16.12.2018 | Svátek má AlbínaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


PRÁVO: Referendum neodpovědných populistůŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 25, poslední: 6.3.2018 23:20, přehled diskusí

Pane autore, ten začátek článku máte špatně,:
Autor: J. Kanioková Datum: 6.3.2018 23:08

jelikož jsem byla proti vstupu do EU, přepečlivě jsem všechny údaje sledovala a uschovala - Voličská účast na hlasování byla 55,21%. Výsledky hlasování v celé ČR:

Pro vstup - 77,33 procenta hlasů ....3,446.758 voličů

Proti vstupu - 22,67 procenta hlasů ....1,010.448 voličů

Z čehož vyplývá, že vstup do EU ve skutečnosti schválilo 32,826% voličů

Srovnání Švýcarských zvyklostí a našich je nesmyslné, přesto si odchod z EU velmi přeji, protože EU = RVHP II. a stejně blbě dopadne... ! Socialismus, diktát, bruselské politbyro ! Nepochybně by to nebylo bez ekonomických důsledků, ale věřím, že čas by to srovnal. Suverenita, svéprávnost za to stojí ! Pokud se EU dobrovolně nezmění v cosi jako bylo EHS, což stačilo..

Vlastizrádci se bojí vlastního národa:
Autor: J. Pražák Datum: 6.3.2018 17:00

Však i na ně dojde. Kapka EUrobuzerace ke kapce a jednou (hodně brzy) ten pohár trpělivosti lidí přeteče. A pak se nebude jen zvonit klíči na náměstích. Pro současné EUrohujery a na EUropenězovodech přisáté parazity by bylo bezpečnější, kdyby proti referendu neprotestovali. Přišli by pouze o bezpracné zisky a museli by se začít živit poctivě. Čím déle budou EUrobuzerace trvat, tím bude CZexit bouřlivější a na humanitu možná nebude nálada....

Srovnávání:
Autor: A. Alda Datum: 6.3.2018 16:19

unitární České republiky s konfederativním Švýcarským svazem je naprosto absurdní.

Jediné je podstatné - Eidgenosenschaft není členem EU a ani my bychom členem EU být neměli, protože nás to ohrožuje. Zcela extrémně nás to ohrožuje.

:)))))))))):
Autor: J. Kanioková Datum: 6.3.2018 22:54

Za normálních okolností:
Autor: J. Skála Datum: 6.3.2018 14:11

bych nikdy nehlasoval pro vystoupení z EU, tím méně pro vystoupení z NATO. Jenže současný stav evropské politiky se od "normálních okolností" hodně vzdaluje. Takže:

Je nuné mít po ruce nástroj, který by umožnil České repoublice co nejrychleji vystoupit z EU, bude-li nám pod tlakem vnuceno přijímání islámských invazních oddílů.

Zahnuté banány, pomazánkové máslo i korumpující dotace jsou proti tomu prkotina.

tak nedavno jsem cetl clanek o dotacich:
Autor: M. Pesat Datum: 6.3.2018 14:04

"Rozdíl mezi švýcarskou a českou přímou demokracii by byl stejný jako mezi stavem švýcarských a českých pangejtů a chodníků (nebyly-li ty české náhodou renovovány z peněz evropských dotací)."

tak nedavno jsem cetl clanek o dotacich do zemedelstvi ve Svycarsku, porovnavalo se to s dotacemi v UK/zeme EU/ a clanek konstatoval, ze dotace ve Svycarsku jsou daleko vyssi. Cest :-)

"With the system, Switzerland now produces over half of all the food it eats. But in comparison with what the EU pays in agricultural subsidies, Swiss direct payments actually cost more.

The UK's 200,000-plus farms receive just $3.4bn in subsides. Switzerland's 50,000 farms get over €2.3bn in direct payments.

http://www.bbc.com/news/world-europe-42731932

Re: tak nedavno jsem cetl clanek o dotacich:
Autor: J. Kanioková Datum: 6.3.2018 23:15

Sklady EU přetékají mlékem. Brusel vykupuje potraviny za stovky milionů eur, aby zvýšil ceny - http://www.reflex.cz/clanek/komentare/85411/sklady-eu-pretekaji-mlekem-brusel-vykupuje-potraviny-za-stovky-milionu-eur-aby-zvysil-ceny.html

Švýcarsko:
Autor: I. Polák Datum: 6.3.2018 9:20

Ač s lecčíms nesouhlasím, děkuji autorovi za rozumné shrutí fungování švýcarské demokracie. Chybí mi jen jedno: Přímá demokracie tam funguje de facto od samého začátku Švýcarska, což je rok 1291, to je 727 let. Během té doby se změnilo úpně všechno, zejména ústava, oblíbené "parametry" pro referendum atd., systém přímé demokracie ale zůstal. Kdyby byl chybný, musel by takový systém už dávno zkolabovat.

2. ano, Švýcaři jsou vychováváni ke zodpovědnosti za své hlasování těch 727 let ...

3. Ty zákony, co si sami udělali jsou také zvyklí dodržovat. Ano, podvodníci se najdou všude, ale nejsou to lidoví hrdinové typu Jánošík.

Re: Švýcarsko:
Autor: R. Langer Datum: 6.3.2018 10:46

Ano, a vtip je také to zkusit, a ne jenom kafrat, že to nejde. Protože ta zkušenost se získá jedině takhle, jinak to nejde.

Re: Švýcarsko:
Autor: I. Mertl Datum: 6.3.2018 10:55

Švýcarská pečlivost, racionalita, důslednost a samostatnost, vyplývající i z isolovanosti jednotlivých oblastí (která byla ještě před sto lety po 6-9 měsíců téměř absolutní) vers. obdobné vlastnosti našeho národa. Rozdíl mezi švýcarskou a českou přímou demokracii by byl stejný jako mezi stavem švýcarských a českých pangejtů a chodníků (nebyly-li ty české náhodou renovovány z peněz evropských dotací).

Re: Švýcarsko:
Autor: R. Langer Datum: 6.3.2018 11:48

Před 100 lety byly pangejty a chodníky u nás přinejmenším stejně dobré, jako ty ve Švýcarsku, ne-li lepší. Ale na to se už málokdo pamatuje. Hádejte, za koho vznikl ten rozdíl. :-P

Re: Švýcarsko:
Autor: M. Prokop Datum: 6.3.2018 12:01

Je ale hezké, jak je vděčen za své peníze, přijdou-li k němu via Brusel. :-P

Re: Švýcarsko:
Autor: I. Mertl Datum: 6.3.2018 17:50

Hele, pamětník.

Re: Švýcarsko:
Autor: M. Valenta Datum: 6.3.2018 12:24

V Čechách, kde jsme si za 25 let nebyli schopni zajisti fungující justici, prezident se předvádí v TV Barrandov a ve volbách vyhrávají populisté, kteří ani náznakem nevysvětlili voličům, co referendum ve švýcarském podání obnáší, by to byl spíše nezodpovědný hazard než sbírání zkušeností.

Re 12:24 S Vaším závěrem plně souhlasím, pane ....:
Autor: M. Bílý Datum: 6.3.2018 13:22

....Valento. Myšlení, chování či jednání Čechů se od švýcarského podstatně liší (v náš neprospěch). Při svých několika návštěvách (v roce 1969 emigovavšího kamaráda) jsem se o tom přesvědčil a nestačil jsem "valit" oči.

To je elitářské smýšlení::
Autor: P. Zinga Datum: 6.3.2018 9:17

"pár set tisíc" nic nerozhodne. Rozhodují totiž i ti, kteří nehlasují a tím dávají najevo, že jim je problém šumafuk. Takže počítat lze pouze ty, kteří hlasují a v tom případě by se autor mohl spolehnot také pouze na "pár set tisíc" chytrých.

Nevím, jak by:
Autor: J. Schwarz Datum: 6.3.2018 9:17

"pár set tisíc" petentů mohlo zařídit cokoli, pokud se k nim nepřidá dalších několik milionů. Obávám se že autor - ačkoliv si toho nejspíš není vědom - uvažuje stejně jako komunistické špičky když uzákonily "vedoucí úlohu komunistické strany" na věčné časy a nikdy jinak. Nejspíš samy nevěřily v úspěch svých receptů na štěstí obecné štěstí. Teď tu máme namísto socialismu jako výdobytku, který se komunisti v údajném " zájmu všeho lidu" rozhodli bránit všemi prostředky , Evropskou unii. Členství v tomto spolku si "Lid nedá vzít", tentokrát pro změnu pod vedením "Demokratických sil".

Neodpovědných populistů?:
Autor: V. Student Datum: 6.3.2018 8:39

Zohledňování a prosazování názoru většiny občanů je v demokracii zcela legitimní právo jakéhokoli politika, a nedivil bych se, kdyby někdo mluvil přímo o povinnosti. Z důvodů nízkých a nečestných (protože každá podlá snaha o manipulaci pomocí urážení je nečestná a nízká) jsou takoví politici častováni přídomkem "populisti", pane autore!

Když jakéhosi našeho komunálního politika Trávníčka před časem v TV tlačili do konstatování, že Geert Wilders je populista, měli smůlu, Trávníček se vyznal. Takže je upozornil, že GW měl tytéž názory jako dnes, již před dvaceti lety, kdy mu vynášely sympatie 2,5% veřejnosti, čili o populismu v jeho případě nemůže být ani řeči! Pan redaktor koukal jako vrána, ale s hroší kůží sobě vlastní vzápětí plynule přešel k jinému tématu. Takhle se to má s těmi populisty.

Jestliže ignorujete stále sílící signály, že kultura migrantů je natolik odlišná od evropské, a množstvím příchozích ji ohrožuje, že nás Merkelová veřejně vydírá, abychom pomohli "vyřešit" problém který ona sama způsobila, že současné vedení EU sahá ke stále drsnějším formám manipulace, aby drželo směr, se kterým nesouhlasíme, pak jste nezodpovědní vy.

Nevolám po Czexitu (a ještě nedávno jsem byl jeho odpůrcem), ale opravdu stále silnějí postrádám pádné důvody, kromě ekonomických, proč zde zůstávat. Mimochodem, zůstat s někým ze strachu, že mě ekonomicky i společensky deklasuje, když od něho odejdu, je pro mě spíše důvod k odchodu:-((

S tou civilizací to není nijak žhavé.:
Autor: J. Macků Datum: 6.3.2018 8:23

Kde berete jistotu, že EU i NATO jsou civilizovaná uskupení. NATO nemá v podstatě důvod existence, tak si ho našla - nebezpečné Rusko, což nedokázala ničím odůvodnit a v rozporu s poslání se angažuje v kdejakém konfliktu na světe. EU se stala majetkem pár pološílených socanů, kteří hájí především své zájmy. V tom vidíte civilizaci?

Re: S tou civilizací to není nijak žhavé.:
Autor: V. Student Datum: 6.3.2018 8:53

Upřímně řečeno, já už ani nevidím důvod k "antagonistickým vztahům" /pamatujete:-)/ mezi východem a západem. SSSR úspěšně zhynul, komunistická totalita v té bývalé zrůdné podobě přetrvává pouze v Severní Koreji, z bývalých "svazových republik" to není žádná.

Rusko pochopilo že slovo "kapitál" nevyvolává zvracení a začalo se podle toho chovat, ačkoli k ideálu ještě cesta daleká...opravdu, jaký je vlastně dneska důvod k nepřátelství?

Trump s Putinem zpočátku zkusili jakýsi taneček, který sliboval uvolnění, docela jsem se na to těšil, byl by to historický okamžik. Ale USA Kongres vyvolal takovou hysterii, že Trump dodnes čelí podezření, že je ruský agent! Jak na běžícím pásu začal přijímat jedno embargo za druhým, takže úsměvy už jsou zase u ledu! Já chápu, že Rusko se musí ještě dost změnit, ale někdo by měl pochopit, že jestli se to tam začne drolit, může mít problémy celý svět, tím narážím na fakt, že Putin sice není žádný dobráček, ovšem možná je právě z toho důvodu ideální lídr té oligarchické, zpupné sebranky, kdo ví...

Souhlas:
Autor: J. Kanioková Datum: 6.3.2018 23:20

Jestli si myslíte, :
Autor: R. Langer Datum: 6.3.2018 6:13

že z EU bychom vystoupili jenom díky "pár set tisícům občanů", tak toho se fakt bát nemusíte. Vy se toho ale nebojíte, vy se bojíte toho, že by se mohlo ukázat, že těch lidí je mnohem, mnohem víc, než se nám snažíte vnutit. Takže si dávejte raději pozor na to, abyste se ráno neprobudil s rukou v nočníku, pane autore. Tenhle problém vám evidentně hrozí víc. :-P

Re: Jestli si myslíte, :
Autor: M. Marek Datum: 6.3.2018 8:02

Přesně tak.

Re: Jestli si myslíte, :
Autor: I. Polák Datum: 6.3.2018 9:12

díky "pár set tisícům občanů" ... Ale kdyby se to stalo na základě hlasování v parlamentu, prošlém o několik hlasů poslanců stran, které jsem nevolil, TAK to je to v úplném pořádku,že? A co takhle se stejným hlasováním na úrovni EU?

Re: Jestli si myslíte, :
Autor: R. Langer Datum: 6.3.2018 10:42

No právě. Ale to je pořád dokola, takovým lidem to prostě nevysvětlíte, nemluvě o tom, že když se autor po referendu "probudil" v EU, tak bylo tehdy všechno v naprostém pořádku, že. Prostě rozený demokrat.