, ktoré žiadala prešetrenie hospodárenia Váhostavu a potrestanie defraudantov, až nakoniec náš Robertko prišiel na geniálnu myšlienku, že záväzky Váhostavu na seba preberá štát. Inými slovami túto rozkrádačku zaplatíme všetci, pán Široký sa vyhne zodpovednosti a jeho milióny ostanú nedotknuté. Stačí Vám to, alebo sa ešte pohrabem v pamäti a nájdem ďalšie zapadnuté kauzy SMERu?

Viete najhoršie je, že ani v dnešnej opozícii nevidím nikoho, koho by sa oplatilo voliť, ale za tie darebáctva by už konečne mal niekto niesť aj inú ako politickú zodpovednosť, inak si zákon u našich slávnych poslancov rešpekt nikdy nezíska.

Extra pro tebe...:
Autor: O. Zeman Datum: 6.3.2018 18:09

Tak ještě jednou pro méně chápavé. Nevyjadřoval jsem se k případu Kuciak, ale k článku pana Stejskala.

V demokratickém systému, který obhajuji, v řádném soudním procesu, který přijde po nezávislém vyšetřování, dokazuje ŽALUJÍCÍ strana, ne obžalovaný. Já nikoho nežaluji, neobviňuji. Tudíž nemám ani povinnost někomu něco dokazovat, tím méně tobě.

Fico:
Autor: P. Rudolf Datum: 6.3.2018 9:32

svým včerejším podlým útokem na Kiska ztratil veškerou mou, byť už jen minimální, úctu.

S případem Williho Brandta bych to ale neporovnával. Tam Bundesnachrichtendienst zcela nezpochybnitelně odhalil špionáž v jeho kanceláři, kdežto tady jde pořád ještě jenom o domněnky.

Re: Fico:
Autor: M. Prokop Datum: 6.3.2018 10:55

Tak to si Fico asi "hodí mašli". :-P

Re: Fico:
Autor: P. Rudolf Datum: 6.3.2018 13:09

Nelíbali jste si s Tesaříkem prcinky? Evidentně jste se s těmi prdy od něj nakazil.

Re: Fico:
Autor: D. Nowodny Datum: 6.3.2018 17:25

A co děla "čistý" Kiska ????

Re: Fico:
Autor: P. Rudolf Datum: 6.3.2018 19:53

Netuším. Dnes mi ještě nevolal.

Pane Smejkale, máte to zapotřebí?:
Autor: P. Zinga Datum: 6.3.2018 8:56

?

Re: Pane Smejkale, máte to zapotřebí?:
Autor: P. Zinga Datum: 6.3.2018 8:58

Ježíši, já udělal tu samou chybu: samozřejmě:Máte to, pane Stejskale,zapotřebí?

I ty Brute?:
Autor: V. Němec Datum: 6.3.2018 6:23

Pardon, Stejskale?

Re: I ty Brute?:
Autor: J. Farda Datum: 6.3.2018 9:09

Aj múdry schybí, ale proč, pane Stejskale, proč?!

Pan Stejskal se splašil:
Autor: Karelkarel Datum: 6.3.2018 6:13

A mele tady něco o dobrovolném odstoupení slovenské vlády a předčasných volbách. Což nepochopil, že jde o předem připravený komplot, slovenský Majdan, ve kterém má být vražda jakéhosi obskurního "novináře" jen záminkou ke kampani, jejímž cílem je nastolení vlády jiné zájmové skupiny. A jak to podle posledních událostí a prohlášení Kisky vypadá, peklo se to zřejmě se Serešovou podporou.