19.4.2024 | Svátek má Rostislav


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Zatočíme konečně se „sociálními“ parazity?

V Lidových novinách mne pozitivně zaujal komentář psychologa Miroslava Hudce Sklon hledat viníky v těch druhých je věčný (LN 15. 2.). Jsem rád za tento rozumný názor v dnešní bláznivé mediální době.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Schwarz 3.3.2018 8:39

Na druhé straně -

proč platit za nic někoho, kdo je zdravý, když firmy hledají zaměstnance na nejrůznější místa a nemohou je sehnat? A ještě se nechat obviňovat levičáky a "lidskoprávními aktivisty" z bůhvíjakého teroru pokud by měli část těchhle dávek dostat v poukázkách / stravenkách /? A jako bonus tito povaleči získají možnost neplatit pokuty, protože je z nich nikdo nedostane, exekuce na sociální dávky není možná?

J. Pražák 2.3.2018 15:05

Hodně hloupá demagogie

Nezmíněny zůstávají všechny možné i nemožné "dávky", zejména "na bydlení". Tyto "dávky" vzhledem k tomu, že dosáhnou v součtu více, než je minimální mzda, tak podporují v lenosti jisté skupiny obyvatelstva bez vzdělání, v zahálčivosti a v plození obdobně nezaměstnatelných potomků. Jen ať se autor jde podívat v pracovní den do Janova, Mostu,... a do jiných vyhlášených ghett, jejichž počet se za vlády všech těch dienstbierů a ziskovek zdvojnásobil na více než 600.

Argmentovat růstem HDP, když ČNB uměle oslabovala Kč a způsobila jen loni ztrátu 243 miliard Kč je absurdní. I když je u nás několik set tisíc zahraničních dělníků, tak to výše zmíněné líné spoluobčany z postelí do pracovního procesu nevytáhlo. Může autor vysvětlit proč? Kde se stala chyba, že tito dlouhodobě (celoživotně) nezaměstnaní ani v době konjunktury nezačnou pracovat? Začnou někdy, nebo budou celoživotně podporováni pracujícími spoluobčany? Není to proti přírodním zákonům?

J. Milota 2.3.2018 15:09

Re: Hodně hloupá demagogie

Dávkám "na bydlení" se věnuje blog p.Křečka, viz odkaz v mém příspěvku pod vámi.

J. Kopis 2.3.2018 18:54

Re: Hodně hloupá demagogie

K těm parazitům bych doplnil i nejrůznější neziskové nevládní organizace žijící z dotaci tzn peněz, které stát sebral pracujícím, aby je přerozdělil, nebo poslal do EU, aby je přerozdělilo bruselské politbyro. Nejlepší na tom je, že si ti co pracují, platí ze svých daní ty, kteří je následně v zájmu jejich dobra oblbují, udávají, šikanují, omezují v jejich právech na svobodu slova a nezřídka vystavují smrtelnému ohrožení s mnohdy fatálními následky.

J. Milota 2.3.2018 14:36

A ještě

přidávám odkaz na článek na Aktuálně .cz, který souvisí s tematem od autora. Tedy ten odkaz. Stojí za přečtení.

http://blog.aktualne.cz/blogy/stanislav-krecek.php?itemid=31169

J. Pražák 2.3.2018 15:39

Re: A ještě

to je absurdistan.

S. Outrata 2.3.2018 11:55

,,Vím, zní to mnohým čtenářům zmasírovaným neustálou mediální a politickou kampaní o tom, kolik máme v Česku „parazitů“, kteří si žijí takřka královsky na účet státu, patrně neuvěřitelně."

Kde přesně tahle masáž probíhá?

P. Kubáč 2.3.2018 11:49

A jak s dávkami v hmotné nouzi ?!

Vždy mě dojme jak se za "nemakačenky" považují pobírači podpory v nezaměstantosti, která po pár měsících nezaměstnanosti neodvratně končí a jak se taktně mlčí o "dávkách v hmotné nouzi", k jejichž pobírání se musíte narodit, nic neumět, nic nevystudovat, nic nikdy nedělat, mít tááákové panděro, které samo o sobě vás pracovně zneschopní. Jaké je tedy postavení "dávek v hmotné nouzi" a jejich pobiračů v diskusi o "nemakačencích"

J. Schwarz 3.3.2018 8:44

Re: A jak s dávkami v hmotné nouzi ?!

Tohle je případná poznámka - na podporu v nezaměstnanosti si každý - povinně - platí, zatímco dávky v hmotné nouzi pobírají většinou ti, co nikdy nic do "společné kasy" nevložili.

M. Bílý 2.3.2018 11:18

Až se příště narodím budu právníkem (s vlastní ....

.... kanceláří). Kam se hrabou všichni sociální parazité. Ceny které si právníci účtují na př. za zastupování u soudu jsou neúměrně vysoké jak vynaložené námaze, tak hlavně odpovědnosti za výsledek.

Táhne se to už dlouho. Můj praděda, mlynář v Horomyslicích se (koncem 19. století) soudil 20. let s Obcí plzeňskou o vodní právo (brali mu vodu pro jeho mlýn blíž než se mohlo). Když si svým právníkům ztěžoval, že se to dlouho táhne, odpověděli mu:"Pane otče, nechte nás vydělat, vy to stejmě vyhrajete." Vyhrál.

P. Hlosta 2.3.2018 11:04

Statistika věda je... ;-))

Se statistikou je vcelku malý problém jak ji přizpůsobit. Dejme tomu na Pracáku. To se nezaměstnaný problém vyřeší tak, že když nepřijde přesně v předem určený čas, je prostě vyřazen ze seznamu nezaměstnaných na pracáku. Ne že by si to dotyčný nezasloužil být vyřazen, ale tak se umenší počet evidovaných nezaměstnaných a Pracák plní limity jemu určené.

Cosi jiné je ovšem statistika o zaměstnanosti. Tam se dá například vytvořit umělá místa, kdy zaměstnanci jsou dodáni z Pracáku, že jsou nějak postižení a dodáni jsou do neziskových organizací, kterým se za to platí mzda těch zaměstnaných u nich. Efektivita tam pracujících není podstatná, jako není ani podstatná prosperita těch neziskovek. Tak jsou v zaměstnanecké politice ošetřeny politické cíle. Neziskovka není nezisková doopravdy, ale ten název to řeší.

Malé příklady, jak se dá statistika zkreslit k obrazu potřebnému. Pak přijde autor s chimérou o tom, jak je to u nás super co do nezaměstnanosti a parazitování na spolenosti. A to ještě nerozepisuji, jak se stát finančně věnuje umění, kdy celá armáda umělců je státem zafinancovaná nonstop, aniž by umění na sebe vydělávalo. Pokud skutečně některý umělec vydělává bez státu, jeho protekční pomoci, pak se dá úspěšně předpokládat, že takový umělec je živ z toho, co prodá do světa za onačejší kapitál, než je koruna.

Umělci v rukuvruce s neziskovkami a státní administrativou zaměstnanosti budou pak statisticky dokazovat, jak je na tom nezaměstnanost a příživa v Česku. ;-)

F. Navrátil 2.3.2018 12:06

Re: Statistika věda je... ;-))

Se statistikami se čaruje podstatně účinněji. Tisíce lidí, kteří jsou v evidenci úřadu práce se nepromítají do statistiky nezaměstnaných. Např. mohou být dlouhodobě nemocní, absolvovat dlouhodobé rekvalifikace nebo pečovat o nemocné děti či osobu blízkou. O výši nezaměstnanosti rozhoduje metodika výpočtu. Když české úřady práce převzaly metodiku EU, klesla během jednoho měsíce nezaměstnanost na polovinu.

J. Novák 2.3.2018 10:29

Je normální pracovat

a je amorální parazitovat na společnosti. Není podstatné, o jaké množství parazitujících jde. Z těch parazitujících vyčnívá především jedno etnikum, které kromě bezpracně získaných prostředků na úkor daňových poplatníků nás ještě obtěžuje a pomlouvá. No a co se týká nemožnosti nalézt práci? To snad v současné situaci nemyslíte vážně. I když u člověka s právním vzděláním kdo ví.

S. Šporková 2.3.2018 9:49

Nejde jen o nemakačenky

Za prvé je nefér porovnávat úroveň sociálních dávek s HDP - a nikoliv s příjmy obyvatel, protože v porovnání s příjmy máme sociální dávky v porovnání s jinými naopak dost vysoké. Ale hlavně - nejde jen o klasické nemakačenky, ale o to, že celý nás systéme je nastaven tak, že se dá zneužívat i pracujícími lidmi, kteří nejsou žádné socální případy, dávky k přežití nepotřebují - ale jsou tak "vyčůraní", že si přilepšují na úkor nás všech. Ať už jde o práci načerno, o oficiální vyplácení jen minimální mzdy a -zbytek na ruku, o údajné matky samoživitelky, které ale s otci svých dětí ve ksutečnosti normálně žijí, nebo o OSVČ, kteří si své daňové přiznání dokáží udělat tak, že jejich příjem je na hranici chudoby - a ti všichni mají nárok na nějakou tu dávku - tu přídavky na děti, tu příplatek na bydlení apod.

F. Navrátil 2.3.2018 9:23

Komentář neodpovídá skutečnost? Tím hůře pro skutečnost!

Autor by si neměl plést skutečnou nezaměstnanost se statistickými čárymáry. Stejně tak dává dohromady sociální dávky a podporu v nezaměstnanosti, což je klasickým znamením lidí, kteří bloudí v problematice nezaměstnanosti a sociální politiky. Podpora v nezaměstnanosti (hmotné zabezpečení) je časově omezená finanční částka vyplácená na základě placení sociálního pojištění občana, který pracoval a dočasně se ocitl bez práce. Naopak sociální dávky jsou jednak pojistné a jednak nepojistné. A o ty nepojistné právě jde. Dostává je každý, ať pracoval nebo nepracoval, ať do systému přispíval nebo nepřispěl ani korunou. Neinformovaný člověk by tyto nepojistné sociální dávky opravdu považoval za nízké, ale ony se řetězí a dosahují výšin, o kterých se lidem, kteří pracují, vychovávají děti, platí daně, sociální a zdravotní pojištění, ani nezdálo. Taková sociálně dávkově informovaná rodina může dostat vedle přídavku na dítě a příspěvku na bydlení celou řadu dávek pomoci v hmotné nouzi: příspěvek na živobytí, doplatek na bydlení, mimořádnou okamžitou pomoc, pomoc při vážné újmě na zdraví, pomoc při mimořádné události, nezbytný jednorázový výdaj, náklady na pořízení předmětů dlouhodobé spotřeby, náklady související se vzděláním nebo zájmovou činností dítěte a podporu pro sociálně vyloučené. K tomu ještě připočítejte fikaně získávané dávky pro osoby závislé na pomoci jiné fyzické osoby a dávky pěstounské péče. Když to zprůměrujete, vychází vám asi 72 tisíc na osobu! Kdo z vás to má?

P. Vanura 2.3.2018 9:30

Napsal jste to za mě. Tady NEJDE o dávky pro nezaměstnané,

protože hlavní pobírači dávek fformálně nezaměstnaní nejsou. Jisté minoritě se přitom trpí PODVODY, které by "bílým" neprošly, např. rodiče dají děti formálně do pěstounské péče prarodičů, kteří pak berou dávky kolem 5000 Kč na dítě měsičně!

Kdo úmyslně nepracuje, ať nejí, nebydlí a jeho potomstvo ať umře hladem!

B. Rameš 2.3.2018 11:18

Re: Komentář neodpovídá skutečnost? Tím hůře pro skutečnost!

Tak to asi houmlesové sbíraj vajgly a slejvaj zbytky chlastu z vyhozenejch lahví jen tak pro dekórum, doma si daj havana a patnáctiletý koňáček (já bych si teda s příjmem 70k měsíčně dal).

F. Navrátil 2.3.2018 12:01

Re: Komentář neodpovídá skutečnost? Tím hůře pro skutečnost!

Houmelesové jsou smutné trosky, které povětšinou vypadly ze systému a žádné sociální dávky nepobírají. Řeč je tady o skupině mimořádně obratných a vychytralých pobíračů sociálních dávek, nepracují, bydlí zadarmo, které jezdí v limuzínách, hulí malborka, oblékají značkové oděvy, mají prsteny a zlaté řetězy a zbytek peněz vrazí do automatů.

R. Lávička 2.3.2018 8:34

O opicích

Tlupa opic se dohodla že si půjdou opatřit něco k snědku, vzali mláďata a starým opicím pomohli. Odešli a na mýtině zůstalo pár vyčuraných opičáků a opic. Hele prd.me na ně, oni nám něco donesou. Ale tlupa odešla dál aby něco našla. Nebyli totiž líní a věděli že pokud se budou snažit budou mít co do huby. No a ti co zbyli na pasece a byli tak líní se zdvihnout a opatřit si vlastní pílí něco k žrádlu zdechli.

Podobnosti tu nehledejte toto je fikce jak opice ke štěstí přišli. Nezdechli, zašli si na lesní úřad pro fíky a banány

V. Student 2.3.2018 8:17

Zamýšlím se.

Ne, nebojujeme s imaginárním strašidlem. Je to reálný stav a bohužel povahový rys značné části společnosti - urvat ze systému co se dá. Utáhl bych ty kohouty. Pravda, v době plné zaměstnanosti spustit hon na nemakačenka, to nevypadá dobře. Ale fakt je, že znám pár lidí, které by přes tu jejich věčně nataženou pazouru měl někdo už konečně praštit!

P. Zinga 2.3.2018 7:28

Z kterého ústavu byl autor propuštěn?

Kde žije?

Chodím po ulici a všímám si, co mají lidé na sobě: "Normální" často boty od Vietnamce, Cikán Adidas. Tlupy mladíků, vyrojivší se po desáte na ulici. Mladá, nepracující rodina s paní s bubnem, dítě v kočárku a další dva caparti kolem.

To je česká realita, kterou lidé vnímají a ne nějaký ušlechtilý blábol pomatence.

J. Fridrich 2.3.2018 7:25

I zde je třeba vymanit se z šílené " korektnosti "

I zde je třeba vymanit se z šílené " korektnosti ".. Ještě nedávno byl pojem korektnost roven solidnosti, pravdivosti, dnes je používán opačně, tedy k umlčení pravdy a reality..

" Zákaz pobytu v obci? Neřeší příčiny " - ano, ale hlavně se nesmí ta PŘÍČINA pojmenovat, tedy vyslovit. Všichni víme kdo jsou ti problémoví potížisti - jen se to nesmí normálně konstatovat a nedejbože přerušit jim " penězovody " - rozuměj sociální podporu a dávky všech možných i nemožných typů..

P. Dvořák 2.3.2018 3:13

Pobírači sociálních dávek nepatří

mezi dlouhodobě nezaměstnané. To bychom u nás měli téměř celé specifické etnikum, čítající minimálně tři sta tisíc "dlouhodobě nezaměstnaných" a to by statistikou nezaměstnaných sakra zahýbalo! Nehledě na to, že nejsou "dlouhodobě nezaměstnaní již déle než rok", ale již třetí generaci. To je rozdíl.

Dvacetiletí "invalidní důchodci" s bicepsy Arnolda v dobách mládí také nejsou nezaměstnaní. Specifický život pobíračů dávek je pošta pro peníze-herna-drogerie pro toluen-hospoda-superhyper pro vozík narvaným žrádlem. V létě opékání, přičemž oheň rozdělávají na dvoře pod tam vyprázdněným vozíkem. Sem tam se někdo musí obtěžovat, tak jede v Audině na úřad práce.

ZÁVĚR: Se sociálními parazity nezatočíme, protože u nás přece žádné nemáme.

M. Jandáková 2.3.2018 2:19

Dnešní noc na NP je plná paradoxů.

Není úplněk? )