25.5.2019 | Svátek má ViolaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: Proč média straní petici proti Dukovi?Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 69, poslední: 25.2.2018 21:24, přehled diskusí

Demokracie?:
Autor: J. Hrbek Datum: 25.2.2018 9:59

Relativně malá ideologicky zanícená skupina, nesnese nositele s opačným názorem až do takové míry, že neváhá odvolávat se k jeho zaměstnavatelům a svými bludy se snaží ovlivňovat pracovní vztahy. Zaměstnavatelé obvykle místo namáhavého hledání pravdy s nebezpečím poklesu akcií zvolí jednodušší řešení - "propouštíme ho!". Ten pracovník od Googlu, který zmínil, že "ženy se ze své podstaty na technické obory tolik nehodí" ztratil místo, u tvůrce známé hry "Kingdom Come" to zkoušeli taky - protože jim ve středověké hře z naší oblasti chyběli černoši :-D ... teď je to u Duky a může se to týkat brzy mnoha dalších. Jediná šance jak zastavit zapalování těchle hranic je trpělivě odhalovat a pranýřovat tyhle fanatické nedouky a zásadově trvat na svobodě slova a názorů.

Čemu se divíte?:
Autor: L. David Datum: 24.2.2018 23:49

Jestliže hlavní média už dlouhou dobu pracují pod krédem: ČÍM VĚTŠÍ PODRAZÁCTVÍ VŮČI SKUTEČNÉ DEMOKRACII, TÍM VĚTŠÍ TOMU DÁME PUBLICITU, pak opravdu není čemu se divit ! !

Re: Čemu se divíte?:
Autor: Š. Hašek Datum: 25.2.2018 9:26

Asi tak.

A já se "jen divím", že bruselekývač Zdechovský se diví. Zkráceno.

Re: Čemu se divíte?:
Autor: J. Kozák 392 Datum: 25.2.2018 10:02

Nevím, zda pan Zdechovský bruselo-kývač je, nebo není. Ale pokud ano, tak se domnívám, že na rozdíl od vás, mu vadí rakety imperialistického Ruska namířené na Prahu.

:
Autor: R. Tichý Datum: 24.2.2018 22:15

Pane Zdechovsky. Vase "na uplny zaver" je jako spadle z Mesice, zejmena odstavec o tom, proc "normalni/bezni/plebs" lide neveri novinarum. To jste na to prisel az ted? Pak se nedivte, ze od roku 2013 tu je Babis....

Jedni jako druzí:
Autor: F. Navr8til Datum: 24.2.2018 21:19

Proč média straní petici proti Dukovi? Protože pod peticí jsou podepsáni lidé, kteří jsou stejní jako novináři a mají stejné názory. Tedy sluníčkáři, vítači, homosexuálové a oikofobové.

Také byste se zlobil na začátku 30. let v Německu,:
Autor: J. Friedlaender Datum: 24.2.2018 16:33

když se socialisté a centristé snažili vymyslet nějakou většinu bez Hitlera?

Pouhý humbuk?:
Autor: J. Hanzlík Datum: 24.2.2018 15:39

Co je to za společenský jev, když čtenář demonstruje svoji dobrovolnou omezenost tím, že se nestará o to, co kdo vlastně napsal, ale o to, jak si to vůbec mohl dovolit napsat, co za tím je, jakou si kdo přihřívá polívčičku? Přeci napsaný text je především předmětem, který má mít v merku a ne zpatlat dohromady jakýsi fiktivní diskurs účelových intrik.

Maniakální prostředí petic svědčí o nesebevědomé společnosti, která se obrací na veličinu, stojící mimo ni a chce, aby zjednala nápravu. Co měli dělat signatáři sekundární petice, když signatáři primárního udání zatáhli do osobní animozity vůči církevnímu primasovi svoje ideologické frustrace a mánii zachraňovat společnost před údajným hnědnutím.

Arcibiskup pražský, Primas český a též občan Duka si dovolil udělat a vyslovit něco, co přirozeně vyplývá z národních kulturních tradic, kultovních zvyklostí církve a je v souladu s jeho rolí a osobním svědomím, a to v rámci garantovaných svobod. Jak prosté, ale v našem světě, u našich dobrovolných kulturních vyděděnců to vyvolává pocit ohrožení jejich bezbřehé a neadresné světovosti. Jaký je vlastně jejich program a jakou jsou oni garancí společnosti?

Bože, to je otázka::
Autor: P. Zinga Datum: 24.2.2018 14:05

protože! Protože je to klika prostitutů, namyšlená, nedovzdělaná, oprtunistická. Až začne silněji foukat z jiného směru, otočí se jak korouhvička.

Re: Bože, to je otázka::
Autor: J. Kozák 392 Datum: 25.2.2018 10:17

Říkejte si co chcete, ale jedno už je dneska jasné. Tahle neo-nacionalisticka banda polojapočíků potřebuje pro svou existenci ze státní pokladny vycucat co nejvíc prostředků a fláterník Duka jim sedl na lep. Práci čest, pane kardinále!

Re: Bože, to je otázka::
Autor: P. Svobodný Datum: 25.2.2018 19:16

nechlastej.

Trapné a hloupé:
Autor: J. Kanioková Datum: 25.2.2018 21:24

nebo - podle sebe soudím tebe ?

Humbuk kol dopisu či petice,:
Autor: D. Stirský Datum: 24.2.2018 10:42

praktikovaný třeba na NP nebo v IVK, svědčí zřejmě o jediném: A to o potrefených husách, které kejhají.

Re: Humbuk kol dopisu či petice,:
Autor: P. Rudolf Datum: 24.2.2018 11:27

I tak se to dá napsat.

V rusku se už věrchušce povedlo si z církve udělat užitečné idioty a tak se o to Puťka pokouší, prostřednictvím svých věrných poskoků, i u nás. Tady to ale, doufejme, nebude mít tak lehké. Jeden Duka jaro nedělá.

Re: Humbuk kol dopisu či petice,:
Autor: P. Zinga Datum: 24.2.2018 14:07

Rudolfe, nezlobte se, ale Vy jste fakt postiženej.

Ano:
Autor: J. Kanioková Datum: 24.2.2018 15:47

Re: Humbuk kol dopisu či petice,:
Autor: R. Brzák Datum: 24.2.2018 15:23

Srovnávat Duku s tím ruským KGBákem patriarchou, to jste si tedy pořádně "uťal do plen"...

Re: Humbuk kol dopisu či petice,:
Autor: Jiří_K Datum: 24.2.2018 13:40

Máte to popletené, "kejhající husy" slušně řečeno, jsou především autoři bonzáckého pamfletu proti Dukovi, tzv "pravověrní čecháčci"!

Re: Humbuk kol dopisu či petice,:
Autor: P. Svobodný Datum: 24.2.2018 14:23

a stirský s hofmanem

:))))))))))):
Autor: J. Kanioková Datum: 24.2.2018 15:48

Re: Humbuk kol dopisu či petice,:
Autor: J. Kozák 392 Datum: 25.2.2018 10:13

Aby ne, ona i ta Klausova všeobjímající škála barev je pestrá. Od temně hnědé, až po krvavě rudou. Od nadbíhání bolševikům (on přece není laciný antikomunista), až po chválu fašizující pravoslavné církve v Rusku a samotného vládce Kremlu, Putina. Klausovo omlouvání imperialistických svinstev Ruska v Gruzii a na Ukrajině svědčí o tom, že je ochoten se spojit i s čertem, jen aby zničil EU, do které nás sám přitáhl.

Já pořád nechápu,:
Autor: J. Lepka Datum: 24.2.2018 10:38

proč se věnuje tolik pozornosti de facto vnitřní záležitosti katolické církve?

Kdy bude věnována stejná pozornost třeba pastafariánům? Kdy bude tolerována na průkazu totožnosti fotka s cedníkem na hlavě?

Re: Já pořád nechápu,:
Autor: J. Anděl Datum: 24.2.2018 20:21

Až tu pozornost pastafariáni adekvátním způsobem upoutají. Nebo jste pro pozitivní diskriminaci? ;-)

Proč nikdo nepíše o petici, kterou jsem založil?:
Autor: V. Braun Datum: 24.2.2018 10:29

Proč nikdo nepíše o petici, kterou jsem založil? Stěžuje si pan Zdechovský. Článek jsem považoval za docela zajímavý, ovšem až do doby, než jsem zjistil, že petici na podporu Dominika Duky, o které podle pana Zdechovského zaujatá média nepíšou, založil právě pan Zdechovský.

Dále mi nepřipadá zrovna srovnatelné porovnávat počet podpisů pod dopisem, který už byl odeslán, a pod peticí, která stále běží. Stejně tak zmiňování kdo jakou petici podepsal mi připadá jako poměřování, kdo ho má delšího, i pod dopisem byl nejméně jeden rektor.

Pane Zdechovský, smiřte se s tím, že někdo má jiný názor a že media mají vždy raději nějakou kontroverzi, tedy názor proti, než konformitu, tedy názor pro, žádnou konspiraci bych v tom nehledal.

Re: Proč nikdo nepíše o petici, kterou jsem založil?:
Autor: P. Rudolf Datum: 24.2.2018 11:21

Naprosto přesné.

Zdechovský je totálně nedozrálý, nevyrovnaný jedinec, pro politiku se tudíž zatím vůbec nehodící.

Re: Proč nikdo nepíše o petici, kterou jsem založil?:
Autor: V. Braun Datum: 24.2.2018 12:20

Pane Rudolfe, nemohu s vámi v tomto souhlasit, minimálně v tom smyslu, že ve svém příspěvku nehodnotím pana Zdechovského, jen jeho článek.

Re: Proč nikdo nepíše o petici, kterou jsem založil?:
Autor: P. Rudolf Datum: 24.2.2018 12:55

To je v pořádku, k jeho hloupému článku jsem se vyjádřil níže.

Mimochodem, často a jako jediný tady na Psu ho chválím, když referuje o dění v EU a Bruselu. Bez ohledu na to, že s jeho komentáři většinou, někdy zásadně, nesouhlasím.

Re: Proč nikdo nepíše o petici, kterou jsem založil?:
Autor: J. Hanzlík Datum: 24.2.2018 13:59

Do této konverzace, pane Rudolfe, mi nic není, ale mám jen formální připomínku. Všiml jsem si, že ve Vašich mnohdy zajímavých příspěvcích nějak nefunguje logika, jako právě tentokrát. Kombinace souhlasu a dobré vůle dohromady s odporujícím tvrzením mnohdy dost neladí, a to bývá na škodu přesvědčivosti.

Re: Proč nikdo nepíše o petici, kterou jsem založil?:
Autor: P. Rudolf Datum: 24.2.2018 14:35

To je pane Hanzlíku váš názor a já ho plně respektuji. Jen naznačím, že to vaše nepochopení třeba nemusí být na straně mé nefungující logiky. Jednoduchost myšlení přenechávám jiným (tím nemyslím vás).

Ovšem s tou přesvědčivostí zde na Psu budete mít stoprocentní pravdu. Prozradím vám ale jednu maličkost - psát své názory ještě zdaleka neznamená, že cílem je přesvědčovat.

Re: Proč nikdo nepíše o petici, kterou jsem založil?:
Autor: J. Hanzlík Datum: 24.2.2018 20:12

Nemylte se, nejasná logika napsaného nebývá nutně vinou chápavosti čtenáře a už vůbec nezvyšuje hodnotu napsaného. Přesvědčivost názoru ještě není „přesvědčování“, spíše je v sázce věrohodnost autora, a ta se mi jeví jako dost důležitá, i když je jen „zde na Psu“.