16.12.2018 | Svátek má AlbínaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


USA: Ocelová pěst Donalda TrumpaŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 35, poslední: 7.3.2018 21:42, přehled diskusí

Komu bolest?:
Autor: T. Hraj Datum: 7.3.2018 21:42

No nevim, nechci do toho Junckerovi Žánklódovi moc kecat, ale ocel a hliník jsou komodity. Levisky a Harleye atd. jsou naprotitomu značkové zboží. Zdražení jim nemusí príliš ublížit (viz iphone x).

Jégl,:
Autor: D. Švik Datum: 7.3.2018 17:45

když voni jsou takovej ekonomickej génius a Trump idiot, proč oni mají holej zadek a Trump miliardy?

Snad mu ten nesmysl:
Autor: M. Valenta Datum: 7.3.2018 14:30

někdo rozmluví - škoda, že v bílém domě zapomněli na našeho geniálního pro-čínského lobistu.

Takže EU nám chce zakazovat džíny:
Autor: A. Alda Datum: 7.3.2018 13:51

jako kdysi Moskva?

Re: Takže EU nám chce zakazovat džíny:
Autor: M. Valenta Datum: 7.3.2018 14:32

Generále, Vaše brnění z nejlepší čínské oceli, je v ohrožení a že máte pod tím cajkem džíny, to jsem fakt nevěděl.

Re: Takže EU nám chce zakazovat džíny:
Autor: R. Langer Datum: 7.3.2018 14:53

Jenom zdražovat, nikoliv zakazovat.

Re: Takže EU nám chce zakazovat džíny:
Autor: V. Kain Datum: 7.3.2018 16:23

Ono je to na Junckerovi už dost vidět,že do sebe leje tvrdý a bohužel už nejen podle vzhledu.

Jen aby tam nezacali ocela a hlinik pasovat:
Autor: J. Tachovský Datum: 7.3.2018 13:37

treba mexici v batozich

Šmarjá :
Autor: J. Nový Datum: 7.3.2018 11:08

To už ho z Tiscali vykopli?

Dobrý:
Autor: J. Vintr Datum: 7.3.2018 11:07

tak člověka, který se celý život pohybuje v miliardovém byznisu a který je obklopen spoustou odborníků, nenapadne to, co nějakého ekonoma z Česka ...

Pane Jégle,:
Autor: P. Lenc Datum: 7.3.2018 10:26

pár poznámek.Austrálie je největším vývozcem železné rudy na světě.70% této rudy jde do Číny.Nic vám to neříká?Dále, v uvedených státech je obrovská nezaměstnanost právě díky uzavírání hutních provozů.My, ale i náhle Němci zjišťujeme, že se díky vysoké kupní síle nejen zvyšuje životní úroveň ale a to je důležitější, také díky daním národní důchod.A to má za úkol i Trumpova celní "válka".Když každý druhý nezaměstnaný v uvedených státech dostane práci a tím vznikne práce v přidružených oborech, tak obrovské množství lidí se stává plátci do rozpočtu.A bylo by dobré si uvědomit,že z daní těchto lidí jsou placeny organizace, které nikdy nic nevytvořily, ne všechny, ale mnohé pouze parazitují na systému a zaměstnávají jinak nezaměstnatelné lidi.Když jsem vzpoměl Čínu, zajímá pana Junckera a spol. za jakých podmínek se odehrává jakákoliv čínská výroba a proč se v Evropě díky této konkurenci uzavírají různé hutní provozy? A mělo by to zajímat i vás, pokud se nechcete stát i vy naprosto neužitečným parazitem, žijícím z práce těch, kteří vytváří hodnoty.Má to Donald dobře promyšlené.

Re: Pane Jégle,:
Autor: M. Valenta Datum: 7.3.2018 14:45

A největší lobbista čínských ocelářů sedí na pražském Hradě, to jen pro úplnost.

Trump prostě plní své převolební sliby.:
Autor: V. Novák Datum: 7.3.2018 9:12

Je to už tak (pro nás) nepochopitelné?

Jaké to bude mít důsledky, neví samozřejmě nikdo, zejména ne ekonomové, kteří dokáží vždy dokonale předpovědět minulost, ale s budoucností mají problém.

Já sice ..washingtonpost.com .. dost nesnáším,:
Autor: J. Kanioková Datum: 7.3.2018 19:43

a vím, že tam sympatie k Trumpovi nelze najít, ale tento článek mě znejistil, jestli tam není i kus pravdy.. ten autor mívá solidní články..

Trump je tak posedlý tím, že vyhraje Ameriku - https://www.washingtonpost.com/outlook/trump-is-so-obsessed-with-winning-that-he-might-make-america-lose/2018/03/01/70a69224-1cd1-11e8-b2d9-08e748f892c0_story.html?utm_term=.0a3a3227d047

Trump má pravdu:
Autor: J. Pražák Datum: 7.3.2018 8:52

Američané většinou vymyslí technologie, které výrobu zlevní. Ono vůbec nemusí být ztrátové postavit moderní provozy, zaměstnat vlastní lidi a ještě pobrat clo od těch, kteří budou do usa importovat.

Tzv "experti":
Autor: P. Zinga Datum: 7.3.2018 7:23

už toho nakecali...

Co se vyplnilo?

Globalizace je prokletí. A kdo je šťastný, že má levná notebook z Číny, ať se podívá na svou výplatní pásku: levné zboží z ciziny rovná se levnější práce u nás. Jak jednoduché, Watsone...

penzijni fondy:
Autor: J. Kunes Datum: 7.3.2018 6:34

Zapomel jste zminit, ze americane maji velkou cast svych penzijnich naroku ulozenych v investicnich fondech. Pokud se Trumppovi podari vyvolat vyrazny propad akciovych trhu a obchodni valka k tomu s jitotou povede, silne to pociti americti duchodci a budouci duchodci.

Skvělé, reálné a krásně " nekorektní " zhodnocení:
Autor: J. Fridrich Datum: 7.3.2018 6:16

Skvělé, reálné a krásně " nekorektní " zhodnocení prvního roku vlády pana presidenta Trumpa napsal nedávno pan Tomský.. On plní své sliby dané občanům své země v předvolební kampani a to přesto, že mu velké skupiny politiků a médií hází klacky pod nohy a napadají ho.. Dává Ameriku opět do pořádku a vrací ji sílu a respekt.

Lidé u nás podléhají tomu v naší zemičce rozšířenému mýtu - " Američané jsou vlastně hlupáci ".. Tedy dle nich je těch cca 320 000 000 lidí dnes žijících v USA hloupých, nebo jejich převážná většina. Američané jsou ale MY - to jsme my, lidé ze všech národů a zemí světa, kteří v tísni našli v Americe nový domov. Kdo posouvá v jejich vědeckých střediscích a na jejich universitách pokrok lidstva dopředu již cca 100 roků někteří víme. Karta se v Americe začíná obracet k lepšímu - presidentu Trumpovi odsouhlasili dějinnou daňovou reformu - snížení daní o cca 20 %, srovnatelnou s reformou velkého Ronalda Reagana a ochranu proti zaplavování Ameriky zločinci... To poštěkávání médií a pomatených levicových multi-kulti experimentátorů rozumní lidé umí ze zpravodajství " odfiltrovat."

Re: Skvělé, reálné a krásně " nekorektní " zhodnocení:
Autor: J. Babicka Datum: 7.3.2018 7:00

Jenže on v podstatě říká, že Trump chce zruinovat pensisty, aby ho nevolili a aby prohrál příští volby.

:
Autor: R. Tichý Datum: 7.3.2018 7:39

Taky rika, ze v Evrope mame levnou energii na vyrobu oceli a hliniku....

Re: Skvělé, reálné a krásně " nekorektní " zhodnocení:
Autor: D. Nowodny Datum: 7.3.2018 13:04

Jako vždy poblouzněný Fridrich. Donalda nezvolilo 320 x 10 na šestou lidí. Pomatený Donald to vede od 10 k 5. Lež má krátké nohy a chaos ve WH se jenom zvětšuje. Na štěstí rozumných lidí je v US stále více a chápou kam směřuje narcis !

poznámka:
Autor: J. Babicka Datum: 7.3.2018 2:15

Takže Trump chce zruinovat USA. To by odpovídalo tomu, že je Putinův agent.

Re: poznámka:
Autor: Z. Lapil Datum: 7.3.2018 12:28

Já uvažoval složitěji: Rusové navádějí Trumpa proto, aby Číňani nemohli vozit do Ameriky, a proto museli zlevnit Rusům. Bude-li mi ale někdo tvrdit, že naopak Rusové vozí ocel do Číny, má konstrukce se zhroutí. Ale pěkná je, na tom trvám :-).

Katastrofa:
Autor: J. Kovaříček Datum: 7.3.2018 2:11

Autor naznačuje, že katastrofou bude když se zvedne cena Budweiser a Coca Coly. Ano, miliony Američanů budou toho méně pít a zhubnou. Jaká to tragedie!!!

Vy byste, pane Jégl,:
Autor: M. Adler Datum: 7.3.2018 1:36

tomu hloupému Trumpovi jistě dobře poradil. Ale jen na okraj: Kanada se zejména svou imigrační a multikulturální politikou skutečně stává stále větší bezpečnostní hrozbou USA. I na Kanadu, stejně jako i na zbytek světa, se bude vztahovat Trumpova zásada, že bude-li se někdo chovat k USA nepřátelsky, nemůže očekávat od USA přátelská gesta a zejména ne americké peníze. A vyhrožování odvetnými opatřeními a hospodářskou válkou? Hádejte, kdo na to doplatí víc!

Re: Vy byste, pane Jégl,:
Autor: J. Huml Datum: 7.3.2018 5:23

Doplati na to obcane Spojenych Statu. Kanada bezpecnostni hrozbou USA? Co se tyce uspesne multikultury, nejvetsi uspech nabizi Melting Pot of USA. Kanada je az prilis Evropska, ruznorode kultury si, prevazne, drzi svoje tradice. Dnesni doba a prakticke metody kapitalismu vyzaduji vzajemnou dohodu, hospodarske valky poskodi nejvice ekonomie, ktere se snazi se izolovat od existujici situace vzajemneho propojeni.

Re: Vy byste, pane Jégl,:
Autor: M. Adler Datum: 7.3.2018 6:06

Jistě, ekonomické války nikomu neprospívají, ale má otázka byla "kdo na to doplatí víc?" O bezpečnosti: Příval neprověřených muslimů do Kanady je i ohrožením USA. Některá politicko-ekonomická kanadská rozhodnutí jsou přímým ohrožením bezpečnosti USA (např. neochota adekvátně platit za obranný systém, problémy s nákupem dříve amerických helikoptér a nyní stíhaček, což ponechává kanadské ozbrojené síly prakticky neozbrojené, či nedostatečně ozbrojené, atd.) A bohužel, Američané mají pravdu, když tvrdí, že řada socialistických zákonů a programů dává kanadským výrobkům, dotovaným státem, nespravedlivou výhodu vůči výrobkům americkým. A to se týká i řady dalších zemí. A nakonec, co se týče té multikultury - věřte mi, pane Huml, je to průůůser, a asi bude ještě větší...

Re: Vy byste, pane Jégl,:
Autor: D. Nowodny Datum: 7.3.2018 13:09

Adler za poradce Donalda !

Re: Vy byste, pane Jégl,:
Autor: J. Schwarz Datum: 7.3.2018 7:59

Drží svoje tradice, tak to je dobrej fór. Nemám nic proti tradicím. Když ale vláda úmyslně dováží do země lidi "různých tradic", kvůli módní "diverzitě" je podporuje v udržování co největší odlišnosti od majority protože jeho cílem je právě tuto majoritu "zrušit" a nahradit ji mozaikou skupinových identit , pak jde o vládů šílenců. Na takovou zemi je třeba si dát obzvlášť pozor.

Re: Vy byste, pane Jégl,:
Autor: J. Ticháček Datum: 7.3.2018 17:51

Proč by na to měli doplácet občané USA? To je kupodivu vcelku velká země, a v podstatě může žít a vzkvétat i zcela uzavřena celému světu.